Šťastné budúce tehuľky pridajte sa a diskutujme

flyangel
8. jún 2009

Vítam všetky začínajúce snažilky 😉 a tým pádom aj budúce tehuľlky 😀 verím,že táto téma bude naším útočiskom v ťažkých chvíľach,kedy život skúša našu trpezlivosť a krehkú dušičku..ale hlavne v šťastných momentoch,plné očakávania na bábätko či už ho čakávame pod srdiečkom alebo sa na túto úlohu tešíme ešte len hlboko v srdiečku, plného očakávania... 😀

sabiatko
27. sep 2010

joj ale mame pekne deturence 😵 a dalsie pekne zazraky na ceste 😵 no neni nam dobre? 🙂
@rush tak teda prajem dobre nervy rush 😀 a vlastne pre vsetky z nas, bo to je stres od snazenia az po porod... a potom este vacsie 😀
@iplusr gratulujem k tehu knizke 🙂 ja som sa z nej velmi tesila, akoze oficialne mamicka 😎
@jaruska8 my sme po 5 mesiacoch tiez kupili monitor dychu, ale ten, co sa dava na plienku - snuza go. nam to odporucila neurologicka, lebo adamko mal 2x problem sa v noci nadychnut, asi mu zabehlo, tak akoze pre istotu. no lenze tym padom nemoze spat na brusku, inak by ho tlacil, takze ho viac nepouzivame ako pouzivame 😝

rush
27. sep 2010

@iplusr jeeej tehu knizka 😵 zelam ti pohodove tehulkovanie a prosim ta a aj vsetky nastavajuce mamicky PORIADNE SA VYSPITE DALSIE ROKY NA TO NEBUDETE MAT PRILEZITOST 🤐

rush
27. sep 2010

@kaktusik007 ty sa blizsie poznas s @funlucy ? 😕 ze ju pozdravujeeem 😉

rush
27. sep 2010

@matulik284 neboj malinka to podla mna az tak nepreziva...drzim vam palce aby vsetko bolo ok...my maminky to berieme tak citlvo co je uplne prirodzene...aj ked edko mal teraz vysoke horucky...on sa veselo hral a ja guca nervov 😝 😅

rush
27. sep 2010

@jaruska8 edko nenavidel spavat na brusku ked bol malinky...takze ja s tym skusenost moc nemam...az teraz sa pretaca, ale uz ho nechavam...aj my stale pouzivame monitor dychu a este nejaky cas aj budeme...mam kamosky ktorym tak deticky spavaju od malicka (na brusku) a nechavaju ich tak a neboja sa...ja by som sa asi trochu bala..najma v noci...ale ked inak nezaspi..asi toho vela nanarobis 😅

kaktusik007
28. sep 2010

@rush no po tom viac ako rocnom kecani cez net sme si dali stretko ked som v lete bola v blave 😀 a obcas si telefonujeme.... takze odkazem 🙂

@sabiatko @jaruska8 my pouzivame monitor dychu v podstate od narodenia, mame baby sense II, spokojnost... je to dobra vec najma ked je nachladnuty alebo chory, vtedy som fakt kludnejsia, ked vidim blikat zelene svetielko, ono sa totiz stava ze maly dycha tak tichucko, ze to proste nevies odhadnut, ci dycha naozaj..... 😒
ako stane sa, ze zaspi v kociku, tam spi cez den, no a monitor mame v kociku len fakt ked je chory a ma vysoke horucky, inak je len v postielke.... a tiez sa stane ze k svokre ho neberieme..... ale tak nevadi, hlavne ze ho pouzivame doma 😉 no a pri malom babatku budeme pouzivat taktiez 🙂

kaktusik007
28. sep 2010

nam sa inak Ondrejko prevali na brusko, ale az teraz ked to zvlada to prevalenie sa, a potom sa na to zobudi... pretoze prevalit sa z bruska na chrbatik este nevie.... takze mame o zabavku v noci postarane 😉

iplusr
28. sep 2010

ten monitor dychu vyzera byt celkom dobra pomocka
ja teda spim teraz aj do zasoby. vcera rano som bola na krv, potom som dlllho cakala ku kardiologicke a cestou domov som taaak vymrzla, ze som sla rovno do postele a spala som az do stvrtej.
a potom som si v tehotenskej knizke vsimla, ze nastup na matersku mam presne na moje narodeniny - pekny darcek.

kaktusik007
28. sep 2010

@iplusr klasika, prvy trimester..... ale neboj, do zasoby nenaspis.... zial to tak nefunguje 😒 🙂
inak, vam poviem, ze je to des.... prvy trimester a 4-5 mesacne babatko.... sialena kombinacia.... nastastie unava uz ustupuje, tak sa tesim 😀

iplusr
28. sep 2010

@kaktusik, tebe uz prvy trimester konci, tak uz snad bude lepsie.

iplusr
28. sep 2010

ja som prave isla robit zapekane zemiaky a kyslou kapustou. taku som mala na ne chut 😝 ale ked som dovarila zemiaky a nachystala kapustu, tak mi chut presla. 😖 ale uz to musim nejako dokoncit, mm je hladny

solinkarka
28. sep 2010

cawte baby..neviete co znamena ked ma pobolieva v podbrusku? ☹ tehotenstvo asi vylucujem kedze pred 4dnami mi skoncila mrcha. aj ked snazime sa o babo a sex mame stale len nechraneni...dakujem

iplusr
28. sep 2010

@solinkarka moze to znamenat cokolvek - tehotenstvo, ovulacia, zapal... ak mas aj neprijemny vytok alebo svrbenie, skoc k lekarovi, inak by som sa moc neznepokojovala. teraz, ked sa snazite o babo, je celkom prirodzene, ze sa viac sledujes - poznam z vlastnej skusenosti. inak by si si to pobolievanie v podbrusku mozno ani nevsimla. Ak sa ti zdala posledna ms nejaka ina, slabsia, skus si spravit test. ja som mala v case ocakavanej ms slabe spinenie, tak sa mi to zdalo podorzive a spravila som si test, aj ked ziadne ine priznaky som vtedy este nemala.

solinkarka
29. sep 2010

@iplusr no ja sa uz testovat nebudem, zas to sklamanie prezivat 😠 😠 ja si este vyckam 😀

iplusr
29. sep 2010

@solinkarka, ako dlho snazilkujete?

solinkarka
29. sep 2010

@iplusr este malo len 4mesiac to bude

iplusr
29. sep 2010

joooj, tak to este ozaj kratko. nam sa podarilo az po roku a pol a stresovania som si teda uzila. ale snad vam sa podari skor.

janeisha
29. sep 2010

ahojte..mozem k vam ? tiez by som niekedy v buducnosti chcela byt tehu teda dufam a verim v to🙂

iplusr
29. sep 2010

@janeisha, jasnacka, pridaj sa. treba tu dalsie snazilky.

mastulka
29. sep 2010

Ahojte, vitam nove snazilky a drzim palce 🙂

@matulik284 no veru strasne rychlo to ide, na jednu stranu mam pocit, ze Lukina mame uz celu vacnost, uz si ani neviem predstavit co sme robili ked sme ho nemali, a na druhu stranu sa mi zda, ze len prednedavnom som si ho doniesla z porodnice, teraz uz behame za jednu ruku a usta sa mu nezavru 😀 ani sa mi nechce verit, ze bol niekedy kludne babatko, ktore bolo tam kde som ho polozila 😀

@solinkarka pobolievanie moze mat viacej pricin tak ako pise iplusr, ja sa s tym uz ani netrapim, viem, ze tesne pred tym ako dostanem ms a pocas ovulacie ma boli podbrusko, ale ak to neprestava tak skus zajst za dokym

lulu28
30. sep 2010

Ahojte, potrebujem poradit. Uz 4 dni mi meska, prve dva dni co mi meskalo tak som rano trocha spinila, co som predpokladala ze sa mrcha rozbieha. No a na 3 den zase nic tak som si vcera vecer spravila test, taky lacny z drogerie (pepino) a vysiel pozitiv a dnes rano uz z lekarna (mamatest) a tiez pozitiv. Ale hacik je v tom ze nemam ziadne priznaky, ani prsia naliate a bolestive, no proste vobec nic. A to uz jedno dieta mam a ked som cakala prve tak som uz asi 2 tyzdne pred vynechanim citila prsia, divnu chut v ustach a aj pachy som citila. Tak teraz som z toho mierne vykolajena, ze nic z toho nemam. Moze ist o tehotenstvo?

kaktusik007
30. sep 2010

@lulu28 jasne ze moze.... ono celkovo mamatest je jeden z tych spolahlivejsich, aj ked teda moj maly je zivy dokaz toho, ze aj negativny tehotensky test je vlastne pozitivny 😀 😀 😀

rush
30. sep 2010

@kaktusik007 😀
@lulu28 no zasne ze mozes byt tehu 😉
@solinkarka drzim palce
@mastulka si presne opisala moje pocity s krpatym 😀 niekedy mi pride ze vsak teraz sa len narodil a potom na neho a on uz hotovy panacik, ktory neposedi viac ako 5sekund vsade ho je 😀 milujem ho
@iplusr @minewka ako sa mame tehule? 😵

idem lebo uz je v koncoch...ideme sa uspat...dufam, uspesne, po otrasnej noci...SOM UNAVENAAAA ...mozno si zdriemnem s nim 😎

kaktusik007
30. sep 2010

@rush spinkaj, spinkaj..... prospeje ti to 😉 - a sa tomu tehotenskemu testu nesmej, fakt to tak bolo, a fun mala detto 😀

rush
30. sep 2010

@kaktusik007 tak ja si pre istotu taky test ani nespravim 😀 ja neviem ako by som to s tymto mojim hyperaktivkom zvladla 😀
...krpaty uz spi...ale buraju tu nieco oproti tak to asi nebude na dlho 🙄 neda sa mi spat cez den...skusila som ale neda sa mi 😝

kaktusik007
30. sep 2010

@rush ja to mam s dennym spankom podobne,... aj ked som unavena, aj by som zaspala, ale ak by ma maly zobudil, ze on je uz hore, co je normalne, tak som bola iba viac unavena.... odvtedy denny spanok radsej bojkotujem..... a idem si lahnut s nim o osmej, to mi pomoze zarucene viac 😉

jaruska8
30. sep 2010

Ahojte baby, ja tu surfujem po nete, lebo už stresujem. Malá keď ju dám na bruško, tak dvíha hlavičku, aj si ju pekne prevracia do strán, ale ešte sa nepodopiera ručičkami, akoby mala slabé ramienka či čo, ona mi pri poloho na brušku vždy zaspí a keď sa jej nechce spať, tak plače. 😒 Už by sa mal podopierať. Inak všetko ostatné zvláda ako by mala, čo sa týka vývoja, ale toto ma trápi. ☹

iplusr
30. sep 2010

@lulu28 gratulka, si v tom 😵 , ja som tiez namiesto poslednej mrchy mala len spinenie a ked som si potom robila test, ak mi vysli //. a tiez som vtedy este nemala ziadne priznaky. kazde tehu moze byt ine.
@mastulka, lukasko je uz taky velky chlap, ze uz chodi? to to ale leti...
@jaruska8, ninuska potrebuje rucky este asi trosku pocvicit a potom to bude ukackove 😉

kaktusik007
30. sep 2010

@jaruska8 nestresuj holka 😉 my sme polohu na brusku svorne bojkotovali 5 mesiacov, proste hlavku nedvihal... ale zato ju krasne drzal, nepadala mu... proste aj doktorka (nasa pediatricka ma atestaciu z detskej neurologie) to zhrnula ze je proste lenivy 😉 kazde babatko je ine a tabulky su len cisto orientacne......... ako trosku sa jej to predsa len nezdalo, tak ze do buducej poradne uvidime.... no a za tie tri tyzdne sme sa naucili pretacat na brusko, privlastnovat si hracky co su okolo, a aj sa vieme asi tak 5 cm posunut, ak tu hracku chceme teda fakt ze moc 😀 😀 😀

janeisha
30. sep 2010

ahojte dakujem krasne za privitanie🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre