Šťastné budúce tehuľky pridajte sa a diskutujme

flyangel
8. jún 2009

Vítam všetky začínajúce snažilky 😉 a tým pádom aj budúce tehuľlky 😀 verím,že táto téma bude naším útočiskom v ťažkých chvíľach,kedy život skúša našu trpezlivosť a krehkú dušičku..ale hlavne v šťastných momentoch,plné očakávania na bábätko či už ho čakávame pod srdiečkom alebo sa na túto úlohu tešíme ešte len hlboko v srdiečku, plného očakávania... 😀

flyangel
autor
25. jún 2009

no tak ja skusim este rano ze co a ako...ale myslim ze hcg by uz test zachytil urcite...a ako sa mas inac?

matulik284
25. jún 2009

mozno nie kazdemu....ved ja ked som robila test v den mrchy tak sa mi tienik objavil az po nejakych 10 minutach a skoro ho ani nebolo vidno a to som mala uz 36 dc....uvidis o par dni..ale drzim palceky aby to vyslo 🙂
ako sa mam? no mohlo by byt aj lepsie ...zrusili sme svadbu ☹ ...vsetko sa mi teraz ruca..najskor som prisla o babo...teraz svadba ☹ ´´

flyangel
autor
25. jún 2009

čože???to hádam nie...a prečo???? 😢 ☹

matulik284
25. jún 2009

kvoli rodicom....oni chceli robit velku svadbu a akosi sa nevedeli dohodnut...a este sme odlisnej viery..a jedny chceli v katol. kostole, druhy v evanj. kostole a aj deti krstit v tej ich viere...a strasne nam do toho zacali zasahovat, ze sa rozhodli ze svadbu robit nebudu..co by ani nevadilo lebo by sme sa mohli zobrat sami iba pri svedkoch...ale moj drahy mal uz toho plne zuby a zrusil to a momentalne je alergicky na slobo svadba ☹

flyangel
autor
25. jún 2009

no moja daj tomu cas...je mi luto ze rodicia vam do toho kafru...chapem to 😖 ale urcite ked sa ukludnia obe strany tak vy sa vezmete a hotovo...nenechajte si pokazit svadbu a lasku kvoli ich planom a predstavam ved oni si mali spravit v mladosti podla svojho a vy urobte to iste..drzim palceky aby si prekonala aj tuto skusku zivota

matulik284
25. jún 2009

dakujem fly...ono to chce naozaj teraz cas..aj my sa musime najako dohodnut..lebo priatel akosi zmenil nazor na krst deti a tak..a mne je najviac smutno z toho, ze to robi casto a ze mu nemozem verit, resp. sa mi uz neda verit

pehinka
25. jún 2009

ahojte baby,
matulik - neboj, urcite ten tvoj zmeni casom nazor na svadbu a veci okolo toho suvisiace..pre chlapov je to taka tazsia tema, a ked do toho kafru rodicia, tak to verim, ze ho to znechutilo..nam tiez rodicia do toho nie ze rozpravaju ale staraju sa hlavne buduca svokra je taka nadsena, vsetko zabezpecuje a tak, no to k tomu patri, predsa ma len jedno dieta - syna, ktoreho zeni...tak aj my take budeme..teraz su buduci svokrovci na dovolenke pri mori, tak mame klud.. 😉 uz nech je to za nami.. vyhodu mame nastastie tu, ze nie sme veriaci ani ja ani marek ani nasi rodicia, tak to mame na urade a ani deti si krstit nedam..

flyangel
autor
25. jún 2009

ta tak kočky moje...asi zas bude pršať a už mám nato nervy 😒

pehinka
25. jún 2009

a tiez nas sen bol svadba len my dvaja na nejakom ostrove, proste romantika, bez ziadnych velkych vybavovaciek..no ked sme to navrhli, tak by ho rodicia asi vydedili, tak radsej to urobime takto, predsa je to aj tak vsetko robene pre rodinu, pre to aby sa vsetci zabavili a dobre citili, zatancovali, stretli..tak hadam to dobre dopadne, uz to mame za par tyzdnov.. 🙂

fazulka - diky za info k tej materskej a prispevkom na soc. poistovnu, ten prijem 25 tis, ktorý je maximálny, to je v cistom alebo v hrubom prosim ta?

matulik284
25. jún 2009

pehinka tak to mate super ze mate veci vyriesene..my mame problem v tom, ze ak to nebude v nasom kostole a deti podla nasej viery tak nemam od rodicov uz nic cakat ☹ a u draheho je to naopak....takze my asi aj tak ostaneme na to vsetko sami

flyangel
autor
25. jún 2009

tak sa vezmite len na urade a deti?ak budete mat 2 tak bude kazde inej viery a bude pokoj...

pehinka
25. jún 2009

fuuha, tak to vam potom asi naozaj ostava urobit si svadbu len vy dvaja a dvaja svedkovia, budu sice nasrati vsetci, ale aspon nebudu mat pocit, ze sa jednej strane ukrivdilo.. 😵 ale skor si myslim, ze sa umudria a nechaju to na vas, nech sa rozhodnete sami a budu to akceptovat..ved hadat sa kvoli viere, neviem mne to pride uplne cudzie, no naozaj mame inu situaciu, ja som inak mala tusim vzdy frajerov co ani pokrsteni neboli.. 🙂 tak som rada, ze su veci tak ako su..
tak matulik drzim palceky, hlavne aby ste sa kvoli tomu nehadali, doprajte tomu cas..

matulik284
25. jún 2009

no vyzera to tak ze to bude na urade....a rodicov to snad prejde a ak nie tak co uz. Uz sme sa kvoli tomu dost hadali, uz som aj mala pocit, ze sa kvoli tomu rozideme...tak lepsie je to teraz nechat tak a vysvetlit si veci medzi sebou. Pehinka tak to ja som vzdy mala takych frajerov , ze by vzdy bol rovnaky problem ako teraz 😀

fazulka1512
25. jún 2009

pehinka- neviem ti odpovedat, opytaj sa na socialke, oni ti to aj lepsie vysvetlia

matulik-ahoj, ak mozem tak aj my ked sme si planovali svadbu, tak moja svokra bola najmudrejsia na svete, buchla som po stole a povedala dost, je to nas den a my si ho urobime podla nas, a ked sa im nieco nepaci tak nech ostanu doma, zaplatili sme si vsetko sami aby neboli vycitky do buducna a mam pokoj, doteraz su nase vztahy na bode mrazu,nestara sa do nas a mam pokoj

matulik284
25. jún 2009

no vies fazulka, ale my sme chceli len pri dvoch svedkoch, lebo nemame peniaze na svadbu a ani netusime po velkej. Ale rodicia chceli a chceli ju aj platit...ale bohuzial nedohodli sa...

fazulka1512
25. jún 2009

tak to je smutne ked brania vasmu stastiu, ale oni sa ukludnia, ale ked na tym tak rozmyslam tak ked sa vezmete tak to budete mat stale take nezhody, budete to mat tazke

flyangel
autor
25. jún 2009

matulik ved to si nesmiete nechat...skratka povies ze to bude na urade alebo tak...a bude pokoj...predsa ak sa milujete a chcete rodinku tak sa nebudete rozchadzat kvoli nezhodam rodicov a ich predstavam

mimomu
25. jún 2009

ahojte 🙂
matu neboj,vyjde slniecko 🙂

fazulka1512
25. jún 2009

flyangel- mas pravdu suhlasim s tebou, matulik-mali ste si presadit svoje a uzivat si lasku a stastie, a ani by ste sa vy dvaja medzi sebou nehadali,

flyangel
autor
25. jún 2009

tak 😉 ahoj mimo 🙂

mimomu
25. jún 2009

fly,aky si mala den?

halintoa
25. jún 2009

ahoj kočky,
v robote Vás môžem iba tajne čítať a až doma prispievať, ale čítam poctivo 😀 . Dnes som 27DC a už zasa mi klasicky hrabe, pozorujem sa až hrôza (aj test bol 🤐 , samozrejme negatívny), ešte že cez víkend mám bohatý program, hádam nebudem myslieť na to, kde ma pichlo, kde ma ťahá a podobne.
Baby, taká intímna otázka, tiež si ,,ošahávate" prsia, aby ste si vedeli odpovedať na otázky: - Bolia ešte? Bolia. Bolia rovnako alebo viacej? Neprestávajú?🤐 Dú 😅 Dúfam, že nie som sama takto ,,postihnutá"😕 .
Dúfam, že to víde, lebo od polky júla budem chodiť služobne na celé týždne služobne na opačný koniec republiky a to bude teda snaženie jak noha 🙄 .
Matulik: bez urážky, od rodičov by som ten ich prístup brala ako sprosté vydieranie a just by som si urobila svadbu po svojom, samozrejme, keď Tvojho drahého prestane pri slove svadba strasať 🙂 . Pokiať si chcú rodičia zatancovať a stretnúť sa, nemusí to byť práve na svadbe, ale môžu keď sa ,,odrazia" usporiadať oslavu Vašej už uskutočnenej svadby, aby sa rodiny stretli. Ide hlavne o to, aby ste si to užili Vy dvaja a nie aby to bolo podľa predstáv druhých. CHce to len odpútať sa od blbých pocitov viny, že budú nebodaj rodičia nešťastní (ale či oni mysleli na Vás, keď Vám dávali ultimáta???). Držím palce, nech to dobre dopadne 🙂 .
Fly: pevne držím palce, aby tá slabá čiaročka znamenala tehu. Moja kolegyňa mala tiež prvý mesiac normálnu mrchu, takže ju nenapadlo, že to vyšlo a sama sa liečila na ,,zápal vaječníkov", keďže ju bolelo v podbrušku 😀 .

matulik284
25. jún 2009

dakujem babulky za povzbudive slova..ste zlate 🙂 dufam, ze to cele dopadne dobre...uvidime ako sa to bude vyvijat. Prajem dobru nocku

tea333
25. jún 2009

wodanka- neber si to tak, urcite to pojde, musis cakat a radsej sa tes ze si zdrava🙂 a ze mozes mat babule male 😀
pehinka- nic si z toho nerob,ja som tiez v stadiu planovania a vsetci by do toho hovorili..vydavas sa ty..nase rodiny sa uz stihli urazit 😉 nech sa, ved oni sa odrazia ked nas maju radi

tulipanike
26. jún 2009

ahojte 🙂

fly, dobre som pochopila, ze sa ti na teste ukazali nejake tieniky typu // ?

to by bolo supeeeeeeeeeeeeeer 😵 😵 😵

jamar
26. jún 2009

Ahojte, tak my sme v utorok absolvovali sono. Je tam predpoklad tehotenstva, bolo vidiet 2,4mm bublinku, ale kedze to bolo velmi malicke mam ist na kontrolu o dva tyzdne. HCG som mala 681 den predtym, tak dufam, ze nakoniec to bude to prave tehotenstvo. Teraz stresujem, ze mi doktor kazal prist este na kontrolu o tyzden ze ci sa to vyvyja. tak si uz namyslam, ze co ked sa mu nieco nezdalo. Ale bolo to len cca 5 dni po vynechani MS tak hadam to take male malo byt... 😒

jamar
26. jún 2009

ups, sekla som sa.. na kontrolu o tyzden resp. o 6 dni.. buduci utorok.

tulipanike
26. jún 2009

juuuj, jamar, silno drzim palceky, aby to bolo ok, 🙂

fazulka1512
26. jún 2009

ahojte, jamar drzim palce, tesim sa s tebou.... 🙂

som zvedava ako dopadnem ja, ovulka 3 den, den pre nou bola snaha a dnes rano, dufam ze sa to podari, uz len treba cakat, 😒 to cakanie najhorsie

uz viete tu celosvetovu spravu ze michael jackson zomrel, bol to fakt kral popu

minewka
26. jún 2009

Ahoj baby...

Matulik...my sme mali podobný problém...manžel a celá jeho rodina sú silno veriaci a ja a celá moja rodina sú ateisti.

Manželovi rodičia boli striktne proti tomu a robili všetko, aby muža presvedčili, že robí najväčšiu chybu svojho života.Som ateistka a tá nie je plhohodnotný človek. Bolo to nepríjemné.

Mali sme s mužom strašné hádky, nakoľko sme obaja silné osobnosti a ani jeden nechcel ustúpiť. Ja som nechcela o krstoch, náboženstve, birmovkách a kostoloch ani počuť, neželala som si, aby tam naše deti chodili. Muž naopak.

Vždy som mala pocit, že nechápe, že aj neviera je forma viery a že budem mať pocit, ak ustúpim, že stratím svoju tvár.

Desila som sa toho, že keď bude svadba v kostole, že budem musieť absolvovať krst a podobne.

Takmer sme sa rozišli.

Nakoniec som si aj ja aj Peťo uvedomili, že mnohé veci ľudia robia pre niekoho iného, alebo kôli niekomu...ja som si vravela, ako to prežijú naši, Peťo, čo na to jeho rodičia...

Nakoniec sme tvrdo stáli za svojim, že sa zobrať chceme, že sa máme radi a chceme byť spolu.A že vždy musí existovať nejaký kompromis, riešenie.

Svadba bola v kostole, ale ja som povedala oddávajúcemu, že nech kázeň urobí takú, aby z toho mali nejaký zážitok aj neveriaci, ktorý v kostole budú. A že nechcem sa modliť, prežehnávať a podobne.

Tak sa to dalo, kázeň bola super, on našiel obrad veriaci s neveriacim, podľa toho to celé viedol. Ja som bola spokojná a môj muž tiež. Naši rovnako a mužovi rodičia sú mi ukradnutý, pretože ako kresťania a veriaci by mali mať lásku a pochopenie, nie závisť a nepriateľstvo.

Dohodli sme sa, že deti budú pokrstené, že budú mať birmovku a pod., ale budú chodiť aj na etiku, nie nábožentsvo.

Ja nechápem, že prečo máte vy problém, keď to máte jednoduchšie...Ja dodnes neuznávam cirkev a veci s ňou súvisiace a môj kompromis bol pre mňa veľmi ťažký....
Je predsa jedno, v akej "odrode"viery je dieťa pokrstené, hlavne, je že to kresťan.Je jedno, či si bude hovoriť evanjelik alebo katolík, hlavne, že je veriaci a kresťan.

Je jedno, akú bude mať výchovu, či evanjelickú alebo katolícku, hlavne, že bude z neho vychovaný dobrý človek, úprimný a čestný a dobrý kresťan.

Obaja veríte v jedného a toho istého BOHA.

Vaši rodičia sú malicherní a všetko, len nie kresťania. A hlavne sú sebecký.

Toto celé je hlavne skúška Vášho vzťahu. Ak sa máte naozaj radi, prekonáte to. Je to Váš vzťah, vy ho tvoríte a vy ho riadite. Nie rodičia.

Veľká väčšina veci sa dá urobiť...Ale často treba zmeniť zaužívané praktiky, obyčaje, stereotyp. Začať niečo nové.Ale na to treba silu a odhodlanie.

Držím palce.

PS: Kompromis, ktorý sa robí ľahko a neprekáža ani jednej strane, nie je skutočným kompromisom.
PS2: Svadbu sme si platili sami. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre