Šťastné budúce tehuľky pridajte sa a diskutujme

flyangel
8. jún 2009

Vítam všetky začínajúce snažilky 😉 a tým pádom aj budúce tehuľlky 😀 verím,že táto téma bude naším útočiskom v ťažkých chvíľach,kedy život skúša našu trpezlivosť a krehkú dušičku..ale hlavne v šťastných momentoch,plné očakávania na bábätko či už ho čakávame pod srdiečkom alebo sa na túto úlohu tešíme ešte len hlboko v srdiečku, plného očakávania... 😀

funlucy
25. feb 2010

minewka,neuveríš,ale myslela som na teba,či sa sem prídeš ešte ukázať 🙂 A tvoj manžel berie teraz nejaké vitamíny na tie spermijky?Lebo som niekde čítala,že výsledky môžu byť každé 3 mesiace iné 🙂 stále totiž verím,že vy to centrum nebudete potrebovať.
No veru baby-podaktoré tu budeme mať zachvíľku "výročie" čo sa takto "poznáme" už rok 😅 tak dúfám len,že táto téma naozaj prinesie každej snažilke to,v čo tak verí a želá si-veď si to zaslúžime,nie? 😵

iplusr
26. feb 2010

minewka a ty si nebola na ziadnych vysetreniach? no ja urcite pojdem minimalne na ten hormonalny profil. ja som pred vysadenim hak bola na svk u zenskeho a robil mi sono a povedal, ze nevidi ziadny problem, ze sa mozme snazit. tak som vysadila tabletky a nastali problemy s ms. a keby som si nemerala bt, tak by som ten problem ani nezbadala, lebo ostatne priznaky nie su az take vyrazne.

funlucy, veru, vyrocie. mali bys me spravit nejaku oslavu 😀 . ja donesiem chipsy ...
ci vlastne po vcerajsej prednaske ani nie. bolo to o zdravej vyzive a tak, aj ked nesiel moc do detailov, bolo to fajn. Bolo to o tom, ze co do tela das, to z neho aj vyjde. Napriklad ze ked jes samy fast food a kolu, tak nemozes cakat, ze budes mat v poriadku plet, cievy, srdce, travenie...
a ze neexistuju dedicne choroby, dedia sa len stravovaci navyky. cize ked tvoji rodicia jedli to co jedli a zomreli na rakovinu alebo srdcove choroby a ty jes to iste, tak je velmi pravdepodobne, ze zomries na to iste. a nie je v tom genetika.
ale nebolo to len o jedle, ale musis sa starat aj o svoju psychiku a tak. takze idem na zdravu stravu - co najviac surovej zeleniny a ovocia, co najmenej chleba a masa. a vela pit. a treba sa este viac hybat, mysliet pozitivne, vela slnka a sexu. takze ideme na to 😀

minewka
26. feb 2010

Ahojte 🙂

No, Iplu, doky povedal, že s našimi spermiami je to bieda...rovno odporučil metódu ICSI, teda že mikroinjekciou vpichnú spermiu priamo do vajka..ani prevŕtať sa nevie poriadne...POvedal, že môžem mať všetko super, ale keď sú zlé spermijky, zbytočne budú mňa pchať hormónmi...keď problém nie je u mňa...Preto je zbytočné začať liečiť ženu, keď hneď od začiatku sa nájde zlý spermiogram...

Fun...manžel bral vitamíny, počet spermií sa zvýšil pomerne riadne...ale nemali progresívny pohyb vpred..a mali zlý tvar.Každopádne, ako som vravela, ideme do iného centra, takže, budeme mať vyšetrenia aj tam....budeme vedieť porovnať.

Iplu, s tou zdravou stravou to nepreháňaj, každý extrémizmus je škodlivý...ani so surovou zeleninou celkom nesúhlasím, keďže napr. vitamíny A, D, E, K sú rozpustné v tukoch...čiže treba trošku masla, alebo oleja...
Tiež nechápem, prečo by si nemala jesť na prírodno pripravené mäso (hovädzie mäso obsahuje najviac železa)..
Takéto prednášky sa mi zdajú pritiahnuté za vlasy...jasné, že sa treba zdravo stravovať a pohybovať...Ale nemyslím si, že všetci ľudia, ktorí kedy mali rakovinu niekde v tráviacej sústave, sa stravovali zle..Ja mám problém s akné od 14 rokov...a doteraz...vlasy mám krásne a zdravé, aj nechty...a pleť na tvári - katastrofa!!!...môj otec mal hrozné akné, aj moji 3 bratia, aj ja...jednoducho je to dedičné...Dnes mám 25...ver mi, že som za 11 rokov skúsila všetko, od liekov, stravy, prírodného liečenia...jediné, čo mi to pomaličky upravuje je vek a čas..🙂

Môj manžel je štíhly, športuje, veľa sa hýbe, zdravo je, nefajčí, nepije, pochádza zo 4 detí a aj napriek tomu mal otrasný spermiogram...🙂..a náš známy, ktorý furt fajčí trávu, chlastal a spíjal sa do nemoty, fajčí..má už druhé decko...Nie všetko závisí od spôsobu života, stravy, atď...ale to je debata na hrooooozne dllllho...

Keď je problém so spermiami, nepomôžeš si, ani keď budeš 24 hodín meditovať.. 😀... tak, ako chromý človek sa nepostaví na nohy, keď má prerušenú miechu, hoci by bol najsamsuper optimista, užíval si život a zdravo sa stravoval.. 😀

Najlešie je, mať nejakú záhradku, alebo rodičov, či babku, vypestovať si vlastnú "bio" zeleninku, ovocie, atď..mať pestrú a vyváženú stravu a občas treba potešiť dušu a sem tam zhrešiť...niečííííím sladkýýýým....alebo trebárs tou kolou 😝

iplusr
27. feb 2010

minewka, takze ta oslava bude ako ma byt? dobe, tak ja donesiem chipsy a ty tu kolu. dnes idem piect cookies, tak donesiem aj z tych. a dam tam vela cokolady 😉
samozrejme, ze ziaden extrem nie je dobry. bez sladkeho by som asi neprezila. len potrebujem trochu zmenu. je pravda, ze jem malo zeleniny a malo sa pohybujem, tak musim so sebou zacat nieco robit. inak na tej prednaske nam odporucili pozriet si tento film.
supersize me
http://video.google.co.uk/videoplay?docid=-1432...
je to o chlapikovi, ktory zo zdravej stravy presiel na fast food. dal si spravit vysetrenie pred. potom mesiac jedol len v mcdonalde (ranajky, obed, vecera) a daval si robit pridezne vysetrenia. na konci pribral vyse 10 kil a chudak bol na tom tak zle, ze som sa onho aj bala. takze ziaden extrem nie je dobry.

minewka
27. feb 2010

Jaaaaaj...čokoláááádka..mňam...veď už sa všade píše , že je zdravá 😀

Iplu, ja ako biológ neverím v objektívnosť týchto prednášok...hlavne, keď niekto dá do pozornosti takýto film (pokus)...booože...na čo chceli poukázať? že keď sa zdravo stravuješ a hýbeš sa, si zdravšia? No to snáď vieš aj sama...takýto pokus, že žijem zdravo, mám dobré výsledky, potom mesiac som na Mcdonalde, a bum, wow, výsledky sú zlé...fííha...no kto by to čakal 😀 😀

Iplu...vieš, v čo ja verím?? V zdravý sedliacky rozum! Ten nikdy nesklame...🙂
Prečo si myslíš, že ješ málo zeleniny? čo to znamená málo?

sabiatko
27. feb 2010

iplu, ta zeleninka a ovocie su supis vec, mas tam najviac vitaminov a ako pise minewka, najlepsie vypestovat vo vlastnej zahradke... no to uz si kazdy nemoze dovolit, mozno tak na balkone 😀 alebo teda su aj bio vyrobky, v anglicku organic... spoznas podla dvojnasobnej ceny 😀 inak to zelezo, co je v hovadzom mase, je ho plno aj v listovej zelenine, tak hor sa do chrumkania. tie vitaminy A, D, E, K sa rozpustia aj v rastlinnych tukoch (semena, orechy), ale ja maslo tiez lubim 🙂 cokoladky sa uz ale nevzdam, sak nikto nie je dokonaly 😝 tak drzim palce, nech ta zdravsia strava prinesie uspech aj v snazilkovskej oblasti, niekedy moze pomoct aj to, ze sa organizmus zbavi toxinov a hned lepsie funguje 😉

no inak som este chcela povedat, ze je super, ze pojdete na tie vysetrenia, suhlasim s minewkou, ze je lepsie vediet, o co ide, nez byt zakazdym smutna, ze to zas nevyslo. a da sa s tym potom aj niec robit. minewka, drzim palce na to ICSI, nech to vyjde na prvykrat 🙂 a iplu a funlucy, ak uz sa daco najde, tak nech to neni nic vazne a da sa to lahko upravit, aby vsetko fungovalo, ako ma 🙂

iplusr
27. feb 2010

raz so si skusala na balkone dopestovat salat. komplet mi ho zozrali husenice. ako sa dostali na sidlisku na siedme poschodie 😕 ? no a tam skoncili moje pestovatelske pokusy 😅
no a nehovorim, ze treba slepo pocuvat vsetko, co povedia na prednaske, ale niekedy je dobre si take veci pripomenut.
svokor mal pred par rokmi strasne silny infarkt. dvakrat ho ozivovali a robili mu bajpas(neviem ako sa to pise) a keby ho to nechyti prave v cakarni u lekara, tak by tu uz nebol. bola to prenho taka pripomienka. zacal sa lepsie stravovat, dodrziaval dietu nariadenu lekarom, kupil si stacionarny bicykel. pravidelne cvicil a meral si tlak. len skoda, ze po roku bicykel odlozil a teraz zapada prachom. tlakomer vytiahne len vtedy, ked mu je zle. moja starka zomrela na mozgovu prihodu. dlho sa liecila na vysoky tlak. moja mamina ma tiez problemy s vysokym tlakom. mne zistili nejaku poruchu na srdci (nic vazne, ale predsa). no a tak nechcem cakat na pripomienky vo forme infarktov a mozgovych prihod a sem tam potrebujem takuto prednasku alebo film. u starych rodicov sa kazdy rok robila zabijacka. bolo vzdy vela klobas, huriek, bravcovej masti, masa ... bravcove a hovadzie uz nejem vobec. ale kuracieho stale dost. podla coho usudzujem, ze jem malo zeleniny. na ranajky mam vzdy cerealie s mliekom alebo jogurt. ma obed cestoviny alebo kari kura. na veceru chleba vo vajci, krupicovu kasu alebo nieco podobne. medzi tym sladkosti, pukance a nejake ovocie. neni cas na zmenu? ja myslim, ze hej. a tym nemyslim nieco brutalne radikalne. len nieco pridat - zeleninu a ovocie a nieco zmenit. ale samozrejme nie brutalne. kamaratka bola zvyknuta prave na stravu plnu tukov a masa. v irsku sa zacala stravovat zdravsie a dostala zlcnikove kamene. zlcnik bol zvyknuty produkovat obrovske mnozstva zlce kazdy den, a zrazu nevedel, co ma s tou zlcou robit. ta sa zacala zrazat az musela ist na operaciu.
takze minewka suhlasim s tebou - vsatko s mierou
sabi, mi by sme si o zdravej strave mohli asi pokecat v inej teme 😉, som sa tu nejako rozpisala 😅
inak dnes sme s mm boli u lekara. teda vlastne sme chceli ist. na internete pisali, ze maju otvorene aj v sobotu, ale mali zatvorene. takze skusime inu kliniku, kde su otvoreni cez tyzden dlhsie.

andzi
27. feb 2010
angelds
27. feb 2010

andzi ja mam zaujem 🙂

angelds
27. feb 2010

5 ks ???

angelds
27. feb 2010

zabudla som aka znacka ??? do kedy platne ???

iplusr
27. feb 2010

baby, cookies su napecene. dala som tam bielu a mliecnu orieskovu cokoladu - vela.
kto pride na party?

sabiatko
27. feb 2010

wow, s tou zlcou to bolo zaujimave, ale dava to zmysel. sak pekne pomalicky na to pojdes iplu a bude pohoda 🙂 inak tie cookies by som si dala moje nervy, mnaaaaaaam 😝 poslednu dobu by som len sladke jedla... sak uz mam navrch 14 kg 😅

minewka
27. feb 2010

Iplu, niečo ti pošepkám, ale neprezraď ma, hej??? Aj ja sa začínam zdravšie stravovať 😀

Mäso jem vtedy, keď mám na neho chuť, ináč ma nejako zlákala stredomorská kuchyňa, olivový olej, paradajky, syry...a tak 🙂

Ja som skôr jedla hrozne nepravidelne, raňajky vňbec, obed sem tam a večera vždy...a tak som za 2 roky pribrala 20kg...teraz idem chudnúť, prihlásila som sa na obedy, na raňajky sa snažím zjesť vždy nejaký jogurt, musli, a tak...obed čo navaria a večera - najnovšie fičím na paradajkách preliatych olivovým olejom a mozarelou...mňááám 🙂 (napríklad starí Taliani jedia každé ráno nalačno malú lyžičku olivového oleja ako prevenciu pred rakovinou hrubého čreva)

iplusr
27. feb 2010

minewka, neboj, neprezradim. 😉
inak skusila si uz susene rajciny? mna teda dostali. a s mozzarelou je to parada. alebo rizoto so susenymi rajcinam, hraskomi a nastruhanym syrom.mnamky.
zajtra idem robit plnenu papriku. ale kedze nejem tmave maso, nahradzam ho sojovou drtou. uz som to davno nerobila a tesim sa. mm chce, aby som k tomu spravila aj knedlu, ale tu som robila asi 3krat v zivote. ale naposledy mi celkom vysla, tak vyskusam. ak sa nepodari, tak skonci v kosi - ako ta predposledna 😅, a budu k tomu zemiaky

funlucy
28. feb 2010

čaute baby,no dobrá téma-zrovna dnes som aj ja opäť mm hovorila,že musím schudnúť-blíží sa jar a ja sa hanbím sama za seba ako vyzerám..ja teda pneumatiky na bruchu odmietam vláčiť so sebou!!! 😠
Takže kľudne dajte aj nejaké zdravé receptíky-lebo mäsa mám už plné zuby..
Inak baby dnes som 28DC,prsia ma bolia, ale mrchy zatiaľ nikde..inokedy by som už začala aspoň trochu špiniť a teraz nič.. 😕
A už pár dní mám furt ráno divný pocit,-ale to neviem,či ma len nebolí brucho od hladu,alebo čo..
Počkám ešte 2-3 dni,uvidíme čo bude..žeby som po 100 rokoch opäť testovala? 😅
Hokej ste kukali?My sme kôli nemu vstávali o 4h ráno,fakt som verila že na ten bronz máme ☹ Teraz som na nočnej,tak si aspoň pozriem ešte finále,ale asi si idem uvariť kaféé,lebo som nejaká prešlá.

iplusr
28. feb 2010

fun,no to by bolo fajn, keby vam to konecne vyslo. nech da to tu konecne pohne. uz davno to nikto nemal //. a nech len bruskko rastie 😉
inak knedla celkom vysla. nebol to ziaden zazrak, ale hlavne ze sa dala zjest 😅
my sme hokej nepozerali ja sa o takom case prevraciam na druhy bok. cize to nie je ani na skore vstavanie ani na ponocovanie. ale skoda, ze to tym hojejistom nevyslo

minewka
28. feb 2010

Fuuun..jééémine..ja by som už dááávno testla...utekaj kúpiť testík... 😵

matulik284
1. mar 2010

fun to by bolo uzasne keby to tentoraz uz vyslo 🙂 Posielam tehu vyrusiky tfuj, tfuj, tfuj.........................................................................................................................................................................................tfuj, tfuj 😉

funlucy
1. mar 2010

no baby,mrcha stále nedorazila,ale ešte som netestovala-lebo som ráno došla z roboty,tak skúsím zajtra,keď budem normálne vyspatá.No strašne som aj ja zvedavá,len aby to zase nebolo jedno veľké sklamanie 😖
držte palce.

iplusr
1. mar 2010

funlucy, este si netestovala? takto nas napinat 😉

sabiatko
2. mar 2010

hihi, ja som normalne v napati 😵 to by bolo jake super fun 🙂 najlepsie spravis, ked vecer nebudes pit, aby bola rano co najvacsia koncentracia hcg. ja som to pri prvom teste tak spravila a ciarka bola silnejsia nez na tom dalsom, co som robila o 3 dni neskor. jeeeeejda, ja ti to tak prajem, hned rano sem nabehnem cela nedockava. tak teda vela stastia, myslim na teba 😵

funlucy
2. mar 2010

Baby ďakujem vám za podporu 🙂 Doma som našla poslený test-Woman secret Baby-taký kazetový,kde sa má nakvapkať 3-4 kvapky moču,neviem do akej miery sú tieto spoľahlivé,ale je tam len úplne slabý duch-skoro neviditeľný..takže nič..
Budem musieť kúpiť nový,nejaký ktorý asi viac ocikám..až sa dovtedy nespustí mrcha(prsia furt citlivé,aj brucho ma bolí)takže ja neviem...

iplusr
2. mar 2010

fuuuun, ty mas ducha? ja som ducha este nikdy nemala, len skaredu jednu ciarku. tak to vyzera nadejne 😵

sabiatko
2. mar 2010

mne sa na prvom teste tiez objavila len skareda jedna ciarka 😝 ale si vravim, kym mrcha nedojde, nic neni stratene. a tak kazdy den som sa modlila, nech nedorazi. za tyzden som si spravila dalsi test, to bolo na 39 DC a boli tam uz 2 😵 dufam, ze aj ty to tak budes mat, hoci ty tam uz naznak druhej ciarky aj mas 😉

flyangel
autor
2. mar 2010

ahoojtee...jeeej fun ako si dopadla strasne ti drzim palceky bodaj by vam to uz vyslo...
matu blahozelam ku dievcatku..pekne meno ste vybrali 🙂
sabiatko vy uz pomaly budete rodit...juj uz sa tesim na spravicku ze mas krasneho Adamceka na svete...a inac minewka iplu ako sa MATE?ja verim ze sa nam vsetkym podari uz konecne otehotniet...my nebudeme mat v novom bytiku netik...lae urcite vam budem casto pisat cez vikendy 😉 😉

matulik284
2. mar 2010

fun to je super, ze mas zatial aspon ducha...takze este nic nie je stratene..joooj ako velmi ti to prajem 🙂
fly dakujeme 🙂

iplusr
2. mar 2010

fly, minewka ide riesit nejake centrum a my sme tiez zacali vybavovat lekarov. akurat ze tu to bude trvat straaaasne dlho. dnes sme sa s mm boli registrovat u vseobecneho lekara. vypisali sme kopec papierov ale registruju nas az vo stvrtok - lebo to tak dlho trva, kym nahodia tie udaje do pocitaca (!). mne dohodli stretnutie so sestrickou na 20.3 - lebo zeny po 25tke tu sleduju a manzelovi mozu dohodnut termin az potom, ako ho zaregistruju. cize az vo stvrtok. a to este neviem, kedy sa dostanem k lekarovi a na nejake testy. to tu uz asi ani nebudeme 😒
fly a vy ako? nesnazilkujete?

funlucy
3. mar 2010

iplu,začínám veriť tomu,že ty akonáhle sa dostaneš pod kontrolu slovenských lekárov (kde je určite iný prístup) otehotnieš jedna radosť.Možno že je to fakt len nejaká maličkosť,čo sa bude dať vyriešiť ale v ANG.budú z toho robiť celú vedu,ale moc ti držím palce,aby si tam natrafila na dobrého dokyho.
Ja som stále v očakávaní čo bude-ak mrcha nedorazí cez víkend idem testovať znovu 🙂 joooj včera mi manžel hovoril,že by chcel už pestovať malého Tomáška 😀 tak som sa teraz na to úplne namotala.
Včera porodila aj sesterka-už tretiu babu-a to je o 5 mesiacov mladšia odomňa 😅

angelds
3. mar 2010

ahoj funlucy tak Ty si už mala ducha, to je dobré 🙂 videla si fotky na Fb ? dobrá banda čo ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre