Šťastné budúce tehuľky pridajte sa a diskutujme

flyangel
8. jún 2009

Vítam všetky začínajúce snažilky 😉 a tým pádom aj budúce tehuľlky 😀 verím,že táto téma bude naším útočiskom v ťažkých chvíľach,kedy život skúša našu trpezlivosť a krehkú dušičku..ale hlavne v šťastných momentoch,plné očakávania na bábätko či už ho čakávame pod srdiečkom alebo sa na túto úlohu tešíme ešte len hlboko v srdiečku, plného očakávania... 😀

pehinka
23. jún 2009

fazulka, ty si zivnostnicka alebo nie, ked spomnas ze platis aj do soc. poistovne?...ja som zamestnana, tak zamestnavatel odvadza vsetky platby..ci nieco navyse si platis?

fazulka1512
23. jún 2009

nie niesom,ja som zamestnana, to si platis-ako keby sporis aby si mala vyssiu matersku, to sa plati mesiac pred otehotnenim mas platit 270 dni,

napr. mas plat 12000, cisteho ked budes poberat matersku tak z 55 percent ti plati zamestnavatel pol roka a potom uz dostavas ako kazda ina po dobu 3 rokov

pojdes na socialnu poistovnu a povies ze sa chystas mat dieta a chces si aj ty platit socialnu poistovnu- to si tak jak sporis, ona ti da tlacivo a stanovis si sama sumu napr. 12000 a vypocita ti kolko mas platit 9 mesiacov, ja platim 523 sk, a ked porodis tak budes dostavat aj od zamestnavatela aj od socialnej co si si sama platila tak ti vyjde nie 6000 ale 12000

pehinka
23. jún 2009

aha, to som ani nevedela, ze nieco take je... 😒
len uz je asi aj neskoro, ak by nam to v lete vyslo, tak uz tie prispevky sa nebudu pocitat, ak by som napr. od buduceho mesiaca zacala platit, ked pises ze to musi byt 270 dni pred otehotnenim..
to si dobre urobila, ze si si to zacala platit uz skor...

minewka
23. jún 2009

Ahoj všetky "staré" aj nové snažilky 🙂

No...s tým sledovaním...keď som si prečítala, že otehotnieť sa dá len počas 24 hodín za celý mesiac, tak som si pomyslela, že tie, ktorým sa to podarilo na prvý šup, mali veľké šťastie...Veď sa píše, že mladému a zdravému páru sa podarí otehotnieť do roka a je to v norme...tak prečo tomu trošku sledovaním ovulky nepomôcť? 🙂

pre mňa je zaujímavé najmä to, čo všetko nám vie naše telo naznačiť...Len treba vedieť načúvať.. 😀

Sa sama seba pýtam, že načo som vlastne brala HAK..škoda, že som o tomto viac nevedela...

fazulka1512
23. jún 2009

nie pred otehotneni, ale 270 aj s graviditou, to ti vychadza mesiac pred tym ako otehotnies,

iplusr
23. jún 2009

minewka, hak sa berie koli tomu, ze nevies, kedy je prave tych plodnych 24 hodin (u niektorych je to vraj len 12 hodin!). ved niektore otehotneli aj pocas ms. ale keby viem, ze sa mi pos..kazi cely cyklus a tak, tak by som si to tiez asi rozmyslela.

minewka
23. jún 2009

Iplu, ale veď aké šťastie by to bolo, aby sa bejby podarilo 😀

No ja ovu väčšinou vypozorujem podľa pichania, na 90% vždy v ľavom vaječníku...Aj som bola u dokyho, raz dávno s tým, ale že je všetko OK. SOm vôbec nevedela, že to môže byť ovu.

Vieš, vždy mi záležalo na tom, ako neotehotnieť...Až teraz je to opačne a je to zvláštne, že už sa snažíme.. 🙂 myslím pocitovo pre mňa...keď pred tým, ako som stretla svojho mm, to bolo stále o tom, len aby mrcha prišla...

A zrazu...oj, ako by sme sa potešili, keby neprišla.. 😀

tea333
23. jún 2009

Sonike jasne, budeme si vymienat rady, o kyseline listovej som pocula a uz aj si ju zajtra pojdem zobrat do tej lekarne 🙂
to som teda zvedava co som to ja za typ,ci sa to podari len tak a hned, my sa nikam neponahlame, tak necitim stres ani biologicke hodiny mi netikaju, takze zatial je to len, ze zacneme skusat a ked sa podari tak budeme happy, ak nie, nevadi..
ale to s plodnostou by som ani nepovedala a neverim tomu, vtedy je najvacsia sanca otehotniet, pocas ovu, ale nepredpokladam ze je to pocas inych faz nemozne..
to by nikto nebol tehotny🙂

sonike
24. jún 2009

Tea my sme na tom asi tak ako vy,vyskúšame a ak to víde tiež sa potešíme,ale siliť to nejako nechceme,necháme tomu voľný priebeh.

reivka
24. jún 2009

ahojte 🙂 no ale teda keby sme sa mali trafiť do 24 hodín za mesiac, tak to v najbližších rokoch nebude 😕

minewka
24. jún 2009

Hehe...kočky, no fakt je vajíčko schopné oplodnenia len počas 24 hodín od uvoľnenia z vaječníka.ale keďže sa už pred ovu tvorí plodný hlien, v ktorom vedia spermijky prežiť 4-5 dní, tak sa ako plodné obdobie udávajú aj dni pred ovu.. 😀

No , príroda je zvláštna vec😀

angelds
24. jún 2009

ahojky holky

iplusr
24. jún 2009

minewka, pre mna to bolo tiez tak - len neotehotniet! obaja sme studovali a nebolo by to dvakrat uzasne. a teraz je to opacne - len aby ta mrch neprisla.

angelds, ahoj, dlho si tu nebola. co mas nove?

funlucy
24. jún 2009

čaute babule,dnes bolo toho veľa v práci,nestíhala som našťastie už končím zachvíľu v práci 😝 takže sa ozvem (možno) až večer z domu 🙂

flyangel
autor
24. jún 2009

Ahojte kočky 😀 😀 uz mam netik 😀 😀 😀 už tu budem vždy 😉

mimomu
24. jún 2009

vitaj,vitaj fly.

flyangel
autor
24. jún 2009

ahoooj mimo 😀 😀

mimomu
24. jún 2009

cauko ako mas?konecne si medzi nami 🙂

flyangel
autor
24. jún 2009

no mam sa blbo...asi uz hodku ma boli strasne hlava...mam migrenu...a je mi na zvracanie 😖 ale som rada ze som tu..mm teraz siel na nocnu ☹ a ty moja ako sa mas?

mimomu
24. jún 2009

fly ja som pisala do ako oteho.a zaroven..... 😉

funlucy
24. jún 2009

ahojteeee,3x hurááá Fly už fičí na koníkovi 😀
moj mm tiež došiel nejaký prevalcovaný z roboty,má aj teplotu,tak som mu uvarila čajík a dala paralen,snáď ho to prejde.Zajtra chceme ísť do Brna predať do bazaru naše staré autíčko-lebo to je ešte na českých špz-kách,tak takto by to bolo najjednoduhšie 😒
mimo-a ako bolo v susednej téme?máš pre nás nejaké doporučenia?

flyangel
autor
24. jún 2009

funlucy ahoj 😉 ano som rada ze uz vam mozem napisat... 😀 ako inac,snazenie ide??ja som v nedelu vecer dostala ms na 29dc ale predtym na testikoch boli take tieniky ak si to otacam stale to vidno aj kamosky to videli 😕 dnes mam silnu migrenu a je mi na zvracanie...asi si kupuim testik ze ci tam tienik este bude 😅

fazulka1512
24. jún 2009

ahojte, dnes som si bola kupit kyselinu listovu, to ju mozem brat aj pred tym ako otehotniem alebo mam cakat co mi povie lekar, babule poradte......, mam ovu lebo ma bolia vajecniky, dnes s manzelom islo do tuheho som zvedava ci to stalo za to

funlucy
24. jún 2009

fazulka ahoj,ja som si kyselinu kúpila cca.pred 5 dňami a tam píšú,že odporúčajú používať 3 mesiace pred plánovaným tehotenstvom (prevencia vývojových chýb plodu) aj v tehotenstve a vraj aj po narodení dieťaťa 🙂
takže podľa mňa ju môžeš brať.
Fly,no snažili sme sa a teraz s Minewkou čakáme na "koláče" lebo dúfáme,že sme dobre zamiesili 😀

dindulka
24. jún 2009

ahojte babulky 🙂
citam,ze viacere ste "zamiesili" tak drzim silno prsty, aby to tento mesiac vyslo 😀
kyselina listova sa moze brat niekolko mesiacov pred otehotnenim,ta nemoze uskodit,ja ju beriem uz dva mesiace, je to taka zmes vola sa to acidofolan,je v tom kys.listova a vitaminy typu B

dindulka
24. jún 2009

pehinka,mozes mi to s tym priplacanim k materskej vysvetlit ? ak som spravne pochopila,tak minimalne 270 dni pred materskou mi mozem priplacat k tomu co za mna plati zamestnavatel a potom na budem dostavat vyssiu matersku prvych 6 mesiacov alebo kolko? to dostanem 55% zo mzdy + to nasporene? alebo ako? som z toho jelen,ale aj ja nad niecim takym spekulujem,tak mi prosim porad😉

minewka
24. jún 2009

Ahoj bábiky...to mne je oničom...zub, čo mi trhali - rana sa zapálila, opuchla som, zajtra musím ísť na drén...booože...nenormálne to bolí... ☹ ☹ ☹

Už by sa to mohlo konečne skončiť...Ja len verím, že tehu nebudem, lebo beriem 3x denne Ibuprofen 400vku, lebo to fakt neviem vydržať...

Ináč,asi nevydržím a v piatok testnem.. 😝

fly....ciaooooooooooo...konečne si tu.. 🙂

minewka
24. jún 2009

Fly, ozaj, šak nahoď ten tienik...povieme, či vidíme, či nie 😀

tea333
25. jún 2009

Baby mam velku prosbu, viete mi poradit ake temy by som tu mala urcite ceknut??
Som tu nova a ked uz teda idem snazilkovat, treba vela citat..Bohuzial vela tem ma nazvy,ktorym nerozumiem tak neviem ci sa pozeram na nieco co sa ma tyka,alebo nie 🙂

reivka
25. jún 2009

ahojte 🙂 no flyyyy ja že čo sa ti stalo, ale dobre ked si už tu 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre