Šťastné budúce tehuľky pridajte sa a diskutujme

flyangel
8. jún 2009

Vítam všetky začínajúce snažilky 😉 a tým pádom aj budúce tehuľlky 😀 verím,že táto téma bude naším útočiskom v ťažkých chvíľach,kedy život skúša našu trpezlivosť a krehkú dušičku..ale hlavne v šťastných momentoch,plné očakávania na bábätko či už ho čakávame pod srdiečkom alebo sa na túto úlohu tešíme ešte len hlboko v srdiečku, plného očakávania... 😀

sabiatko
8. nov 2009

no skoda matulik, ze nemas doma net. ja si aj teraz citam rozne veci ohladne tehu, tak viem co ma caka. ale hlavne ze budes oddychovat a babatko tak nacerpa vela sil. tak sa drzte 🙂

ja som dnes trocha KO, trocha teplota a bolest hlavy, tak dufam, ze ma to skoro prejde a nebudem chora 2 tyzdne jak minule... inak vcera sme boli v kostole a chvalili sme sa fotkou maleho a vsetci vravia, ze sa podoba na ocka 🙂 tak budem mat doma dvoch rovnakych, jedneho velkeho a jedneho maleho 😀

flyangel
autor
8. nov 2009

ahoojte kocky...fanlucy moja takze mrcha dosla 😒 tak snad sa zadari nabuduce...a vy sa nechystate na nejake vysetrenie ako minewka s manzelom?
matulik tak ty sa tu neukazes dlhsie tak to nam budes chybat...ale verim ze coskoro nam das o sebe a priebehu tvojho tehu vediet 😉 😉
minewka presne tak HP sa robi na 3.den ms...takze ides az bud.mesiac...jooj najlepsie by bolo keby sa vam zadarilo a nemusela uz nikde chodit len do poradne pre tehulky. 🙂 velmi ti to prajem moja... 😉
jaruska tebe sa ako dari?si spokojna tehulka? 😉
jamar tak ty nas len necitaj ale si s nami aj pis 😉boli by sme rady keby si nas informovala o svojom tehu priebezne 😉 a blahozelam ku princeznej 😉
sabiatko moje tak ahooj , takze potvdeny pipik 😀 😀 supeeer tak blahozelam a pekne meno ste vybrali-po oteckovi 😉
rush tak vy sa pomaly blizite ku koncu tehu...supeer sa uz tesim na fotecky o drobcekovi 😀
angelds ty sa ako mas?pekne snazilkujete?
kaktusik a ty moja este nevies co cakate?tak dufam ze nam to coskoro prezradis...a som zvedava ze ci sa moje schopnosti predpovede na dievcatko splnia 😀

flyangel
autor
8. nov 2009

sabiatko tak ty pekne oddychuj ked si chora...a nenamahaj sa...aby si neuskodila drobcovi...musis jest vela ovocia zeleninky...najlepsie je vytlacit si stavu z pomaranca a citrona a aj kivi je bohaty na zdroj vitaminu C a taktiez jablcka...a hlavne tie s cervenou supkou tie obsahuju 5krat viac mnozstva vitaminov a antioxidantov a ko zelene jablcka.a taktiez pi vela tekutin...dufam ze sa ti coskoro ulavi a skoro sa uzdravis

rush
8. nov 2009

no veru fly...uz sa to bliiiiiiiiiiiiiiiiizi....sak mi aj statocne lepi 😅

sabiatko....ja ked som bola chora som si trochu medu vymackala citron...a to pila..a este si pomahala homeopatikami od boironu...mne zaberali do 3/4 dni...a lezala som fakt poctivo....dufam, ze uz ma ziadna pliaga do konca nestihne...

no skoda matulik, ze nebudeme mat info o tebe...ale nechcete si domov zaviest net? uz je vela a celkom dostupnych moznosti...a pre teba by to bola tiez dobra pomoc pocas tehu...je tam kopa uzitocnych info a stranok...no ale aj ked nie...aspon budes mat cas na knizky a casopisy 😉 prijemne tehulkovanie zelam a dajte vediet o sebe co a ako...

snazilkam vela stastia...pfuj pfuj...

sabiatko
9. nov 2009

diki fly, sa aj tesime, ze je to pipik, ajspon bude sranda s takym malym betarom 😀 tak inak dnes sa uz citim lepsie, som sa bala, ze to vypukne do dakej riadnej choroby jak minule, ale nastastie je to ok 🙂 uz asi tyzden citim, ze mi niekolkokrat za den stvrdne brusko a je to trocha neprijemne, tak som sa rozhodla, ze od dneska budem brat jednu tabletku magnezia (200 mg) denne pre pokoj duse. 25. novembra idem k dokimu, tak sa ho opytam, co s tym.

rush, tak aj ty si budes uzivat nezbednictva svojho chlapceka 😀 sa mas, ze to mas uz za par. kam si sa inak rozhodla ist rodit, na antolsku? ja kebyze ostanem v ba, tak zrejme tam pojdem...

minewka
9. nov 2009

Ahoj baby, tak sme dnes boli s MM na spermio, na obed idem po výsledky...tak dúfam, že to bude OK.

rush
9. nov 2009

min / drzim palce, nech vsetko dobre dopadne 😉

sabiatko...chystam sa na antolsku...no sak uvidis ako sa mam, ked to uz budes mat zapar uz 😉 sa neviem nijak ulozit aby bolo pohodlne...mne brusko netvrdne...ale skoro vsetkym holkam ano...opuchy pri dlhsich prechadzkach...no nejdem ta strasit 😀 no a cim viac sa to blizi tym viac mi lepi z porodu 😅 no ale hadam bude vsetko ok 😎

jamar
9. nov 2009

Ahojte kočky,
minewka drzima palce k vysledkom spermiogr. Dufam, ze dopadnu dobre
rush tebe uz potichucky zavidim, uz to budes mat pomalicky za sebou a mozes sa konecne vytesovat z maleho anjelika.
sabiatko aj mne zacalo od min. tyzdna tvrdnut brusko ale len raz za den aj to nie pravidelne kazdy den. No preventivne si davam kazdy vecer magnezium.
matulik dufam, ze obcas ked budes mat pristup na net sa ozves, takisto som zvedava ako napredujete s fazulkou v brusku
fly a vam sa ako dari so snazilkovanim?
opat vam posielam tehu virusiky.... tfuuuuj, tfuuuj tfuuuuj. Ani sa nenazdame a my tehulky to budeme mat uz za sebou tak sa budeme vytesovat z vasho tehu obdobia 😉

jaruska8
9. nov 2009

Ahojte dievčatá, no ja zatiaľ fajn, len ten mesiac mi pripadá nekonečný, ale zase na druhej strane, aj tak budem musieť ísť k dokimu, lebo mi predpísal Duphaston a ten mi vydrží len do konca budúceho týždňa. Inak, príznaky zatiaľ v poho, podbruško sem-tam pobolieva, niekedy viac niekedy menej, ale je to ako na začiatku. Zle mi nebýva, sladké mi stále nechutí, snažím sa veľa piť, zdravo sa stravovať, spať a nestresovať sa. 😉 😉

rush
9. nov 2009

no jaruska...prve mesiace sa aj mne vliekli...a vraj sa tak povlecie aj tento posledny 😎 stred rychlo ubehol...ja som zacala byt kludnejsia ked sa maly zacal hybat... to uz sme mali spolu taky kontakt 😵

prijemne snazilkovanie...min ako vysledky?

jaruska8
9. nov 2009

Má 5 mm, vraj všetko sedí a všetko bolo OK, takže podľa veľkosti koniec 6tt, asi. On povedal, že 4 až 5 týždeň, ale myslel od oplodnenia. Lebo tak to sedí. 😉 Ale hlavne, že on povedal, že zatiaľ OK. 😉

wodanka
9. nov 2009

ahojte šťastné tehuľky a aj tie budúce šťastné, lebo každá z nás sa raz dočká.. i keď niekedy je to čakanie trocha dlhšie. Sem-tam nakuknem k vám do témičky, lebo som tu začínala a i keď neprispievam, tak si prečítam ako sa vám darí. Prispievam teraz do iných tém, nakoľko sa to u nás trocha skomplikovala a teraz práve čakáme na schválenie žiadosti na IVF a verím, že sa nášho anjelika raz dočkáme 😵
Držím Vám všetkým prsty, či už tehuľkám alebo snažilkám, nech všetko dobre dopadne.

sabiatko
9. nov 2009

tak my wodanka zasa drzime palce tebe. som si tu pozerala uz viacero tehu albumov bab, ktore boli na IVF, takze verim, ze uz coskoro budes mat dobre spravy 🙂

minewka, tak ako to dnes dopadlo? dufam, ze je vsetko ok... 🙂

flyangel
autor
9. nov 2009

ahoojte...tak ja mam skusky za sebou 😉 tak sa tesim...wodanka drzim ti silno palceky nech vam to ivf vyjde 😉 ja verim ze to bude ok 😵 a coskoro nas potesis radostnou spravou 😵 min tak ako sme nedockave ako ste dopadli?

minewka
9. nov 2009

Ahojte, no dobre sme nedopadli...
Odporučili nás na umelé oplodnenie...
muž je z toho dosť zdrvený...má 17 mil spermií/ ml, z toho 40% živých spermií, z toho má 6% progresívny pohyb, 21% pomalý progresívny pohyb..

60% spermií bolo imobilných.
Oválny tvar malo 2 mil. spermií.
Takže záver: oligoasthenoteratospermia.

flyangel
autor
9. nov 2009

ahooj min... ☹ tak to je mi luto ze to nedopadlo najlepsie ale myslim ze predsa sanca na prirodzene tehu tam byt moze aj ked asi Uo je najpravdepodobnejsie...verim ze tvoj mm je z toho zdrveny lebo muzi to casto horsie nesu ako my zeny...muzi si myslia ze zlyhali...odporucam mu brat zinok a ak uz berie tak nech pokracuje...napadaju ma dve veci bud viete otehotniet len to doteraz nevyslo a doslo k rannemu potratu za neznamych pricin...alebo k predoslym potratom dochadzalo v dosledku toho ze folikul bol sice oplodneny ale nezdravou spermiou 😖 preto je uo naj.riesenie lebo tam vam vyberu zdrave spermie...na oplodnenie...tak asi pojdete do toho ze,?

minewka
9. nov 2009

Fly, veru neviem..

Hej, vidím, že muži to berú ťažko, nemyslela som si, že ho to tak zloží.
keď ti mám pravdu povedať, stále dáko verím, že sa nám podarí otehu prirodzene...

Ja by som to chcela spraviť asi tak, že do leta budúceho roka to skúsime prirodzene, mužovi naordinujem vit E, zinok a selén, skúsim na nete pohľadať nejaké homeopatiká, niečo o zdravej strave a podobne.

A keď sa do leta nepodarí, tak pôjdeme na UO.

flyangel
autor
9. nov 2009

Min mas dobre zmyslanie...ja ti strasne drzim palceky aby vam to vyslo bez Uo...ale pozri aj Matulikovi som vravela ze sa to podari a pritom mala len 1vajcovod,bola po mimomat.tehu a cakala na prefuk vajcovodu a bola vysoka pravdepodobnost ze aj druhy vajcovod ma poskodeny a plny zraztov...a predsa sa jej podarilo otehotniet prirodzene a tiez lekari tvrdili ze asi bez UO to nepojde...a predsa je tehu...alebo shaarka roky bez ms,nedovinuta maternica,Polycysticke vajecniky ,bez ovulacie...ako to pise aj v albumeatd. a predsa je tehu 😀 a tiez a pipimiska myslim ze 5rokov sa pokusali mala za sebou aj neuspesne ivf a protilatky proti spermiam mm a predsa ani Uo im mepomohlo a aj ked lekari tvrdili ze na 99% prirodzene neotehu..tak je predsa prirodzenou cestou tehulka...takze myslim ze vy mate sancu otehotniet aj prirodzene

wodanka
9. nov 2009

minewka tiež by som na Tvojom mieste nebola zúfalá.. náš spermiogram dopadol ešte horšie.. my nemáme tvarovo správnu ani jednu spermiu a aj množstvo máme menšie.. ale čo je dôležité, nádej a šanca tu stále je, a je jedno či už to ide prirodzene alebo prostredníctvom UO.. ja som napríklad rada aj za túto šancu.. takže hlavu hore a šup sa do snažilkovania 😉

minewka
9. nov 2009

nuž, ja som tiež rada..len MM s tým má problém..hrozne ho to zložilo, netušila som, že je na to až tak citlivý...ďalšia vec je, že je silne veriaci...a veriaci majú s UO problém...

sabiatko
10. nov 2009

to mi je luto minewka, ze nie su lepsie spravy... ale moj nazor je, ze ked sa ti podarilo trikrat po sebe otehotniet prirodzenou cestou, tak problem s oplodnenim nie je velky. treba len aby vajicko bolo oplodnene kvalitnou spermiou, ako hovori fly. a verim, ze sa to skoro podari 🙂

wodanka... a vy ked nemate ani jednu dobru spermiu, tak to UO bude od darcu? no kazdopadne drzim palce, aby sa podarilo babatko 🙂 ako dlho sa caka na to schvalenie? budete to mat este tento rok?

angelds
10. nov 2009

ahojte babulky, tak minewka drzim palce, nech sa podari prirodzene a nadej predsa umiea posledna

vsetko krasne vsetkym 🙂

wodanka
10. nov 2009

minewka neboj určite to spolu s mm vyriešite a možno to príroda zariadi naozaj tak, že nbude potrebovať UO..

sabiatko, my nemame tvarovo dobru ani jednu, nedokazu sa sami dostat do vajicka, tzn. ze im treba pomoct, takze darcu nepotrebujeme, potrebujeme len "odobornu pomoc" 😉
dnes som prave volala do poistovne a ziadost uz mame schvalenu.. teraz je rad na nasom centre, ci to este stihneme tento rok alebo nie. Inak cely ten proces az po schvalenie u nas prebieha uz od polovice augusta. A vlastne az teraz prichadzame do finale 🙂

funlucy
10. nov 2009

ahojte babuľky 🙂
minewka,tiež verím,že vám to dobre dopadne,lebo ty máš takú vieru,toľko optimizmu že jednoducho to ani ináč dopadnúť nemôže 😵
wodanka,tiež ti veľmi držím palce a hlavne od nás neodchádzaj,budeme len rady keď nás budeš o všetkom informovať,veď človek nikdy nevie čo ho čaká...
Angelds,a čo ty vždy len tak nakrátko?Ako pokračujete vy so snažením?
Mne už dnes skončila mrcha,a baby odhodlala som sa zavolať Dr.Jonášovi,tak mi teraz pošle dotazník,ktorý mu vyplním a na základe toho mi pošle ten výpočet aký si uvediem,ale asi optimálne plodné dni pre počatie životaschopného dieťaťa. 🙂

rush
10. nov 2009

minewka...no to mi je luto...musis byt teraz vekou oporou tvojmu muzikovi aj ked asi aj tebe je to vsetko luto...
verim vsak, ze ked ste mali tie potraty....znamena to ze s tebou ziadny problem nie je, mas pravidelnu ovulku a si schopna otehotniet...takze davam aj ja tomu sancu...horsie je to asi znasat psychicky...neviem kolko potratov sa da zvladnut bez ujmy na zdravy a psychike...takze uvidite...hlavne aby vsetko dobre dopadlo!!! drzim vam velmi palce....

aj vam wodanka...nech sa vam podari uo a o par mesiacov mate maleho drobca v naruci...

a svseetkym nazilkam posielam tehu virusiky pfuj/pfuj/pfuj

minewka
10. nov 2009

Baby, ďakujem, ste zlaté..no to sú také zmiešané pocity...každopádne, v najbližšej dobe sa bejby asi nekoná, ale určite sa snažíme ďalej, som si objednala z netu ovu testy, lebo som príliš lenivá na meranie BT.. 😀

Je to zvláštne, na jednej strane sa teším, že sa problém našiel, na druhej strane mi je to ľúto, je to riadne schyzofrenické.. 😀

jaruska8
10. nov 2009

Minewka, držím plačeky!! A Wodanke, samozrejme, tiež, držte sa!!

flyangel
autor
10. nov 2009

ahojte ale min urcite je lepsie vediet ze preco to nevyslo doteraz a na druhej strane ti je zas luto ze je problem 😔 ale uvidis dajak bude,....wodanka to bere optimisticky a dokonca sa aj tesi na Uo 😉 ved mozno uz coskoro bude tehu 😉 fun dobreš robis ze si zavolala ved co mozes stratit 🙂

wodanka
10. nov 2009

dakujem holky..
minewka aj ja som mala zmiesane pocity na zaciatku, najskor to bol hnev, potom smutok a chvilami aj beznadej, lebo tiez som mala zo zaciatku aj moralny problem s tym ist na UO.. ale po triezvom zvazeni vstkych moznosti som povedala ze ideme do toho, i ked viem, ze ani s UO to nie je na 100% iste, ale aspon mame s mm nejaku nadej mat spolu vlastne dieta..

iplusr
11. nov 2009

ahojte
ja som tu chvilku nebola a tu sa deju take veci... 😵
matulik- blahozelam k fazulke
wodanka, tak po tolkom vybavovani a cakani sa urcite podari na prvy raz
minewka, sanca na prirodzene tehu urcite je. ved uz par krat si mala // na teste a na uspesne oplodnenie uplne staci jedna zdrava spermijka. takze vam to uz coskoro urcite vyjde.
ja som teraz v tako stadiu, ze to neriesim. boli sme na svk, kde na snazilkovanie nebol ani cas ani priestor a to som mala pravdepodobne ovulku. ani neviem kedy, lebo teplotu som si tiez nemerala. takze tento mesiac zrejme nic nebude. a v podstate ... riesit budeme, ked sa vratime na trvalo na svk - mozno uz v januari.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre