Šťastné začínajúce snažilky

alfa333
23. feb 2009

Ahojte všetky snažilky, maminky a budúce maminky.

Zakladám túto tému pre všetky tie, ktoré začínajú so snažilkovaním ako MY (manželík a ja) a majú z toho veľkú radosť.

A tie, ktoré sú už "v plnom prúde snažilkovania" posielam veľa, veľa úspechov 🙂

minewka
11. mar 2009

Hmm...ja mám 25...no niekedy si myslím, že sa vlastným telom až prehnane zaoberáme...Vyštudovala som biológiu vedecký smer a stále ma udivuje, aký úžasný systém ľudské telo je...Napríklad, že z dvoch buniek vznikne za 9 mesiacov človiečik....Sa mi to zdá neskutočné...Toľko sa toho môže prihodiť a neprihodí sa🙂 ...telo má aj úžasnú regerečnú schopnosť...Samo poopravuje strašne veľa vecí...
Kleopatris, ja som tiež mala veľký strach z pôrodu...všade počúvaš samé hororové príbehy...až keď som si náhodou začala čítať tu v nejakom fóre zážitky z pôrodov a veĺmi sa mi páčilo, ako to opísali....Samozrejme, že to nie je bez bolesti...Ale po prečítaní tých článkov sa na pôrod aj teším...teším sa na tú chvíľu, keď po trápení príde chvíľa, keď sa bábo narodí, prvý krát ho držím v rukách...Rozmýšľala som, že keby sme všetko, po čom túžime dosiahli ľahko, bez námahy, bez trošky sebazaprenia, či by to za to stálo...Pre mňa asi nie...

minewka
11. mar 2009

Fúúha, nejako som sa rozpísala... 😅

elisonka
12. mar 2009

ahojte babulky. no co nechystate sa k nam do nitry na vystavu nabytku?

mastulka
12. mar 2009

ahojte, elisonka, ako si to uhadla? sa tam chystame zajtra doobeda 😀

minewka
12. mar 2009

Cau Elisonka, do Nitry sa nechystáme..je to trochu ďaleko...Ale chceme skočiť nakúpiť do Poľska alebo Maďarska, lebo že sú tam o polovicu lacnejšie veci...a treba nám sporák, chladničku, umývadlo...Ibaže neviem ani po Poľsky, ani po Maďarsky 😀 Po Poľsku sa ešte ako tak...ale maďarsky?? 😀

kleopatris
12. mar 2009

ahojky 🙂

no ja sa este nad porodom nejako nezamyslam, jedine co viem uz teraz je ze epiduralku a podobne nechcem....predsa len 3% riziko ochrnutia, dietatko pod drogami este v brusku....to nemusim, zvladli to aj nase mamy, zvladneme aj my 😉 jo a este sme sa s manzelom dohodli, ze babatku hned pri porode zafarbi nechtik na nozke, aby nam ho nezamenili 😀 ja viem strelene, ale bojim bojim, ze mi nedaju naspät moje 😀

minewka
12. mar 2009

😀 heheh..Kleopatris...No keď s tým súhlasia...A už ste aj farbu laku vybrali?? 😀

minewka
12. mar 2009

Halooooooo....kde ste kdo? 😒

iplusr
12. mar 2009

dobre ranko babulky
ja praveze nad epiduralkou rozmyslam. babatko vtedy pod drogami nie je, lebo drogy nie su vtedy ani v krvnom obehu matky. porodu sa bojim stale menej a menej, ale ako sa poznam, strach ma vie dost dobre ovladat a bojim sa, ze by som potom 'nespolupracovala' a to by mohlo babu uskodit. rizika su pri vsetkom aj pri prechadzani cez cestu 😀 ... a ani zub si nenecham vytrhnut bez umrtvenie.

minewka
12. mar 2009

Nuž, ja si všetko predpripravím na epi a uvidím...Keď už fakt nebudem vedieť vydržať, dám si ho pichnúť...ja si dávam ešte aj plobmovať zuby s injekciou..🙂...

iplusr
12. mar 2009

ved prave. ked mi len beru krv som hotova...

minewka
12. mar 2009

Tak krv - to je u mňa v pohode..chodím darovať krv...Ináč, asi si idem kúpiť teho testík...mám také divné bolenie podbruška, ale mrška má prísť až o 8-9 dní...viem, mala by som vydržať...🙂

kleopatris
12. mar 2009

ja neviem, ja sa toho rizika bojim, moja sestra rodila nedavno, ma dve dcery obe bez epiduralky a v pohode...jasne ze to boli, ale to k tomu patri 🙂 a v dobe ked ti epiduralku pichaju si myslim, ze dieta na tvoj krvny system este napojene je, a co som citala tu studiu, kde odobrali dietatu po podrode s epideralkou krv zitili urcite mnozstvo tejto latky v jeho krvi....
a len ta desna injekcia polmetrovaaaa...brrrr, tej sa bojim viac jak porodu 😀

minewka
12. mar 2009

Nuž, neviem...epi ti nepichajú do žily, pokiaľ viem..Pichajú ti ho do epidurálneho priestoru...Kde ovplyvňuje nervové zakončenia...Nemyslím,že by to nejaký účinok na baby malo...

kleopatris
12. mar 2009

neviem, mozne je ze nema...ja len pisem, co som citala a aj ked by to nebola pravda asi nebudem riskovat, ale ako vravim viac ma odstrasuje to ochrnutie a ta ihla 😖

elisonka
12. mar 2009

jaaj baby jaku temu tu mate? ja sice chodim darovat krv ale vzdy odpadnem. uz som minule odisla z tade lebo viac trpim jak iny... tiez neviem ci by som chcela epiduralku. nato sa asi neda pripravit. to asi kazda mamicka uvidi podla bolesti. mastulka ja idem dnes po obede. tak zdrham z prace...uvidime co tam bude. nejaka inspirácia nikdy nie je zla...

iplusr
12. mar 2009

ja som tiez v tom, ze epi sa nepicha do krvneho obehu. a tiez ti ju nepichnu na zaciatku porodu, takze tej bolesti si este clovek uzije. je to podla mna taky dezert na konci. babetko pride na svet nevystresovane - lebo ked sa stresuje mamina, stresuje sa aj babo a vy sa mozte potom venovat babu, zatial co doktor este zasiva alebo robi vselijake ine velmi prijemne zakroky.

minewka
12. mar 2009

No to áno...šitia sa veĺmi bojím...fakt strašne..

kleopatris
12. mar 2009

ja dufam, ze mna nebudu nastrihavat 😒 nechcem byt zjazvena a pozasivana 😖

elisonka
12. mar 2009

kleo ani nehovor tiez sa bojim

minewka
12. mar 2009

Nooo...ja s nástrihom aj sphlasím..radšej kratší nástrih, hoci preventívny, ako veľké roztrhnutie...a budem chcieť, aby ma zašil pekne...

kleopatris
12. mar 2009

jezis citali ste tu temu...zostatky po porode, ci jak sa to volalo? tam jedna pani hovorila, ze lekar si zabudol okuliare a sil len po pamati a tak to aj vyzera.......boooze, asi tam postavim manzela nech kontroluje co mi tam robia 😀

iplusr
12. mar 2009

masaker. take temy uz radsej necitam, lebo by som si to babo asi rozmyslela.
doktori by mali povinne chodit na kurz vysivania 😀

minewka
12. mar 2009

😀 áno...ja sa skúsim aj normálne s dokym porozprávať, že chcem mať plnohodnotný sexuálny život...nech sa snaží..manžel - kontrolór je dobrý nápad.. 😀

Jaaaj, ta to bešeda...Ešte ani tehu nie sme...(česť výnimkám)...ja sa veľmi teším na ten pocit, že v brušinku mi rastie bejby...to musí byť úúúúúžasnééé

kleopatris
12. mar 2009

aj ja sa uz tesim, ale vzdy by mal clovek vediet aj plusy aj minusy 😀 ale ja myslim, ze babatko ziadne minusy nema a aj keby tie veci okolo mali nejake minusy, tak na ne clovek okamzite zabudne ako uvidi to sladke baby 😉

mastulka
12. mar 2009

no teda peknu temu mate... ja este neviem, ja sa asi rozhodnem az priamo v den porodu, podla toho ako moc to bude boliet... ale asi skor si ju dam ako nedam...

elisonka, ved prave, ideme sa trosku inspirovat a mozno tam budu aj detske izbicky 🙂 zeby sme si konecne vytvorili nejaku predstavu kde bude drobcek byvat ked sa narodi 🙂

minewka
12. mar 2009

Mastulka, ako ináč prežívaš tehulkovanie?

elisonka
12. mar 2009

no ja by som tiez rada sla pokukat ci tam nie je nieco zaujimave. buduci rok by sme chceli kupit nejaky bytik tak ma to zaujima. ale pracovna deformacia ma tiez nuti tam ist...

zuzana1010
12. mar 2009

ahojte bakulky , vobec sa nemate coho bat . 😉 ja som si to raz prezila a bolo to nadherne . ked sa nikuska narodila hned mi ju dali na ruky . bol to nadherny pocit a na bolest vobec nemyslis . je to uzasný pocit . 🙂 ja som rodila v topolcianskej nemocnici , tam babatka davaju po porode hned na izbu a mas babatko po cely cas pri sebe a sestricky ti prve dni pomahaju kupat a starat sa o babino . boli tam super sestricky a bracekovia . ked budem teraz tehotna tak budem rodit v Piestanoch . ved uvidime ci som tehotna , zatial som mrsku nedostala a v piatok si budem robit test 🙂 . som zvedava co mi ukaze. 😀

iplusr
12. mar 2009

elisonka a co robis, ked si tak profesionalne zdeformovana?
zuzi, az v piatok? ja by som to nevydrzala.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre