Šťastné začínajúce snažilky

alfa333
23. feb 2009

Ahojte všetky snažilky, maminky a budúce maminky.

Zakladám túto tému pre všetky tie, ktoré začínajú so snažilkovaním ako MY (manželík a ja) a majú z toho veľkú radosť.

A tie, ktoré sú už "v plnom prúde snažilkovania" posielam veľa, veľa úspechov 🙂

dindulka
27. mar 2009

fly, tiež si myslím, že dvojičky sú možno dvojnásobná radosť a určite aj starosť a aj výdavky, a podľa mňa keď máš jedno bábätko, tak sa mu môžeš venovať naplno 🙂

flyangel
27. mar 2009

áno to iste.. 😉 a potom neskor ak mas babo napr hned za sebou--tak nemusis kupovat novy kocik atd...ale ked mas dvojicky musis mat dvojkociar dve postielky a vsetko iné..je toho vela vydavkou

dindulka
27. mar 2009

no bodaj by tá tvoja bolesť pod bruškom a tej moj divný pocit v žalúdku znamenal niečo ine, ale neviem 😒 , nevidela si dvd ľudský život (je to séria 4 dvd, nedávno to bolo v novinových stánkoch), v tej prvej časti je rozobraté celo tehotenstvo od počatia až po pôrod (moja najoblúbenejšia časť 🙂 ), tak podľa nejakej štatistiky uvádzajú, že denne dôjde na celom svete až k 910 tis. počatí a z toho je asi polovica zavŕšená narodením dieťatka, tak dúfam, že sa aj nám z toho čísla ujde už čoskoro tehu 😉

dindulka
27. mar 2009

halooo? 🙂

flyangel
27. mar 2009

dindulka bodaj by uz sa aj nam uslo z toho cisla 😀 hééj videla som to ale nie tehotenstvo nemam vsetke casti 😖

dindulka
27. mar 2009

- ja som tiež prvú časť zohnala až dodatočne, ty si doma? ja ešte pól hoďku a končím, hurááááá domov 😀

dindulka
27. mar 2009

- tak ja sa lúčim, prajem pekný víkend plný snažilkovania 😀

minewka
27. mar 2009

Ahojte...konečne sme na chlíľku dorazili domov..mňa dnes taký bolí bruško, kôli mrchce, že až...páááni 😖

Ináč, môj nepečený koláč mi vôbec nevyšiel, nebol to koláč, ale puding s piškotami a banánmi.. 😀 no ale zjedli sme ho...Teraz som sa opäť odhodlala začínať s kvietkami a dve som si zasadila.. 😀 tak som zvedavá...Neviem sa dočkať, kedy mrška skončí a hurá skúšať...

Zuzka...Gratulujeeeeeeeeem..!!! 😀

cheerlady
27. mar 2009

mate pravdu,jedno mimino si ovela viac uzijes ako dve,to len lietas od jedneho k druhemu..ale keby sa postastilo,tak bozechran,jasne,ze by som sa tesila 😉

minewka
27. mar 2009

No ja som vždy chcela mať dvojičky... 🙂 aj pre to, že je fajn, ak sú v rovnakom veku a môžu sa spolu hrať..

ibamy2
27. mar 2009

ahojte, babiky a vitajte vsetky nove clenky nasej stastnej temicky 🙂 ako tak citam, tak vela z vas ma v rodine dvojicky... ja som sa v piatok dozvedela, ze aj v rodine mojho manzela su dvojicky, ale je to uz oar generacii dozadu. tak dufam, ze u nas sa to uz neprejavi 😲

ibamy2
27. mar 2009

dindulka - ta seria DVD sa vola presne Ludsky zivot? jooj, to by som si mala niekde pozhanat, take ma teraz dost zaujima 😀

sssssss
27. mar 2009

Ahojte babenky, rada by som sa k vám pridala aj ja. Mám pocit, že táto téma je velmi pozitývna a aj bude pre vás všetky 😀
Mám šibnutý nick, takže volám sa Nika. Mám 25 a som vydatá od augusta.
Antiku som vysadila od oktobra a snažíme sa len tento mesiac, kedže dr.mi odporučila 3mesiace počkať.
Meriate si niektorá bazálnu teplotu? Ja chcem začať, pretože si podné dni počítam len tak teoreticky, no a tento mesiac sa mi ako jediný cyklus pretiahol od bežných 30-33dní na 41 😖,tak som s toho už blbec.
Ako ste na tom vy?
Ozaj, tým babenkám, ktorým mešká ms, prajem nech už ani nepríde 😀

angelds
28. mar 2009

ahojte prijemný den este upratujem, ale coskoro som tu 🙂

flyangel
28. mar 2009

ahojte..ja tiet upratujem a idem umyt okná 😒

mastulka
28. mar 2009

micabo dakujem 🙂
cheerlady aj by som tie dvojicky chcela, presne ako to tu uz bolo spomenute, aspon by sa spolu prehrali i ked to budu vacsie vydavky a tak, ale zase ved rodina by urcite pomohla, keby sme to nezvladali... ved ti sa tak tesia, ze by boli asi najradsej keby sa to narodila snad i o mesiac...

angelds ako? testovala si uz dnes? som zvedavaaa 😀 snad sa tam uz konecne ukazali // 🙂

flyangel
28. mar 2009

ahoj mastulka noo ako sa mas?mna boli podbrusko 😖

mastulka
28. mar 2009

ahoj fly, zeby....?? 😀 bolo by super 🙂 ja dnes nic moc, mala som si ist sadnut s tou kamoskou co som tu kedysi o nej pisala, ze bola na mna taka "mila" ked sa dozvedela, ze som tehu, ale je mi uz od rana zle a nie a nie to prestat ☹ tak som jej pisala ze nikam nejdem, asi sa zase na mna urazi ale kaslem na to 🙂

flyangel
28. mar 2009

hej viem mastulka to o nej sme si pisali nedavno...no a ved musi pochopit ze ked je ti zle tak predsa sa nebudes trepat s nou dakde sadnut..ak sa urazi je hlupa 😉 noo mastulka hmm...ja by som mala dostat ms v pondelok takze to uz asi preto ma boli podbrusko uz 2dni 😒

mastulka
28. mar 2009

no ale mrska by prist nemusela, no nie? 😉 ked sa nam tu tie rady tehuliek pekne rozsiruju 🙂

flyangel
28. mar 2009

noo rozsiruju...ale ja mam pocit ze to dostanem

mastulka
28. mar 2009

tak to nevadi, aspon mozete zacat dalsie kolo snazilkovania, inak ta moja kamoska bola konecne na vysetreni, lebo sa uz snazia rok aj stvrt o mimco a stale nic a zistili jej, ze jeden vajecnik jej neovuluje, tak je teraz z toho trosku mimo, nevies co sa to da liecit?

flyangel
28. mar 2009

fiiiha tak to je v podstate nefunkcny ten jeden vajecnik-z produkcie hormonov ano ale nie z oplodnovacej schopnosti..takze bude to mat tazsie otehotniet ako je to aj vidno...ze sa im nedarilo...skratka kazdy druhy mesiac bude mat ovulku...takze budu musiet jej sledovat kedy ma ovulku aby vedela ze ktory mes.sa ma snazit...ale stava aj to ze niekedy aj 2-3krat za sebou moze ovulovat z jedneho vejecnika..cize ak ma lavy vaj.nefunkcny ale pravy je zdravy tak moze sa stat ze ten pravy prevezme funkciu aj za lavy vaj. a bude viackrat za sebou dozrievat folikul v tom pravom vaj.takze akurat sa jej budu sledovat folikuly a moze sa dat aj nieco na podporu ovulacie a treba zistit aj pricinu nefungujuceho vajecnika...ale vravim ak ma ten 1vajecnik v poriadku moze otehotniet.

mastulka
28. mar 2009

ano, ten druhy ma normalne funkcny, ved ked s nou budem tak jej to porozpravam, ze som akoze citala nieco na nete o tom 😉 dakujem za radu... ja som ju posielala na kontrolu uz davno, ze nech sa zbytocne sami netrapia, ak im nahodou nieco je... keby som bola potvora tak jej este "pomozem" blbymi recami tak ako ona mne 😒 no co uz, zabijem sa ked som dobrak od kosti 🙂

flyangel
28. mar 2009

pozri mastulka...ona mala chodit na prehliadky pravidelne...a vtedy by jej zistili nefunkcnost omnoho skor.a mozno teraz uz mohla byt aj tehu keby sa netrapila sama-

mastulka
28. mar 2009

ved ja viem, lenze jej nieco vysvetlit to je ako za trest, strasne tvrdohlava a dava na radu skor starsich kamaratok, co su vydate maju uz niekolko deti ako ked jej to poviem ja co som od nej len o rok starsia, niekedy sa sprava ako pubertak 🙂 ale inak je ok... ja len dufam, ze sa im coskoro podari otehotniet a bude spokojna a kludna 😀

flyangel
28. mar 2009

drzim im palce aby sa im to podarilo... 😉

mastulka
28. mar 2009

inak co takto v sobotu porabas? ja sa snazim donutit trosku poupratovat byt, ale taaak sa mi nechce a este aj ten zaludok 😖

flyangel
28. mar 2009

upratovala som...umyla okna,podlahu,utrela prach,a tak...teraz pijem kavu... 😉

mastulka
28. mar 2009

no pani a nechces prist aj k nam? 😅 ja akosi nestiham odkedy sa drobec zacal prejavovat a stale spim... aj kavu by som ti spravila 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre