Šťastné začínajúce snažilky

alfa333
23. feb 2009

Ahojte všetky snažilky, maminky a budúce maminky.

Zakladám túto tému pre všetky tie, ktoré začínajú so snažilkovaním ako MY (manželík a ja) a majú z toho veľkú radosť.

A tie, ktoré sú už "v plnom prúde snažilkovania" posielam veľa, veľa úspechov 🙂

matulik284
31. máj 2009

chapem ta, ale ked budes na materskej tak aj tak vela penazi nedostanes...tak to by si mohla kludne aj studovat nie?

mimomu
31. máj 2009

matu,vdaka za info 🙂 dufam ze to budem mat v poriadku.
fly,ved si to este premysli a uvidis.

matulik284
31. máj 2009

mimo nemas zaco, aj nabuduce 😉 drzim palceky, aby to bolo v poriadku

mimomu
31. máj 2009

dakujem velmi pekne.

flyangel
31. máj 2009

jasne premyslim si to a potom sa rozhodnem

flyangel
31. máj 2009

baby...idem si spravit kavicku a citat mamu a ja... 🙂 a vy co budete robkat?

matulik284
31. máj 2009

pekne si to premysli 😉 tak prajem pekne citanie....ja si idem popozerat nejake svadobne saty na nete

flyangel
31. máj 2009

matu??svadobne saty??budes sa vydavat?? 😀 jeeej 😵 😵

matulik284
31. máj 2009

ano fly pravdepodobne v septembri 🙂

iplusr
31. máj 2009

matulik, prajem ti, aby si sa z toho rychlo zotavila. tie kupele urcite pomozu - riadne si ich uzi.

fly, urcite chod dalej. poznam jednu, ktora za 5 rokov stihla 2 deti a 1 vysoku. akurat teraz mala promocie. takze do toho urcite chod. ved keby daco, tak studium sa da aj predlzit.

slinka, na tvojom mieste by som uz davno testovala. vobec nemusis mat ranne nevolnosti aby si bola tehu.

iplusr
31. máj 2009

matulik, este nemate datum svadby?

flyangel
31. máj 2009

super matu z toho sa tesim 😀 iplu tak teda asi pojdem dotoho.. 😉

tinkamt
31. máj 2009

och to je super matulik, ze svadba v septembri 😉 gratulujem vopred 🙂 ...inak vyborne Ti zamestna priprava svadby mysel, viem o com hovorim, samy sme s manzelom vsetko pripravovali.....budes sa sustredit na ine veci a psychicky sa odventilujes od momentalneho stresu a ani nevies ako a budes tehu 😉

matulik284
31. máj 2009

tinka dufam, ze mi to fakt pomoze odreagovat sa...
iplusr no predpokladany datum je 19.9., ale rozhodli sme sa len pred tyzdnom..takze este nic nemame..tak mozno sa ten datum este zmeni ak nezozenieme salu..a pod.
fly aj ja si myslim , ze by si do toho mala ist 😉

flyangel
31. máj 2009

no matu to je pekny datum 😉 jooj mam taku blbu naladu ze az...to robi to zle pocasie

matulik284
31. máj 2009

no uvidime ci sa nam to podari na ten datum. Moze to byt aj pocasim..aj u nas prsi a je tma..ako keby ani nebolo leto

minewka
31. máj 2009

Ahoj Matulik, tiež som rada, že si sa ukázala...aj mňa mrzí, čo sa stalo...

Ja som pre zmenu nedostala mršku...Ale tehu nie som...už to budú pomaly 2 týždne..Musím k dokymu, ale keď si zas predstavím tú "milú" sestričku... 😖

Fly, moja mama študovala výšku so 4 deťmi..😀...neboj, s bábom sa to podľa mňa dá...je to jednoduchšie, ako popri robote...

Nám konečne došla linka, veeeľký kameň nám spadol zo srdca, sme pratali do 02:00...tak som dnes grogy.. 😀

už chcem aby došla mrchaaa..aby sme mohli skúšať ďalej 😀

flyangel
31. máj 2009

ahoj minewka 😉 tak vidis..mas svoju linku doma 🙂 jasne chod za dr. a nenechaj sa odbit..ak sa ta spyta naco si prisla nevešaj jej na nos ze stale nemas mrchu a si tu kvoli tomu...skratka povedz ze mas problem...napr,bolesti a potrebujes vysetrenie..a dr povedz ze ty si prosis vyvolavacku...lebo mrcha nikde a ty sa xces dalej snazit...a aj tak nech ta vysetri dokelu to koho mas za gynekologa?

minewka
31. máj 2009

No ja mam gynekológa dobrého - Dr. Lupták...Len sestrička ma odbije..Ako uznaj, že keď chceme baby, tak to ťažko pôjde, keď mrcha už 2 týždeň mešká..

Ináč, čo si myslíš, mám mať vyvolávačku, alebo počkať na to, kým prirodzene príde?

Z linky sa veľmi teším, nič sme doteraz nemali, konečne to vyzerá ako ozajstný byt 🙂

mimomu
31. máj 2009

ahoj minew.....daj si ju pichnut,ved dokedy budes cakat a stresovat sa? 😉 🙂

tinkamt
31. máj 2009

minewka ja by som bola za počkanie...nakoľko sa bežne stáva , že ženám raz do roka trocha zblbne cyklus , ale nie je to nič neo´bvyklé a lekári si to nevedia vysvetliť...toľko mi potvrdila aj moja lekárka, keď som bola naposledy u nej....ak by Ti haproval aj druhýkrát , vtedy by som to už asi riešila ....inak akej farby máte linku ...kedysi si mala niekde link na album Tvojho bytíku a jeho prerábky , ešte tam doplnaš fotky ???

dindulka
31. máj 2009

ahojte babenky
matulik,mrzi ma co sa stalo ☹ moja kamaratka prezila nieco podobne,mali 3 mesiace pauzu v snazeni a hned po nej ostala tehu a dnes ma krasnu zdravu dcerku 🙂,tak drzim palce.svadba je super a urcite prides na ine myslienky
minewka,nova kuchyna super 😀,aj my sa konecne tento mesiac pustime do tej nasej spalne,uz sa tesim aspon zamestnam mysel niecim inym...len pekne bezkaj k dr. a nech ta poriadne vysetri.mne mrcha tiez este nedosla,ale to je ina kapitola.mam takeho tusaka,ze bez vyvolavacky ani nedojde,ach jaj 😒

matulik284
31. máj 2009

dindulka tak to si ma potesila 🙂 dufam, ze aj nam sa to podari a vsetko bude ok...my tiez chceme snazilkovat tak po 3 mesiacoch.

rush
1. jún 2009

matulik - gratulujem k svadbicke 😵
ja idem akurat dnes na NT vysetrenie - na nejake geneticke vady...tak sa trosku bojim, ale snad bude vsetko ok - absolvuje to kazda v 12tt, tak uvidime 🙂 myslim pozitivne 😎

fly - s tou skolou to velmi neodkladaj - cim budes starsia a cim viac z toho "vypadnes" tym menej sa ti bude chciet...je to par rokov boja, ale ked si zoberies, ze pracovat budes este min.30rokov a potom budes moct zarabat viac....ja som na tom inak podobne - vo feb. som si spravila bc. a teraz sa chystam na mgr - aj ked som tehotna, a porod mam v skuskovom termine 😅 zatial verim, ze to nejak zvladnem - bud individualne alebo sa nejak dohodnem....no uvidime...a studujem dialkovo, takze popri tom sa da trosku aj popracovat...no nechcem ta prehovarat - je to tvoja vec - ale bez boja sa nevzdavaj 😉

flyangel
1. jún 2009

Ahojte kočky...dakujem za rady ohladom štúdia 🙂 minewka ja by som si dal pichnut kvoli tomu ze cim skor dojde mrcha tym skor sa mozete snazit,ale zas na druhej strane...by bolo ideálne usg vysetrenie aby dr.zhodnotil tvoj stav a posudil sam ci je potrebne pichnut inj. alebo pockat kym mrcha dojde..o dr.Luptakovi som pocula ze je tam nevyhoda to ze sa tam musis objednat co povazujem za zlé,lebo ak mam akutny problem napr.krvácanie a bolesti tak mám čakať aj zopár dní??u mojho dr. sa síce načakáš aj 2-3hodiny ale vzdy to tam ide rychlo a vzdy ti poradí a vyšetrí každý den...za poplatok aj mimo ord.hodín.a o tej hnusnej sestre som pocula...aj moja znama odisla od neho lebo nebola spokojna s objednavanim a so sestrou

tulipanike
1. jún 2009

ahoj dievcata 🙂
dnes som sa objednala k dr., nech s ana mna pozrie, ze ci je vsetko ok, tak uvidime, co a ako....
A co vy? ako sa mate po vikende?

flyangel
1. jún 2009

cauko...to dnes sme tu len my??zopár dievčat?kde ste ostatné?? 😕

flyangel
1. jún 2009

tulip to je dobré...len chod za dr.nech ta vysetri aby si bola kludna..dufam ze bude vsetko tak,ako ma byt 😉

minewka
1. jún 2009

Ahoj Fly, no keď máš akútny stav, samozrejme, ošetrí ťa hneď...pokiaľ je to napr. preventívna prehliadka, objednajú ťa...má strašne veľa pacientiek, najmä tehotné, veľmi ho chvália...Tiež je výhoda, že má ultrazvuk, nemusíš sa objednávať.

Pokiaľ chceš byť vyšetrená prednostne, môžeš, ale platí sa.

Myslím, že tam je najväčší problém so sestrou, skutočne, ak nemá náladu, je mimoriadne nepríjemná.A čo najviac neznášam, keď sa ma na chodbe pred všetkými pýta, s čím som prišla...To ma ide rozhodiť,nemusí to predsa každý vedieť!

Doktor je dobrý, má dobrý prístup...Až na to množstvo pacientiek, už ani nové neberie.

Dnes som začala trošku špiniť, tak som zvedavá, či sa mrcha rozbehne. Mohla by. Normálne, ak by som mala mrchu vtedy, keď som mala mať, tak by mi už začali plodné dni 😀

flyangel
1. jún 2009

No tak tam je hlavný problém sestra...a nechce ju vymeniť?? 😀 aj moj má vaginálny usg v ambulancii...nuž a moj posiela aj kazdy rok smsku-ak máš už mať ročnu preventivnu prehliadku 🙂 a prídeš kedy ti to vyhovuje 😵 nuž možno sa mrcha rozbehne a dostanes ju v plnej miere 😉 a ja uz mam mat o par dni ovulku 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre