Šťastné začínajúce snažilky

alfa333
23. feb 2009

Ahojte všetky snažilky, maminky a budúce maminky.

Zakladám túto tému pre všetky tie, ktoré začínajú so snažilkovaním ako MY (manželík a ja) a majú z toho veľkú radosť.

A tie, ktoré sú už "v plnom prúde snažilkovania" posielam veľa, veľa úspechov 🙂

iplusr
10. mar 2009

😀 kleopatris, som ta predbehla
ty nechodis k dokimu v rakusku?

kleopatris
10. mar 2009

zatial nechodim, lebo mam ten zdravotny problemok a teraz nechcem menit lekara, az sa to vyriesi, tak budem hladat tu 🙂 ale doma je doma, uz som na neho zvyknuta a ma moju kartu a mozem mu setko pekne vysvetlit....aaachhh tiez ho nechcem menit 😒

kleopatris
10. mar 2009

ok babulky idem domkov 😀 tak potom navecer papa 😀

funlucy
10. mar 2009

ja som momentálne v BA-žijeme tu zatiaľ v podnájme ☹ a neviem čo mám robiť,lebo kolegyňa mi doporučila svoju lekárku (tá je 2 zastávky od nášho bytu-a chystám sa k nej v piatok)-ešte som u nej nikdy nebola.
Ale ak by som bola tehotná,a napr.v 6 mes.sa presťahovala do miesta trvalého bydliska čo je 100 km od BA,tak by som musela meniť lekára...to by bolo dosť blbé nie? Keď on by ma vôbec nepoznal od začiatku..ja neviem ako to mám vyriešiť 😨

iplusr
10. mar 2009

ja som tiez bola na prehliadke na svk. tu to vobec nerobia.

funlucy
10. mar 2009

iplusr-a keď budeš tehotná?jak to budeš riešiť?a kde by si chcela rodiť?

natalia777
10. mar 2009

iplusr a ty kde si ak mozem vediet?

minewka
10. mar 2009

No ahojte baby, tak už som bez zuba, uvidím, či budem hlúpnuť, keď to bol zub múdrosti..nie je to nič príjemné, injekcia prestáva účinkovať...joooooooooooooooooj.... ☹ dnes mám plodné dni, ale veru neviem, či sa dám ukecať 😀 akurát som strčila do mrazáku ľad...na ten môj zub...

matulik284
10. mar 2009

ahojte kocky,
tak uz som konecne vsetko precitala co sa tu dnes popisalo 🙂 joooj minewka tak to ti nezavidim...to musi fakt boliet, ale neboj hlupnut urcite nezacnes 😉

minewka
10. mar 2009

Heheh, matulik, no, niekedy som "bars múdra" podľa môjho muža... 😀

matulik284
10. mar 2009

no vidis minewka, hned som to vedela 😉 😀

iplusr
10. mar 2009

ja som v londyne. ked budem tehu, tak budem musiet chodit k lekarovi tu, ale rodit chcem na slovensku. vsetko mam pozistovane. len aby to tak vyslo.
minewka, zub ti trhali nejak specialne? mne dva trhali normalne a dva museli vyrezavat, lebo tie este neboli celkom prerezane. to celkom bolelo.

kleopatris
10. mar 2009

funlucy ja by som to asi riesila tak, ze by som ostala u lekara doma a jazdila tam, aj ked je to blbe kvoli praci a tak, ale zase ked si s nim spokojna a pozna ta....a planujes sa tam vratit, ja by som u neho ostala...predsa len 100 km je ok 🙂 inak odkial si ak sa mozem spytat? ja som povodom zo zahoria, tak ci nahodou aj ty nie 😉

funlucy
10. mar 2009

kleopaptris-ja som z okr.Nové Zámky a práveže ani doma nemám svojho lekára 😒 ja som mala len v Prahe,no a odvtedy som u žiadneho na Slovensku ešte nebola,a to už budú pomaly 3 roky 🤐 ja viem,som krava...ale nemala som žiadne problémy a nad bábom sme začali rozmýšľať prednedávnom...
Tak pôjdem tu v BA na kontrolu a uvidíme časom ako to celé dopadne.
Baby akurát som dopozerala Zámenu manželiek(v pracovnej dobe chichi-ale momentálne je tu mrtvo) nevideli ste to?Ja sa stresujem aj nad bývaním,a tam 6 detí v malom byte a pohoda-vy ste ako na tom?

matulik284
10. mar 2009

ahoj funlucy,
ja som pozerala Zamenu manzeliek vcera...ta pocetna rodina mala ovela lepsie vztahy ako ti zazobani.
ani mi nemamekde byvat...iba riesime

kleopatris
10. mar 2009

aj my sme v podnajme zatial a este asi dlho asi budeme

funlucy tak bez k lekarovi radsej uz teraz, ani ja som nemala ziadne problemy,ani nemam....ale ako som bola na preventivke tak mi robili cytologiu a vysledky boli zle....a to som nijako nepocitovala, teraz musim po 3 mesiacoch na kontrolu a ked nebude lepsie tak musim asi nejake lieky alebo nieco a cakat.....a az potom mozme zacat snazilkovat 🙂 radsej chod aby keby nieco bolo aby ste mohli skorej zacat 😀

iplusr
10. mar 2009

my sme preto odisli zo svk - zarobit na byvanie. este co to posetrime a ideme domov.

iplusr
10. mar 2009

natalia, ti si tiez z uk? a kde presne ste? nechcete sa vratit na svk?

minewka
11. mar 2009

Dobré ránko všetkým 🙂..Iplusr, no mne narástli všetky 4 zuby múdrosti naraz a vždy s nimi boli problémy...Tento mi trhali tak obyčajne 🙂Ale teraz ma bolí jak čert... 😠
Ináč, s mužom sme sa rozhodli, že od apríla sa začname snažilkovať...🙂 Dnes idem na sociálku sa opýtať, ako to je s materskou, lebo som SZČO a nemám ešte plusový príjem, takže neplatím odvody (okrem zrdavotnej)...tak chcela by som sa dať dobrovoľne poistiť...Tuším je to tak, že musím byť 26 týždňov poistená, aby som mala nárok na materskú....Tak keby sa nám to podarilo na prvý šup, aby som aj niečo dostala... 😒

zuzana1010
11. mar 2009

Dobre ranko babulky 🙂 ako ste sa vybuvali ?
Ja nemam este ani jeden zub mudrosti vyrasteny. 😅
minewka nezavidim ti to trhanie zubku ☹

elisonka
11. mar 2009

ahojte vsetky. k vcerajsej teme zamena manzeliek - no videla som to a ten riaditel cista katastrofa. a vidite ta druha rodinka sa mala ako dobre.... mi tiez nemame kde byvat . zatial byvame u svokrovcov a casom sa uvidi.... zuzi ako sa citis?

iplusr
11. mar 2009

s tymi zubami je to najhorsie. lebo po vytrhnuti nemozes ani poriadne otvorit usta, nie to este nieco pozut. mne kazali vyplachovat si to repikom. a asi to celkom pomohlo.

elisonka
11. mar 2009

no baby myslim ze den ked sa bez priciny pogrciam prave prisiel. vcera vecer mi bolo tak vselijak nejak som ten zaludok ukecala ale dnes mi je rovnako zle...

iplusr
11. mar 2009

elisonka
zeby dalsia tehulka?
no tu sa to fakt siri ako virus
este dobre, ze som sa pridala do tejto temy, dufam, ze aj ja sa skoro nakazim
😀

kleopatris
11. mar 2009

ahojte 🙂

elisonka je moznost, ze uz ta mimi drazdi? 😀 teeda, to by bolo super, keby to bola taka "plodna" tema 😀
vsetko tehulky na prvy krat skoro 😀

mastulka
11. mar 2009

ahojte babulky,

ako to tak sledujem tak toto je fakt "plodná" téma 😀 elisonka dufam, ze to je maly drobec, kto za to moze 🙂

elisonka
11. mar 2009

no uvidime baby. mozno si to len namyslam.... zuzka ma prednostne pravo povedat verdikt prva... takze cakam na nu 🙂

kleopatris
11. mar 2009

no pekne po poradi, nech nevzniknu zmätky 😀

iplusr
11. mar 2009

elisonka a robila si si uz test?
boze, ja som ale zvedava

elisonka
11. mar 2009

no iplusr este pockam pekne. len neviem ci to vydrzim. skusim do piatku

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre