Šťastné začínajúce snažilky

alfa333
23. feb 2009

Ahojte všetky snažilky, maminky a budúce maminky.

Zakladám túto tému pre všetky tie, ktoré začínajú so snažilkovaním ako MY (manželík a ja) a majú z toho veľkú radosť.

A tie, ktoré sú už "v plnom prúde snažilkovania" posielam veľa, veľa úspechov 🙂

matulik284
16. mar 2009

fly ved pojdem, ale moje prve cyto vysetrenie bolo take strasne, ze som odtial odchadzala s placom pri tej hroznej necitlivej gynekologicke 😠

wodanka
16. mar 2009

matulik co obnasa to vysetrenie? (ak sa to da teda nejako opisat).. ja som na nom este nebola.. kvoli comu je potrebne?

flyangel
16. mar 2009

mastulka ano nastastie mi cysta zmizla a myom sa asi zmensil alebo co...lebo gyn mi povedal ze tam myom nevidi len skvrnu nejaku 😨 a brala som indonal a pila alchemilku...a vidite pomohlo to 😀 takze wodanka nebola som nastastie na laparke...a mas cystu?aku velku?matu...zmen gynekologicku.

matulik284
16. mar 2009

wodanka...tam ti vysetruje krcok - berie ster...robi sa to kazdy rok preventivne...aby si nedostala rakovinu krcka maternice, takto ak je tam nieco podozrive tak to zachytia vcas

wodanka
16. mar 2009

flyangel moja cysta ma 6 cm, ak sa ovsem uz nezmenisla alebo nestratila, co by bolo uplne uzasne.. aj ja pijem alchemilku tak snad...

matulik284
16. mar 2009

fly uz som zmenila, teraz mam uzasneho gynekologa 😉

wodanka
16. mar 2009

matulik, dik za info.. tak moja doktorka to asi nepovazuje za dolezite, nakolko mi toto vysetrenie este nerobila.. ale nastasie ju menim, tak dufam, ze ta nova bude lepsia..

matulik284
16. mar 2009

wodanka, ja nan idem uz 3 rok

wodanka
16. mar 2009

to pre mna to bude "tenkrat po prve" 🙂

flyangel
16. mar 2009

wodanka je to ster z krcka maternice takym stetcom-kefkou-natrie sa to na sklicko a odosiela sa na vys. a rozbor...nie je to vobec bolestive,ale citis to... 😵 a ano je to na zistenie ci nemas rakovinotvorne bunky na krcku...a uz matu...nema sa brat po novom kazdy rok ale kazde 2roky...a nie od 18rokov ako to bolo doteraz ale od 23rokov ☹

matulik284
16. mar 2009

fly neviem...ale mozno mi to ide robit preto lebo som menila gyn. , ale on je dost taky dokladny a pozeral kedy mi cyto bolo robene a ze presiel rok tak urobime

flyangel
16. mar 2009

tak to je fajn doki potom...ja idem baby pomaly...sa sprchnut a spat aj tak som chora este...

matulik284
16. mar 2009

ahoj fly, aj ja uz idem, ideme este s drahym na prechazdku ...ahoj wodanka peknu nocku vsetkym 😉

wodanka
16. mar 2009

tak to ste ma ukludnili.. 😉
tak potom pekne snicky fly 😀

funlucy
16. mar 2009

áno,fly aj mne teraz robila gynekologička stery(to som bola u tejto 1x),ale výsledky budú až za 3 týždne.
Bola úplne jemná,skoro som to ani necítila. 🙂
čo ste sa tu tak rozsmutneli?baby-musíme mysleť pozitívne.
S manželom sme sa už "dosnažilkovali"tak hádam tam bol jeden šikovný pidihadík čo sa "zakusol" do vajka 😉

flyangel
16. mar 2009

tak som sa dosprchovala ale uz vazne idem hajkat...rano skoro vstavam...funlucy tak drzim palceky aby sa dnes stretli spermijky s vajickom 😀 😵

flyangel
16. mar 2009

tak dobru noc vsetkym...papa 😉

minewka
16. mar 2009

čaute baby....nechodťe ešte spaaaať..ja som teraz došla domov...Mužík ešte utekal dačo vybaviť, takže snažilkovanie až neskôr.. 🙂

Páááni, Flyangel, ako vieš tak skoro ísť spať?Ja idem ešte dačo pripraviť jesť, od obeda sme nejedli...
Ináč, mne robí cyto a histolu vyšetrenie doky pravidelne raz ročne...doteraz mi nič nebolo..ani zápal, ani nič, raz som mala mykózu...Takže chodím len raz ročne na prehliadku...a to sa divým, po tých všetkých stanovačkách, aj v treskúcej zime, že nám aj čajové vrecúška zamrzli 🙂

wodanka
16. mar 2009

ahoj minewka... tak to máš super..

minewka
16. mar 2009

Wodanka...ale niektoré chyby ti zistia asi až pri konkrétnych náznakoch...napr. schopnosť otehotnieť...Ako viem, či nemám dáke cystičky, alebo zrasty??

wodanka
16. mar 2009

minewka, ja som mala doteraz blbú doktorku.. od začiatku som mala nepravidelnu mrsku, tak ma liecila od mojich 15 antikou a to az tak, ze som z toho dostala trombozu.. a teraz zasa cysta, na tu mi prisla uplne nahodou, ked mi robila sono.. takze niekedy sa pristihnem pri tom, ze nechcem ist ani na ziadne dalsie vysetrenie len aby zasa nieco nenasli..

iplusr
16. mar 2009

mastulka, dakujem aj tebe za virusy
ste teda nacali temu - vysetrenia. ja ich moc nemusim. aj ked stale lepsie, ako u zubara.

minewka
16. mar 2009

Hmmm..myslím, že asi vždy je lepšie nájisť a vyliečiť, ako nenájsť a.... Ináč, aj ja som sa od 15 liečila HA , kôli nepravidelnej mrške...ale keď som HA vysadila, išla ako hodinky..

wodanka
16. mar 2009

to je super.. aj mne sa uz napravila vdaka Duphastonu, ktory beriem.. je to neporovnatelne oproti tomu ako to bolo predtym.. 😎

iplusr
16. mar 2009

mne hak pomohla. predtym som mala pri ms ukrutne bolesti, menila som farby 😝 vacsinou prevladala zelena a bolo mi na odpadnutie. pri tabletkach som akurat vedela, ze ju mam. chodila presne nacas. vedela som presne kedy zacne a kedy skonci. ale ku koncu som z nej uz nemala dobry pocit. predsa len su to umele hormony.

minewka
16. mar 2009

Iplusr, ja nemám problém s vyšetreniami, pokiaľ si lekár odvádza svoju prácu tak, ako má...Na úrovni, profesionálne, bez zbytočných socíkovských manierov...A pomaličky sa konečne začína aj tak robiť...našla som si super zubárku a naposledy keď som bola na gynde, moja dokyna odišla do dôchodku a nastúpil jej syn a veru som bola veľmi milo prekvapená...(aj jeho mama bola fajn)...konečne som mala pocit, že niekoho "neotravujem"

wodanka
16. mar 2009

peknu noc holky.. padam od unavy.. idem si nechat snivat o trpaslikovi (tak volame s manzelom babatko) 😀

minewka
16. mar 2009

Dobrú nôcku a pekné snííííííííííííívanie... 😵

iplusr
16. mar 2009

dobru noc wodanka
minewka, ja mam tiez dobru zubarku, ale vadi mi ten zubarsky pach a tie nastroje vystavene v dosahu. aj ked mam celkovo zdrave zuby, vzdy sa bojim, ci mi nieco nenajde.
gynekologicke vysetrenia ako take mi nevadia. bojujem skor s hamblivostou. 😅 keby som sa pri vysetreni nemusela vyzliekat...

minewka
16. mar 2009

Heheh.. no to hej...Najradšej mám, keď vypochodujem z kabínky polonahá....Vždy je to také absurdné, až mi to je smiešne... 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre