Šťastné začínajúce snažilky

alfa333
23. feb 2009

Ahojte všetky snažilky, maminky a budúce maminky.

Zakladám túto tému pre všetky tie, ktoré začínajú so snažilkovaním ako MY (manželík a ja) a majú z toho veľkú radosť.

A tie, ktoré sú už "v plnom prúde snažilkovania" posielam veľa, veľa úspechov 🙂

iplusr
15. apr 2009

matulik, vitaj nazad. ozaj si tu dlho nebola. urcite ste intenzivne snazilkovali.
to s tymi spermijkami by som tiez brala ako podraz. nakoniec by sa z mimina urcite vsetci tesili ale predsa len, pri plodeni maju byt dvaja.

iplusr
15. apr 2009

a este ku kyseline listovej. nezvysuje plodnost. je viac pre mimino ako pre maminu. znizuje riziko vyskytu vyvojovych poruch plodu. mala by sa zacat uzivat pred otehotnenim preto, lebo je dolezita hlavne v prvych tyzdnoch a mesiacoch, ked casto zena ani nevie, ze je tehu a ze potrebuje viac vitaminov pre mimi.
o hlive som pocula len same pozitiva, ale este som sa k nej nedostala.

mastulka
16. apr 2009

no ja som zacala jest kyselinu listovu az ked som zistila, ze som tehu... ale to len kvoli tomu lebo sme necakali, ze sa zadari na prvy sup... 🙂 a dufam, ze babatku to tak nechybalo v tych prvych par tyzdnoch a zvladlo to aj aj bez nej 🙂

angelds
16. apr 2009

ahojte babulky, dakujem za informácie 😉 😉 😉

ale mam este one problem ☹

vcera som nahodou vyliala polievku a povedala som mu nieco, co som ani nechcela - vymyslela som si to, len aby ma už pocuval

please help

tinkamt
16. apr 2009

Ahojte dievcata, som tu dlhsie nebola, ale vsetky stranky mam precitane 😝 a trvalo mi to riadne dlho. Chcela som sa este spytat k tej kyseline listovej, beriete to v tabletkovej forme ??? A neviete , v ktorej zelenine by som ju napriklad nasla ???

tinkamt
16. apr 2009

angelds : stále mate problemy ? To mi je luto 😢 ..... ja budem mozno neprijemna , ale skusim byt otvorena a poviem Ti svoj nazor . Viem, ze aj pri takom velkom vekovom rozdieli su pary, ktore su spolu stastne , ale viacmenej je to na zaciatku vztahu a po urcitej dobe sa meni nimi zacnu jednoducho prejavovat tie vekove rozdiely a neverim, ze taketo partnerstvo vydrzi. Velmi velmi Ti to prajem, vobec to neodcudzujem, myslim si vsak, ze so snazilkovanim by ste mali prestat , kedze Tvoj partner nie je o tom 100% presvedceny . Skuste si to vyriesit , aby ste vedeli na com ste .

tinkamt
16. apr 2009

a co si mu povedala ??? Ak smiem vediet ?? 😨

tinkamt
16. apr 2009

uz som to nasla , v ktorej zeleninke je najviac kyseliny 😎

angelds
16. apr 2009

ja som mu povedala, že som si vymyslela že jedno dieťa nie je jeho, lebo nechcem aby z toho boli problémy

angelds
16. apr 2009

problemy z toho, ze kto mi to povdal 😢

tinkamt
16. apr 2009

Joj angelds , to nebolo zrovna najšťastnejšie ☹ ....ale troška v tom mám zmatok, je to pravda alebo len výmysel ???? Ak si si to len vymyslela, tak z toho určite budú ešte riadne hádky... 😖 lebo mu to bude vŕtať v hlave a neviem, či Ti bude veriť ....joj, to nebol štastný nápad 😒

tinkamt
16. apr 2009

mastulka , kde si zmizla ? Mas vela práce ??? Ako sa máte s fazuliatkom ? 🙂

tinkamt
16. apr 2009

a kde ste babule ??? Vyzera , ze mam pokec sama so sebou 😎 😀

ibamy2
16. apr 2009

caute, zienky 😉
angelds - nevidim sice do tvojho vztahu a ani nemam pravo sa do neho akymkolvek sposobom starat. ale po precitani tvojich slov si myslim, ze medzi sebou mate dost nevyjasnenych veci - partner sa po 4 rokoch boji, ze ho nechas a preto nechce s tebou dieta (aspon zatial); ty mu len tak hodis do tvare nieco, co ani nevies na 100% a zrejme ani nemas dovod sa do toho starat.... nechcem tu moralizovat ani nic podobne, kazdy z nas je nejaky.... no ja na tvojom mieste by som sa s partnerom najskor poriadne porozpravala, aby sa vyriesili vsetky nezrovnalosti a urcite by som momentalne nerozmyslala nad babom... najskor by som chcela mat pekny a hlavne "zdravy" a vyrovnany vztah... az potom by som zacala riesit s partnerom dietatko... tot moj nazor.
tinkamt - ja beriem kyselinku aj v tabletkach, ale papkam aj vela zeleninky 🙂

ibamy2
16. apr 2009

tinkamt - mozem sa pridat k tvojmu monologu? 😀

tinkamt
16. apr 2009

Jooooj, huráááá ahoooj, už mi tu bolo smutno ☹

tinkamt
16. apr 2009

ako sa mas s fazuliatkom ????

ibamy2
16. apr 2009

tak vies co? ostatne kocky sa k nam pridaju, ked budu moct.... ja som hlavne strasne zvedava na mastulkine nove foto... mastulkaaaaa.... nedockavo cakaaaaaaam 😵
tinka, ty si priamo z MT? mam pocit, ze uz sa ta to tu niekto pytal, ale odpoved si nepamatam 😅

ibamy2
16. apr 2009

dnes rano som bola na prvy tehu skrining - brali mi krv na rozne testy (krvna skupina, krvny obraz, a kdejake pliagy ako HIV, zltacka, rubeola....) a o tyzden v stredu sa ideme s babulkom znova fotit 😀 uz sa neviem dockat a len dufam, ze bude vsetko v poriadku

tinkamt
16. apr 2009

Aha , takze mastulka sa sla fotit 😀 ....to som aj ja zvedavá, urcite bude vsetko v poriadku u Vás , ja mam teraz nejake bolesti v prsniku pravom a mam z toho trocha stres ☹ , ako keby som mala natiuahnuty sval.....uz asi 3 tyzdne

tinkamt
16. apr 2009

pozerala som na nete , co to moze byt....zvyknem mat PMS takyto, ale teraz to ani po ms nepreslo a neviem, co to moze byt ☹

ibamy2
16. apr 2009

tinus, a nemas v plane navstivit lekara? ja by som uz z toho bola za 3 tyzdne pototo... pokakana.. 😅 mastulka sa bola fotit uz minuly tyzden a ja som taka nenormalne zvedava na jej drobceka 😵

tinkamt
16. apr 2009

no mam v plane 😅 , ale sa strasne bojim, ja mam panicky strach z lekarov ☹ , pojdem buduci tyzden

mastulka
16. apr 2009

ahojte 🙂 konecne som tu, mala som veeela prace a este aj poradu so sefkou ale uz mam chvilu volno 🙂

ibamy gratulujem k prvemu skriningu a buduci tyzden bude vsetko ok, uvidis 😉 ja som sa na to tak tesila az sa mi o tom snivalo 😀 a novu fotecku este nemam ☹ vcera som s tym bojovala ako spravim z videa fotky a pokazde mi ostala namiesto fotky len cierna obrazovka, tak som nemala na to nervy, ale nejako to budem musiet vymysliet... ozaj prichystaj si peniazky potom, daju ti tehuknizku, a cele sono ti napalia na CD, to ti tam tiez daju a bude sa ta pytat ci budes chciet aj to 4D ja som si to dala, ale doplatim to az potom ked sa bude k tomu blizit, ved to bude aj tak az v 25tyzdni...

ak by ste mi vedeli poradit s nejakym programom co robi z videa fotky cakam na vase tipy 🙂

tinkamt
16. apr 2009

no mne to zacalo v piatok pred 3 tyzdnami, tak som myslela , ze je to PMS , potom v pondelok som mala ms az do piatku, tak som nesla a minuly tyzden som mala v plane ist, ale som sa strasne bala .....ani tento som sa tam nevybrala 😒

mastulka
16. apr 2009

tinkamt ja by som to asi tiez neodkladala, aj ked sa bojis ide predsa o tvoje zdravie, a hlavne aby si bola v poriadku

ibamy2
16. apr 2009

mastul - a za to 4D kolko pytaju? tak som sa na to chcela dnes opytat, az som na to zabudla... a s tou tvojou fotkou - tak ja teda este chvilu vydrzim, ale bude to tazkeeeee 😀 skusim sa spytat MM, ci nebude vediet poradit s nejakym pc programom, on sa v tom troskku vyzna...
tinka - strach - nestrach, to nie je sranda, takze supsup k lekarovi co najskor...

mastulka
16. apr 2009

ibamy kuk na IP 😉 a za to 4D pyta len 30€ uz si ale nepamatam kolko tam je zaberov, ak by si chcela viac tak potom 50€ atd 🙂
jej keby mi vedel poradit by som bola strasne rada 🙂

mastulka
16. apr 2009

inak ibamy som sa ta chcela este spytat, ako si na tom s pletou? ja som akoby v druhej puberte, to som ani v puberte tolko babrakov na tvari nemala 😀 a tie hormony, no hroza, nemozem pozerat v telke co sa mi zachce lebo som akasi prelutostena 🙂

angelds
16. apr 2009

ibamy - celá rodina o tom vie, možno aj on, len mi to nechce priznat, alebo sa toho boji, ze je to pravda. Preto som radsej povedala ze som si to vymyslela, aby z toho nerobil velku vedu.

Ma ma rad vidim to na nom, len mi to nepovie, preco nevie vyjadrit svoje city aj slovami ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre