Šťastné začínajúce snažilky

alfa333
23. feb 2009

Ahojte všetky snažilky, maminky a budúce maminky.

Zakladám túto tému pre všetky tie, ktoré začínajú so snažilkovaním ako MY (manželík a ja) a majú z toho veľkú radosť.

A tie, ktoré sú už "v plnom prúde snažilkovania" posielam veľa, veľa úspechov 🙂

elisonka
6. mar 2009

No buduci tyzden sa chystam doktorovi mala by som ist darovat krv to treba kazdy rok. vysetrenie som mala len mu musim povedat nech mi da nieco na upravu. som zvedava ako dopadnem.
jaj tesim sa ked sa potom presunieme do temy stastne zacinajuce tehulky 😎 vsetky kolko nas tu je. samozrejme mastulka je nasa a ja budem rada ked nam bude pridavat nejake rady a opisovat ako vseto prezivala. mna totiz zaujima vsetko. budeme ako jedna velka rodinka 😝

alfa333
autor
6. mar 2009

Tak to je dobre, ze si bola na vysetreni. Nech to ma dr. pod dohladom 😉
...citim, ze mastulka nas "nakazi" - jupiiiiiiiii 😀 😀 😀

elisonka
6. mar 2009

to treba povedat aj doktorovi ze planujeme babo a tak? nech mi da nejake vitaminceky a nieco na upravu. to by tak bolo asi najlepsie ze?

kleopatris
6. mar 2009

baby a kedy by ste najradsej, aby sa vam babatko narodilo? moj manzel by velmi chcel letne babo, aby sme mohli robit narodeninove party na zahrade, grilovat a tak...ale mne sa tak dlho cakat nechcelo 😒 tak sme sa dohodli, ze toto prve bude zimne/jarne a az to druhe letne 😀 tak mozme robit zimnu aj letnu party 😀

alfa333
autor
6. mar 2009

eli, myslim, ze ano. Urcite Ti poradi a zvoli iny pristup, ked povies, ze planujete babatko. Aj ja sa liecim na znizenu funkciu stitnej zlazy a tiez som o planovani povedala endokrinologicke aj svojej gynekologicke.
Ani si asi neviem predstavit co vsetko s cim suvisi 😒

alfa333
autor
6. mar 2009

Babulky, pomalicky sa odtialto vytratim (pre dnesny den) 😉 a preto Vam zelam peknucky vikend a snazte sa... 😉

elisonka
6. mar 2009

no kleopatris ja by som tiez radsej chcela letne babo ale v podstate je to jedno. je tu vela snaziliek ktorym je asi uplne jedno kedy to bude len aby to "vobec niekedy" bolo. a asi mam taky isty nazor. ale zase byt tehotna v lete ma aj svoje vyhody. hodis saty a ides. no zas aj vela nevyhod. takze v podstate aj tebe to je jedno ci bude prve zimne/jarne alebo letne ze? a ty teraz zijes v zahranici? kde si predtym byvala? nechyba ti slovensko?

iplusr
6. mar 2009

tak ja sa zase pripajam. som v praci a sefka mi sedi za chrbtom, ale teraz mam obed.
kleopatris, vy aj to planujete, ze kedy sa ma narodit? ja budem rada, ked sa babo podari, ale tiez je asi lepsie pre take mini mimi, ked nie je vonku treskuca zima.

elisonka
6. mar 2009

a este by som chcela hodit jeden dotaz. bola by som rada - (ked uz teda koli nasej mame zakladatelke 😵 niekam patrime), aby sme v tejto teme boli vsetky take spriaznene a aby kazda sa tu citila doma. doteraz som nikde nepisala a ked aj som nieco napisala, vsetky baby v teme sa spravali ako keby som tam ani nebola. ja viem ze niektore su tu od zaciatku a vela rokov, ale niektore su tu len kratko a ked sa k nim vsetci spravaju ze sem nepatria alebo im nikto nenapise tak je to take dost smutne. dufa ze viete co myslim 😅

iplusr
6. mar 2009

to poznam alisonka, ja som tiez rada, ze mame tuto temu. tiez som skusala ine rozbehnute temy, ale ked nikto na teba nereaguje, tak mas pocit, ze sa niekam vtieras alebo zavadzias, ked ta vsetci ignoruju.
co sa tyka hormonov na upravenie cyklu - teraz som skoncila s jednymi hormonmi (HAK) a nechcela by som zacat s dalsimi. cyklus sice naskocil, ale lieta 25-36 dni. takze budem pit bylinkove caje, zdravo sa stravovat a cvicit a budem cakat, ze sa cyklus spravidelni.
a aby som nezabudla, sem tam si dam kyselinu listovu.

iplusr
6. mar 2009

ale ak by to inak neslo, zacala by som aj s hormonmi.

kleopatris
6. mar 2009

elisonka chyba mi slovensko a velmi ☹ ale v byvalej praci som stretal mojho terajsieho mazela, ktory je z nemecka...tak sme sa prestahovali do nemecka, kde som zila asi rok a bola tam totalne opustena a nikto ma nechcel zamestnat - nemala som este pracovne povolenie...tak sa manzel rozhodol, ze sa prestahujeme k Viedni, aby som bola blizsie k rodine 🙂, ale nepaci sa nam tu, takze sa budeme vracat do Nemecka, ked sa teda kriza ukludni a drahy najde pracu 🙂 lebo ja by som rada sa vracala uz s dietatkom 😉 a na materskej
inak byvala som predtym na zahori 🙂
k tomu, ze ostatni nas ignoruju, ked su nove som si vsimla aj ja...akoze zdvorilostne ta privitaju a tym to aj konci... 😒

iplusr nam je to jedno, kedy pride babatko, hlavne aby prislo a bolo zdrave, to su len take sny, ze aby bolo jedno v lete a jedno v zime, ale vobec mi nevadi ked budu obe v zime, ci v lete a aj pohlavie nam je uplne jedno 🙂 to sme len tak snivali a tesili sa a stale tesime 🙂 len keby sme uz mohli zacat ☹

iplusr
6. mar 2009

my sme tiez mimo slovenska. v londyne. ale manzel je slovak a tak sa planujeme vratit na slovensko. no a radi by sme sa vratili s niecim namiesanym aby som mohla brat matersku odtialto.

kleopatris
6. mar 2009

iplusr myslis, ze ti budu platit matersku z anglicka na slovensko? ja mam ten isty "problem", lebo chceme z rakuska do nemecka a neviem, ci mi budu platit, ked uz tu nebudem byvat 😒 musim si to nejak pozistovat

iplusr
6. mar 2009

kleo - napisala som ti nieco do IP, ale skus pozriet ine temy. myslim, ze som tu videla temu materska z rakuska. tam su urcite ine podmienky ako v uk.

elisonka
6. mar 2009

no najlepsie by ste obe mali keby ste dostavali materske dve - jednu zo slovenska a tu druhu z tej krajiny kde sa nachadzate. ale to asi nebude mozne ze?
jaaj tak sa tesim ze je piatok ani neviete ako. v praci sa mi uz nechce byt najradsej by som vypadla niekam na dovolenku alebo niekam. ale uz aspon prestalo prsat.

kleopatris
6. mar 2009

aj ja uz sa tesim, ze je piatok, este 10 minut a ide sa 😀
to by bolo uplne super, keby nam platili vsetky krajiny matersku 😀 to by som poberala z troch krajin 😀 by som hned mala aj 5 deti 😀 😀 taky biznis by to bol 😀, ale nebudu 😠

iplusr
6. mar 2009

ja som ine casove pasmo, takze ja este nejake 2 hodiny ☹
a matersku by mohli vyplacat z viacerych statov, len aby na to neprisli 😉
ale zo slovenska by som aj tak vela nedostala, ak vobec nieco

kleopatris
6. mar 2009

ja asi nic, sak uz kolko na SR nie som a pracovala som tam ani nie rok, takze narok ziadny nemam ..
ja by som tiez mala do pol piatej, piatej ostat, ale je piatok a aj tak uz nemam co robit tak idem domka 🙂
tak iplusr vydrzkaj este tie dve hodky a potom zacne vikend aj tebe 😉

elisonka
6. mar 2009

no ja tiez pomaly zdrham z prace. prajem vam krasny vikend. dufam ze v pondelok budem mat co citat 😉

funlucy
6. mar 2009

no baby tu teda pekne pribúdajú tie príspevky 🙂 ja som zase dnes asi posledná čo sem prispeje 😝 ale šak nevadí...ja som len o 13:30 h prišla do roboty a budem tu kvasiť do 22:00hod.
Akože už mi robota na smeny ide pekne na nervy-ja robím na dispečinku,kde ste vy?
Rozmýšľám nad tým,že ak by som bola tehu požiadala by som o úpravu pracovnej doby-aby som mohla robiť klasické osmičky od 08-16:30h.Len dúfám,že to nebude pre firmu problém,lebo my ideme vlastne non-stop (víkendy,sviatky)-snažia sa aj o zavedenie nočných ale zatiaľ našťastie chýbajú ľudia-a verím že kým ich k nám pretlačia ja už budem na materskej 😉
Ja som v tejto firme už 6 rokov (4 r.som robila v Prahe) a keď otvárali pobočku v BA tak som prešla sem-ale už ako fakt stačilo! 😠
Hodili by sa také "dva roky prázdnin" 🙂 a nech pekne aj cvakajú materskú.
Elisonka ty mi hovoríš z duše o tých témách a "patrenia niekam".Chodila som dosť často na lady.sk a tam boli témy tehulkátreň-teraz už majú babyclub-a tam som čítala a prežívala s babami ich trápenia a radosti (teda chodila som tam hlavne kôli kamoške ktorá žije v CZ) a aspoň takto som vedela ako žije,lebo predsalen sme nie každý deň v kontakte.
A je to super mať takéto kamošky 🙂 takže dúfám,že aj my si tu sadneme a vytvoríme fajn babinec.
A tiež verím baby že tu budeme spoločne "grcať,revať,smiať sa ,rodiť,kojiť a všetko okolo toho" teším sa na to.

iplusr
6. mar 2009

huraaa, uz sa na to tesim

ivulaa
6. mar 2009

Teeeeda baby, na par hodin som "out" a normalne nestiham....sledovat 😀 😝 ale nie, prebehla som to co sa dialo 😉 no je to super, ze sme sa tu takto stretli....inak je to pomaly ako droga 😨

Iplusr vitaj medzi nami....no ja som tetno mesiac brala na upravu menzesu Duphaston...je to vraj prirodny hormon tusim progesteron...po vysadeni HAK som mala tiez rozhaseny cyklus....mrcha chodila tak, ako som uz pisala kazde 2 az 2,5 mesiaca - bala som sa ci nemam cysty, nastastie preventivka, sono a stery nic nepotrvrdili a tak mi spravili kontrolu hormonov z krvi a mam nizsi progesteron, preto to beriem....doktorka vie, ze chceme babosko...aby som sa vraj nebala...je to hormon, ktory sa dava aj na udrzanie plodu, ze ho vyzivuje, cize nie je skodlivy...

aaale neboj Tebe sa to upravi... 😵

Olalalaa nejako som sa rozpisala....tak Vas zdrim babky zo zahranicia aj ostatne weekendujuce 😀 pa

iplusr
6. mar 2009

no, keby bol nejaky problem, tak to beriem aj ja. len som chcela povedat, ze po tom co som si vsetko precitala o antikoncepcii - kde su tiez prirodzene hormony - uz lieky brat nechcem. nech si hovoria co chcu, stale je to len liek a tie sa maju brat len ked je nejaky problem.
na HAK ma nahovoril moj doktor. zakazdym, ked som unho bola, tak sa pytal, ci nechcem predpisat nejaku antiku. ze to ma len same 'pozitiva a socialni jistoty'. tak som sa nechala ukecat a teraz dufam ze to nebude mat nejake neblahe nasledky.
predtym mi hovoril, ake to tam mam vsetko idealne na otehotnenie. ked som zacala rozpravat o vysadeni, tak uz to take idealne nebolo.

iplusr
6. mar 2009

ale aby som sa drzala temy, mam take tusenie, ze tento mesiac to vyjde. 😀

kleopatris
6. mar 2009

no ani ja uz asi antinu nevezmem do ust....nemala som dobry pocit uz ked som ju jedla a teraz ked som vysadila sa citim ako novy clovek o par rokov mladsi.....

zuzana1010
8. mar 2009

Ahojte babulky , kde ste ????? Ale ste sa rozbehli za posledne dni .
Iplusr ... tiez ta vitam . 🙂

iplusr
8. mar 2009

vsetko najlepsie nam prajem k mdz

alfa333
autor
9. mar 2009

ivulaa, monana,zuzi, katka_4, katy2, monipetko, meridia, woodynka, janulka83, funlucy, diamant23, michaela80, kleopatris, flyangel, halintoa24, happy018, elisonka23, iplusr ,no a samozrejme nasa prva tehulka 😉 mastulka..... ufffff, ale nas je 😀 😀 😀 (dufam, ze som na nikoho nezabudla)....vsetkym Vam zelam najskor vsetko dobre k MDZ (kedze vcera som to nestihla), potom Vam zelam dobre ranko 🙂 a uspesny zaciatok noveho tyzdna 😵

alfa333
autor
9. mar 2009

...tak ja sa este pripojim k piatokovej teme - kedy by sme chceli, aby sa narodilo babo 😉 ...
priznam sa, ze nad tym nejako velmi nepremyslam, ked pride - budeme stastni aj ked to bude pocas "zatmenia slnka" 😀 . Ale ked teraz pocitam (ak by sa to tento mesiac podarilo), tak pod stromcekom by sme asi dali tento rok najkrajsi darcek celej nasej rodinke, ale hlavne sebe navzajom.
...kleo... ale take party na zahrade 😝 , to milujeme a viem, si predstavit aj taku letnu oslavu.
...my sme mali svadbu v lete a bolo to uzasne...skoro celu svadbu sme stravili na zahrade a v prirode.
...verim, ze Ti chyba "Slovensko - domov" , ale neboj, vsetky sa tu dohodneme a kusok domova Ti prinesieme do Nemecka, ked Ta prideme navstivit 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre