Šťastné začínajúce snažilky

alfa333
23. feb 2009

Ahojte všetky snažilky, maminky a budúce maminky.

Zakladám túto tému pre všetky tie, ktoré začínajú so snažilkovaním ako MY (manželík a ja) a majú z toho veľkú radosť.

A tie, ktoré sú už "v plnom prúde snažilkovania" posielam veľa, veľa úspechov 🙂

alfa333
autor
5. mar 2009

... mastulka, nie mastuka 😀

happy018
5. mar 2009

no mastulka urcite krv vide ako ma. no a mne sa spat moc nechce ani nic podobne len picha podbrusko no a mala som asi podvakrat taky zlty hlien neviem co to comyslis?

happy018
5. mar 2009

no co baby neviete co mozu tie hlieny znamenat ?

kleopatris
5. mar 2009

mastulka aj ja sa pridavam ku gratulaciam a hlevne nech ste obaja zdravi az do dna D! a samozrejme aj po nom 🙂

woodynka
5. mar 2009

ahojte babulenky 🙂 chcem sa Vas opytat testik tehotensky reaguje ako rychlo na HCG hormon? teda, kedy sa da najskor zistit testikom ci si ci niesi tehu?...

alfa333
autor
5. mar 2009

...woodynka, to zalezi ake vysoke je HCG, niekedy to dokaze zaznamenat aj pred mrchou ale niekedy az po vynechani

mastulka
5. mar 2009

babulky velmi pekne vam dakujem... budem sem stale chodit aby som vas postupne vsetky nakazila tymto roztomilym "virusom" 😀

monana
5. mar 2009

Ja sa tiez pridavam ku gratulacii, zacala si snuru tehulkovania, tak dufam ze sa nas co najviac k tebe prida 😀
Aj man boli podbrusko, ale inak nic ine mi nie je - myslim si, ze som prechladnuta. Na mrchu mam este tyzden cas, tak uvidime. 😉

mastulka
5. mar 2009

no bodaj by to aj vas co najskor chytilo, nech v tom nie som sama 😎

happy018
5. mar 2009

monana : ahojky no takze aj ja tak ako ty este dlhy tyzden cakania, ale vydzime a dyfam ze nic nepride a budemew sa moc tesit s maleho zazraku, sice v mojom pripade moc tomu neverim ale treba dufat no nie? 😉 tiez ziadne priznaky trosku picha podbrusko ale to asi nic nieje asi si to len nahovaram 😖 tak uvidime v stredu o tyzden

mastulka
5. mar 2009

happy ja som si tiez v tej dobe myslela, ze su to len priznaky ako keby mrska mala prist... no a ona neprisla,... tie priznaky sa ti ukazu az spatne ked zacnes nad tym premyslat ked uvidis dve // na teste... a inak tiez somu velku sancu nedavala, nebola som psychicky ok, nemyslim, ze mi preskocilo, ale ze mi zomrel moj zlaty dedko... do toho som ochorela, brala antibiotika, predtym 3mesiace lieky na hpv virus... a predsa... 😀 teda ak to potvrdi aj lekar

elisonka
5. mar 2009

ahojte babenky. som rada ze som objavila temu do ktorej sa mozem pridat aj ja. nastastie je tu len par stran takze dokazem byt v obraze o vsetkom co sa tu deje 🙂 .
mastulka gratulujem ti a zelam ti krasne tehotenstvo a vsetko naj... sak budem s tebou v kontakte lebo som sa rozhodla svoj prvy prispevok vlozit do tejto temy a dufam ze tu s vami pobudnem...
co sa tyka mojej osoby mam 23 a tiez sme sa s manzelikom rozhodli ze sa pokusime pracovat na babe. HA som brala vyse 5 rokov a teraz som ju vysadila lebo som mala zdravotne problemy prave z tabletiek. sice sme babo este neplanovali lebo byvame zatial iba u svokrovcov ale myslim ze dieta sa nema planovat. bud to dvaja chcu alebo nie. rovnako sa neda naplanovat ani to ze teraz je ten spravny cas. snazilkujeme sa asi tak mesiac. neberiem nic a vsetko nechavam na nahodu a zatial prirodzene.. tiez mavam nejake spinenie a trosku ma tlaci v podbrusku a stale mam taky pocit ze musim chodit na zachod. a inak som v poslednej dobe straaasne unavena a stale by som len spala. robila som si aj testik ale stale nic ☹ . No mozno je to aj tym, ze ked neberiem HA, tak mrchu nemavam skoro vobec - neviem ci je to problem alebo nie. len takto si neviem vyratat ani plodne dni. tak to je v skratke moja osoba. som tu inak kazdy den - v pracovny cas tak vas tu rada uvidim.

happy018
5. mar 2009

mastulka diki moc, povzbudilo ma to 😉 no a neboj doktor urcite potvri ved mala si prvy krok za sebou a vysiel pozitivny tak niet obav. no a ja sa dam tiez urcite vediet co a ako ak nepride v stredu tak sa testujem. 😉

kleopatris
5. mar 2009

ahoj elisonka 🙂
ta HA je taka trochu mrcha...aj ja som vysadila, a este netusim aky je moj cyklus atd. a kedy mam mat mrchu tiez neviem, ale zacala som merat tu bazalnu teplotu, tak snad sa casom nejak vyznam 🙂

mastulka, prosim Ta ja sa chcem spytat, kvoli tomu HPV virusu.....na to sa beru lieky cele 3 mesiace a su to antibiotika? a treba po nich este nejaku pauzu?

mastulka
5. mar 2009

kleopatris... ja som brala indonal to su homeopatika, ale mi vravel aj lekar, ze ich nesmies brat ked si tehotna a ked kojis, ide vlastne o to, ze nutia telo aby nastartovalo svoju imunitu a zacalo bojovat proti tymto virusom... ja som ich brala 2 denne/3mesiace... a dokonca su uz aj pre muzov tieto lieky a daju sa brat aj preventivne... pre muzov je to preto, lebo ked ho mas ty tak ho kludne moze mat aj tvoj priatel/manzel

elisonka... dakujem velmi pekne, tesim sa ze si tu niekedy pokecame 🙂

kleopatris
5. mar 2009

a musi sa to brat cele 3 mesiace? my sme chceli zacat uz teraz pracovat na baby, ale ked sa potvrdi moja zla predtucha tak sa este nacakame ☹ ale aspon sa nam narodi babatko v lete 😉

kleopatris
5. mar 2009

a este sa spytam ak mozem. Tvoj manzel ho bral tiez?
no ja som zvedava ako este dopadneme 😖

mastulka
5. mar 2009

no my sme chceli zacat v oktobri na svadobnej ceste a to uz bohuzial sme nemohli... uz som tiez cakala ci sa to potvrdi... ale neboj, mozno prave preto som teraz tak rychlo otehotnela, ze moje telo a hlavne maternica bola pripravena a zdrava 🙂

kleopatris
5. mar 2009

no ja mam teraz pauzu po tabletkach a teraz mozno budem mat este pauzu kvoli HPV, no ale ako ty vravis, aspon budem pripravena a mozno zdrava 🙂 inak super, ze su to homeopatika a ziadna chemia, aspon nieco pozitivne
a pomohlo ti to? uz si mala potom na kontrole dobre vysledky? ja viem, ze mam milion otazok, ale nemam sa koho ineho spytat ☹

kuriatko84
5. mar 2009

mastulka gratulujem k tehotenstvu a ticho ti zavidiiim 😅 🙂 dufam ze sa to nalepi aj na nas ostatne ktore po tom tuzime.

mastulka
5. mar 2009

kuriatko dakujem a budem sa snazit ako najlepsie viem, aby som to tu riadne rozsirila 😀

kleopatris... pohodicka, kludna sa pytaj, ja som sa tiez nemala koho, pozerala som si priamo stranku indonalu a ak mas nejake otazky je tam aj forum kde ti odpovie presne lekarka... moj manzel ho nebral, zatial... na kontrole som bola 19.2 a cakam kym mi pridu vysledky tak snad to pomohlo... drzim palce aby si teraz mala lepsie vysledky ako predtym 😉

kleopatris
5. mar 2009

ja zatial este nic nepapam, lebo som v decembri nemala dobre vysledky, a teraz mam ist po troch mesiacoch na novy vyter....zatial mi lekar nic nedal, asi caka ako si to moje telo samo vyriesi. takze az v aprili idem na vyter a potom dva tyzdne cakat na vysledky...boze ja nechapem tu rychlost nasich laboratorii 😒

elisonka
5. mar 2009

no baby nezavidim vam tie zdravotne problemy. to o com tu pisete vobec nerozumiem.
koniec koncov asi by som aj ja mala ist na nejake vysetrenie ci je vsetko ok. neviem ci existuje nieco ine okrem HA aby mi upravilo mrchy. takto nic neviem. uzdravte sa vsetky a prajem kazdemu vela stastia pri snazilkovani. drzim palceky 😎

kleopatris
5. mar 2009

elisonka, ja som bola v decembri na kazdorocnej preventivke a ten vysledok z vyteru mi vysiel nejaky zly, tak to preto. teraz musim ist znova po tróch mesiacoch, tak dufam, ze sa to vyriesi same a my sa mozem pustit do snazilkovania 🙂
inak baby este taka otazka, davali ste si vysetrit napriklad krv na toxomaplazmozu ci ako sa to pise? ja rozmyslam, ze si dam vysetrit aj to a aj rubeolu...vraj to je nebezpecne v tehotenstve 😒 ked uz budem behat po gynekologoch, skocim asi aj k vseobecnemu. inak ja ani netusim ci som mala osypky uz. Mamka si pamata, ze som daco mala, ale co to bolo presne uz nevie 😖 no pri troch detoch stratila prehlad, ktore co uz malo a ktore nie 😀

elisonka
5. mar 2009

kleopatris myslim ze ked uz behas po tych doktoroch dala by som si aj ja vysetrit vsetko. a tak aj ja spravim. pojdem pozret doktora nech ma okuka ci je vsetko ok. som rada ze som vysadila HA. doteraz som nemala problemy s tabletkamy ale tieto nove co som mala naposledy mi vymenill lebo povedal ze tie co som brala tak sa prestali vyrabat. a z tychto som mavala take stavy, ze som sa nemohla vobec nadychnut a bolo to strasne. keby ste ma tak videli jak som lapala mesiac po dychu. no strasne. a ked som ich uplne vysadila tak uz som ok. som rada. asi tiez poviem ze planujeme babo nech mi nieco poradi a tak...

kleopatris
5. mar 2009

no ja som zase z mojich tabletiek stale plakala...ja som si myslela, ze mi uz nacisto strasi vo vezicke, ze by som mala uz asi psychologa navstivit, vsetko mna rozlutostilo a rozplakalo....a az teraz jak som vysadila, a opat sa tesim zo zivota som pochopila, ze to boli tabletky......ja neviem, ale budem naozaj velmi silno uvazovat, ci ich este niekedy zoberiem do ust 😒

ivulaa
5. mar 2009

Ahojte baby, pozeram, ze dnes je to tu nejake "plodne" 😀 😀 😀 kym som to precitala....

No mastulka gratulujeeeeem je to suuper...ked som si to precitala tak som sa tesila s tebou...musi to byt krasny pocit 🙂

No ja cakam kazdu chvilu - teda oficialne v sobotu na mrchu...dufam ze nepride 😠 ale kedze som mala menezes tak kadejak a brala som teraz Duphaston tak uvidime 😝 ...inak mi dnes nie je tiez dobre neviem ci som nieco pojedla...ale je mi tak...proste divne....uvidime co sa bude diat🙂))

flyangel
5. mar 2009

Ahoj mastulka aj ja ti blahoželám ku tehu... 🙂 mne teraz konci ms a potom sa vrhneme na ovulku 😉

mastulka
5. mar 2009

ivulaa dakujem velmi pekne, dufam ze zajtra to z krvi potvrdia a budem moct uz oficialne oznamit aj rodicom a svokrovcom ze budu stari rodicia 😀 no a uvidime, ja som sa tiez citila divne... a tiez som si myslela ze som asi len nieco zjedla.... no a zatial to vypada, ze to nebolo jedlo 😵 tak drzim palce aby mrska neprisla...

flyangel dakujem a drzte sa s manzelom, nech vam to vyjde na prvy sup 😉

flyangel
5. mar 2009

dakujeme mastulka...dufam ze nám to pojde raz dva a budeme mat mimi...vy ste sa ako dlho snazilkovali?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre