Šťastné začínajúce snažilky

alfa333
23. feb 2009

Ahojte všetky snažilky, maminky a budúce maminky.

Zakladám túto tému pre všetky tie, ktoré začínajú so snažilkovaním ako MY (manželík a ja) a majú z toho veľkú radosť.

A tie, ktoré sú už "v plnom prúde snažilkovania" posielam veľa, veľa úspechov 🙂

ibamy2
26. máj 2009

ahojte, dnes tu budem hadam aj prva 😉
iplusr - podla mna si urobila to najlepsie, co si mohla - myslim to, ze si sa prestala sledovat... zato mas u mna jedno obrovske plus 🙂 ... my s MM sme boli presvedceni, ze tiez si ideme uzivat sexik bez ochrany a keby to do 12-16 mes. nevyslo, zacneme to riesit... poznam dievcicku, ktora sa s mazelom snazila 1,5 roka, a ked uz to vzdali a objednani sa do CARu, pred jeho prvou navstevou pre kontrolu testla a boli tam // - v auguste sa im narodi babo 🙂

krasny slnieckovy den!!!

wodanka
26. máj 2009

pekny den vsetkym... 🙂
iplusr ja s Tebou tiez suhlasim, ale len za predpokladu, ze vies, ze je u Teba aj u mm vsetko v poriadku a nemate ziadne zdrav. problemy.. inak to potom bude beh na dlhe trate..
my sme sa s mm zacali snazilkovat v septembri (viem nie je to dlha doba),ale vo februari mi nasla dokina cystu a poslala ma na operaciu.. na predoperacnych mi zistili anemiu, takze sa to cele muselo odsunut o viac ako mesiac.. a az teraz som po operacii a cakam na mrchu, aby sme konecne mohli snazilkovat..
tym som len chcela povedat, ze cakat rok a viac, kym sa nezadari, moze byt aj dlho.. lebo ak Ti potom pridu na nejake problemy (ktore nikomu neprajem), kazdy mesiac, o ktory sa to zdrzi, bude pre Teba tym najdlhsim casom..

minewka
26. máj 2009

Ahojte, podľa všetkého tehu nie som.urobila som už asi milión testov, všetky negatívne.Mrchu furt nemám.
Nie som ani tak smutná z toho, že baby nevyšlo, ale z tej mrchy.keď tá začne haprovať, nebude to ľahké.

Ibamy, to sa síce krásne hovorí, že nič nesleduj..Ani ja som minulý mesiac nič nesledovala, neviem, či vôbec ovu bola...Ale keď ti týždeň mešká mrcha, predsa len sa trochu tešiť začneš...

A myslím, že každá z nás, ktoré už snažilkujú na ostro a majú reálnu šancu fakt byť tehu, keď má prísť mrcha sa v duchu pýtajú, čo ak???Keď sme sa už rozhodli mať bebjy, podvedome na to stále myslíme, všímame si v meste tehulky, kociariky a tak...Lebo už to nie je "Bože, čo budem robiť, keď otehotniem" a starať sa o bábo je tá najhoršia predstava...Už to je "bože, ako sa budem tešiť, keď budem tehu!"

flyangel
26. máj 2009

Ahojky...minewka ja som si vzdy povedala ze ak budem tehu budem veeelmi stastna 🙂 ved dieta je Bozi dar..takze cakam kedy ho dopraje aj nam 😉

ibamy2
26. máj 2009

minewka - jasne, ze okolo datumu mrchy kazda snazilka znervoznie a ocakava... 😉 to som vobec nemala na mysli... myslela som take to sledovanie, kedy si kazdy den zena meria a zapisuje BT, robi ovutesty, pocita plodne / neplodne dni a milion inych veci... a stresuje tym nielen seba, ale aj svojho partnera, pretoze teraz je plodny den, tak rychlo podme na to a pre istotu hned trikrat... a z nadhernych spolocnych intimnych chvil sa tak postupne stane presne naprogramovane oplodnovanie, bohuzial, casto (prave kvoli uplne rozhadzanej psychike jedneho ci oboch parterov) neuspesne... 🙄

funlucy
26. máj 2009

veľmi pekne ste to napísali,neostává mi nič iné len súhlasiť.Ja si myslím že je to tak 50:50,baby ktoré sú zdrvavé a podarí sa im mimi hneď,vám povedia,nechaj tomu voľný priebeh,nestresuj sa...a tie, ktoré majú zdrav. problémy musia prejsť dlhou cestou,vyšetreniami,sledovačkami atď.a poznám takých dosť-tie si to aj oplačú a je jasné,že to zasahuje aj do vzťahu,ale zatiaľ partneri stoja pri nich.
Mňa už dosť bolí brucho,začínám špiniť,takže je to jasné... ☹

rush
26. máj 2009

akoze ibamy...ja tiez hovorim, ze treba pohodu...ale tebe aj mne to vyslo na prvy krat...tak ani nevieme ake to je...ja chapem baby, ze chcu vediet na com su...a myslim, ze je dobre odhalit prip.problemy cim skor aby sa to mohlo riesit - myslim vynechanie ovulky a pod...takze ja si myslim, ze vsetko treba s mierou a hlavne nenutene s rozumom, rozvahou a kopou neznosti 😉

iplusr
26. máj 2009

to je fakt - je to lahke byt v pohode, ked sa to podari hned.
ja si tiez vravim, ze som v poho a nad vecou, ale ked sa vas kazdu chvilu pytaju (rodicia, rodina, kamarati...), ze ci uz nieco ... nech nam daju vsetci pokoj. tento vikend sa ma prave sesternica pytala, ked sme isli okolo detskeho obchodu, ci este nepozeram detske veci. musela som sa riadne premahat, aby sa mi neleskli oci ☹ , ale inak som v pohode a nad vecou 😀 😅 . pred zacatim snazilkovania som bola na vysetreni a vsetko bolo ok. mm bol tiez na vselijakych vysetreniach, takze by nemal byt problem. tak uz len cakat.

funlucy
26. máj 2009

iplusr,my máme presne to isté...každý sa vypytuje,mladšie páry od nás sú už rodičmi...v auguste bude rok,čo sme sa brali,ale snažiť sme sa začali cca.v marci tohto roku.Tiež som bola u doktorky po 3 rokoch,ale podľa mńa to bola len preventívna prehliadka,nerobila mi žiadne špeciálné vyšetrenia 😒 len ster z krčka,a keď som jej povedala že by sme chceli bábo,tak povedala len :tak do toho...
Muž nebol zatiaľ nikde,aké vyšetrenia ste abslovovali vy?

dindulka
26. máj 2009

ahojte babulky 😉

pekná debata sa nám tu rozprúdila, ja tiež tým ako som začala chodiť na koníka som sa začala sledovať ... až mi z toho začalo trošku šibkať 😀 a hlavne som z tých testov s / začala byť čím ďalej tým viac smutná ☹ , keď mi meškala mrcha už skoro 3 týždne tušila som, že dačo nie je v poriadku a asi sa začínajú opakovať moje problém s mrchou z doby pred branímHAK a tušila som dobre, mám ten hnusný syndrón PCO, ale zmierila som sa s tým, že moje tehu nepríde lúsknutím čarovneného prútika, ale budeme mu musieť pomôcť.ešte, že som vymenila doktora a mám takého super priateľa.chcela som tým povedať, že teraz keď aspoň viem, kde je problém už sa toľko nesledujem a nemám depku z negatívneho testu.teraz ma hádam čaká príjemne prežité leto, keď si budeme užívať lubkanie s drahým len tak a v septembri ideme na to 🙂

dindulka
26. máj 2009

ale jasne, že keď vidím tehulky u nás v meste a že ich nie je málo, trošku im aj závidím 😒 , ja chodím aspoň kočíkovať kamarátke malého, takže si to všetko riadne nacvičujem 😉

iplusr
26. máj 2009

funlucy, my sme v aprili mali druhe vyrocie ale snazime sa asi od januara - februara. mne robil doki aj sono, tiez ziadne speci vysetrenia. tie sa robia az ked je problem s otehotnenim. teda asi po roku. no a mm mal nejake problemy a bol aj na nejakych zakrokoch a v ramci toho mal kopec vysetreni. ale nie spermiogram, ktory je asi najdolezitejsi, ale ten sa robi tiez az ked sa nedari. takze nam neostava ine len cakat. a este to, ze teraz sme v uk a tu zdravotnictvo viac nefunguje ako funguje. na konci tohto roku sa ale chceme vratit, tak ak bude nejaky problem, budeme ho riesit az na slovensku.

minewka
26. máj 2009

Áno, asi tak dáko to je...Si zoberte mňa...snažíme sa posledné 2-3 mesiace, ja som pred tým baby nechcela...
Asi rok už HAK neberiem, nepravidelný cyklus som mávala len na začiatku menštruovania, v 12 rokoch, asi 1x sa mi stalo, keď som mala 16 a črevnú chrípku, že mrcha prišla o 40 dní...Zhruba vtedy som začala brať HAK..S pár dlhšími prestávakami som ju brala zhruba do 24 rokov...HAK som vysadila, problém s mrchou rok nebol...Od 16 chodím na pravidelné ročné prehliadky, nikdy mi nič nebolo, ani zápal, ani nič, 1 x som mala mykózu, ktorá raz dva prešla...

No a teraz, keď sa aktívne snažíme, mi prvý krát mrcha mešká tak dlho...Ma to prekvapuje, keďže doteraz mi nikdy nič nebolo 😀

Som z toho nervózna...neverím, že to je tehu, aj keď je na testoch furt slabučká čiarka...Ale tešiť som sa už tešila, práve pre to, že mi nikdy nič doteraz nebolo...🙂

Tiež rozmýšľam, či si dať pichnúť vyvolávačku, či to nenechať na prírodu.No neviem...

Ja sa na bábo aj teším, aj neteším..

Budem rada , keď budem tehu a budem sa tešiť, ale tragédiu z toho nerobím, ak budeme musieť dáky čas počkať...

Strašne sme sa namakali na byte, ešte stále nemáme linku, ani posteľ, ani vstavané skrine...Je to len 2 izbový byt, ktorý aj rekonštruujeme, aj splácame byt, aj bývame...Tá finančná záťaž je enormná a občas rozmýšľam, či by sme si ho nemali chvíľku užiť.

Každopádne, už neviem prejisť okolo obchodu s kočiarmi bez toho, aby som si v duchu vyberala, aký raz budem mať 😀

rush
26. máj 2009

min - ak to este necitis, tak sak to pocka...to uz je pak naveky...si este mlada...podla mna si to nechaj poriadne prejst hlavou...nie je to sranda mat dieta...

...ale ti poviem...ja mam 30 tento rok...a predsa mam obavy aj ked sme babatko uz chceli....peniaze je vzdy kam dat...vzdy je nieco co treba preco sa ich neda uplne si uzivat...a ked nic nie je tak aj tak treba mysliet na zadne vratka...a setrit...samozrejme cest vynimkam ktori ani nevedia kolko toho maju 😀

...este o tom podla mna popremyslaj ak si si neni ista...podla mna...

ale ked uz tehotna si, tak uz neries co by bolo keby...nastav sa aby si sa tesila...predstav si ako budes stredom vesmiru pre to male a ze to bude to najkrajsie a najvzacnejsie co kedy v zivote budes mat...a mozno ti zrazu bude jedno aku sedacku mate, alebo skrinu...lebo to naozaj moze pockat par rokov....to vobec nie je dolezite!

iplusr
26. máj 2009

ved to, ze na dieta nikdy nie je ten spravny cas. aj my sme planovali ze zacneme snazilkovat, ked budeme riadne zabezpeceni, ale po 50tke spodit deti nebude take jednoduche. takze ak deti chcete spravny cas je prave teraz 😉 .

tinkamt
26. máj 2009

skúška 😅

minewka
26. máj 2009

Rush a Iplu, veď to...

Môj manžel má 33, čo bude mať prvé bábo v 50tke??

Ale nie, ja určite bábo chcem..stále bude niečo, prečo by to ešte mohlo počkať.. 😀
A budúci rok budem mať 26, podľa mňa optimálny vek na prvé bejby...Vekom som mladá, ale skúsenosťami z obchodu čistý starec.. 😀...materská, to pre mňa bude lážo plážo....😀

Ináč, je to sranda, s tým mojim momentálnym stavom...Teraz som došla domov, mala som ešte dáke stretnutia a od 20:00 mi začalo byť riadne zle...dnes už druhý krát, pocit na zvracanie...aj teraz, ako Vám píšem, tak som myslela, že poletím zvracať...len som sa zohla vyzuť topánky...Tak som si spomenula, že tu tehulky ste spomínali, že suché pečivo je na to fajn, tak som teraz dojedla rožok, trocha lepšie to je...

No uznajte... takej chvíli ma napadne, či tehu naozaj nie som 😀

funlucy
27. máj 2009

dobré ránko,no pekné príspevky ste pridali baby...ja to presne tak isto cítím aj prežívám-inak ako sme začali túto tému,bola som ňou úplne nadšená,sledovala som sa,na základe nej som sa dokopala na vyšetrenie-kúpila tehotenský test,strašne som všetko chcela urýchliť,až mi z toho fakt začalo šibať a musela som si potom dať pauzu.
A dnes sme na tom mnohé ešte podobne-česť výnimkám 🙂 našim tehuľkám,ktorým to samozrejme veľmi prajeme-a tiež verím,že ak budeme tehu my,tak zase budeme podporovať ostatné čerstvé snažilky.

angelds
27. máj 2009

ahojte holky krasny deň

minewka
27. máj 2009

Ciao 🙂

tinkamt
27. máj 2009

ahojky ...minewka aj moj mm ma 33 a ja 28 a az teraz od marca sme sa rozhodli , ze pojdeme nato. Tiez som sa na zaciatku tak namotala z tejto stranky az som sa dokopala nagyndu po 2 rokoch / vsak funlucy 😀 / . A zda sa , ze mni teraz zacina haprovat mrcha,ale tak ako v zivote nie ☹ . Takze rozmylsam, ze tiez si dam z konika odpich , aby sa clovek tolko nesledoval. Co ma prist to pride . Uzivajme si leto a slniecko , i ked Oski dnes zaliezol pod mraky .

minewka
27. máj 2009

Tinka, vieš že aj ja som sa na základe tejto stránky namotala dočista na to mať bejby?🙂
najprv som si len prezerala fotoalbumy...potom čítala fórum a potom sa aj pridala...je to fajn, lebo ja sa nemám veľmi o tom s kým porozprávať...moje naj kamošky sú mimo SR...a môj muž je síce fakt zlatý, trpezlivý, ale vidím, že občas mu leziem na nervy 😀

iplusr
27. máj 2009

takze to ma asi u vsetkych rovnaky priebeh. najprv len take okukovanie, potom sup na to az sa to zacne prehanat ze treba az pauzu od kona. 😀
ja mam teraz 28 a mm rovnako. vzdy sme tak planovali, ze prve babo chceme stihnut do 30tky, tak snad sa dovtedy podari.
minewka a ktory den MS si teraz?

iplusr
27. máj 2009

myslela som den cylku 😅

tinkamt
27. máj 2009

Minewka , tak moj muz ma sice pocuva , ale jednym uchom dnu a druhym von 😀 , lebo ja stale dookola o tychto veciach a aj ked si uvedonujem , ze mu to uz ide na nervy , komu to budem vesat na hlavu ???Kamosky mam tiez v inom meste . Podstatne prenho je , ze sme sa konecne do toho pustili , lebo on tuzi po detickach odjakziva a to sme spolu 9 rokov . Len ja som to stale odkladala .....teraz som dostala padaka z roboty v marci , tak dufam, ze pojdem coskoro na matersku. Je najvyssi cas. Ale vyzera to s mojou mrchou veeeelmi divoko a to som bola u dokyni aj na sone a vsetko v poriadku, akurat mrcha hapruje. Ale dokyna ma 2 tyzdne dovolenku , neviem, co mam robit teraz ☹

minewka
27. máj 2009

Iplu, tak ja som 36DC...A rozhodla som sa, že zajtra ráno idem na tú krv, nechce sa mi čakať do pondelka, chcem vedieť, čo a ako.

Ak tam HCG nebude, tak nech mi rovno pichnú vyvolávačku, načo takáto neistota?

Čítala som na nete rôzne veci - niektorým babám ukázal tehu test až po 2 týždňoch meškania, niektorým až na 10 deň, niektoré zas tehu neboli, len im blbli krámy..

Takže pre mňa je lepšie raz - dva vedieť, na čom som, ako zbytočné nádeje.

tinkamt
27. máj 2009

Minewka a kedy si si naposledy robila ten testík ???

minewka
27. máj 2009

Včera a bol negat..(duchov nerátam)

tinkamt
27. máj 2009

Ja si idem skusit urobit prvy zajtra , tak uvidim. Ja si myslim, že čiaročka sa ešte ukáže , len vydrž chvíľku 36 DC to je ešte asi málo . Alebo ta doktorka nie je zly napad , ale zrejme to ešte neukáže ani jej takto zavčasu, neviem 😖

iplusr
27. máj 2009

minewka, drzim palce, aby u dokiho vsetko dobre dopadlo a aby nam vsetkym ukazovali testy uz len // 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre