Strašná túžba po tehotenstve!

ritaklea
5. júl 2007

ahojte zienky,

moj problem je, ze mam stvormesacnu dcerku a zatial nebyvame vo svojom, tak by bolo este skoro mat druhe babo.

ale ja mam strasnu tuzbu. neviem si poradit.

sue
5. júl 2007

Rita, pri takom krásnom dieťatku aké máte ani niet divu 😵 😵 😵

mirka414
5. júl 2007

presne to som mala aj ja strasne mi chybal ten pocit ked bola leonie v brusku a hlavne ten posledny mesiac. 😉 to bol sen-nadhera.my uz byvame vo svojom no s druhym babkom chceme este chvilku pockat.

ritaklea
autor
5. júl 2007

mirka, takze ten pocit prejde?

lebo presne ako vravis, pre mna bolo tehotenstvo najkrajsim obdobim v zivote a porod bol takisto prekrasny zazitok. proste mi chyba brusko a vsetko s tehotenstvom suvisiace.

sue, dakujem. velmi ma tvoja odpoved potesila. 🙂 ☹

maaja
5. júl 2007

jeeeej, takze s takymto "problemom" nie som sama ??? ako pise ritaklea - tehotenstvo bolo najkrajsie obdobie, porod tiez super ... a teraz to cele chyba ☹

aj by som sa hned vrhla na druhe, ale rozum vravi, ze co potom s dvoma malymi deturencami ????

ritaklea
autor
5. júl 2007

presne tak. holky, ja som sa bala, ze som len ja taka sialena.

uz aby bola ta spravna chvila na druhe. aj ked sa mi zda, ze uz aj hadam druhe cakam. zvlastne chute, menstruacia tri mesiace nikde (sice kojim) a tak....

maaja
5. júl 2007

xi ... no super 🙂 a ked hej ??? asi by to momentalne ani nevadilo, vsak ?
aj tebe sa zda, ze to babetkovanie trvalo len tak kratucko ? aj nas Marek je marcovy, akurat na konci ...

takze aj ty si mala take super tehu ? ja som mala neskutocne 🙂 ziadne chute, vracacky, opuchy, proste nic ... a este som vraj aj dobre vyzerala 🙂

ked som dosla po porode domov z nemocky a ked som uz mohla ist do vane, tak som si az poplakala, ze kde mam to moje brusko ;)

lauricka
5. júl 2007

medzi prvym a druhym babom je idealne zo zdravotneho dovodu nechat aspon dva roky, teda rok medzi pocatiami a dalsi rok po dokoncenom tehotenstve. Telo sa potrebuje zregenerovat. Prilis skoro po sebe je riskantnejsie - nachylnost na vrodene vady, riziko spontanneho potratu, nizka porodna vaha, umrtie dietata po porode.

bibinka
5. júl 2007

baby, aj ja som sa takisto cítila prvé mesiace po pôrode, potom ma to postupne prechádzalo-hlavne potom, čo mi prišla ms. no ani som sa nenazdala a keď bude náš syn oslavovať druhé narodky, už budeme štyria 😀 😀 .

maaja
5. júl 2007

aj ja si myslim, ze je asi treba nejaku dobu na regeneraciu - neviem sice kolko, ale napr tie co su po cisarskom musia 18 mesiacov, nie ?
nevedela som ze je am roziko takych vad ako pise lauricka ...
bibinka, mas pravdu, kazdou dalsou mzs sa ten pocit chcenia zmensuje ...

navyse - ja som "neplodna" ☹ takze u nas to asi s prekvapkom nikdy nebude ☹

bibinka
5. júl 2007

lauricka- tie riziká sú asi v tom, že sa maternica nedostatočne zregeneruje, tým, že sa o pomerne krátky čas zase rozťahuje, sa zvyšuje akurát riziko jej prasknutia- ruptúry. preto ak hrozí, že druhé mimi bude vačšie, tak sa tehu ukončuje pred vypočítaným termínom. ostatné riziká čo píšeš sú všeobecné pre kompllikované tehotenstvá z najrôznejších príčin.

maaja
5. júl 2007

bibinka, aj ja by som chcela dvoch chlapčekov ;) takže držim palčeky 🙂 nech vsetko dobre dopadne

bibinka
5. júl 2007

maaja - ja keď som zbadala malého ako mi ho nesú, hneď som si chcela dať repete- také isté tehu,kontrakcie , pôrod- a aj výsledok- Fifi. no a pán boh mi to splnil. sa už teším. 😀 a ty sa chystáš na druhé? ako to že si "neplodná"?

esterka_ester
6. júl 2007

ritaklea bud rada ze mas aspon to jedno

ritaklea
autor
6. júl 2007

maaja, ako to ze si neplodna, ked mas mimi?

ritaklea
autor
6. júl 2007

esterka_ester, ty budes mat asi problem, vsak? ☹

Vsak hej, treba to brat aj z tejto stranky. drzim ti palce, aby si uz aj ty o druhom mohla basnit.

esterka_ester
6. júl 2007

ritaklea no asi ano

ritaklea
autor
6. júl 2007

holky, ja sa tesim ked si zasa napisem v koniku ze cakame mimi.

bublinkajasminka
6. júl 2007

ritaklea - hmm to druhé bábenkoti prajem...neako sa to vyrieši aj ked bývanie je možno ideálne....... 😉 my máme bývanie samy, sme samostatní, máme všetko čo mimi potrebuje len to najdôležitejšie nám chýba miminko ku šťastiua nedarí sa nám.-..sme z toho moc nešťastní a vyzerá to kočky na umelé oplodnenie

ritaklea
autor
6. júl 2007

Prestante sa chvíľu snažiť a možno sa to podarí.

silwietta
6. júl 2007

ahojte baby... my este dojedame svadobne kolace a so snazilkovanim budeme musiet chvilku pockat, kym sa dame financne dokopy ale ja by som uz tak straaaaaaasne chcela

svetluska.p
6. júl 2007

bublinka - ahoj moja. Pocuj neblazni, preco hned na umele? ako dlho sa snazite? Niekedy treba byt len trpezlivy. My sme sa nesnazili a trvalo nam cez dva roky kym som oehotnela. a nakoniec aj potratila. teraz som uz 10 mesiacov po potrate a stale nic....Ale nepripustam si nejaky problem. treba byt len trpezlivy a optimisticky naladeny.

ritaklea
autor
6. júl 2007

silwietta, aj devet mesiacov tehotenstva sa da dat financne dokopy. Takto sa nikdy nezacnete snazit, lebo nikdy nie je dost penazi. 🙂

silwietta
6. júl 2007

moja rec 😀 ale ja sa sama nevysnazim 😝 tak sa musim snazilkovskymi bacilmi nakazit aj draheho... ale uz ho to chyta 😵 aspon sa zacnem o seba poriadne starat a potom such na to 😉

bublinkajasminka
6. júl 2007

svetlus - ale nám to odporučil doki, lebo mangel má len 40% pohybluivosť spermií a teda vraj ak sa to nezlepší iná šanca nebude ☹

zuzanat
6. júl 2007

ahojte, ja ked som chodila do skoly, tak som velmi tuzila po babatku. pred dvoma tyzdnami som mala statnice, takze uz by babo aj mohlo prist, ale...kazdy do mna ohladom baba tak huci, ze mi to ide poriadne na nervy a presla ma aj chut mat teraz dieta 😔

svetluska.p
6. júl 2007

bubli - jaaj, no to je ine. Inak moj muzik mal tiez vysledky na hranici. A bral aj nejake hormony. Po nich sa to nezlepsilo. A doktor mu povedal, ze staci jedna na oplodnenie. Neplodnost to nie je, tak nech sa nezatazuje, lebo ked sa psych. rozhadze - nepomoze to. A otehotnela som... No neviem. Zas na druhej strane - clovek nechce prist o cas. Ten nik nevrati... Drzim vam moja palcule velmi...

iffka2002
6. júl 2007

som rada, ze je tu tato tema, lebo vsetky moje kamosky sa tvaria, ze deti su im na obtiaz, brania im v sebarealizacii.. tak normalne som si myslela, ze dnes sa uz zena z deti ani nemoze tesit. 😔

bublinkajasminka
6. júl 2007

svetlus - dakujem.....veľmi dakujem, však v tom je problém, že doki povedal že dá sa otehotnieť, ale môže to trvať dlho, veľmi dlho a teda že asi nás to UO neminie....

svetluska.p
6. júl 2007

iffka - to vies, teraz je in sa tvarit, ale sme emancipovane, karieristky a tradicne hodnoty ako deti a rodina su out... Blbost podla mna.

iffka2002
6. júl 2007

hlavne ked si to clovek neplanuje a prekvapi ho to.. Napr, ja si neviem predstavit svoj zivot s babetkom.. ale snad to pride..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre