Strašná túžba po tehotenstve!

ritaklea
5. júl 2007

ahojte zienky,

moj problem je, ze mam stvormesacnu dcerku a zatial nebyvame vo svojom, tak by bolo este skoro mat druhe babo.

ale ja mam strasnu tuzbu. neviem si poradit.

zuzanat
6. júl 2007

najlepsie je ked babo pride same, ziadne planovanie. lebo inak to stale clovek odklada, stale je nieco dolezitejsie. aj ked to tak nie je, pretoze dnes mat zdrave krasne dieta je zazrak 😔

bihan
6. júl 2007

Zuzana, my sme mimi plánovali a to hneď ako to bolo pre nás "prijateľné" (dokončiť školu, čakalo nás sťahovanie, takže som nechcela byť ani v prvom ani v treťom trimestri) a na miminko sa aj tak neskutočne tešíme 😉
Inak ja mám práve v okolí kopec kamošiek, ktoré majú miminká (resp. teraz už detičky), ktoré im vôbec nebránili znovu začať "makať" na kariére, keď už boli deti dostatočne veľké... 😎

ritaklea
autor
6. júl 2007

aj my sme mimi neplanovali. a prave si zacinam robit vysoku. a to som po porode myslela, ze nebudem schopna sa naucit ani na prijimacky. vsetko ide, len treba cas. najprv som sa nevedela ani prezliect do pyzama, nieto este upratat a navarit a ucit sa a chodit pochopitelne na konika. teraz sa stiham aj nudit.

treba si postupne nakladat na plecia a ide to.

zuzanat
6. júl 2007

ja karieru absolutne neriesim, najskor deti a potom sa uvidi. len mi proste idu na nervy tie reci, ako ma kazdy posiela na matersku 😅

ritaklea
autor
6. júl 2007

zuzanat, jednym uchom dnu a druhym von. siroky usmev a heslo: moja vec. 😀

zuzanat
6. júl 2007

ritaklea ked uz je to dost neznensitlne, pocuvam to pri kazdej navsteve od uplne vsetkych a najnovsie sa k nim pridal aj manzel 😔

ritaklea
autor
6. júl 2007

tak im to strucne povedz, ze to pocuvat nechces. a manzelovi povedz nech sa snazi robit spodkom a nie ustami..

ty a pozeram, ty nie si snazilka... takze este nechces?

zuzanat
6. júl 2007

to som im povedala snad milion krat, ale oni su asi vsetci hluchi 😠
nie, nie som. ako som pisala vyssie, aj by som chcela, ale tie reci mi to akosi znechutili...

iffka2002
6. júl 2007

zuzi t-sranda je to,ze ludom nevyhovies..ja som otehotnela pol roka po svadbe a vsetci boli zhrozeni "ze tak skoro".. Vsetci sa ma pytali "a to ste si nemohli davat pozor???" ver mi, ze i taketo reci lezu poriadne na nervy.. A samozrejme mi vsetci v okoli radia- a nezabudni si dat okamzite po porode antikoncepciu, aby nedoslo k najhorsiemu.. 🙄 no comment..

ritaklea
autor
6. júl 2007

iffka, tak toto je gol. aby si manzelia museli davat pozor....

joj, teraz ma ti ludia vytocili - co ich je do toho, ze tuzite po dietatku. By som ich okresala riadnymi hlaskami. pekne im to vytmav. Ja som tiez povedala vsetkym, ze ked budem chciet tak si urobim deti aj rok po roku a ich je do toho prd.

iffka2002
6. júl 2007

ritaklea, vsak to mas pravdu.. do toho ich nic, oni moje deti vychovavat ani zivit nebudu.. ako tu bolo povedane- dnes to nie je v mode sa ani vydat a uz vobec mat deti.. (koniec sveta sa blizi 😵 )
Niekto ma problem, ze ho posielaju na matersku a iny prave naopak..

ritaklea
autor
6. júl 2007

musime byt pysne na to ze cakame babetka.. vsak ako rozpravaju teraz starejsi, ze ako tehotne nosia obtiahnute a ako to hrozne vyzera.

vsak to nie je hanba mat brusko, to je ozdoba. je to zazrak prirody. tak aj s polotrickom sa musime ukazovat, lebo je to nadherne. a nie hanba...

bihan
6. júl 2007

ritaklea - to mi pripomenulo pripomienky celej mojej rodiny, že si mám kúpiť "také tie tehotenské rifle na traky" 😠 Ale fakt úplne všetci a to som im od začiatku hovoriala, že tú hrôzu na seba nikdy nedám! A potom ešte, že mám nosiť veľké tričká, lebo v tých obtiahnutých "strašne" vidieť, že som tehotná... uf..
ako keby som sa mala za čo hanbiť 😉

iffka2002
6. júl 2007

ja tie na traky tiez neznasam, ale podla mna su echt tehotenske- teda ked ich niekto ma, hned ma napadne, ze caka bejby..

ritaklea
autor
6. júl 2007

bihan, iffak, ja som ich tiez odmietla nosit - hruza. A presne, clovek hned vie, ze to je tehotna.

mne nase mamy kazali nosit, tie ich stare saty, ze co nosim tehotenske rifle a ja na to, ze vsak to je tak na prechladnutie. a oni na to zas, ze vsak si daj puncochy. no comment. a dokonca rifle su teplejsie, nie?

Hrôza s nimi...

zuzanat
6. júl 2007

moja svokra nam hned po svadbe oznamila, ze este nemozeme mat dieta, lebo ona je velmi mlada na to, aby uz bola babka! a teraz uz velice zmenila nazor 😠

....neviem preco si kazdy mysli, ze zena co caka babo musi chodit v roztahanych teplakoch a sirokom tricko. ako keby sa zena mala hanbit za to, ze caka mimi!
dnes je to hroza, vydavas sa ako tehotna - su reci, a ak nie si, su este vacsie...kde to ten svet speje, ked vsetko je len o kariere a peniazoch 😖

iffka2002
6. júl 2007

aj moja mama a svokra mali co robit, aby sa zmierili s tym, ze uz budu babky. Cheche, ale mam z toho skodoradostne pocit zadostucinenia 😀
tuto diskusiu by sme mohli prehodit do temy "Co vas najviac vytaca"- tusim je tu taka..
ritaklea- ako to, ze si mala taky dobry porod? (neviem si predstavit, ze porod moze byt dobry). mala si epidural, alebo nieco extra? Alebo len stastie na doktorov..?

ritaklea
autor
6. júl 2007

No prve hodiny som mala zo tri davky epiduralu aby som sa nevycerpala a posledne štyri hodinky som si vychutnavala tu bolest. vzdy cez pauzu sme sa s manzelom smiali na tom ako ma vykrucalo a ako som mu chcela zjest ruku a robili sme si srandy aj s inych veci. je to sice strasna bolest - nemohla som sa ani nadychnut, tak som dychala pekelne nahlas. Baby ale nebyt manzela, tak tam asi umrem. to on je moja sila.

iffka2002
6. júl 2007

tak to si mala super.. ja tam manzela ani nechcem, prave z toho dovodu, ze on vobec nie je srandickar tohto typu.. a zbytocne by ma len vytacal 😅
No neviem.. nepozicias mi tvojho manzela ritaklea? (len na den porodu..) 😉

zuzanat
6. júl 2007

paaani, tak to ta obdivujem, ze ste si dokazali z toho robit srandu, ja by som asi skolabovala 😔

ritaklea
autor
6. júl 2007

Nakoniec sa smiali aj ostatni. Dokonca minutu pred koncom sme sa sklebili.

iffak, ani moj sa nezdal, ze by bol srandickar. lenze on ked sa boji, tak rozprava blaboty, ja sa k nemu pridam a je z toho sou. Keby si ho videla pred darovanim krvy. A kludne ti ho poziciam.

zuzanat, uvidis ze aj ty mozno povtipkujes.

ritaklea
autor
6. júl 2007

hlavne je pripravit sa na najhorsie a potom vam to pride celkom znesitelne.

iffka2002
6. júl 2007

🙂 asi by ti nepodakoval, keby musel odrodit cudziu babu 😀
Moj ked sa boji tak je agresivny. A este je vazny jak smrtka az sa i ja bojim.No ved sa uvidi..
Takze spet k teme.. co hovori manzelik na druhe bejby?

ritaklea
autor
6. júl 2007

joj ešte som zabudla že sa nebál ale vtipkovali sme aj napriek tomu. My teoreticky vždy vtipkujeme.

a čo na druhé hovorí manžel? že ak sa teraz pritrafí, dá sa podviazať. 😀

Kým budeme vo svojom, tak nechce. Vlastne ani ja.

lindda
4. dec 2007

ja mam uz jedno babo ,ale v poslednom case strasne tuzim opat zazit ten krasny pocit mat brusko a citit to kopkanie ach jo 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre