Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

vikiz
27. aug 2010

Baby pozor mam znamu , ktora sice 90 dnovku vydrzala , no na konci sa zosypala od vycerpania, no zase to nemusi platit na kazdeho. Skusali ste niekto pozriet stranku www.chudnutie-ako.sk? Vyzera to velmi rozumne a je tam tiez forum kde Vam poradia baby co su uz zabehnute. Ja to skusam, no u mna plati jedine nejes/chudnes, jes/kysnes...no citim sa lepsie pri tom stravovani.

Poradte mi prosim pijete teraz v snazilkovani kavu?

janula123
27. aug 2010

vikiz

Ahojky.
K tej káve.
každý má iný názor.
No ja si jednu za deň dám a niekedy aj nedám. Vydržím aj bez nej.
A jedna moja kamoška, čo bola tehu, tak jej povedal gynekológ, že jednu za deň môže. A môj gynekolók, že nie.

Ale ja by som ju v snažilkovaní asi vynechala.

vendulak
27. aug 2010

Tak já kafe nepila nikdy. Nechutná a nechutnalo mi, a myslím že ani chutnat nebude, jediný co si dám tak jednou za půl roku je v půl litrovým hrnečku půl slabí rozpustný kafíčko a půlku mlíko a hodně cukru. Ale je to že jo i tuková bomba takže si to nedělám, fakt tak párkrát do roka, ani to ne. Ale tohle jsem tedy řešit nemusela. Ale kámoška pila i celé těhotenství každý den jedno slabší rozpustný, doktor jí řekl že to může. A druhá si dělala normálně jednoho turka, protože předtím jich pila ještě víc a když je vynechala úplně po ETu tak jí bolela hrozně hlava tak jí doktor v CAR řekl ať si to jedno denně radši dá 😉.

janula123
27. aug 2010

@vendulak
Ahojky.
Aj ja som počula, že jedno kafčo v tehu nevedí.

Čo porábaš?

akosi ma nič nebaví, tak som tu.

je tu ešte niekto?
🙂

vendulak
27. aug 2010

@janula123 Janul, já taky nemám nějak na nic náladu, je mi ze všeho smutno ☹. Tak taky pokukuju tady na netu 🙂.
My normálně jezdíme o víkendech na chatu, ale když má být teď ošklivě a máme najeto v autě moc km tak jsme nejeli
😒. No ani moc mi to nevadí, jak jsem řekla je mi smutno ☹. Měli jsme se teď snažit a místo toho zase nefunguju 😢. Prostě děs no...
No nepůjdete ještě někdo na houby? Rostou ještě, nevíte? Říkali jsme si že by jsme to zkusili někde tady, ale neznáme to tu v okolí moc tak nevím... 🙂

janula123
27. aug 2010

Ahojky.
My tiež na víkendy jazdíme k rodičom. A teraz som si od kolegynky zajednala slivky, tak budem robiť s nimi poriadok. 🙂
Keď má byť škaredo.
Čo už.

Joj a dala by som si nejaké huby.
🙂

vendulak
27. aug 2010

@janula123 a co budete dělat ze švestek? 🙂 My jich měli loni tolik, že jsem nevěděla co s nima 🙂. No a nakonec mi je stejně tedy sebral táta a nechal si z nich udělat slívovici 😀. Ts chlapy 😀.
Jé tak já už bych si houby ani nedala. Já je moc nemusím, a teď už to stačilo 😀. Ale uklidňuje mě to krásné procházení po lese 🙂. No a můžeme je ještě nasušit 🙂.

kkamca
27. aug 2010

Dobrou.

vendulak
28. aug 2010

@kkamca Kami to si včera přišla na krátkej rychlej skok 😀

janka_a
28. aug 2010

ahojte.. fungujeme tu alebo v sukromnej? trosku som z toho jelern teraz 😅
ale ja som dnes nadobro skoncila s lutenylom- uz len dockat dalsiu mrchu..som zvedava ci pride a kedy pride 😔

vendulak
28. aug 2010

@janka_a Jani co je lutenyl? 😕 Nějaká homeopatika? 😕

janka_a
28. aug 2010

@vendulak nie homeopatika normalne lieky od mojho dr..
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/lut...

vendulak
28. aug 2010

@janka_a Jo Jani já už na to taky koukla 🙂. Takže progesteron stejně jako Provera, Duphaston nebo Utrogestan 🙂. Jen tedy s Lutenylem jsem se ještě nesetkala 🙂.
Tobě nějak nechodí či nechodila ms? Že ho bereš? Já se omlouvám jestli si to tu už psala, ale jak jsem byla dlouho pryč tak sem půl věcí zapoměla navíc když je tu najednou tolik tváří 🙂.

vendulak
28. aug 2010

janula123 (28 rokov, snaženie od 8/10, Calibrum Babyplan) .............................................35DC
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil, po lete laparka)...............30DC
markiza (33 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, AF 400 + vit. E 200).....................25DC
vendulak (22let,snažení od 03/08,CAR Natalart,04/10 MA po 2.IUI,kys. listová 800,CAR 24.8.).........18DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak
vikiz (30 rokov, snaženie od 08/10, Kys. listova , Magne B6, cajicek na otehotnenie od bosorky) ........18DC
kive76 (34 let, snažení od 01/09, CAR Gennet, kyselina listová)....................16DC
kkamca (30 let, snažení od 03/06, 04/10 lpsk, 05/10, 06\10,07\10 Clostil) CAR GENNET...............15DC
http://www.fertilityfriend.com/home/kkamca
monika0001(27 rokov, snaženie od 02-08, 08/08 Kyret, 10/08 MA, 3x IUI, 05/10 Laparoskopia, kys. listová, anopirin na striedačku s fraxiparinom, od 20.08.10 L-Thyroxin a čakám výsl. od gynekológa) .......................................... 14DC
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR konec září 2010 - objednána)..........12DC
nikushka2 (24 rokov, snaženie od 04/10, duphaston)...................................................................... 4DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2f6996
janka_a (18 rokov, snazenie od 08/10,Lutenyl(od19.8.2010))............?DC(?19DC?)

Tehuľky:
zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia)...................................... 27.05. - //

janka_a
28. aug 2010

@vendulak ja som poriadnu ms nemala od maja 😒 stale len take slabe spinenie alebo vobec.. a teraz v auguste prisla podla mna konecne normalna.. cca 5dni po jej skonceni som sla k dr a podla neho som mala vraj privysoku sliznicu maternice na to aby to bola ms... cize mi dal lutenyl- mimochodom ma sa brat od 16DC- on mi ho prikazal brat tak ze podlatej mojej poslednej MS som bola 11DC tak uvidime..

janka_a
28. aug 2010

janula123 (28 rokov, snaženie od 8/10, Calibrum Babyplan) .............................................35DC
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil, po lete laparka)...............30DC
markiza (33 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, AF 400 + vit. E 200).....................25DC
vendulak (22let,snažení od 03/08,CAR Natalart,04/10 MA po 2.IUI,kys. listová 800,CAR 24.8.).........18DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak
vikiz (30 rokov, snaženie od 08/10, Kys. listova , Magne B6, cajicek na otehotnenie od bosorky) ........18DC
kive76 (34 let, snažení od 01/09, CAR Gennet, kyselina listová)....................16DC
kkamca (30 let, snažení od 03/06, 04/10 lpsk, 05/10, 06\10,07\10 Clostil) CAR GENNET...............15DC
http://www.fertilityfriend.com/home/kkamca
monika0001(27 rokov, snaženie od 02-08, 08/08 Kyret, 10/08 MA, 3x IUI, 05/10 Laparoskopia, kys. listová, anopirin na striedačku s fraxiparinom, od 20.08.10 L-Thyroxin a čakám výsl. od gynekológa) .......................................... 14DC
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR konec září 2010 - objednána)..........12DC
nikushka2 (24 rokov, snaženie od 04/10, duphaston)...................................................................... 4DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2f6996
janka_a (18 rokov, snazenie od 08/10,Lutenyl(od19.8.2010))............?DC(?20DC?)

Tehuľky:
zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia)...................................... 27.05. - //

vendulak
28. aug 2010

Jani aha. Já taky měla po vysazení HA problém, že nechodila ms. A tedy mám ho doteď, ale tenkrát jsem prostě taky nechápala proč a tak. Takže já byla bez ms od začátku dubna do tuším srpna. Všichni mi totiž říkali že se musí tělo poprat s hormonama po HA a že to mám nechat být. Ale fakt už to dál nešlo a šla jsem tedy k dr. a ten píchnul vyvolávačku, ale ms po ní byla taky taková jen slabá, umělá. A příště zase nic. Tak to mi napsal Proveru. Což je tedy progesteron stejně asi jako tvůj Lutenyl a ms mi po ní chodila přesně, ale neovulovala jsem a byla jen taková slabá. No a v podstatě v tom jsem dodnes. A je to díky PCO 😒. Často už jsem z toho hodně nešťastná. Dřív jsem aspoň opvulovala po Clostilu ale teď to vypadá že už ani to ne ☹. Tak vůbec nevím co bude teď dál. Jestli v CAR po příštím cyklu navýší dávku nebo mi budou cpát rovnou injekce...? ☹
Ale holky co vím kámošce tak třeba ten progesteron pomohl. Pak jí po něm naskočil normálně cyklus s ovulací a když chtěli pak mimčo tak si ho udělali na první šup 😒. Tak držím palce aby ty si to mla podobně! 😉

janula123
28. aug 2010

@vendulak
Ahojky.
Ja som si od kolegyne objednala slivky, také veľké. A tak ja ich hlavne suším, zavarím. Počuli ste niekto, že zavárať slivky a nálev ako na uhorky?
Že je to super. No nebudem experimentovať.
🙂

janula123
28. aug 2010

Ahojte. Baby, stále nič.
Dnes je 35. deň. Cyklus mám dlhší.
Ráno som mala bazálnu teplotu a klesla dole na 36,44 , takže by som mala dostať mršku. No zatiaľ nič.
Už som aj akosi nervózna, neviem čo si mám myslieť.
Nechcem si radšej pripustiť, že by niečo mohlo byť, aby som nebola sklamaná.
Tehu test som si robila na 32. deň cyklu a vyšiel negatývny.
A stále cítim to podbruško.
Som vyhádzaná ako pubertiak.
A jedla by som o dušu.
🙂

kkamca
28. aug 2010

čau..

janula když si takhle klesla..tak už je to podivný. 🙄

Bavily jste se o cyklech:tak já teda musím říct,že s mrchou problém nemám,myslim tim jako se sílou..já vždy krvácím docela dost.Ale jakmile mám clostil,tak krvácení tak silné není.
Cykly mám teda někdy až 40 dnů--sem měla naposled před laparkou takhle dlouhý.No a myslim si,dle bazalky že já osobko bez clostilu neovuluji--že prostě musím mít to pcos aspon.I když na ultrazvuku se to nikdy neprokázalo. 😠

Vendul já vždy jen nakouknu ,přečtu a zas mizím..nemám prostě co přispívat.
Dietu kterou řešíte nedržím..takže asi tak. 🙂 To vyznělo jak kdybych nějakou držela 😀 ,ale nedržím vůbec nic.

Dnešní den sem měla nabitý,ráno jsme vezli známou do lysé nad labem,vrátily jsme se až v 16 h a ja od té doby akorát lítám.Vařila sem bramboračku s houbami--jsme tam pár našli,a řízky sem obalovala na zítra.Chystáme se na uklid na chalupu,ale jako na brutální uklid. 😎 Okna,rámy umýt,prach udělat,skleničky vymýt,luxovat...Nevim jak to za den zvládnu.
A hlavně se mi vůbec nechce..jenže musíme,protože jakmile začne škola tak už se tam nedostanem na takovej uklid.
Navíc jsem zjistila,že se nam tam v pokojíku objevila myška a ja tam mám veškeré mimi oblečky,kočárek..tak mám strach abych nezaplakala..neb je to celá výbava. 🙂

vendulak
28. aug 2010

Jani ty i švestky sama sušíš? Tý brďo! 🙂 Ty já mám ráda, hlavně do Musli 🙂.
A když teplotka klesla tak to ona mrcha dorazí 😒. Vím, že to zamrzí, ale lepší že dorazí, než kdyby si měla ještě problémy s cykly 😉.

Kami tak to je divný že s Clostem máš ms ještě slabší 😕. Asi tím, že Clost snižuje sliznici... Já jí tedy normální nemám vůbec, ale po Clostu, když se tedy dostaví ovulace (což už teď ne 😒) tak jí mám silnější než jen po progesteronu.
Kami já vím, že ty tu váhu už moc neřešíš, ale nebojíš se že by mohla třeba ohrozit i případnej úspěch IVF? Já si totiž zrovna teď psala s holčinou, co má taky hodně kg a mají teď za sebou dvě neúspěšná IVF a dost je to vzalo a taky i přítel jí pak vyčítal že v tom může být pak ta její váha a ona si to teď vyčítá taky ☹. Víš co, možná že by třeba kdyby ses nějaký to kilčo dala dolů tak by to podpořilo úspěch IVF, slyšela jsem že trochu hubnout před otěhu pomáhá. Já vím že ty na to máš svůj názor, jen sem myslela, aby si pak nebyla smutná, přece jenom je to pro vás velká sázka jak vím...moc bych vám přála, aby to vyšlo... 😉
Jéje a to máte tedy na chalupě hodně práce 😖. Já jsem momentálně nějak děsně líná 😀. Dneska jsme akorát tak odmrazili mrazák 😀. Máš výbavičku schovanou po Vilémkovi? 🙂 Doufám, že bude v pořádku! 😉 Ono ale by teď v létě myši dovnitř moc lezt neměli ne? Třeba se otočila a zase pádila někam do pole za lepší pšenicí 😀.

kkamca
28. aug 2010

@vendulak Jo prej clostil snižuje sliznici--proto ta slabší mrcha.

k hubnutí: tak co vím jistě,že přítel by mi to jistojistě nezazlíval,kdyby to nevyšlo--jako kvůli váze.Víš co on takovej není.Jsme spolu 9 let a před jeho očima jsem nabrala postuupně dooost kil.A nikdy sem od něj neslyšela ani výtku otom,že bych ze sebou měla něco dělat.A jsem za to i ráda,já bych totiž s takovým chlapem nechtěla a nemohla být.Prostě bud by mě bral takovou jaká jsem a nebo at jde o dům dál..Tohle máme mezi sebou vyřešené už dávno.(nejsme děti a pubertáci)
Jo a to že mám zhubnout to vim sama.Že to i doporučují před otěhotněním aspon 10 % dolu ze své váhy.Jsem nejednou slyšela od svýho gyndr..jenže já si zase myslím,že at sem tlustá nebo ne,že ivf+icsi s prodlouženou kultivací--tam by se to chytnout mělo...pokud je žena zdravá a připravená.A že váha tam nějak moc roli nehraje.Protože vlastně už zavádí embryo..To neni jako při IUI..ale co tě budu poučovat ,však to víš sama.
snad to nevyznělo nějak moc útočně. 😅 Necítím potřebu hubnout..i když ze zdravotního hlediska by to na místě bylo.

HOW domluvila sem na téma diety. 🙂

janula123
28. aug 2010

Ahojte.
Ja mrchu tiež už očakávam. A nepripúšťam si, že by som mohla byť tehu. Len to podbruško je také divné, moc sa mi to nepáči, len aby to nebol nejaký problém. Nemám žiadny výtok, nič, len to podbruško jet aké divné.
A nafúknutá ako balón. A to už viacj dní.
Teraz sa obávam, aby som ešte nemala nejaké zdravotné poblémy.

kkamca
28. aug 2010

@janula123 Snad to bude dobré. 🙂

kkamca
28. aug 2010

Mi nějak zamrzá koník... 😠

Chybí mi tu Markiza..Beruška holky kde jste? 😒

kkamca
28. aug 2010

Já se pro dnešek pomalu loučím.Pže se to načítá strašně pomalu a to mi nebaví..
A hlavně to ranní vstávání zítra.. 😝

Dobrou všem .

kkamca
28. aug 2010

Ještě než se vypnu..koukali jste dnes na zprávy otom chlapečkovi Matějovi,co byl na operaci nosních mandlí a jak dopadl..děsné.. 😔
My na nich byly asi před 4 lety..a fuj ani nechci vzpomínat.
A ted vážně dobrou. 🙂

kkamca
29. aug 2010

Dobré ráno,
tak jen nakouknu,nasnídám se svámi koníkovkama a zase letím.
Čeká nás ten úklid.. 😝
Pěkný den všem.

vendulak
29. aug 2010

Kami né neberu to útočně, já tušila že něco takového odepíšeš znám na to tvůj názor 🙂. Já taky nechtěla aby to vyznělo nějak špatně, co se týče váhy tak jsme tady všechny na stejné lodi. A té holčině přítel taky rozhodně nikdy váhu nevyčítal, ba naopak on je prý velký gurmán a má na tom svoji vinu 😀. Ale víš co, snaží se taky už hodně dlouho, už je toho hodně potkalo a prožili si taky své a ty dva neúspěchy po IVF to je prostě velký nápor na nervy i na vztah jako takovej ☹. A chlapy ač to berou jistě jinak než my tak to prožívají taky a taky je to zasahuje. Tak sem chtěla říct, aby sis pak třeba zpětně něco nevyčítala, víš? Ale samozřejmě že to je jen na tobě a ty to musíš vědět a cítit sama.
A mimochodem mě kdyby chlap řekl "seš tlustá zhubni" 😠 nebo něco takovýho 😀 tak ho taky pěkně kopnu do prdele, s takovým bych taky nebyla 😒. A můj přítel by mě rozhodně nikdy do žádnýho hubnutí nenutil. A když jím normálně tak mi říká "jen jez když si pak v pohodě" a když se snažím hubnout a vysvětlím mu proč, což je teď většinou kvůli miminku 🙂 tak to chápe taky a snaží se mě v tom podpořit 🙂.
Ale taky když už jsme u toho tak si myslím, že pokud někomu ta váha neva a nebojí se že proto by mohl neuspět tak je rozhodně lepší nehubnout a být před IVF v co nejlepší psychické pohodě 🙂. Než na dietě a nervovat se, to by tomu asi moc nepomohlo 😒.
Jinak doufám, že vám to dneska na chalupě uteče a zvládneš to co chceš zvládnout 😉. My víjmečně tenhle víkend na chatě nejsme takže já si užívám flákání 😎 😀. Akorát jsme si říkali že by jsme zašli do lesa na procházku a třeba by se našli i nějaký houby a borůvky 🙂.

Jani mrzí mě že tě mrcha tak napíná a trápí ☹. Doufám, že bolest brzy přejde a mrcha se dostaví ☹. Tohle je nejhorší, viď? Když už tedy nemáme být těhu, tak by jsme mohli aspoň normálně odmenstruovat a né se trápit ještě s tím ☹.

Jinak vám holky všem přeju hezkou neděli! 🙂 A já jdu snídat, zdravě 😀. Jsem se dneska po čtyřech dnech zvážila a mám kilo dole, tak jen aby mi to vydrželo 😀.

janula123
29. aug 2010

Ahojte baby.
Tak dne som to dostala.
A začínam od znova.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre