Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

markiza
6. sep 2010

@kkamca , tak tie zada (chrbat) neodkladaj, ono je celkom podstatne aby si bola fit. kecy lezu na nervy, ja viem, ale jednym uchom dnu druhym von a ides...

janka_a
6. sep 2010

@markiza dakujem...ale moje zdravie sa uz i tak nezlepsi..snad ostane v takom stave v akom ho mam teraz a nezhorsi sa.. a dalej uvidim...a musel by sa stat zazrak aby som vobec niekedy tehu bola.. teraz pockam kym sa m menzes rozhodne prist a skusim HAK-ked budem moct..

markiza
6. sep 2010

@janka_a , az tak cierne by som to nevidela... nestracaj nadej. ale ak som spravne pochopila tebe sa uz predtym otehu podarilo, ci?

janka_a
6. sep 2010

@markiza podarilo ale o babo sme aj prisli..a takto to skonci stale.. totizto s mojou sittnou zlazou a len jednou fungujucou oblickou i to nie uplne fungujucou je tehu velke riziko.. a nikto nemoze vediet kolko moja oblicka vydrzi ci tyzden ci mesiac ci rok...

kkamca
6. sep 2010

@markiza No to je to,co nikdo neví..jestli se to ještě může změnit.Je možné že se zjeví,je možné že to zůstane tak jak to je.I když to ted maximálně podporujeme vitamínama.Ale neni nikde psáno ,že to pomůže..Stále čekáme na vysledky..o víkendu to byl měsíc.Já si stejně myslím,tak jako u laparky ,že ta genetika bude v pořádku.Na jednu stranu dobré,na druhou blbé,že se zas bude muset hledat dál-ta příčina,proč tomu tak je.

No družinář--musela sem kvůli úřadu práce.Jinak by jsme ho brali po obědě.Aspon si užije.A nebude se poflakovat tady po venku.

kraskanz1
6. sep 2010

@janka_a inac ja tiez davam za pravdu markize ked si raz otehotnela tak uricte otehotnies aj druhy krat a uz lekari budu vediet co robit aby udrzali v tebe babo..uvidis dotiahnes to dokonca.... 😵

markiza
6. sep 2010

@janka_a , aha, tak o oblicke tu pises prvy krat... mrzi ma to

vendulak
6. sep 2010

No jestli injekce může podávat i praktický gyndař to fakt nevím, každopádně jsem o takovém ještě neslyšela. Vždy v CAR.
A určitě se můžou tedy dát aspoň větší dávky Clostu, ale Clost má za riziko cysty a pokud je k nim někdo náchylný normálně tak je jasné, že pak by bylo riziko mnohem větší a doktorovi se do toho jít nechce.
Kamčo a proč ty vlastně bereš ten Clost, když ovuluješ i bez něj? 😕 Já myslela že si psala že neovuluješ, ale co jsem viděla všechny tvé grafy tak si vždy ovulovala i když to bylo někdy dýl. I teď.
No a někdo Clost má a nepotřebuje ho a někdo nemá a potřebuje.
No co jsou na světě horší věci. K ovulce nás nějak dnešní medicína snad dokope a budeme pak i těhotnět.

markiza
6. sep 2010

@kkamca a opakovane spermio mate kedy? je to cele komplikovane ako vidim... 🙄

markiza
6. sep 2010

@vendulak , myslim, ze @kkamca pisala, ze tento cyklus nemala clostyl, ale ucinky mozu pretrvavat este z minuleho cyklu...
ja chcem duphaston a nemam ho...

vendulak
6. sep 2010

@janka_a Já se teď asi nějak neorientuju, ale co se stalo, že se nemůžete dál snažit? 😕 Každopádně držím palce, ať se zdravotní problémy co nejdříve urovnají a pak se dočkáty i miminka 😉.

vendulak
6. sep 2010

@markiza Marki tak se koukni do diskuze Mám/nemám léky na IVF tam holky nabízí často že jim zbyl Duphaston, nebo Utrogestan by ti posloužil stejně 😉.
A na přetrvávající účinky Clostu tedy fakt nevěřím 😝.

janka_a
6. sep 2010

@kraskanz1 len ked mi odide uplne zdravie tak uz ani lekari tomu nepomozu si myslim 😔

@markiza nerada nerada rozoberam svoje problemy a o obliekce vie len moja najblizsia rodina a triedna profesorka a teraz vy tu v teme...

janka_a
6. sep 2010

@vendulak nie zerby sme sa nemohli snazit ale ja to vzdavam 😔

markiza
6. sep 2010

@vendulak , vdaka 🙂 problem je v tom, ze ja nemam tolko odvahy na automedikaciu, aby som si neuhnala vacsie problemy ako by som mohla mat bez a u lekara tu nepochodim...
osobne o clostyle nic neviem, ale ucinok lieku mozu po isty cas pretrvavat...

kraskanz1
6. sep 2010

@vendulak to si pekne napisala tu poslednu vety s tou ovulkou... 😉
ja som mala 17x19cm cistu na pravom vajickovode je to vo velkosti destkej hlavicky evidentne mi vznikla vtedy ked som mala posledny krat ovulaciu len folik nepraskol a prerastol do cisty no nic stava sa aj horsie ale odstranili mi cast vajickovodu koli tomu ale vajecniky mam obe a co je ironia osudu prave prava strana je aktyvnejsia nez ta lava zdrava normalna.. 😵
ale doky hovori ze neva ze je vajickovod kratsi ze maximalne riziko je to ze mi moze vzniknut mimomaternicove tehu ale ze inac je vsetko v poriadku...ziadne vzrasty mi pri operacii nezistili ani nic uplne normlane zenske organy teda akurat tolko ze mam lenive vajecniky...

vendulak
6. sep 2010

@janka_a proboha jak vzdáváš? 😕 Vždyť se ještě nesnažíte ani moc dlouho ne?
Já mám asi dneska v tomhle případě delší vedení 😀. Asi mi něco uniklo ☹.

@markiza Marki a jak víš že chceš tedy Duphaston? Proč? Vždyť cykly ti chodí, ne? Chceš ho jako podpoření těhu progesteronem? Jestli ano tak to je opravdu mnohem lepší Utrogestan 😉. Obsahuje několika násobně větší množství progesteronu a ten se dává většinou pro udržení těhu. Co vím tak tady ho má na začátku každá druhá holka, dává se při problémech, nebo právě když předtím problém byl, jako potrat. Mě ho doktor taky v těhu ještě zvýšil. A po tvých MA chápu, že by asi byl u tebe fakt vhodný.
A u vás tedy vůbec není možnost že by ti někdo tohle předepsal? Pomohl? To se to ani nijak neřeší v té ambulanci pro plánované rodičovství kde si byla? Přece jenom po tolika MA by to opravdu chtělo ☹. Třeba si to měla zkusit když si byla tady na Slovensku, nebo až sem zase příště pojedeš 😉.
A co já znám holky tak si normálně i kámošky moje pomáhali, když ta jedna otěhotněla a taky předtím už o miminko přili tak jí ta druhá dala Utrogestan, protože její doktorka nebyla k sehnání a ona se o miminko bála.
Nevím no, já v tvém případě bych radši vsadila na samonasazení progesteronu, kterej nijak uškodit nemůže a třeba tak předajít pak dalšímu potratu ☹. A nebo si toho doktora a pomoc fakt nějak vydupat. Já si to zdravotnictví ve Španělsku asi nedokážu představit, ale tady u nás vím že bych šla a o tu pomoc fakt klidně dupala, jen už nikdy nezažít tu bolest z potratu ☹. A to nemluvím jen o předepsání progesteronu, ale zjištěním důvodů proč tomu tak je a pak dát pomoc podle toho i třeba ten progesteron.

vendulak
6. sep 2010

@kraskanz1 a píchal ti doktor Pregnyl na prasknutí folíku? 😕

kraskanz1
6. sep 2010

@vendulak jaj nie ale ved naco by mi pichal ked som folik nemala ta cista mi vznikla niekedy v 18the a operovana osm bola ked som mala 20rokov...takze to su uz 3roky do zadu len ja si mylim asi som ta trochu doplietla 😵

janka_a
6. sep 2010

@vendulak ak to ratam dokopy tak skoro rok snazenie s prestavkami ale skoro rok.. a vzdavam to.. aj tak moje zdravie nie je stopercentne a ak mam mat niekedy vlastnebabo tak sa to podari hoc aj o 10rokov..

markiza
6. sep 2010

@vendulak , no vydupat si nevydupes, jednoducho je taky protokol a tym to pada. teraz zo slovenska cakam na vysledky na trombofilne mutacie a antifosfolipidy, to je dost podstatne vysetrenie, ktore sa ani na slovensku bezne nerobi. nemozem sa medikovat sama, co ked mi duphaston ci utros dojde a dalsi nebude... je to rovnaky hazard ako nemat ho vobec. nepotrebujem ho na ovulku ci upravu cyklu, tam zda sa, ze fungujem ako sa ma. na druhej strane si obcas myslim, kedze dve zdrave deti s tym istym telom 🙂 uz mame, tak mozno len priroda riesila a chore embrijka jednoducho nechala odist. a tiez sa nemozem medikovat niecim co tu bezne lekar nepredpise, ako potom vysvetlim uzivanie lieku? zatajit ho nemozem koli vysetreniam, ktore robia v priebehu tehu... ono to nie je len cierno-biele... a mne to pride ako hazardovanie. mozno tvoje kamosky si takto pomahali, ale vedeli, ze hned ako nabehnu k dokimu, tak ten liek na predpis dostanu... co este stoji za uvazenie je sukromny lekar hned ako najdem dve //, tam by som mozno skor uspela...

vendulak
6. sep 2010

@kraskanz1 Krásko aháááá já myslela že ta cysta byla po Clostilu.... tak takhle to je něco jiného.... Ale chápu že to se tedy Dr. bál dát větší dávku. A určitě je dobře že jdeš na laparku a že se zjistí co a jak. A kdyby jste pak šli do CAR, tak to není žádná tragédie, naopak, jsou tam lidé kteří chápu naše problémy a trápení a chtějí nám pomoci a určitě i vám by pomohli k miminku 😉.

@janka_a no tak tohle je něco co já neznám. Ač jsem za dobu snažení byla nespočetněkrát dost na dně a zoufalá tak vzdát to jsem nikdy neuměla. A jsem toho názoru že pokud jsou problémy, tak je lepší je řešit hned. Protože časem můžou narůst do větších rozměrů a můžete pak mít s otěhotněním ještě větší problémy.
My když jsme se začali snažit tak mi bylo čerstvých 20 a každý pak časem říkala ať si z toho nic neděláme, že jsem mladá a máme čas. Jenže já se pořád ptám, když máme takovéhle problémy a nejde nám to ve dvaceti, teď už 22letech tak jak by nám to mělo jít ve 30ti? 😒 A co kdybych tedy pak skončila bez dětí úplně? Ne děkuju. To radši teď zatnu a budu bojovat. Protože pro mě jsou prostě děti smysl života. A vím, že někdo to tak nemá a časem si řekne "tak nebudou no, uděláme si hezký život i jen sami pro sebe", ale já taková prostě nejsem. A budu za ten náš zázrak bojovat až do posledního dechu 😵.
Ale je jasné, že tohle je hodně osobní a veliká věc, věc která nadobro změní tvůj život a je jen na každém z nás, aby se v tom zachoval tak jak mu říká jeho srdce 😵 😉.
Jen být tebou fakt neodkládám řešení zdravotních problémů... 😉

markiza
6. sep 2010

@kraskanz1 , to si teda mala cystu ako hrom 😲 dobre, ze to dopadlo ako dopadlo a vajecniky stale mas... a mas uz termin u lekosa?

markiza
6. sep 2010

@vendulak , napisala si to krasne, ale obcas aj sebavacsie odhodlanie a chut bojovat nepomoze a su pary, ktore sa s osudom bez deti musia zmierit. ale mas pravdu, netreba hadzat flintu do zita a bojovat co to da..

janka_a
6. sep 2010

@vendulak ja riesenie zdravotnych problemov neodkladam oni sa riesit uz ani nedaju...a deti ked nebudem mat vlastne tak je este vela inych sposobov ako mat deti🙂..

vendulak
6. sep 2010

@markiza Marki jasné, chápu 🙂. Je skvělý že jste si na slovensku nechali udělat ta vyšetření, držím palce ať dopadnou dobře! 😉 A s tím Utrošem - progesteronem, chápu jak to myslíš. On se má v těhu brát ale stejně jen max. do 12tého týdne myslím, tak jedině ho sehnat tolik. Aby to vystačilo po tu dobu. Třeba by ti ho i předepsal doktor na Slovensku a měla by si to od odborníka. A možná je i pravda to jak to bereš a mělo to tak být. Taky jsem tak několikrát uvažovala. A máš doma dva krásné zázraky a určitě se dočkáte i toho třetího 😵 😉.
A pokud máš možnost ještě soukromého Dr. tak já bych asi neváhala. Byť by to stálo peníze. A šla bych do jeho péče, alespoň ze začátku přes tu kritickou dobu 😉.

kraskanz1
6. sep 2010

@markiza este nie nejak nemam cas mozno zajtra ak stihnem obehat vsetkych lekarov t.j. usny obvodna a potom mozno gyndos...ale ked nie tak to dam asi az na buduci tyzden ved ...no ta cista bola riadna aj doktory sa cudovali ze mna nic neboli...

vendulak
6. sep 2010

@janka_a a jaké máte problémy, které se nedají řešit? 😕 Já myslela že máš jen to že ti nechodí cykly? 😕 A na to si přece brala Luthenyl, ne? Takovéhle problémy má v dnešní době po vysazení HA hodně holek. Prostě buď to chce nechat tělu čas, aby se to samo srovnalo, někdy to trvá a třeba to podpořit bylinkama. Ale bohužel někdy je čas a bylinky krátký pokud je něco v nepořádku. Nějaké hormony. Pak to chce doktora a vyšetření, alespoň hormonální profil a zjistit co tělu je, co mu chybí, proč nefunguje. A pak třeba ty chybějící hormony dodat uměle, když to tělo samo neumí. Bohužel někdy to tak prostě je. Můžou ti chybět hormony štítné žlázy a přitom ta ti může nadělat v těle pak hodně paseky ne jen ve věcech gynekologických a otěhotnění. Ta by měla být pak pořád hlídaná. A nebo chybějící progesteron, či zvýšený progesteron, nebo PCO může být důvod proč nedochází k ovulce. A přitom to jsou všechno věci které se dají řešit, díky bohu za to v dnešní době. A třeba by stačilo doplnit co tělu chybí a mohli by jste být těhu hned. Jasněže nemuseli, ale i mohli.
Tohle vypadá jako kdybych se tě snažila přemlouvat ať se dál snažíte 😀. A to rozhodně nééé, tohle je vždycky věc jen dané dvojice jak to cítí a zda jsou na to připraveni 😵.
Jen se snažím pomoct, aby to pak nebylo ještě horší ☹. Neznamená to že se musíte snažit, pokud jste se rozhodli to odložit. Ale prostě řešit problémy, aby z nich časem nebyli problémy ještě větší...

janka_a
6. sep 2010

@vendulak pisala som to uz dnes.. zijem len s jednou oblickou i ta mi nefunguje uplne... to je moj najvecsi problem a ak k tomu priratam problemy so stitnou zlazou...
a mne to nepripada ako by si sa ma snazila presvedcit proste mas svoj nazor a jednoducho si ho vyjadrila🙂 a co sa tyka nepravidelnych cyklov... uvidim ci a kedy dojde teraz mrcha ak nedojde tak stvrtok/piatok skocim k dr a nejako sa to pokusime riesit... snaad by sa mi nejako podarilo presvedcit lekarov aby mi dovolili brat HAK- ved aj to moze upravit cyklus mam pocit 😅 a casom ka zdravie dovoli tak sa o mimi pokusime ak nie tak su aj ine riesenia ako mat babo🙂

vendulak
6. sep 2010

@janka_a jé tak to jsem přehlédla, omlouvám se 😉. Přiznám se že obličku jsem si ani neuměla přeložit, ale už jsem našla že je to ledvina?
Jinak já nejsem zastánce HA, spíš její velký odpůrce. A nemyslím si že může upravit cykly.
Ale pokud ty cítíš, že teď by to nešlo a chcete snažení dát čas, nechat odpočinout svoje tělo, tak věřím že by ses svými city měla řídit a chápu to 🙂. Třeba prostě ještě nenastal správný čas, a jednou nastane a tvoje tělo bude pak třeba odpočaté a půjde to samo a budete mít brzy miminko v náručí. Přeju hodně štěstí! 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre