Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

jancos
13. sep 2009

🙂 to bude ale tazke .... 😀 😀 😀

markiza
13. sep 2009

to viem, ved preto som ako velryba 😀

jancos
13. sep 2009

🙂 ok, tak zajtra, idem sa na to vyspat, inak spanok je pri chudnuti dolezity, si vedela? 🙂 dobru

markiza
13. sep 2009

vedela, ale ten cas ked deticky spia je k nezaplateniu. 🙂 🙂 🙂 nie si nahodou na fb?

jancos
14. sep 2009

to poznam 🙂 pozri IP

cathushka
14. sep 2009

dobre ranko kocky.
poslala som svoje udaje markize a velmi sa tesim na svoju premenu.
mimochodom na fb som aj ja, tak ak chcete nakontaktujte ma cez IP.
moj postup bude taky, ze pri kocikovani pridam do kroku - nech to ma aj efekt na tuky, budem doma cvicit posilovacie cviky a ohladom stravovania sa mi overilo jest 5-7 krat mensie porcie jedla. Napr. jogurt a dva kusky knackebrotu su jedna porcia, miska sopskeho salatu je tiez miska a tak podobne. Kedze sa snazim chudnut cely zivot, mam uz trochu okukane co mozem a co nie....a kolko kJ v tej ktorej porcii ziskam. Len mi chybala ta vydrz.
ozaj a pri mojom stravovani je aj bezne varenie povolene - aby manzel nefrflal. Len ja zjem svoju porciu z dezertneho taniera a nepridam si. skratka ziadnymi dietami chudnut nebudem.

jancos
14. sep 2009

to je fajn, cat, tak nech mas tento krat aj vydrz, mi ta budeme nasledovat🙂
ja ked chcem chudnut, tak sa musim vela veciam vyhnut, aby mi nespustali chute, ale tiez male porcia a casto a cvicienie co najcastejsie. vecer sa mi snad podari napisat, co som jedla. papa

cathushka
14. sep 2009

jancos aj ja sa musim vyhnut niektorym potravinam. aj ked by trebars u mna na schudnutie nemali katastrofalny dopad, urcite by mi vyvolali pocit viny a zlyhania. takze sa systematicky vyhybam sladkostiam v porcii vacsej ako jedna kocka horkej cokolady a smazenemu jedlu. A tiez dbam na dostatok bielkovin, lebo po mucnych jedlach rozhodne nechudnem. Ale....keby som kvoli nejakym cestovinam nemala tri noci spat, tak si radsej malu porciu dam a idem dalej.
a akym jedlam sa vyhybas ty?

kkamca
14. sep 2009

Dobré ráno..
mate:díky za odkaz:to by asi nedopla 😀 😀
Beru to sportovně 🙂

alisek
14. sep 2009

Ahoj holky, tak jak vám to jde, já to včera dostala, takže zase nic, no neva aspoň je čas a prostor na jiné věci. máme hubnoucí "kroužek" na https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Kde si i zaznamenavame vahu, miry atd. a každý měsí je převažování...prostě hubneme online ve skupině a motivujeme se, sepisujeme si jídelníčky, pohyb atd...vlastně díky holkám jsem se dokázala nastartovat a hubnout a hlavně bez jojoefektu.

markiza
14. sep 2009

ahojte, ak ste na fb, tak som tam vytvorila uzatvorenu skupinu, ak chcete poslite mi vasu mailovu adresu, poslem vam pozvanku. ja som tam uz supla moj dnesny jedalnicek...

vendulak
14. sep 2009

Ahojte holky! Tééédy tady se to rozjelo 😀 .
jak sem psala včera já taky začala hubnout. A líbilo by se mi se přidat a motivovat se tu 🙂 . Ale jestli Fb myslíte facebook nebo jak tak do toho nejdu sem z principu proti 😀 . Ale alisku k vá m se kdyžtak zkusím podívat zítra až bude čas 🙂 .
Kamčí promiň já zatím nekoukala, teď sem přijela domů a úplně strhaná. Naši se rozvádějí tak sem pomáhala stěhovat 😒 ☹ .

kkamca
14. sep 2009

vendulak:AHOJ to neva..Však je na to času dost.. 😀
Jinak teda vašich mi je líto.. 😒

jancos
14. sep 2009

ahojte, dufam, ze sa k nam prida co najviac bab, je to vtedy vacsia zabava. ja som dnes mala super den so super stravou, co som velmi prekvapena, lebo posledne tyzdne mi to vobec neslo a prejedala som sa do prasknutia. tak snad mi to vydrzi🙂
cat: ja sa vyhybam skoro vsetkemu, jem len maso, vela zeleniny, trochu ovocia a oriesky a semienka. tiez sa vyhybam soli. prave taky jedalnicek mi dokaze udrzat chute na uzde. ked si dam nieco ine, spusti sa lavina. problem je urobit to stale zaujimave. schudla som uz 25 kil, ale potom som sa zasekla a v poslednej dobe aj pribrala, lebo som uz stale jedla stale to iste a bola to nuda. tak musim len strazit, aby to bolo pestre. vy ste ma zas nastartovali. dakujem 🙂

cathushka
15. sep 2009

jancos presne to sa stalo aj mne minuly tyzden. dva tyzdne som sa drzala svojho rezimu a mala 4 kila dole, ale minuly pondelok som vstala a sla si robit ranajky a bolo mi zo vsetkych tych zdravych kombinacii zle od zaludka. Tak som si dala tyzden pauzu...boli tam synove narodky, nase vyrocie sobasa..... a tak som si vzala volno. Od vcera pokracujem.
obdivujem ta za tvoj jedalnicek, ja by som s nim nevydrzala ani den. mam tak trochu problemy s travenim a bez sacharidov to u mna nejde.
vcera som sa celkom drzala ale mali sme navstevu a ked som im chystala obcerstvenie- slanu oblozenu misu, tak som bola hladna a zobla som si nevhodnych potravin. ubytok na vahe je sice aj tak, ale.... mensi ako mohol byt.

markiza
15. sep 2009

ahojte,

tak ja som vcera mala nasledovne:
Ranajky 8.30 hod. :
100 g mrkvy
80 g papriky
70 g salamy

Desiata 12.00 hod. :
140 g broskyne
30 g vlasske orechy

Obed 15.00 hod. :
100 g opekane zemiaky
70 g tuniak v oleji
200 g hlavkoveho salatu

Olovrant 18.00 hod. :
1.5 dcl mlieka
40 g ovsennych vlociek

Vecera 21.00 hod. :
80 g tvarohu
100 g rajcin

dakujem Katka, ze si mi to zbehla a poradila urcite osozne veci.

dnes zatial idem takto:
ranajky 8.30 hod.:
krajcek celozrnneho chleba s cottage, jeden platok sunky, 2 listy hlavkoveho salatu + 1 mrkva + 1 rajcina

desiata 11.30 hod.:
1/4 mensieho bananu + 30 g nelupanych mandli

obed bude 15.00 hod.:
rizoto z morskych priser + zeleninovy salat

olovrant 18.00 hod.:
1.5 dcl mlieka + 40g ovsennych vlociek

vecera 21.00 hod.:
hlavkovy salat + ryba + nieco ako ovci syr...

alisek
15. sep 2009

Ahoj děvčata,

taky se vám pochlubím s dnešním jidelníčkem 😉

snídaně 8:30 : activia tvaroh borůvkový 135g, jablko cca 80g, banán cca 80g a hroznové víno cca60g, caro s mlíkem
oběd 12:30 : kuřecí maso 130 g , rajče 100g , paprika 100g, těstoviny 50g
svačina 15:30 : ledový salát 120g, 2 rajčata cca 200g
večeře 18:30 : tzatziky ( 0,5 okurky,3 lžíce bílého jogurtu Holandia, česnek, lžička oliv.oleje)

alisek
15. sep 2009

hlavně dodržujte pitný režim, mě to celkem už jde ale někdy se taky zapomenu napít

Markiza, dobrý jídelníček, máš to i spočítané na KJ? já se snažím jíst podle KJ od 4000 do 5000 KJ/den a dodržovat vyšší obsat bílkovin.

markiza
15. sep 2009

alisek, aj ten tvoj vyzera dobre. najhorsie je vydrzat tak dlhodobo, to je zabijak. a pre mna aj ms, to mam pocit, ze zozerem slona...

ten vcerajsok som ratala, bolo to okolo 5200 kj.

vendulak
15. sep 2009

Ahojte holky! Tak já se dneska taky snažila dietařit. Ale tak dobře jako vy ne. Jenže to já bych už nedala, vím že musím jíst prostě tak aby mi to vydrželo.
K snídani: celozrný chleba plátek a půl s fitnes kuřecí šunkou, 2 rajčata
(normálně mívám i dopolední sváču, ale dneska sem spala do 10ti 😀 takže tu vynechala)
k obědu: kuřecí rolku, na zelenině (plátek kuřecí s kuřecí debrecínkou a plátke 30% sýra peřeno v troubě na zelenině)
k svačině: jogurt Sané
k večeři: šopský salát
KJ nepočítám, protože to když sem dělala tak mě to tak otravovalo že sem dietařit nevydrýela ani 2 týdny 😒 . Prostě chci jít na to mírně, abych to vydržela. Kdyžtak časem jak si tělo bude zvykat budu přitvrzovat.
Kamčí koukala jsem se ti ale zatím nic ☹ .

markiza
17. sep 2009

kto to tu ma stale hladat na tretej strane??? 😀 😀 😀 😀

takze ja dnes idem takto:
ranajky:
70 g celozrnneho chleba
135 g rajciny
100 g uhorka
45g sunky
15 g cottage
60 g hlavkoveho salatu

desiata:
125 g jogurt natural
130 g broskyne

obed:
170 g spargle, cukety
70 g parenych zemiakov
70 g kuracieho maska
130 g rajciny

...to je zatial vsetko, olovrant neviem a vecera bude
150 g tuniaka + 250g sampinonov

vendulak
17. sep 2009

Ahojte holky, já se tedy snažím taky trochu držet ale přiznávám, že né tak drasticky.
Jak je jinak? Kde se nám toulá Beru? Měla přece zkoušet testík, ne? 🙂

beruska81
18. sep 2009

ahoj holky omlouvám se za absenci, ale jsem nějaká nemocná, včera ještě k tomu dorazila mrcha takže těhu zase nikde 😒 .Pořád mě trápí žlučník, ale za ty roky co ho mám nemocný jsem si už na to zvykla. Já se taky snažím teď trochu držet a už mám 2kg dole, ale nějak to nehrotím.
Zítra máme naplánované vinobraní, tak snad už mi bude líp 😉

kkamca
18. sep 2009

ahoj..taky sem nemocná..teda jí i kluk.Nějaká chřipka či co ,od pondělí už jsme doma a nějak se to nelepší.Navíc mě začíná pobolívat ucho a už mi i zalehlo..Takže já půjdu taky zalehnout 😖
Mějte se a hezký víkend.
Beruško taky jsme chtěli jet na vinobraní do mělníka --ale bohužel

beruska81
18. sep 2009

kkami tak přeju brzké uzdravení. Malý je naštěstí zdravý, tak snad taky něco nechytne 😒

janaol
18. sep 2009

Ahoj holky. Co to čtu? Samá nemoc? Tak Vám přeji brzké uzdravení ať jste brzy fit, no a Vilémek od kamci taky samozřejmě. 🙂

kkamca
18. sep 2009

beruska:taky se brzy uzdrav.. 🙂 Kluk mi to přinesl ze školky po týdnu chození

kkamca
18. sep 2009

janaol:ahoj kočko..Dlouho sem tě nečetla 😀
Ještě mám pořád humor tak to jde..ale ucho začíná bolet 😠

beruska81
18. sep 2009

kkamco já jsem se taky bák¨la, že bude malý hned nachlazený, ale naštěstí zatím nic. Před chvíli usnul, on je z té školky úplně unavený, po obědě mi ale nechce chodit spát, ale dneska byl fakt jetý tak šel. To máme zase zajištěný večer, protože když jde spát odpoledne tak večer se mu nechce a vydrží i do půlnoci 🙂

kkamca
18. sep 2009

beruska:to naše štěstí.. 🙂 má takovou smůlu,že se na něj lepí kdejaká nemoc.A poměrně dlouho se nás i drží.Už začínám vážně přemýšlet,že mu nechám udělat testy na imuno..jen jestli to dělá obvodák-nevíš?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre