Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

vikiz
6. okt 2010

@vendulak
no tak som dnes bola na tej plavarni a som zhrozena. co sa tyka plavania bolo suúper, bola som totiz sama v celom bazene, no ked som z neho vysla som aj zistila , ze preco. sprchy len ladova voda, ziadne kurenie a este aj ten susic vlasov ,co fuka zo steny fukal len ladovy vzduch, no cista hanba. asi mi tieto malickosti len zabudli povedat ked som za 17 € kupovala permanentku. takze budem musiet utekat s mokrou hlavou , cepickou a kapuckou domov a tam sa poriadne vysprchovat a ususit. neviem dodat nic ine, len tolko ze hanba!

diapozitiv01
6. okt 2010

ahojte babusky
moja diabetologicka mi chce nasadit Metformin,,
dnes som bola na ocnom, pozadie je super bezo zmien, mam ale nejake rozvetvene cievy ze ci ma nato sleduje hematolog ?? no samozrejme ze nie, mozno mi teda pribudne dalsi lekar ... 😒 . A ako keby nestacilo dia a endo...

Som nejaky 9DPO, ale citim uz nejake predmenstruacne syndromy,,,no ale aspon ze cyklus sa upravuje a tento krat to bude iba 28-29 dnovi 😀

kraskanz1
6. okt 2010

@vikiz no to si teda dobre dopadla s tou plavarnou to mi je luto 😒
aj ja som dnes bola plavat bolo super zoznamila som sa tam aj s jednou dievcinou co tam tiez chodi uz dlhsie tak to bol taky zaujimavy vecer ...dala som 20 bazenov a bolo tam dost vela ludi a hlavne vela deticiek tak som si vyskusala aj ako mi ide manevrovanie medzi ludmi ...

vendulak
6. okt 2010

@betina1984 Beti super že se to u vás začíná takhle hýbat! 😉 Tak snad teď už na sebe nedá miminko moc dlouho čekat 😵.

@vikiz Viki je mi líto s jakým sklamáním si šla z bazénu ☹. Možná si tu permanentku neměla kupovat dokud jsi to tam neměla vyzkoušené 😕. No já chodím s mokrou hlavou vždycky 😀. Ani nevím proč. Přijde mi to jako ztráta času tam stát pod tím sušákem 😀.
No uvidíš, třeba se to zlepší 😉.

@diapozitiv01 Dia já taky beru metformin 😉. A ty máš cukrovku? Že diabetologička... Já vím, že je to lék pro cukrovkáře, ale mě ho dali v CAR na PCO. A kdyžtak bacha první dny, je to docela záhul na žaludek 😖 😉.

diapozitiv01
7. okt 2010

Ahojte,
ja takto, ale som jasna, krcok je vysokoooo
http://www.fertilityfriend.com/home/diapozitiv
Dnes a zajtra mame teambuilding z roboty, tak pridem domov az v piatok asi aj s mrsinou 😀

No ja som extra pripad, ja mam aj DM, aj stitku a neviem ci mi tam nepribudne este hematologia...

S tym plavanim teda babule. ja si skor zahram tenis, zacala som tak pred 2 mesiacmi a zatial ma to velmi bavi, aj ked to ide brutalne do penazi s tou kombinaciou akupunktury... 🙂

vikiz
7. okt 2010

@kraskanz1
@vendulak
no ja to nevzdam, mam plavaren len 100 metrov od domu, tak to zase az taka katastrofa nie je. a inak to bolo super, len trocha strasidelne , ze som bola sama v bazene, akurat som prekvapena , ze nemam dnes vobec svalovicu, len prsia ma bolia, ale to asi uz cakaju na ms. takze dnes zase hura do bazena a hned v zimnej bunde s kapuckou.

kraskanz1
8. okt 2010

nažilky:
betina1984(26 rokov, snaženie od 5/10, 9/10 - Clostilbegyt 5 dní po 1 tabletke)..................... 40DC http://www.fertilityfriend.com/home/2f0b93
kkamca (30 let, snažení od 03/06, 04/10 lpsk, 05/10, 06\10,07\10 Clostil) CAR GENNET...............25DC
vikiz (30 rokov,snaženie od 08/10,Elasti-q,E 400, Magnezium, caj na otehotnenie od bosorky) ..........23DC
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR přeobjednána konec října 2010)..........20DC
nikushka2 (24 rokov, snaženie od 04/10, duphaston).................................................................16DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2f6996
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil, po lete laparka)..............12DC
markiza (33 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, AF 400 + vit. E 200)..................................10DC
vendulak (22let,snažení od 03/08,CAR Natalart,PCO,04/10 MA po 2.IUI,Clostilbegyt, Metformin,
listovka 800+E400+C1000, mateří kašička, čaj z červeného jetele,maliník,kontryhel)........................7DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak
janula123 (28 rokov, snaženie od 8/10, Calibrum Babyplan) ........................................................7DC
kive76 (34 let, snažení od 01/09, CAR Gennet, kyselina listová)................................................5DC

Tehuľky:
zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia).............................. 27.05. - //, TP- 6.2.2010
monika0001 (27, snaženie od 02/08...) ............................13.09. - krv - pozitívna, 17.09. - //, TP 29.5.2011

kive76
8. okt 2010

ahojky, holky tak jsem si říkala, že si zkusím koupit ten ječmen...na detoxikaci organismu., a dodává to tělu spoustu vitamínů...a kdyžtak jukněte sem...tady o tom píšou víc...http://www.gw-int.net/cs/jecmen

monika0001
8. okt 2010

halo halo.. kým sa dovarí obedík som vás aspoň na chvíľku prišla kuk 🙂
nestíham síce všetko dočítať ale aspoň kúsok 🙂

vendulak
8. okt 2010

@kive76 kiv já už kdysi o něm něco četla. Je prý hodně dobrý. Ale musíš ho mít také od dobré firmy. Né všechny jsou čisté - kvalitní. Kdysi jsem chodila na kurz o zdraví a zdravé stravě a tam nám o tom ta paní taky právě povídala.

Já teď tedy ale jedu na té mateří kašičce 😀. A v jiné diskuzi na ní jedeme všechny a třeba z toho uděláme studii 😀.

vendulak
8. okt 2010

@kive76 Kiv kdyby si chtěla ten co je fakt několika lety a seriózními lidmi (které jsem znala) prověřený a fakt čistý a kvalitní, tak se ti zkusím podívat do papírů co jsem tenkrát měla na kurzu. Ale napiš jestli jo nebo ne, ať to nehledám zbytečně 😉.

blandik
8. okt 2010

Ahoj holky, déle jsem se neozvala. Potřebovala bych vaši expertízu - došly mi dneska výsledky hormonálních testů - poštou - a je tam napsáno, že mám hraniční normu FSH a nízkou hladinu estradiolu (Estradiol S: 33) - našla jsem na netu, že ženy v menopauze mají 40-150...Nemáme s tím někdo zkušenost - nevíte, co, jak se pak dále dělá...samo se objednávám v pondělí na gyndu /snažíme se 13M a nic), ale jsem napnutá jak struna...Díky moc a hubnutí zdar

kive76
8. okt 2010

@vendulak mateří kašičku?

kive76
8. okt 2010

@vendulak ahojky, ten GW by měl bejt nejlepší..ale schválně jukni..

kkamca
8. okt 2010

ahoj.
máte se?

janula123
8. okt 2010

@kive76
Ahojky.
Aj moja mamča ho užívala. On sa myslím odporúča užívať aj s Chlorelou, či ako sa to volá. Viem, že jačmeň bol zelený prášok, a potom užívala aj tablety - tú chlorelu. Ona si to chválila. Dokonca som tento produkt videla aj u svojej obvodnej lekárky.
A ja čo som počula, tak aj bábätká to môžu. Mama dávala usrknúť aj malému.
🙂

janula123
8. okt 2010

Ahojte .
Baby, poznáte stránku www.womenzone.cz ???
Kamoška mi ju odporúčila.

betina1984
8. okt 2010

@janula123, ahojky. Poznám, dá sa tam tiež zaznamenávať BT, ale je výhodnejšia pre tie, ktoré majú pravidelný cyklus. Ja som ju nechala tak.

janula123
8. okt 2010

@betina1984
Ja som sa tam zaregistrovala a trocha som tam štrachala, no keď si tam nastavíš predpokladaný deň ďalšej menštruácie, tak Ti tabuľku rozšíri.
No ešte sa na to musím pozrieť.
🙂

betina1984
8. okt 2010

@janula123, no to je možné, ale ak chodíš na vyvolávanie menzesu behom 4 mesiacov 3x tak ti je taká tabuľka na prd...🙂

janula123
8. okt 2010

Ach jo.
Je mi na nic, som chorá. No ležať sa mi nechce, bo zase nezaspím v noci.
Už sa to vlečie od minulého týždňa, cez víkend sa polepšilo a od pondelka ešte horšie.
Teraz je toho veľa.

betina1984
8. okt 2010

@janula123. ja mám aspoň šťastie v tomto. Na mňa sa takéto choroby nelepia. Max. tak 2-3 dni nádcha ale chrípku som nemala snáď 15 rokov. Ale radšej by som ju brala 3x do roka, len aby sa mi podarilo ľahšie otehotnieť...☹

janula123
8. okt 2010

@betina1984
Moja švagrinka má tiež taký problém, stále chodila len na vyvolávačky, má problémy s hormónmi, lekár jej nasadil antikoncepciu, no žiadna jej nesedí. Vyskúšala ale 4. Má veľa vedľajších účinkou.
Brala určitú dobu a keď vysadila, všetko po starom.

petula22
8. okt 2010

Ahoj holky, zaujala mě název této diskuze neb jsem baculka. Snažíme se otěhotnět 3 roky, mám problémy se štítnou žlázou, ted mě dali do kupy, tak se máme pořádně snažit a v lednu jdu na laparo, pro jistotu, že mám vše jak mám být. CO se týká mé váhy zatím mi nikdo neřekl, že bych měla nějak radikálně zhubnout, všechny hormony mám OK, ovuluji a mám velkou zásobu vajíček, tak doufám, že se zadaří. 😎

janula123
8. okt 2010

@petula22
Ahojky.
Tak Ťa tu vítam.
Moc držím palce, nech sa to konečne už podarí.
🙂

petula22
8. okt 2010

@janula123 Ahoj, děkuji za přivítání 😵 . Abych řekla pravdu moc se mi hubnout nechce, ne že bych nechtěla vypadat lépe, ale při představě, že to zase při těhotenství naberu..... 😅

janula123
8. okt 2010

Prepáč, že sa pýtam, koľko máš asi nadváhu?
My sa snažíme o druhé mimi a ostali mi aj kilečka navyše. ☹

petula22
8. okt 2010

@janula123 V pohodě. No, je to otázka co je navíc 😅 . Řekla bych takových 20 možná i 25 🤐

janula123
8. okt 2010

@petula22
Ja myslím, že v pohode.
Ja mám asi tiež tak. 🙂 Teda, toľko by som chcela dať dolu. 🙂
Tak uvidíme.
No momentálne sa snažíme o mimi, tak drastické chudnutie nehrozí, a ani nie som toho zastánca.

petula22
8. okt 2010

@janula123 Já s tím bojuji už dlouhá léta a ted už jsem nějak pohodlná. Manžel tomu taky nepřidá, prý se mu líbím jaká jsem, takže žádná velká motivace není 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre