Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

vierka0
16. máj 2011

@katka210 😀 😀 😀 ti nasi chlapi su nejakí divní 🙂 chvalabohu za nich 😀

katka210
16. máj 2011

@vierka0 Vieri, tak som sa schuti zasmiala az az.. kolega sa hned spytal co sa ty tak chichunas 😝 hlavna vec ze su nasi ....

lucinocka
16. máj 2011

@katka210 jakze mas malo pohybu ked sa snazite o mimi :D ja mam z toho aj svalovku 😀 😀

vierka0
16. máj 2011

@lucinocka ta co sme sa tu vsetky prestahovali?? 😀

katka210
16. máj 2011

@lucinocka 😀 😀 😀 😀 😀 snazilkovskeho pohybu mame akurat.. aspon si myslim a tento mesiac sa cinime.... 😀 😀 dnes to chceme este poistit ....tento mesiac skoro spolu ovulkujeme

katka210
16. máj 2011

@vierka0 @lucinocka... no nejak sme sa tu stretli.. ale Luci urcite netrpi obezitkou ... podlafoteciek je stihla kocena 😉

lucinocka
16. máj 2011

@vierka0 nudim sa v robote :D vonku prsi a vsetci su zalezeni:D
@katka210 😀 😀 patrilo by sa teda spolu aj otehotniet 😀

katka210
16. máj 2011

@lucinocka 😀 😀 😀 tak to by sa patrilo... uz by sme si to zasluzili... ci??? takze tento mesiac je nas.. ja som na tento mesiac nejako upeta.... 😀 // by mohli byt ako darcek k narodkam...

u nas neprska celkom pekne svieti slniecko....

lucinocka
16. máj 2011

@katka210 ja som mala tento mesiac ovulku presne na den, ked sme sa pred 9.mesiacmi zacali snazit o mimi, tak hadam to symbolicky vyjde 😀

lucinocka
16. máj 2011

@katka210 kto ja ? :D haha mala by si vidiet moje rite a nohy 😀 ja som tenka len od pasa hore :D tak kym nevyjdem spoza pulta tak zmatiem pozorovatelov 😀 😀

katka210
16. máj 2011

@lucinocka moc Ti drzim palceky, bola by to odmena... a nadherna... no my sa snazilkujeme 8 mesiac... no uvidime...

katka210
16. máj 2011

@lucinocka 😀 😀 ale kdeze moja... podla fotiek si šik 😉 😉

lucinocka
16. máj 2011

@katka210 to sme takmer rovnako, podla mm sme my tiez 8 mesiac..ale ja ratam uz september za prvy , lebo sme prestali davat pozor uz v auguste..a on pocita od svadby koncom septembra..🙂

katka210
16. máj 2011

@lucinocka ano mas pravdu, sme na tom skoro rovnako.. uz ste boli aj na nejakzch vysetreniach???

lucinocka
16. máj 2011

@katka210 na spermiograme - astenozoospermia..a u mna je vsetko ok .. tak hadam maj lasky cas je nas :D

katka210
16. máj 2011

@lucinocka aj u mna je vsetko OK - my sme este neboli na ziadnom vysetreni... teda mm ja som bola min rok na jesen a vsetko bol OK, lekarka nevidela ziadny dobvod, preco by som neotehu. ak krv s mm mame dobru... no uvidime, snad sa uz postasti 🙂

katka210
16. máj 2011

@lucinocka dlho si dnes v praci.?? Tusim, ze ides mat volno... ci?

lucinocka
16. máj 2011

@katka210 dnes do 10 tej..a od zajtra do pondelka mam volno 🙂) sa tesim, uz treba toho doma porobit...mesiac som nic nerobila, kazdy den v robote, som si zvykala na novy rezim a doma som len spala..ale uz je najvyssi cas :D

katka210
16. máj 2011

@lucinocka prvy den kopec roboty bude... a potom len oddychuj... jeee aj ja by som chcela tak vela volna... zial nejde to.... ale musim si nieco naplanovat.... uz frcim domov ..... juj dam si kavu na terase ...slniecko svieti

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rebelie
25. aug 2011

Ahoj holky, zas jen zaskakuju - tentokrát s dotazem - už jste některá řešila jaké kalhotky si vzít do porodnice? Nosí se tam nějaké ty síťované, jednorázové, co prodávají v lékárnách a drogeriích, ale já se obávám, že se do žádných z nich nevlezu...

gammaray
29. aug 2011

@rebelie ahoj.nevím,jak kde,ale mně bylo řečeno,že si mám koupit ty sítovky-jednorázové.+poporodní vložky.takže jsem měla obojí a po císaři,naprostá spokojenost s kalhotkami.a proč by ses nevlezla?jsou hodně hodně pružné.doporučuji 😎

rebelie
29. aug 2011

@gammaray Však jo, já si chci koupit nějaké síťované kalhotky + porodnické vložky, ale znám svoje rozměry a co jsem zatím viděla v drogeriích, tak bych se do ničeho nevlezla... Nicméně v posledních dnech jsem trochu hledala a ty sítované se snad vyrábí i ve velikosti, do které bych se měla pohodlně vlézt, jen je možná budou muset v lékárně objednat... Můj dotaz právě směřoval na dostupnost tohoto typu kalhotek v maxi velikostech - kdybych tam měla být v něčem, co mě všude škrtí a vše mi z toho leze, tak to bych raději obětovala svoje staré balvněné kalhotky...

gammaray
29. aug 2011

@rebelie já jsem teda v nemocnici ležela již dlouho před porodem na udržení dvojčat,tak mi je musel kupovat manžel.říkal,že mu je ve zdravotnických potřebách (protetika)nabídli ve třech velikostech,tak koupil sady těch prostředních.a stačilo 😀 jsou fakt hodně pružné a vždycky ráno ,než jsem je vyhodila,mi padaly z pr.... 😀 😀 doma jsem je taky nějakou dobu využívala,když mě bolela jizva po císaři.tak asi tak....

drobnazienka
6. sep 2011

☹ Ahoj,ja mam 24 rokov meriam 172 a važim 120kg,snazim sa otehotniet no nedari sa mi,27 maja mi skoncila menstruacia a od vtedy mi neprisla ale tehotna neni som.Ja uz neviem,drzim aj dietu,mozem mat problem s otehotnenim ked som taka silna?

drobnazienka
6. sep 2011

@flos no aj ja som taka ista ako ty 😕 ale neboj to su len stresy,si myslim

ilonne
6. sep 2011

@drobnazienka Tak všude píšou, že obezita může způsobovat problém s otěhotněním a říkala mi to i moje doktorka. Nicméně já jsem vážila 88 kg, když jsem otěhotněla při výšce 164,5 cm, takže žádný drobek a podle BMI v pásmu obezity, povedlo se nám otěhotnět napoprvé, za což jsem hrozně šťastná a musím to zaklepat. Pravda, že jsem před těhu držela dietu, resp. jsem pravidelně a málo jedla a zhubla jsem 8 kg. V těhu jsem díky dietě přibrala jen 300 g (mám těhu cukrovku). Takže ano nadváha na otěhotnění vliv má. Samozřejmě nevím z čeho nadváhu máš, já jsem nikdy nebyla drobek, celý život dietářka, ale takhle jsem nakynula po kortikoidech a pak se mi to nechtělo shazovat, prostě moje lenost. Myslím, že když se začneš zdravě stravovat (5x denně - malé porce, více bílkovin, omezit sacharidy, tučné, vynechat volné cukry) bude to O.K. a povede se to. Jinak nějaká drastická dieta myslím nemá význam a můžeš si akorát uškodit a těhu to taky může bránit.

basimka
7. sep 2011

@drobnazienka Ahoj, chcem ti len poradit nemysli na to ze si silna!!! Ja mam 180 cm a 114 kil a otehotnela som a teraz som v 10 tyzdni,takze to ide len si musis vypocitat plodne dni. Smanzelom sme sa snazili 2 roky a to tak ze som si uz pomali namyslala ze som neplodna nedarilo sa,vobec.Kamaratka mi poradila aby som zmenila styl obliekania a uvolnila sa a nebola taka zadumana len za dieta. Vsetko zavisi od tvojej mysle.Ja som si vypocitala plodne dni a vzdy den pred tym sme sa milovali moj muz netusil ze ja idem podla kalendara a potom na 3 den znova a teraz po pol roku mi to vyslo. takze na to netlac a nemysli na svoje kila, ja mam ale teraz takeko doktora co na mna krici lebo som tucna ze to bude problem a mozem potratit ,normalne ma depta ten doktor musim ho zmenit. Ale inak je vsetko v poriadku. tak ti drzim palceky nech si cim skor mamina cakatelka.

drobnazienka
7. sep 2011

@ilonne Dakujem za vsetko,pokusim sa zhodit a zmenim sa od zakladov 🙂

drobnazienka
7. sep 2011

@basimka Moc Ti daakujem,vela ludi mi toto vravelo,a mam aj kamaratky ktore su dvakrat tolke co ja,no a maju mimina,no asi to bude v tej mysli,lebo ja som dost zakomplexovana a doteraz som kaslala nato jak vypadam a ako sa obliekam,no odteraz nie,ale ono sa to povie ale co ked vsade sami 😔 Cinanec 😉 Ale dakujem a drzim ti palce,povzbudila si ma.No a zmen doktora.radim ti 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre