Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

kkamca
21. jan 2010

vendulko já ani nevim proč mě tam žene..prostě mi řek,že by to bylo dobré udělat.Než půjdu někam do car..že to obvykle chtěj mudři.. 😕

vendulak
21. jan 2010

Kamčí tak to je totální blbost!!! Bože! 😠
Hele prosímtě nenech se! Ne v CAR to rozhodně nechtějí! A kdyby chtěli tak tě tam pošlou sami! A že oni by tě tam neposlali bez důvodu! Tohle si prosímtě od Dr. nenech líbit! Víš já vím jaké to je těžké narazit na dobrého gyndaře a jak třeba potěší i ten co nemá narážky na váhu. A chápu, že kvůli tomu že je na tebe hodný se ti tenhle Dr. třeba líbí. Ale podle mě je to špatný gyndař. Ví že se už dlouho trápíš, že vám těhotenství nejde a vůbec ti nechtěl nijak pomoct!!! A navíc tě cpe na operaci, kterou důvodně vůbec nepotřebuješ! Prosímtě nenech se od něj takhle tooo... ☹

Jerry máš toho tedy za sebou taky hodně 😕 . A našli ti něco konkrétního? Co by mohlo být důvodem proč se nedaří?

jerryjanka
21. jan 2010

mám slabé pco ale ovulujem a muž ma zniženu normu morfologie - ale nič čo by vyslovene branilo tehotenstvu preto skusim lsk a potom sa uvidi

vendulak
21. jan 2010

Jj já mám též PCO, ale přesto když se třeba nakopnu Clostilem tak pak i pár cyklů po něm ovušku mám, tedy snad, vypadá to tak podle BT. Ale mám šíleně dlouhé a nepravidelné cykly. A přítel má asthenospermii.
Ale jinak koukám, že jsme na tom tedy podobně 🙂 .

jerryjanka
21. jan 2010

vendu - veru podobne - len ja ovulujem pravidelne aj bez liekov a bez problemov problem mam až v druhej faze cyklu z nedostatku progesteronu - cykly mavam 27-29 dní

kkamca
21. jan 2010

vendulak.jé to by si koukala jak remcá na váhu,.,ale on je jinak hodnej.. 🙂
Uvidím co mi řekne 2.2. 🙂

vendulak
21. jan 2010

Jé tak to ti v podstatě závidím 😔 . Já mám cykly tak 35 až no 50 i 60 dnů. Někdy bez pomoci lékaře by to nebylo ani to 😒 . Prostě občas se mi tělo nějak zasekne a musím na vyvolávačku Agolutinu nebo vzít na vyvolání Proveru ☹ .

kkamca
21. jan 2010

Já mám tak do 35 dnů..poslední rok..

jerryjanka
21. jan 2010

vendula - nj - pco je hnusné - preto sa niekedy laparka odporuča pri nom
aby sa naštartoval cyklus - ked urobia drilling môže sa to o dosť zlepšiť

vendulak
21. jan 2010

Tak o tom mi Dr. nic neříkal. Povídal že PCO se dá odstranit i operativně. Ale že tohle se dá v pohodě zvládnout léky a můžeme mít s tím miminko v pohodě přirozeně doma a není proto důvod do těla řezat. Že to bývá až hodně krajní a poslední řešení.

jerryjanka
21. jan 2010

vendula - lenže ja som sa liečila 6 mesiacov - sme skušali clostil - obyčajne sa len 3 mesiace berie
a nezadarilo sa takže u mna bola možosť isť na iui alebo na laparku

vendulak
21. jan 2010

Kamčí ty máš podle mě teď celkem takhle pravidelnej cyklus protože bereš ten Clostil. A on zůstává v těle i další 3 měsíce 😉 .

kkamca
21. jan 2010

vendulak:já ted clostil neberu..dohromady sem ho brala asi 3 krát..a ne za sebou..jednou po 2 tbl a 2 krát po 1 tbl...A s přestávkama.Takže vendy nevím no.

kkamca
21. jan 2010

a jinak sem mívala i předtím do těch 35 dnů..výjimečně asi 2 krát do roka těch 40-50 dní. 😅

kkamca
21. jan 2010

vendy a když mám jeřáb to mám i 29 dnů-.- 🙂

kkamca
21. jan 2010

ale je mi to prd platné..protože pak je krátká lf na uhnízdění.. 😨

jerryjanka
21. jan 2010

kkamca - s tym mam problem aj ja
mala som kedysi lf len 11 dni
ale potom sa to zloepščilo lebo som brala duphaston
a ked som ho vysadila tak bola asi 13 dni
to je ešte celkom ok

kkamca
21. jan 2010

jerryjanka:jj pokud sem měla duphaston,,tak ok..

kkamca
21. jan 2010

No holky já dnes vypadnu brzy..Nevím teda co dávaj v telce,ale půjdu ležet s paralenem. 😝

jerryjanka
21. jan 2010

ok - tak sa lučim aj ja papa

janaol
21. jan 2010

Ahoj holky, nějak nestíhám tak sem ani moc nechodím. Ale jak tak koukám řešíte laparku. Já jsem na ní tedy, lépe řečeno hydrolaparoskopii byla před třemi lety. Probíhá také v krátké narkoze, a je vstříknuta kontrastní látka, tak jak psala Vedulak. Po výkonu tě probudí a ty po svých dojdeš na dospání na "pooperasční". Tak dvě hodinky si zdřímneš a potom pouští domů. Není to nijak zvlášť bolestivé. ALe žádné vpichy a modřiny jako u klasické laparo nejsou. Já neměla ani neschopenku, druhý den jsem šla do práce. U mě se přišlo na to, že mám neprůchozí levý vejcovod. Dle Mudr. je vejcovod sval a cvičením "mojžíšové" by se to mělo zlepšit. No ale to nemám nějak pevnou vůli. Je pravda, když jsem jí cvičila, vždycky mě strašně bolela levá strana podbříšku, jakoby se ten vejcovod nějak napínal. A dodnes vždycky poznám z které strany je ovulka. Takže doporučuji hydro..., alespoň budete vědět jestli je nějaký problém s vejcovody nebo ne.

vendulak
21. jan 2010

Janol ahoj! A děkujeme za přidání moc užitečné zkušenosti! 😉
Jinak, že Mojžíška může pomoci to věřím taky. Jedné holce co vím našli srůsty na obou vejcovedech a za každou cenu jí oba chtěli odstranit, že jsou tam v podstatě k ničemu. A nedali jí žádnou šanci na přirozené otěhotnění. Byla na IVF a pak myslím i na jednom KET, obojí bez úspěchu. Pak začala cvičit Mojžu a přes veškerá chápání doktorů přirozeně zázračně 😀 otěhotněla.
Přeji aby i tobě Mojžíška pomohla 😉 .

markiza
8. feb 2010

Ahojte, stale vas hladam niekde na chvoste diskusii, ako sa mate?
Nejake pozitivne spravicky?

beruska81
15. feb 2010

ahoj baby, dlouho jsem tady nebyla, ale nějak jsem neměla co psát. My pořád chodíme po maškarních, narozeninách a hospůdkách, no zkrátka si teď tak nějak víc užíváme. Za 8 dní má Matyášek 4 roky, tak už se nemůže dočkat oslavy, rozhodla jsem se, že mu upeču marcipánový dort s figurkama pata a mata, teda os si je vysloveně přál, já nejsem žádná pekařka, takže teď po večerech piluju s jeho modelínou figurky, no už jsou docela podobné těm televizním, tak snad to nějak zmáknu.
Vítám nové holky 🙂
Jinak u mně nic moc nového, už dva měsíce jsem bez menstruace, dělala jsem si 2x test a nic, vždycky když to má přijít tak mám pár dní bolesti a pak nic, docela bych snědla i vola, pořád brečím u každé voloviny, tak nevím. Ve středu mi manžel píchl agolutin, po něm to vždycky dostanu do dvou dnů a pořád nic, takže budu muset na gyndu a to se mi fakt nechce. 😒

vendulak
15. feb 2010

beruško ahoj! Ráda tě "vidím"! 🙂 Tý brďo tak to tě obdivuju, že si s dortem tak vyhraješ 😀 , já bych toho asi schopná nebyla. Jako když sem byla mladší (bože to zní jako kdybych teď byla nějaká stará 😀) tak jsem taky pekla ráda a dařilo se mi to a hodně jsem si u toho vyhrála. Ale teď už nějak ne 😒 . Co mám vlastní domácnost tak mám pocit že sem snad žádnou buchtu ani nic podobného neupekla hezkou a fakt povedenou ☹ .
Věřím že malej bude nadšenej a bude se mu dort líbit! 🙂
Tý brďo tak to je divné že ti ms tak mešká a že nedorazila ani po Agolutinu 😕 . Ty jo, a ty máš agolutin jen tak sama doma? 😕 Jinak tedy ale nevím co by s tím doktor jiného zmohl, kromě vyvolání progesteronem? 😕 Jedině že by dal nějakou silnější dávku? 😕
Jinak já mám tenhle cyklus stimulovaný Clostilbegytem a budeme mít snad IUI. Dneska jsem 13.DC a byli jsme na kontrole v CAR a bylo tedy divné že pan doktor mi vůbec nenašel levý vaječník, přitom jsem na UTZ vaječníků nebyla poprvé a prve tam vždycky byl. Ale na pravém jsem měla jeden krásný folík 🙂 . Měla jsem z něj ohromnou radost, bylo to super, vidět jednu velkou černou kouli 😀 a né ten blbej pytlík hrášků - PCO jako normálně 😒 . Akorát že folík měl zatím jen 16,5 a IUI se prý dělá při velikosti 18-20, takže jsme znovu objednaní na středu ráno a to by jsme pravděpodobně udělali to IUI 🙂 . Jsem na to hrozně zvědavá, ale i se dost bojím ☹ . Jo a ještě pan doktor dneska říkal že mám hezkou sliznici velkou 8,5. No uvidíme. Bojím se aby z toho nebylo jen další zklamání ☹ .

beruska81
15. feb 2010

ahoj vendul, já mám agolutin ještě z ivf ani už nevím k čemu jsem ho měla, tak mě manžel hnedka píchl a furt nic, dneski mně koupil další test tak ráno testnu,ale nevidím to moc růžově 😒
no já taky nějak moc nepeču,ale snad to zvládnu, pak hodím foto 😀
já mám za sebou 5xIUI a nic to není, nemusíš se bát, je to jako normální vyšetření, akorát tam před tím čekáš asi hodinku než ty spermie připraví, držím palečky ať je z toho krásné miminko 😉

markiza
18. feb 2010

vendulak, ta streda bola vcera, vsak? podstupili ste iui? moc drzim palce, aby to vyslo!!!!

beruska, ako dopadol testik? je to divne, ze nemas ms uz dva mesiace... asi ti nezistane nic ine ako za lekosom skocit a snazit sa to poriesit. moc drzim palce.

mne sa s chudnutim momentalne vobec nedari, prave naopak, zeriem co vidim.... takto to na tehu vobec nevidim :/

vendulak
18. feb 2010

Ahojte holky! Beruško jo takhle, z IVF, to potom jo 🙂 . A jak tedy dopadl testík?
Tý jo, tak to pak hoď foto dortu! Já sladký miluju a utloukla bych se po něm 😀 . Ale taky podle toho vypadám, že jo 😒 .
Jinak IUI jsme včera podstoupili. Ráno jsme šli na UTZ, pak jsme čekali hodinu na odběrovou místnost a někdo tam zdržoval, tak nás sestřička vzala do nějaké malinké ordinace jen s lůžkem, bylo to hustý 😀 . No a pak jsem se měla vrátit na IUI za 2 a půl hodiny. A samo IUI bylo úplně v pohodě, skoro vůbec nic jsem necítila. A pak jsem si tam na křesle ještě 20 minut poležela (to se mi líbilo 😀) a bylo to 😀 . Jinak pan doktor říkal, že jedno vajíčko už tam nebylo takže je zřejmě už na cestě a druhé se chystalo, měla jsem dobře průchozí děložní hrdlo nebo co a taky správný hlen, takže pan doktor konstatoval že jsme vychytali správnou dobu 🙂 . Jo a příťa měl spermio NORMOSPERMIE!!! Měla jsem z toho hroznou radost a spadl mi kámen ze srdce 🙂 , byla jsem na něj i na nás že jsme to tak vytáhli moc pyšná 🙂 . No a teď už nám zbývá jen čekat...což mě dost děsí 😒 .
Marki já se teďhubnutím vůbec nestresuju. Mám stres hrozný i bez hubnutí a s hubnutím bych to nedala, bych se zase sesypala ☹ . A takhle jsem zatím v pohodě, tak jako když se koukám na starší fotky tak si říkám, že bych hubnout měla. Ale prostě uvidíme...třeba za čas se o to zase pokusím 🙂 .

markiza
18. feb 2010

vendulak, tak to znie velmi pozitivne, moc drzim palce. cakaju vas dva tyzdne napatia, ale verim, ze to bude stat za to a zaciatkom marca najdes //. ja by som tiez tehu hned brala, ale pri mojej vahe cca 112 kg... neviem, trosku sa bojim, ale je pravda, ze tuzba je kazdym dnom vacsia.

beruska, aj chcem vidiet tortu, urcite bola super!

beruska81
19. feb 2010

ahoj holky tak zázrak se nekonal a mršina opět dorazila, no ale co se dá dělat ☹
vendul moc ti držím palečky ať IUI zafunguje a vy se radujete z miminka 🙂
markiz dort ještě nebyl, malý má narozeniny v úterý a slavíme to až příští sobotu, pak určitě hodim foto. Figurky už mám udělané, ale nic moc, no snad to malý ocení.
Já mám váhu o hodně větší a stále doufám, poprvé jsem otěhotněla a měla jsem 125kg, takže to určitě nevzdávej 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre