Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

markiza
16. máj 2010

viem, ze to tak nepojde aj dalej, ale tesim sa!!! 🙂 🙂 🙂

kraskanz1
16. máj 2010

caujte babizne 😎 ako sa dnes mate v tomto otrasnom pocasi unas este aj snehove vlocky poletuju a to sme na juhu slovenska 😝 a zevraj jar no hrozneee...prave som vstala po nocnej jaj hrozna noc uf...ale tak uz to mam za sebou 😔

marki citala osmt en clanok ale j amam pocit ze to neni doktor ale len nejaky cloviecik co sa na nete za gynekologa prestavuje...lebo normalny gyndos takto spacientkami nerozprava...takych je na nete vela 😕

kraskanz1
16. máj 2010

marki mohla by si poslat link aj na ten clanok kde pise o nas baculkach....som zvedava co tam popisal ten clovek 😠

kive76
16. máj 2010

ahojky, markizo, no blahopřeji k tak pěknému výsledku za 11 dní....to já mám pořád ty 3 kg dole...za 14 dní...no uvidím, snad to půjde dál... v sobot jsme byli v Praze na knižním veletrhu, no a dneska jen odpočíváme počasí nic moc...tak se nám nechce vylejzat z postele 🙂

markiza
16. máj 2010

...je mi tazko na srdci.... prave volal muzovi kamarat, cakaju babatko, chlapceka, v oktobri.... gratulujem im, ale netusim ako sa budem tvarit ked ich uvidim... nase babatko sa malo narodit v oktobri... tak som si poplakala, s muzom sme sa vystiskali bez jedineho slova... a musime ist dalej...

maryann007
16. máj 2010

ahojte baby ja by som sa moc pre obezitu nestresovala otehotnela som ked som mala 99 kg. Mozno mala rada otehotnela som pri sexe v bazene. Mozno sa to podarilo preto ze vo vode su vsetky organy nadlahcene a spermie maju ulahcenu cestu dnu. Pred tym som mala podstatne menej kil a otehotniet sa nam vobec nedarilo........takze radim plavanie 😉

kive76
17. máj 2010

ahojky, maeryann007 já se kvůli obezitě, nebo silnosti vůbec netresuju, jen jsem se rozhodla, že bych ráda zhubla...a pak " "tloustlnula " z mín kil...hi,hi...moje ségra otěhotněla po roce a 4 měsících s váhou kolem té 90 kg..no už aby bylo teploučko na to plavání 🙂

blandik
17. máj 2010

Já jsem taky otěhotněla, když jsem měla 97, ale je to tak strašně individuální, a obecně určitě pomůže kila ubrat, ale zase asi by to mělo být tak nějak v pohodě a ne při stresu.

Marki, to je mi líto, co se vám stalo. Musí to být těžké.

Dneska vyrážím na dietu, HURÁ. Já už se snad i těším. Druhé mimi jsem nějak přestala řešít. Snažíme se od léta a furt nic, co nadělám. Tak se asi vrhnu na tu dietu, a třeba to pak půjde. Teď jsem dostala ms po 47 dnech...tak co asi tak můžu čekat. Potřebuji trošku shodit a pak se asi vydám na gyndu za odborníkem.

kive76
17. máj 2010

blandik...to tehdá ségra už jsou to 2 roky ...co otěhotněla...nejdřív jí to nešlo a protože byla silnější přes 100 kg rozhodla se že zhubne, začla chodit do posilky...a protože tam nikdy nechodila.. tak začla myslet na to jak správně posilovat, jak správně jíst...za asi 2 měsíce sundala kolem 10 kg na těch 90 kg no a otěhotněla...jak začala myslet na něco jiného než dítě...tak jí to šlo, tak možná u mě je to taky psychický...nebo možná fakt nějakej problém u mě je..

no a jak otěhotněla , tak se bála ,že by tím posilování tomu mrnouskovi mohla ublížit, tak zas přestala cvičit...a za chvíli sezas pohybovala kolem té stovky...

kraskanz1
17. máj 2010

markiza viem prestne ako sa citis ja mam dve kamosky ktore nevedeli otehotniet a tak sme sa navsajom nejak podporovali a ked mi jedna po druhej oznamili ze su tehotne tak som plakala do vankusa 2dni ja im to zelam a zaroven im strasne zavidim..citila som sa ukrivdena ze oni maju ja nemaam hroneee...ale uz ma to casom preslo... 🙂 tera uz len potichu zavidim....

a co sa tyka tej vahy ja u vazne neviem teraz ci fakt kilami to je alebo cim ze neviem otehotniet... 😒

kive76
17. máj 2010

váhou to vůbec nemusí být...dvě moje silnější kamarádky hned otěhotněly

vendulak
17. máj 2010

Ahojte holky! Dobrovolně se přiznávám, že vás zase asi nedočtu 😒, nějak nemám moc na to sedět tady a číst, děsně mě bolí hlava a vadí mi jak počítač hučí 😒.
A co jsem tak zběžně koukla tak Kami taky chci říct že je mi moc líto maminky ☹. A zároveň bych chtěla moc moc popřát Vilémkovi vše nej k narozeninám!!! 😵 😉
Jo a pokud jde o to hubnutí. Já už si kolikrát říkala že mi to nejde, že se na to vyprdnu, že prostě jsem tlustá a tečka. Někdy když se nakoupí nějaký oblečky tak si říkám, že i baculka může být hezká 🙂. Ale já si váhu prostě neumím asi udržet a pokud jím nějak normálně s příťou tak tlousnu a tloustnu. A to bych za chvilku mohla skončit taky jako lítací balón 😒. Takže pokud nebudu mít trpělivost tak stejně jednou někdy se na to vyprdnu, protože už mě to neustálý omezování pěkně štve a ty víčitky z každýho normálnějšího jídla. Ale to bude až jednou. Zatím si říkám že sem mladá a mám ještě spoustu toho před sebou tak abych to nějak ustála a hlavně a především pro miminko prostě musím zatnout zuby a prostě něco s timi kily dělat! 😠
Jinak včera jsme už měli na účtě výplatu takže se udělal nákupek...no děs 😠 (museli jsme koupit i maso, který jsme krom kuřecího snad nikdy nekupovali protože jsme vždycky dostávali z prasete od mého táty) a nákup a 2 000,- v prdeli ani jsme nemrkli 😒. Teď ještě daně...no děěěs holky 😒. Ale chtěla jsem napsat, že včera jsme tedy nakoupili. Dneska ráno jsem se zvážila a změřila a začala s dietkou 🙂. Zatím jsem tedy měla jen k snídani půlku malého ananasu a půl skleničky Cappy džusu s antioxidanty. A teď si vařím k obědu zeleninu a pak si udělám na mini domácím grilečku masíčko. No jsem na sebě zvědavá 😖 . Ale musííííím 😀.
Marki můžu se zeptat kolik chleba jíš k tomu obědu? jak je cca velkej? Já vůbec nevím...
A taky jsem chtěla moc moc poprosit o receptík jak si psala že budeš mít těstoviny s brokolicovo česnekovou omáčkou 😉. Mňam, zní to výborně, ale jak bych ztoho udělala tu omáčku mi jasné není...já koukala že ty dny nějak snad půjdou, akorát právě co s tima těstovinama pořád to netuším, když se nemůže skoro nic k nim, že jo. Jediný co mě napadlo byli jakože s rajčatovou omáčkou, italskýma bylinkama a žampiony a pak zeleninový kus kus. A k tomuhle dni nic moc nevím. A recepty jsem viděla jen takovou podivnou pizzu a kmínovou placku nebo co a to se mi moc nezdálo 😒.
Jo a to cicer neboli cizrna tak tu znám! 🙂 Kupuji, a máme jí moc rádi. Taky kouknu po nějakých nových receptech na ní 🙂.
Já jí dělala zatím hlavně uvařenou a pak na wok pánvičce smíchanou s pečenou cibulkou, slaninou (při dietě kuřecí šunkou) a kysaným zelím. A je to mňam 😉.

markiza
17. máj 2010

ahojte, uz je mi lepsie na dusi... ideme dalej...

Kraskanz, hladala som tu jeho odpoved, ale uz som ju nenasla, to som citala este minuly rok nez som otehotnela... a vies, ze ten doktor zahumensky je uznavany bratislavsky gynekolog.... veru s ludskemu jednaniu ma tak daleko, ze osobne by som ho nebrala ani za veterinara pre mojho psa....

ja som sama dokaz toho, ze len kilami mozne otehotnenie ovplyvnene nie je, za 5 rokov som bola 5x tehu, ze mam len dve deticky je sice ina vec, ale s otehotnenim problem nemam... a tukam na drevo, ze ani nebudem ak sa do toho rozhodneme prastit. obezita si ale so sebou prinasa kopec inych moznych problemov, od tlaku, cukrovky a inym moznych ochoreni... jasne, ze najidealnejsie by bolo tie kila pred tehu zhodit... ale ved vieme, ze realita je ina, casu malo a tuzba obrovska...

kraskanz1
17. máj 2010

nemusi ale moze ...ale to nevie nikto ☹

kraskanz1
17. máj 2010

krasne si to napisala markiza tu poslednu vetu uplne uzaneeeee 😲 .

no zda sa mi ze je nejak navelko ten zahumensky...asi tym ze mu stupla sva do hlavy... 😠

kraskanz1
17. máj 2010
https://www.youtube.com/watch?v=2c-LrGuNJXI


baby trosku vtipne video zo slovenskej tvorby...kukni te si na zlepsenie tej pochmurnej nalady 😀

kraskanz1
17. máj 2010

boze ten moj pravopis ja neviem normalne pisaaat...baby sory za chyby 😝

markiza
17. máj 2010

ahoj Vendulka, ako ste prezili vikend? dalo sa so svokrovcami?

my jeme celozrnny chleba, velkost podla toho aky kupim, momentalne ale jeme suchare celozrnne, muz priniesol obrovsky balik, vraj ked dietime, ale je velmi chutny, tak z toho si dam 3 kusky (asi 7x7 cm).
tie cestoviny nakoniec neboli omackove, ale boli chutne, dala som usmazit kopu cesnaku na olivovy olej, na to brokolicu a dusila som ju kym nezmakla, potom so to hodila na spagety a obom nam to chutilo, deti mali vtedy maso so zeleninou, ale pustili sa na konci aj do nasho. v den ked papas cestoviny, teda uhlohydraty mozes kludne aj zemiaky a rice. decka maju radi domacu pizzu, tak im robim klasicku a nam na spodok vela cesnaku, olivac, rajcinovy pretlak, rajcinu, papriku, articoky... aj to sa da. zemiaky su napriklad velmi chutne pecene v rure s brokolicou, mrkvou a provensalskym korenim a k tomu salat...
ja nam teraz robim sampinony na cibulke, do toho pridam kecup, trochu smotany a na koniec syr + ja este musim tabasco a je to super s tych chlebom... dnes nemame chut na maso, tak ideme na syr... veceru mame naplanovanu viac druhov syra a zeleninovy salat.... mnam. drzim palce, prve dni su kriticke...

markiza
17. máj 2010

Kkami, dnes robim detom cestoviny s krevetami a muslami:

suroviny: krevety, musle, cervena kapia, cibula, hrube slize (cestovina).

priprava: osmahnem na oleji cibulku, pridam papriku, tiez trochu osmazim, pridam krevety, musle... osolim a dusim takmer do zmaknutia. nakoniec pridam este neuvarenu cestovinu, zalejem vodou alebo rybacim vyvarom a vodu dolievam dovtedy kym nie je cestovina makka... tiez mnamka, zalizuju sa az za usami 😉

markiza
17. máj 2010

Kraska, dobre videjko 😀 😀 😀

kkamca
17. máj 2010

AHOJ VŠEM
markizo dnes jsem si koupila takovou směs moře je tam i olihen ,krevety,mušle.byl to myly sáček 500 g za 100 kč v akci,ale pro začátek a na chut mi to bude stačit na víc porcí.
Prosím tě ty těstoviny to jako přihodíš normálně k těm krevetám a zaliješ jako vodou?Není to pak od těch nudlí bílé a lepivé?
Já sem zvyklá vařit těstoviny zvlášt.. 😕

vendulak
17. máj 2010

Marki ahoj!
Jo víkend nakonec docela O.K. Já jsem šila nové závěsy na okna i průchod do kuchyně a zase z ty z kuchyně přešívala do obýváku, takže jsem skoro celou sobotu seděla za šicím strojem. Tchýně tedy přišla jednou kouknout a zase odešla. Tchán zase uháněl příťu k práci, a mě si všimnul tak 2x, no byla jsem docela ráda.
Jinak taky ale v neděli než odjeli tak nám tchýně přišla něco dát jakože ochutnat, takovou malouvěc smaženou v trojobalu. Něco z toho malinko koukalo, jakoby kost. Tak sem tedy ochutnala i když sem se bála, příťa se do toho pustil z chutí. Tak se ptala co myslíme že to je, tak sem říkala že něco rybího. No byli to nějací kraby. Jakože krabí maso a v tom kousek klepítka 😕. No kousla jsem do toho jemně dvakrát před ní, abych neurazila a sotva zmizela předala jsem to příťovi. Takže jsem se utvrdila v tom že já a mořský příšerky fakt ne e 😀.
Jinak děkuju za tip na jídlo 😉. A ještě dotaz rice...je rýže? Protože ta mám za to je tam v dnech s luštěninama? 😕 No mám v tom zatím docela bordel 🙂. Plánuju teď vypnout počítač, protože hlava mě fakt bolí děsně a ibáč nechci 😒. Tak si chci udělat takový tabulky, s číslama dnů a vždycky si jí přimagnetuju na ledničku a napíšu si tam jídla na ten daný týden.
Jo Marki...a piješ poctivě po každém obědě ten vývar? já nikdy vývar samotný neměla a dneska si tedy dala ten z tý zeleniny vařený a skoro jsem se pozvracela. Udržela jsem to fakt jen tak tak. Takže tohle nevím jestli budu zvládat 😒.

markiza
17. máj 2010

ahoj Kami, toto spanielsky sposob pripravy, ale kludne mozes cestoviny uvarit zvlast a potom to zmiesat. spanielske rizoto = paella je tiez konzistenciou ine ako to slovenske ci ceske... ine ale podla mna tiez chutne.

kive76
17. máj 2010

vendulak: tak já najedu na tu dietku...tu změnu stravování 5x denně..

kive76
17. máj 2010

kkamco: v jaké krámě to mají zlevněný...?

kive76
17. máj 2010

to já bych zblajznula na posezení celý....jé já ti tak závidím..

kkamca
17. máj 2010

kive76:brala sem to v pražskym tescu v Letnaněch.Po cestě z HP..tak nevím jestli to budou míi i ty menší tesca.
Já např i co se týká oblečení--tady u nás vůbec v tescu nevedou a v těch velkých jo.Dnes jsem si na sebe sehnala na doma ve slevě tepláky krásné růžové 😀 sametové za 260 kč.Takže supiš cena.A dokonce i ve velikosti 52..mi stačila..a to sem nezhubnula.Akorát tam mají jiné číslování ..sranda,.. 😀 😅 😅

kive76
17. máj 2010

kkamca: no zítra musím do tesca na Kladně, tak se tam juknu..to na Kladně mají i ty oblečky...ty jsou docela dost zásobený...

kkamca
17. máj 2010

markizo:jinak je neochucuješ vůbec?jen sůl ?

vendulak
17. máj 2010

Kami vidíš to já si teď koupila na chatu nááádherný (sportovně vyhlížející 😀) tepláky u čangů a bylo mi líto za ně dát 2stovky 😀.
Ale jo v Tescu mají pěkný oblečení a často i pěkný akce. Tam já bych si vybrala vždycky něco...takže tam radši moc nechodím, abych moc neutrácela 😀.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre