Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

vendulak
23. máj 2010

Kamčo a ona stimulovala Clostilem nebo injekceme? Napadá mě jedině že by ty vaječníky byli po tich větších dávkách hormonů víc bolavé. Jinak absolutně netuším co by na tom mohlo bolet. Nebolí na tom fakt totiž nic. A i když se zajdete zeptat tady na koníkovi do témy IUI, kam se holky často chodí ptát jestli IUI bolí tak všechny holky tam říkají že NE 😉.

kraskanz1
23. máj 2010

ahoj vendy no super to v tom tesku si dobre vyriesila 😎 gratulujem ze si odolala dortiiiku...som na teba pisnaaa 😀
a co sa tyka IUI tak ja som nieco citala ze na to pouzivaju nejake klieste typujem ze asi na stiahnutie krcka,ze??

beruska81
23. máj 2010

čaute baby 😀
no víkend skoro končí a zítra zase do práce, ale užili jsme si spolu doma, takže jsem spokojená. 😵
Vidím, že probíráte IUI, já jich mám za sebou sedm a nic nebolelo, opravdu je to jako gyn. vyšetření. I když znám holky, které nestimulovali injekcema jen clostylem jako já a bolelo je to, tak nevím, říkali, že mají v pochvě nějaké zúžení tak proto, ale jinak je to bezbolestné 🙂 Myslím, že se není čeho bát. Ani IVF mě nějak nebolelo, jen po odběru, jsem měla jeden den divný pocit v oblasti vaječníku, ale nic hrozného 😉
Vendul šikulka 😉

markiza
23. máj 2010

Vendulak, ved to si vcera zvladla bravurne!!!! gratulujem!!!! ja mat uz tortu v kosiku, tak ju nevratim ani nehodou, lebo by som uz bola zzita s tym, ze ju zozeriem 😀 😀 😀 😀 my sme mali dnes na obed zeleninovy salat + cestovinu a vecer snad dam salat ako trest za ten vcerajsok.... nesiem sa vazit, nesmiem...
zda sa, ze teda vasa mini kriza je zazehnana podla toho co pises. tvoje pocity si nevycitaj, potrebujes cas na to, aby si blbe poznamky dokazala prejst bez toho aby sa ta dotkli. ak to chape aj tvoj priatel, tak je to skvele a netreba to riesit. len mu to nikdy nezabudni vysvetlit, aby vedel co a preco citis.

ahoj Kkami? ako vikendujete?

markiza
23. máj 2010

ahoj Beruska, ako si dopadla s tymi korunami co ti chybali? nenasli sa nejako?

markiza
23. máj 2010

@vendulak, uz si dostala prvu pokyretovu mrchu?

kkamca
23. máj 2010

Vendy stimuluje clostilem..5 tbl.Ale ona má taky něco s krčkem-asi užší.Tak jí to musí kleštěmi roztahovat. 😔

marki nevíkenduji nijak..pršelo a všude je mokro.Teprve nedávno vylezlo slunce,tak jsem honem vyprala povlečení.Uklidila byt,vařila polévku a mám koš na žehlení.Ale se mi nechce .Takže dnes už jen u netu 😎 😀

Beruško ahojky.

vendulak
23. máj 2010

Krásko tak o žádných kleštích já nic neslyšela, ani sem je neviděla a ani na mě nebyli použity. Viděla jsem i přímo co měl Dr. při druhém IUI připraveno. A fakt jen zavede zrcátka a pak kanilku a stříkačku s bojovníčkama. A fakt to vůbec nebolelo 😉.
Beru koko máš tich IUI za sebou fakt hodně ☹. A teď to tedy necháváte být na neurčito, nebo máte něco domluveno v CAR po pauze? Nebo o něčem uvažuješ sama?
Marki sice to nebyl přímo záměr, ale zvládla jsem to no 😀. A ono kdyby ten dort byl nějakej třeba s marcipánem, kterej já miluju nebo oříškovej tak bych ho asi taky nevrátila 😀. Ale díky Bohu takový tam neměli a tenhle čokoládový...no prostě jsem shledala že už na to ani chuť nemám, tak proč zkazit to úsilí co teď vynakládám... 🙂. Takže nakonec jsme to prostě zvládli a místo depky z toho že jsem zase selhala, mám radost že dietku zatím zvládám a ještě mám krásné nové džíny 😀. A tedy my měli dneska špagety. Já celozrný bio, příťa normální a rajčatovou omáčku se žampionkama a italským kořením a tak a příťovi jsem do toho pak zamíchala ještě kus točenýho salámu 😀. A k večeři teď peču ty Hraběnčiny řezy a vypadají výborně a už se na ně mooooc těším, i na kousek čokolády 🙂.
A s příťou o tom mluvím. Mluvila jsem s ním o tom už předem a on se zarazil taky když tam viděl jejich auto a věděl že tam nechci, možná to nechtěl ani on. A pak jsem mu to ještě jednou všechno řekla v autě. A co no, tak holt jsme aspoń odvedli kus práce tady doma. Na chatičku zase pojedeme 🙂.

kraskanz1
23. máj 2010

caute baby ja som dnes varila hrachovu polievocku kremovu s oprazenimi chlebovimi kockami...a druhe bola riza s pecenym kuriatkom a broskynovym kompotom...jaaj tak som sa napapalaaaaa 😅
beruska a to uz sedem IUI si mala???ako je to mozne ze stale niesi tehu??ved ked je vajicko aj spermiky tak co este tam ma byt aby sa to podarilo...ja to nechapem 😠

vendulak
23. máj 2010

Kami aha, tak to je něco spešl, to neznám 😒. Ale už to slovo "kleště" zní děsně 😒.
Tý jo u vás pršelo? U nás je celý víkend nádherně 😵. Taky jsem ráno stáhla postel a dala prát povlečení ať se suší na sluníčku 😵.

Jinak Marki ne ne první porevizní ještě nedorazila a dost se bojím, že si ještě počkám 😢. Vůbec netuším kdy by tak mohla dorazit ☹. Holčina tady z koníka co chodí do stejného CAR jako já tak říkala že jí dorazila za 7 týdnů 😒, do tý doby asi umřuuuuuu 😢. Vždyť já si každou volnou myšlenku vymýšlím, jak to doma všechno budeme uspořádávát pro miminko, kam dáme co a tak 😵.

beruska81
23. máj 2010

Marki penízky se nanašly, takže z výplaty to musím dát, jsem sice naštvaná,ale nic s tím nenadělám 😠
Vendul jo my jsme prvně zkoušeli pořád IUI a když se nedařilo tak jsme šli do IVF, ale taky nic. My to teď vůbec neřešíme, jako miminko si hrozně všichni tři přejeme, ale není teď vůbec prostor to nějak řešit. Marek převzal všechno podnikání na sebe, oni totiž s mojim taťkou pracovali společně, takže je to teď všechno na něm. Do toho já pracuju a dny co jsem v práci spím u našich, protože z domů do práce to mám 35km a to by se mi nevyplatilo pořád jezdit tam a zpátky a naši bydlí kousek od práce takže tak. Takže teď moc dnů nejsme spolu, no prostě máme to teď hodně komplikované a skoro vůbec se nevidíme. Ale zase si krásně užíváme když jsme všichni spolu 🙂

beruska81
23. máj 2010

krasko to já nevím jakto, že nejsem těhu, poprvé jsem otěhotněla přirozeně, sice to dlouho trvalo než se povedlo, ale malý je na světě, no a teď pořád nic. A my by jsme si tak moc přáli miminko, ale o tom vám nemusím vykládat.
Holky letím za mojima zlatkama. Dneska zkusíme malého dát spát do pokojíčku, tak uvidíme, protože už se to sakra musí naučit 😉

markiza
23. máj 2010

Beruska a mozno prave koli tomu, ze na miminko teraz tak upato nemyslite pride aj samo, aby vam v dobrom "prekazilo" vsetky plany 😉 tie peniaze... je jasne, ze ta to stve... kurnik. mne raz na poste tiez cosi chybalo, ale len okolo 300, ale tiez ma to desne stvalo...

Venduli, ta prva mrcha moze bezproblemov dorazit az za 6 tyzdnov, to sa poklada za normalne. hlavne nech pride a je normalna, ja som dnes 29 dni od potratu, ale neviem ako to pocitat ked sa to stalo prirodzene.... dnes som si zacal davat kvapky na cyklus, vraj aj na vyvolanie ms, tak uvidim... ale mohla by prist coskoro, potom 9.6. idem po vysledky z embrioskopie a hned potom sa objednam do ambulancie pre planovane rodicovstvo.

vendulak
23. máj 2010

Beru jak říkala Marki, třeba to že právě máte teď tolik jiných radostí a starostí vám uvolní to upětí k miminku a třeba právě to bude ta pravá medicína! 😉

Marki jako já vím, že mrcha může klidně přijít i za 6 týdnů a bude to v normálu, ale já jí chcu co nejdřííííííív, aby jsme se co nejdřív mohli zase znova snažit!!! Já jsem dneska přesně měsíc od revize. Čili asi 31dnů? 4 týdny a 2 dny? Ale možná bych u tebe tipla že si tělo dá taky trošku víc načas než normálně. přece jenom se tak nějak musí vzpamatovat, očistit... 😉. Můžu se zeptat co je ambulance pro plánované rodičovství? To jsem ještě neslyšela, že by u nás něco takového bylo...?

Holky já už bych tu buchtu nejradši sežrala!!!! A celouuuuuu 😢 😠

markiza
23. máj 2010

Vendi, neviem ako je to v cechach, ale na slovensku podobna ambulancia tiez nie je. tu pocas tehu bezne neprichadzam do styku s gynekologom, len s dulou ak je tehu bezproblemove a to iste je aj ak sa rozhodnem pred otehotnenim navstivit dokiho, idem do ambulancie pre planovane rodicovstvo, nie ku gyndosovi... inak moc neviem ako to chodi, lebo sa tam chystam prvy krat. ale ked som rusila poradnu, ktoru som mala naplanovanu ked uz som nebola tehu, tak mi hned teta na recepcii povedala, ze ked sa na to budem citit mam sa objednat tam, ze mi tam vysvetlia co a ako... tak uz sa neviem dockat... chcem byt opat tehu...

vendulak
23. máj 2010

Ty jo Marki vůbec nepřijdeš do styku s gynekologem? 😕 Tak to docla zírám 😕. A dula je něco jako sestřička? 😕
Jinak tý jo, nepřijít do styku s gyndařem o tom já si můžu nechat jen zdát 😀. Tuhe jsem zrovna vzpomínala, jak jsem se dřív děsila každé návštěvy gynekologie, jít si tam i jen pro antiko byl pro mě očistec, jak sem si myslela že to nikdy nepřekonám, že už tam příště nikdy nechci, a že bych nikdy nešla ke gynekologovi jako chlapovi....nakonec jsem skončila u gynekologa chlapa...od něj do CAR kde jsou jen doktoři chlapy...a nohy jsem před nima za tu dobu snažení roztáhla tolikrát že bych to nespočítala 😒 😀. Už mi to skoro přijde pomalu jako automatika. Prostě někde v mozku zafixováno "chceš dítě?, tak musíš!!!". A já bych pro něj fakt udělala cokoliv jen kdyby už bylo 😢. Někdy mám dny, kdy mám pocit že už bez něj nevydržím ani jeden nádech, ani minutu a pořád prostě se ptám proč? proč naše miminko, které jsme si po tich letech tak těžce vybojovali, proč nemohlo žít? 😢
A věřím, že se nemůžeš dočkat. Taky se těším na další návštěvu v CAR, abych věděla co dál, měla zase nějakej směr a naději...

markiza
23. máj 2010

Vedni, takze vy pojdete do CAR tiez co najskor, hned po prvej ms? no ja sa priznam, ze pri prvom tehu som musela na "kozu" okolo 35tt koli steru na streptokoka a potom az v porodnici, ster po 6-tich tyzdnoch robila ta ista dula, ktora mam mala na starosti pocas tehu... potom dva MA, to boli kontrolne uzv spodom a pri malom na zaciatku tehu koli cytologii a na konci pred porodom... no a teraz 3x vnutorne sono... inak som u gynekologa nebola... uvidim teraz, asi poziadam o ster na vsetky tie "kravovinky", ktore mozu sposobit potrat...
Inak baby, stery vam robili na chlamidie ci na ureu? aj to moze sposobit docasnu neplodnost alebo problem donosit mimi.

kive76
23. máj 2010

ahojky markizo...protože náms přítelem už rok a 3 měsíce nejde mimčo, tak přítel byl na spermiogramu a sperminky jsou v normě, a na tý chlamydii už jsme byli, a ještě na odběrech krve na HIV, žloutenku, syfilis, a já ještě na odběrech krve na hormonální profil a štítnou žlázu, a toho 17.6. se dovíme jestli tady není někde nějakej problém, jestli něco nemáme, a když to bude o.k. tak protože ty spermijky jsou v pořádku, tak pak mi ještě udělají různý vyšetření...jo a ještě mě čeká začátkem června ultrazvuk dělohy....a doufám, že se brzo zadaří...už bych se ráda přidala mezi maminky.

kive76
23. máj 2010

jo jinak já ke gynekologovi chodím pravidelně každej půl roku kvůli cytologii, kterou taky potřebuju do toho gennetu...zítra jdu na kontrolní cytolku, tak doufám, že bude o.k..ale výsledky tohohle jsou do 14 dní...což se krásně stíhá do toho 17..

markiza
23. máj 2010

Kive, tu robia cytologiu kazde tri roky 😠 minuly rok som sa chcela objednat, lebo naposledy mi ju robili zaciatkom roka 2008 a odfukli ma s tym, ze az v 2011... to ma celkom stve 😒
drzim palce na cyto aj na celu peripetiu potom, kazda zena, ktora potom tuzi si zasluzi byt mama...

kive76
23. máj 2010

no to je divný, že až takhle za dlouho...u mě je ta cytologie podle toho jakej je výsledek, ale větišnou je to tak ten půl rok, či 8 měsíců, když se jí to nezdá, tak i třeba po 3 měsících ale naštěstí ted je to o.k. no uvidím zítra, ale žádný problémy nemám, tak snad to bude o.k. dík za držení palečků. 🙂

markiza
23. máj 2010

no aj mne sa to zda dlho tie tri roky, ved za tri roky uz mozem mat konecnu fazu rakoviny krcka, ale jednoducho to tak je. takze teraz najblizsie sa objednam na januar 2011, ale verim, ze to uz budem uspesna tehulka 😵

kive76
23. máj 2010

no to určitě budeš 🙂

vendulak
23. máj 2010

Marki mě na kontrole v nemocnici, která byla 2 týdny po revizi řekli že je vše v pořádku a že mě předávají zpátky do péče CAR a že s nima se mám i domluvit co dál a jestli se budeme smět znovu snažit a kdy. Tak tam jsem volala a obědnali mě na kontrolu jakoby po 6ti nedělí a to na 7.6. Tak jsem zvědavá co mi tam řeknou. Ale i kdyby nám řekli že si máme dát pauzu než by jsme šli znovu do IUI, tak se chceme snažit doma. Jsem zdravá, v pořádku tak proč ne, četla jsem že když je revize do 3. měsíce těhu a nejsou po ní žádné problémy tak ani není důvod dělat pauzu. A proč zahodit to jak je "pohnojeno" 😒. Takže já si myslím pro sebe, že v CAR řeknou že si máme dát 3 měsíce pauzu, a to by jsme to zkoušeli doma a pak by jsme případně šli zase do IUI, ale doufám a modlím se že tak dlouho už to snažení a čekání teď trvat nebude.
A jinak mě dělali veškeré stěry v CAR při první návštěvě a našli nějakej malej vir na který jsme dostali oba antibiotika, a jinak jše O.K.
kive koukám, že u vás v CAR postupují stejně tak jako jsme si tím prošli my 🙂. Jen doufám, že u vás to už nebude trvat tak dlouho a brzy se přidáš mezi šťastné těhulky a maminky 😉.

markiza
23. máj 2010

@venduli , tak to mas termin v CAR uz onedlho, budem drzat palce!!!

markiza
23. máj 2010

Beruska, ako slo zaspavanie v samostatnej izbicke?

vendulak
24. máj 2010

Ahojte holky! 😉
Tak jsem dnes ráno odvážně stoupla na váhu a od posledního vážení ve středu pryč jen 0,8kg, takže sečteno asi 2,8kg pryč za týden. No dle Markina příkladu se přiznám, že jsem snila o tom že by to mohlo být víc. Ale musím být realita a i tohle je dobrý 🙂. A trochu si vyčítám, že jsem si tý buchty včera dala moc ☹. Takže aspoň pro příště vím, že jestli chci hubnout tak buchty míň 😀.
A dneska budu mít ovocný den, tak to jsem na sebe zase zvědavá 😀.

markiza
24. máj 2010

ahojte,

Vendulak, zo mna si priklad neber, sice som hned dala dole 5kg, ale odvtedy to stoji a nechce sa pohnut, radsej chod 3kg tyzdenne, ale pravidelne. gratulujem!!!! podla mna aj 2.8kg je uspech, len to nevzdavaj. dnes mame vitaminy, to ma zvacsa prepadava vecerna kriza, takze este som nevyhrala...
co planujete na dnesny den?

vendulak
24. máj 2010

Marki tak to mě zase ten ovocný den nevadil. Jak sem říkala já absenci slaného fakt neznám. Mě spíš v ty jiné dny chybí absence sladkého. Sladké je fakt moje prokletí viz sobotní depka a dort v nákupním košíku 😒.
Jinak na dneska jsem měla k snídani malinké jablíčko a dvě kiwi. A k obědu tu mám dva banány, které chci dát na chvilku na pánvičku (to jsem našla tip v tich receptech k dietě a tam psali rozmačkat na ně čerstvé jahody) s jahodama, ale čerstvé nemám, tak sem vyndala pár z mrazáku co už tam mám beztak dlouho a ohřeju je aby byli teplé a tima teplýma jahodama přeliju banány. No jsem na to hodně zvědavá. A k večeři bude asi zase čerstvé jabléčko nebo dvě 🙂. Co plánuješ ty? 😉

markiza
24. máj 2010

ja som mala jeden banan, na obed sa posnazim zohnat ananas a vecer nejake jablko... v tento den kuchtim len pre deti. ten tvoj obed znie mnamkovo 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre