Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

blandik
25. máj 2010

marki - raději se ani nepídím jakou má náš stroj maxhmotnost, ale povážlivě pode mnou vrzal. Pěkně mě te'd bolí nohy, celá jsem hotová, ale jinak supr.

Kive - je to tak. Na tu dvouletou variantu musí být určitý minimální denní průměr příjmu, ale už si nepamatuji onu výši.

Jo, jo malý má nějaké potravinové alergie. Tedy měl od 3M atop. ekzém na pusince, doktoři byli tak nějak všichni na houby a měla jsem štěstí, že se mě ujala jedna moc chytrá maminka a radila nám jak postupovat. Takže s její pomocí jsme ten nejhorší nápor ekzému zvládli do jeho 9ti měsíců a pak už se vyskytoval jen tak občas. Ale nicméně nejí ony mléčné, vaječné věci, žádnou sacharózu, skořici, ryby, hovězí, čokoládu...prostě má HA jídelníček a já doufám, že mu ty potravinové alergie vymizí do tří let, aby mohl do školky. Nikdy mi to tak nepřišlo, ale dá to docela fušku vymyslet mrněti jídelníček bez mléčných potravin.

markiza
26. máj 2010

Baby ahojte, kde ste sa vsetky podeli??? co uz prestalo prsat a travite dni vonku???

@blandik , tak to musi byt celkom makacka mat neustale na pamati co Misko moze a co nemoze papat, hlavne teda pri vymyslani jednalnicka aj v ramci rodiny. drzim palce nech je tvoje usilie odmene v podobe vymiznutia tych alergii. nastastie ja take nepoznam, ale viem si predstavit, ze to nie je jednoduche.

kive76
26. máj 2010

ahojky, markizo: já jsem v práci..no a tady v Praze prší průběžně, chvíli svítí sluníčko a pak to zas začne...děs běs..

markiza
26. máj 2010

mne teraz volala mama, ani u nas to nevyzera lepsie, stale leje, uz treti tyzden a vsetky polia a pozemky v okoli su zaliate vodou, este stastie, ze rieka zatila zvlada... ale normalne toto pocasie vobec nie je. 🙄

dopracovania @kive76

kive76
26. máj 2010

a kde bydlí máma? tak já jsem z Kladna, a u nás naštěstí žádný řeky, potoky nejsou takže nás nemá co vyplavit...

kraskanz1
26. máj 2010

ahojte baby ako sa maate??ako ste sa rozpisali... 😎
citala som vas len tak na rychlo ..tak co ako vam ide dietovanie..mne daako ta vaha stoji zilo zo mna len par deka ale asi preto ze som trocha polavila a nedavam si az taky pozor...ale tak co uz 😅 ono ta kriza asi na kazdeho zvas dolieha ,alebo nie? 😵
a neviem ako ci sa ta tabulka bude robit tak ja som dnes 29DC a mrcha este nikde a ani by nemusela chodit 😀

kive76
26. máj 2010

ahojky, taky bych byla docela ráda kdyby mi menzes příští týden nepřišla 🙂 jo a hubnutí mi nejde...jsem nějaká nenažraná... ☹

kraskanz1
26. máj 2010

no to mame asi PMS.... 😉 aspon sa je na co vyhovorit 😀 ...no ale ja som sa teraz zobudila po nocnej a dobre som sa napapala prazenice mnaaam taku chut som mala na vajicko ze som si urobila z 3 vajec... 😖 a este dnes budem robit vyprazany syr so zemiakmi atatarskou takze to ma od diety veelmi dalekoooo 😅

markiza
26. máj 2010

tak sa hlasim aj ja k PMS, cely den pohoda a teraz vecer... najskor cicerova polievka (skor kasa to uz bola), potom cicerova pomazanka na dvoch chleboch, jedno cornetto, jedna plechovka oliv a jedna coca-cola... fuj, ano to vsetko som zozrala.... a mozem zajtra opat pokracovat 🙄 🙄 🙄

vendulak
27. máj 2010

Ahojte holky, tak já se sice bojím říct že u mě jde o PMS, ale taky by už mohla dorazit, občas podbříšek pobolívá, a taky sem teď děsně náladová, plačtivá a mám chuť sežrat na co přijdu 😒. Takže možná taky jo. A Marki včera jsem tedy zhřešila taky, solidárně s tebou 😀. Příťa měl totiž svátek tak jsme měli pizzu a kolu a kousek buchty. A ještě v obchoďáku sem mu užrala kus sekaný v housce 😒. No děěěěs no 😠. Nějak mě teď nic neba, ani ta dieta 😒, tak ale snad to nějak přeperu a zvládnu tu nechuť na činnosti a chuť na jídlo 😀.
Jinak se omlouvám, že nakukuju až teď po dvou dnech, ale tuhle mě tu někdo tak naštval a zklamal, že se mi na koníka ani nechtělo 😒.

beruska81
27. máj 2010

Ahoj holky no vy si teda dáváte do nosu. Já jsem si taky včera večer k tv dála nanukový dort, ale nic moc.
Vendulko copak se stalo? 😕

kkamca
27. máj 2010

ČAUKY HOLKY..
Tady je zas dneska bouřka --fuj.
Jinak jsme byli celá rodinka u zubáka.Naštěstí vše ok.. 😝
Jak se máte?

markiza
27. máj 2010

@vendulak ,ahoj 😵
tak dufam, ze som ta nenastvala ja 😔
ako dnes, pokracujeme? bude aj lepsie uvidis, zivot ide vo vlnach, raz si hore, raz dole... drz sa!!!

@beruska81 a @kkamca ahojte, my sme dnes vyrazili na nakupy letneho oblecenia pre deti, tak som sa vysantila v ramci moznosti 😉

markiza
27. máj 2010

@vendulak , este som zabudla... vsetko najlepsie k priatelovmu sviatku!!! ak sa nemylim vola sa Filip, ze? to len aby som ho nepremenovala 😵

kive76
27. máj 2010

ahojky, kkamco: ted nějak všechny bolej zuby....mě teda jo, ale bojím se zubaře...tak to ještě na pár dnů odložím,a zavolám si tam v pondělí, jo a ještě mi kus zubu upadlo...děs...

jo a jinak v penny marketu od zítra jsou zlevněný žy mořšký plody 500 g za 70 kč....zítra tam naběhnu a koupím si hned dvoje...už pomalu slintám...hladem , chutí po nich... 🙂

vendulak
27. máj 2010

Marki nééé ty rozhodně né 😉 😀 Jinak já jsem holt pěkná krůta...ráno jsem si zase vzala k snídani buchtu ☹. Když mě to ovoce už moc nechutná 😒. Ale byla jsem na sebe pak děěěsně naštvaná 😠. A i když se mi nic nechtělo vařit ani k obědu, prostě mám nějakou depku a nechce se mi do ničeho ☹, tak nakonec sem si řekla, že musí, a když toho nejsem holt schopná kvůli sobě tak musím kvůli miminku. A udělala jsem si tedy pěkně k obědu bulgureto a taky uvařila hrách na nedělní hrachovku 🙂. Tak teď zase snad budu pokračovat dál dobře 🙂.
A za přání pro příťu děkuju 😉. A ano je to Filip, psala jsem že jsme právě včera zhřešili, protože měl svátek 😒. No a to ještě dneska mu přijede přát máma s přítelem tak pro ně tu mám buchtu ještě na ní budu mazat smetanu, tak snad si nedám, ale né už ne, ráno jsem na sebe byla naštvaná pak fakt hodně.
Kive vidíš to já taky zrovna chtěla volat k zubařce, ale došlo mi že už je pozdě, ona má jen do dvou, tak zavolám zítra ráno, vypadla mi nejspíš plomba co mi dělala minule na moudráku, je v něm pěkná díra 😒. Já dřív měla taky ze zubařů úplně děs a vlastně se hrozně bojím dodnes, i když o malinko asi míň. A tedy teď tam vždycky chodím se vším radši zavčasu než mít pak nějakej velkej au problém.

blandik
27. máj 2010

ahojte, taky se bojím zubařů. Navíc ta naše zubažka ne a ne píchnout injekci. Vždycky si přísáhám, že si už na zub nenechám sáhnout bez umrtvení a ona mě vždycky nějak odbyde. Jak to je u vás? To by mě docela zajímalo. Posledně mi tvrdila, že u dolních zubů injekce nemusí vždycky zabrat, tak že to ani nebudem zkoušet - a já jsem zase přesvědčená, že se jí nechce čekat, až zabere injekce a chce šetřit časem. Docela zvažuji dojíždění za zubařem cca 100km, kde bych měla jistotu, že dostanu injekci málem při vstupu do ordinace.

Vendulátko - to znám, všechny ty chutě při dietě a pak ty výčitky. Já si připadám vždycky na začátku strašně v pohodě, jak vlastně ani mlsat nemusím, kupuji i manželovi sladkosti a pak je velkoryse ignoruji, a pak se to najednou zlomí a všechny mu je zbodnu. Prostě holt tělo je zvyklé na určité potraviny a chutové pohárky se domáhají svého. Ach jo.

JInak co u nás -dneska jsem se dokopala podruhé na orbitrek. Opět jsem si střihla úmorných 30min + břicho. Dietu - no, držím a nedržím. Snažím se nejíst sladké (a je to boj, v bochodě kroužím kolem sladkého jako vosa), včera jsme večer pekli hermelín v troubě, pak dva rohlíky s pomazánkou...Ale teď mi je po tom cvičení supr.

kkamca
27. máj 2010

blandik náš dr injekce dává pouze při trhání zubu,jinak ne.Ale nevim ja by to bylo na požádání u vrtání-nemám odzkoušíno. 😉

kkamca
27. máj 2010

vendulo koukala sem,že taky sháníš clostil-nevím jestli jsi si všimla,ale nějaká holčina ti nabízí 5 tabletek.-
@vendulak ahoj mám 5 tabletek, to je půl balení. jestli pomůže, tak ti ho ráda věnuju
nějaká ciki4444.

Jí sem si ted udělala kopr na mrazák a jdu asi chvíly ležet.Mějte se.

markiza
27. máj 2010

uf, tak to ja mam zda sa stastie, ja totiz ked idem k zubarovi dostanem tolko umrtvovacich injekcii, ze mi celu cestu domov tecu sliny po brade bez toho aby som si to uvedomila... tu je injekcia samozrejmost, ovsem ta cena 😨 😨 😨

@vendulak , tak ked som ta nenastvala ja nechaj to plavat 😅 koli hlupakom sa neoplati rozculovat. zohanas si clostil na vlastnu past? nie je to riskantne. ty uz mas o necele dva tyzdne navstevu v CAR, tak snad vam daju odobrenie a hor sa do dalsieho snazenia. co sa diety tyka, ja nic moc, sice idem podla planu uz, mali sme spagety so sampinonmi a rajcinovou omackou (to mozem stale), ale citim sa zduta ako koza... no ten vcerajsok musim asi vybehat.

@kkamca , ako sa citis ty s tym clostilom?

kkamca
27. máj 2010

markizo:já měla clostil předepsaný jen na 1 cyklus a to byl tenhle.Včera sem byla na folikulometrii a ptala sem se dr jestli mi napíše další a on že NE..tak taky sháním a už pěkně dlouho..na vlastní pěst.Ale nebojím se toho.Další měsíc mám jít zas na měření..tak doufám,že do té doby seženu další clostil-něco se rýsuje ,tak uvidím. 🙂 Jinak to nějak velký risk není-pokud jsi hlídáná měřením folíků. 🙂

A jak mi je?Právě že až moc dobře..a taky mi dr řekl včera,že je to špatné.. 😒 Folík jen jeden a ještě malej na 14 dc..takže asi tento měsíc bude planý.

markiza
27. máj 2010

@kkamca , ja sa pytam len preto, lebo som citala, ze pri uzivani clostilu dlhsie ako tri mesiace znacne stupa riziko vzniku cyst na vajecnikoch... budte radsej opatrne. mrzi ma to s tym folikom 😒

kkamca
27. máj 2010

markiza:já bych ho ani déle nebrala..Jen ty 3 měsíce a pak pauza.. 🙂

kive76
27. máj 2010

blandik...mě před vánocema hrozně bolel zub, tto bylo dole vpravo,tak mě vzal můj zubař a kdyby to nebyl okolo opíchal injekcí na umrtvení tak bych tam bolestí snad i umřelo...až když mi to opíchal asi 4 injekcema, přestalo mě to bolet, a pak jsem tu půlku pusy měla až do večera skoro celou mrtvou...než ta injekce odezněla..no ted mi upadlo kus zubu, taky toho, ale naštěstí mě nebolí....

jo a jinak zítra se chystám do posilky, doma nic nemám...a pak asi až v pondělí nebo úterý s kamarádkou z práce...no musím se sebou něco dělat..

kive76
27. máj 2010

a proč berete ten clostil?

kkamca
27. máj 2010

Ten clostil se bere bud při PCO ..nebo prostě když se nedaří delší dobu-zrají po tom folikuly a vlastně to dopomáhá k ovulaci.

kive76
27. máj 2010

aha, já jdu 17.6.do gennetu na konzultaci , protože nám už přes rok a 4 měsíce nejde mimčo,tak tam uvidím, uslyším, co s náma...dál...takže se uvidí jak to u mě s tou ovulací taky bude...

kkamca
27. máj 2010

jdeš do pražského gennetu?Já se chystám z kraje podzima taky do gennetu,ale libereckého.. 🙂
My se snažíme 4 roky..na druhém dítku.

kive76
27. máj 2010

jo jo do pražskýho....tak jsem z Kladna, a v Praze pracuju , takže to z práce mám kousek...už jsme si oběhali různý odběry, přítel spermiogram- výsledek už ví, má je v normě...no a mě čeká ještě UZ dělohy...no pak máme tu konzultaci...a pak uvidíme jak dál..a jak dlouho Vám trvalo první dítě...no to si určitě tam zajdi, ...

kive76
27. máj 2010

vendulak: jakou tabulku si uděláme?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre