Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

vendulak
2. jún 2010

Tich 30 korun nebylo za IUI za IUI jsme neplatili absolutně nic!!!! 30korun jsme platili jen jednou a to při první návštěvě po vyšetření na koze. A pak jindy už ne. A kdo ti proboha říká že půjdete hned do IVF???? No právě, ty ani nemůžeš vědět co jiného než IVF by se dalo dělat, protože jste ještě nikde nebyli a nebavili se o tom se skutečnýma odborníkama na léčbu neplodnosti. Oni by vám tam hlavně za začátku udělali všechna vyšetření a všechny testy, a nemuseli by jste jít hned do IVF!!! Třeba by vám dali i jen ten Clost a ty by sis ho nemusela shánět tady a sledovali by tě pravidelně co se děje a jak folíky rostou a kdyby nerostli po Clostu tak by ti dali lepší hormony v injekcích. A ty se taky dělí samozřejmě na ty dražší za který by jste pravděpodobně dopláceli, ale i na ty který proplácí pojišťovna!!!! Kamarádka je měla teď při IUI. A i s tím by jste se mohli snažit doma, nebo by vám udělali IUI a to by taky z manžovo spermijí vybrali prostě jen ty lepší bojovníčky a ty tam poslali!!!!
No ale že vy radši čekáte doma se založenýma rukama a nebojujete je jak si sama řekla každého jiný názor a každý si myslí co chce. Myslím že u vás je to samozřejmě ovlivněný tím že jedno dítě už máte. Ale stejně nad vaším postojem se založenýma rukama a nic neděláním zůstává můj rozum stát.

kkamca
2. jún 2010

Mě zas zůstává rozum stát nad tím,jak dokážeš být zlá.Jestli si jako myslíš,že když je jedno dítě doma,že o druhé už nestojíme ,tak si sakra vedle.
Nepatřím hold mezi ty akčnější lidi a nechávám to volně plynout.My se toho car jednou dostanem.Věřím tomu.
A vůbec nehodlám se stebou nějak dohadovat-od toho sem nechodim.

Mějte se.

kkamca
2. jún 2010

Nikushka vítej 🙂

vendulak
2. jún 2010

Kkamco já nejsem zlá. Jen upřímná. A myslím že tím jedním dítětem to určitě ovlivněno je, protože kdyby si žádné díte neměla tak bys určitě jen tak neseděla doma a nenechávala roky plynout a neriskovala že jednou zůstaneš bezdětná. Takhle už to jedno dítko prostě máš.
A já se sem taky rozhodně dohadovat nechodím, to ani nehádou. Spíš jsem si párkrát už všimla jak dokážeš holkám ubližvat ty, jak oni jen žasnou nad tím jak si opatřuješ léky tady místo aby ste za miminko opravdu bojovali tak jako musí ostatní holky.
Takže promiň mi holt mojí upřímnost.

kive76
2. jún 2010

vvendulak: mě taky pár lidí říkalo, že zatím máme zkoušet dál normálně , že je ještě čas...ale já jsem si říkala,že prostě chci zjistit už ted jestli je někde nějakej problém proč nám to nejde , a proto jsme zašli do toho gennetu, ...a pak uvidíme co dál....aby se nám to mimčo zadařilo.

kkamca
2. jún 2010

Myslím,že je to normální s těmi léky-každý shání.A nevím o nikom,že bych mu záměrně ublížila.
No když myslíš ,že je to upřímnost takhle osočovat,tak prosím..
Já bych tuhle debatu mezi námi uzavřela.

markiza
2. jún 2010

@nikushka2 , ahoj, vitame ta! ja s mm problem s otehotnenim nemame, nasim problemom je donosit babatko, v aprili som mala tretie zamlknute tehu 😒

@vendulak , @kkami , obe mate svoju pravdu a hlavne svoje vlastne pocity a nemali by ste sudit pocity inych... netvrdim, ze tak robite umyselne. niekto to cele berie tak, ze mu car pride ako posledna stanica ked uz inu moznost ako otehu nevidi a niekto vyuzije moznosti hned ako sa da. ale to neznamena, ze jedno alebo druhe je zle. jednoducho to kazda citime inak. nie je pravda, ze ak uz mam dve deti, tak po tretom tuzim menej... tuzim po nom uplne rovnako ako po tych prvych dvoch a lubit ich budem uplne rovnako od prvej chvile co najdem na teste //. a tiez si myslim, ze taka 20 moze tuzit po babatku rovnako ako ja v 32... pravda je niekde uprostred a kazdy ju vnima inak, lebo sme jedinecni a tak to ma byt...

markiza
2. jún 2010

@vendulak , nemas pravdu s tym, ze pri druhom, tretom babatku je ta tuzba menej silna... je ina, ovplyvnena tym, ze uz vies ake to je mat pod srdcom novy zivot... ake to je priviest ho na tento svet... ale silna je rovnako... 😵

markiza
2. jún 2010

@nikushka2 , nezlakni sa 😉 drzim palce, aby sa vam vase prianie splnilo co najskor. ak sa smiem spytat kolko mas rokov? mame tu tabulku, tak sa kludne pridaj 😉

vendulak
2. jún 2010

Kive jasně taky si myslím, že pokud už jste zkoušeli rok a nic, tak nejspíš někde problém bude a chce to ho objevit. A třeba to může být jen maličkost která na kterou se nasadí léčba a miminko pak bude hned. 😉 Zatímco kdyby se to nenašlo tak třeba i kvůli maličkosti o které by jste nevěděli by jste se mohli trápit jakou dobu dál. Budu ti moc držet palce, ať se u vás najde důvod a pak vám tam k miminku pomůžou 😵 😉.

kive76
2. jún 2010

díky vendulak...

vendulak
2. jún 2010

Marki taky si nemyslím že by touha po druhým byla menší, já určitě budu chtít taky druhé stejně jako to první a milovat je budu taky stejně. Jen tam určitě není až takovej ten děs, že by člověk prostě mohl zůstat úplně bezdětný. Protože jedno to štěstí už doma prostě má 😵.
Jako já chápu že prostě každý k tomu rozhodnutí že potřebují pomoc dospěje jindy. Někdo ji chce už po půl roce, většina jde po roce a jiní klidně po dvou. Ale trošku mi přijde že poslouchat tu ztěžování si od nikoho kdo s tím nic nedělá 4 roky u holek který za miminka fakt intenzivně bojujou, ať už v CAR třeba i za pomocí IVF nebo i o ty fakt tvrdě a s doktorama vybojovaný miminka přišli, není tak úplně fér.

markiza
2. jún 2010

@vendulak , lenze z par prispevkov nemas sancu zhodnotit co sa odohrava u @kkamca -i doma... ako to cele prezivaju a co vsetko pre to vytuzene mimi robia. a net je este taky blbec necitlivy, ze jednoducho emocie nevyjadris...

co tak obratit list babule?

vendulak
2. jún 2010

No Marki já čtu Kamču už dlouho tak sem si asi prostě už nějaký obrázek udělala i když je fakt že doma s nimi nejsem a třeba tedy nemusí být pravdivý. A opravdu už se o tom dál bavit nechci. Myslím že jsem prostě jen na něco chtěla poukázat.

Jasně otáčíme list babule 😀.

Kive a ty tedy teď držíš tu dělenku, nebo se to nakonec odložilo? 🙂

markiza
2. jún 2010

ja len dodam, ze vam tu vsetkym moc zelam tie vonave uzlicky stastia, bez ohladu na vek ci pocet deticiek, ktore uz doma mate... kazda tuzba by mala byt vyslisana a tato nehovoriac... byt mamou je uzasne... vlastne byt rodicom, aby som nezabudla aj na tatinkov.

kive76
2. jún 2010

vendulak.....nějak mi to nejde držet....vydrželo mi to den, a pak si přítel koupit nanukáč....no a bohužel nedalo se to....

markiza
2. jún 2010

@kive76 , urcite opat najdes stratene odhodlanie a pojde to... ono treba na to aj spravny den. drzim palce!!! podla tabulky pozeram, ze mame celkom busy jun 😉

kive76
2. jún 2010

já se prostě nějak nemůžu dokopat...jíst zdravějc...vy - ty a markiza jak jsem vypochopila ...máte za sebou 2 dni bílkovinový, pak co - škrobovej, a pak jen voda?

markiza
2. jún 2010

@kive76 , ono sa ta nasa "delenka" dost podoba delenej strave, kazde rano ranajkujes ovocie a potom striedas styri dni, bielkovinovy, skrobovy, uhlohydratovy a vitaminovy... kazdy 29 den voda.

kive76
2. jún 2010

no já mám , mi máme nabitej červen, no já ted budu lítat po doktorech...děs běs..10. kožní...mám něco na zádech...hi,hi..chtěji, jen zjistit, jestli to není něco hroznýho, ale má obvodačka říkala, že to nic není, jen že by se to protože to mám na zádech u podprsenky, mělo vyříznout, at se to pořád nerozedřívá, pak chirurgie,kde právě chtěj ten výsledek z toho kožního, jestli tam něco není, aby to mohli vyříznout, 17.6. ta gynda, 18.zubař, ten festival mezi ploty v Praze, kino Kuky se vrací, pak Kladenské dvorky....no pak kamarádky narozky, no a večírek od práce na parníku...no děs běs..

kive76
2. jún 2010

no jo vzpomínám, ty jsi mi to markizo vlastně posílala mailem, nebo některá z Vás....hi,hi. ta pamět... 🙂 to ovoce ráno no nevím nevím...

jerryjanka
2. jún 2010

nechodim sem často - asi som vedela prečo - by človek neveril na čo sa zvrhne jedna normalna tema - normalne mi je z toho smutno tu
vendulak - som si prečitala cely dnešny den - a mne proste pride že si nespravodlivá... viem že si si niečo prežila - ale mysliš že my nie? mala by sisa asi prestať tolko lutovať. tiež mi bolo smutno - bojovali sme dlho - a vytrpela som si za ten čas vela . ale keby mi niekto povedal že niekomu ubližujem tym že zhanam clostil tak by som ho poslala do prdele - ja som si ho zhanala a to preto lebo som na 3 clo nereagovala tak ako by som mala - reagoval len pravy vaječnik ktory mi bol na dve veci kedže tam mam nepriechodny vajcovod... proste som potrebovala 5x1 denne - a to ti žiadny lekár nepredpíše - aj ked ti povie že to maš tak brať tak ti to nepredpíše. takže ja som si musela zhanať ten prebytok liekov. Inak by mi teraz a možno ani o rok na profile nesvietilo 8tt..
nerada som sa sem zamiešala - ale chvilu som sem chodila. no radšej už nebudem... predpokladam že sa na mna teraz zhrnie vlna kritiky ale hold tiež som uprimna. 🤐

baby prajem vam aby ste zažili tu chvilu ked sa budete s bábätiek radovať aby ste mali tych preplakanych nocí čo najmenej.

markiza
2. jún 2010

@kive76 , tak to drzim palce na vsetky vysetrenia 😉 a ono sa to chudnutie opat rozbehne... my ideme tento vikend mimo, strava na mieste a niet z coho moc vyberat... buduci tyzden mame jednu oslavu narodenin v sobotu a v nedelu piknik so znamymi... takze uvidime.. hlavne, aby to hore neslo 😵

vendulak
2. jún 2010

Kive páááni máte pěkně nabytý program 😀. Tak držím palce ať to na kožním opravdu nic není 😉. A na návštěvu v CAR taky držím palce, pokud budou u vás takový jako u nás tak je to v pohodě, oni podle mě chápou že tohle je těžké a jsou tam moc hodní! 😉
A princip toho co se snažíme držet my s Marki už Marki napsala. Ono možná ti teď začínal nový cyklus tak proto se ti ani do toho moc nechtělo, to se mě taky nikdy nechce 😅. Tak ale je třeba to asi nevzdávat a zkusit znovu 🙂. I když já nejsem asi ta pravá kdo by to měl říkat s míma kilama 😒 😀.

markiza
2. jún 2010

@jerryjanka , srdecne ti gratulujem k tehulkovaniu. babatko bude februarove? zelam ti len same dobre spravy z poradni a kludne pis... cim viac hlav tym lepsie 😵

jerryjanka
2. jún 2010

@markiza nie - babo by malo byť januarove - niekedy po polke januara. ale uvidime - hlavne aby všetko dobre dopadlo

kive76
2. jún 2010

no to já to určitě zkusím znova...ale snažíš se s tím něco dělat...já se taky tu a tam snažím...pro mě každý kilčo dole je super... 🙂

kive76
2. jún 2010

jerryjanka: držím palečky, at vše dopadne dobře. 🙂

markiza
2. jún 2010

@jerryjanka , uz mate potvrdene aj srdiecko? drzim palce!!!

kive76
2. jún 2010

ahojky, holky pro dnešek se loučím , končím v práci a pádím na vlak.. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre