Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

kive76
11. jún 2010

já mám ještě bráchu o d 3 roky staršího...a vnučce je ted 6 let...a synovci je něco přes 2 roky..

no jo to jsme tehdá byly roztomilý...ted spíš co se týče váhy...jsme na tom jinak... 🙂 v obličeji skoro pořád stejný 🙂

zuzimia
11. jún 2010

Ahojte, mam sa aj dobre aj zle. Zle preto, lebo uz od minuleho stvrtku mam hnisavu anginu ako slak a beriem penicilin. Gynekolog mi sice povedal, ze PNC je bezpecny, ale aj tak mam strach... ale bolo mi tak strasne, ze by som bola zjedla hocico, len nech ma to tak neboli a z vyteru z krku mi vypestovali celu zoologicku zahradu. Dobre preto, lebo zatial vsetko vyzera normalne a negrciam, s malou mi byvalo tak zle, ze mi kamoska chodila pichat infuzky. Musim si este overit, kedy zacina byt vidno srdievcko, uz by som buduci tyzden chcela ist na to sono.

vendulak
11. jún 2010

zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia) ............................................................. 27.05. - //

vendulak (22let,snažení od 03/08,CAR Natalart, 04/10 MA po 2.IUI, kyselina listová 800, vit. E 400).........50DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak
kkamca (30 let, snažení od 03/06,04/10 laparoskopie,05/10 Clostil, podzim CAR??).............................30DC
http://www.fertilityfriend.com/home/kkamca
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR co nejdříve (musím se objednat) ........ 18DC
kive (33 let,, snažení od 01/09 Gennet 1. konzultace 17.6.,kyselina listová)...............................................15DC
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil)...............................................15DC
nikushka2 (23 rokov, snaženie od 04/10, duphaston) ......................................................................... 12DC
markiza (32 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, kyselina listova + vit. E a C)................. ..........9D

vendulak
11. jún 2010

zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia) ............................................................. 27.05. - //

vendulak (22let,snažení od 03/08,CAR Natalart, 04/10 MA po 2.IUI, kyselina listová 800 + vit. E 400)........50DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak
kkamca (30 let, snažení od 03/06,04/10 laparoskopie,05/10 Clostil, podzim CAR??).............................30DC
http://www.fertilityfriend.com/home/kkamca
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR co nejdříve (musím se objednat) ........... 18DC
kive (33 let,, snažení od 01/09 Gennet 1. konzultace 17.6.,kyselina listová)...............................................15DC
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil)...............................................15DC
nikushka2 (23 rokov, snaženie od 04/10, duphaston) ......................................................................... 12DC
markiza (32 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, kyselina listova + vit. E a C)...............................9D

vendulak
11. jún 2010

Jéééé holky mě se podařilo ten stroj opravit! Já mám takovou radost! 😀 Jupíííííí 😅

kive76
11. jún 2010

jupíííííííííííííí 🙂

kive76
11. jún 2010

no jseš prostě holka šikovná 🙂

kkamca
11. jún 2010

To si teda šikovná..

markiza
11. jún 2010

zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia) ............................................................. 27.05. - //

vendulak (22let,snažení od 03/08,CAR Natalart, 04/10 MA po 2.IUI, kyselina listová 800 + vit. E 400)........50DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak
kkamca (30 let, snažení od 03/06,04/10 laparoskopie,05/10 Clostil, podzim CAR??).............................30DC
http://www.fertilityfriend.com/home/kkamca
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR co nejdříve (musím se objednat) ........... 18DC
kive (33 let,, snažení od 01/09 Gennet 1. konzultace 17.6.,kyselina listová)...............................................15DC
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil)...............................................15DC
nikushka2 (23 rokov, snaženie od 04/10, duphaston) ......................................................................... 12DC
markiza (32 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, kyselina listova 400 + vit. E 400 a C 600)...............................9D

markiza
11. jún 2010

este raz

zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia) ............................................................. 27.05. - //

vendulak (22let,snažení od 03/08,CAR Natalart, 04/10 MA po 2.IUI, kyselina listová 800 + vit. E 400)........50DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak
kkamca (30 let, snažení od 03/06,04/10 laparoskopie,05/10 Clostil, podzim CAR??).............................30DC
http://www.fertilityfriend.com/home/kkamca
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR co nejdříve (musím se objednat) ........... 18DC
kive (33 let,, snažení od 01/09 Gennet 1. konzultace 17.6.,kyselina listová)...............................................15DC
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil)...............................................15DC
nikushka2 (23 rokov, snaženie od 04/10, duphaston) ......................................................................... 12DC
markiza (32 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, doki 1.7.2010, AF 400 + vit. E 400 a C 600)........9D

kkamca
11. jún 2010

Tak já pomalinku začínám špinit lehoulince.

kkamca
11. jún 2010

Jdu se natáhnout a číhnout na čt1 na serial.
Zatim pa.

janaol
11. jún 2010

ahoj holky, tak jsem se rozepsala, a když jsem to chtěla vložit tak to bylo pryč. No nenaštve to? napíšu večer, až budu doma, v práci tu pořád někdo chodí a zvoní telefony.

vendulak
11. jún 2010

No holky nevím jestli šikovná, ale jsem ráda že se mi to podařilo a opravila jsem celou tu hromadu co jsem tu měla 🙂, tedy krom skrácení příťovo kalhot, to potřebuju zkusit na něm a ramínek u mého tílka, tam si dozadu nedosáhnu abych si je našpendlila, tak s tím mi musí někdo pomoct 🙂.
Marki taky koukám, že bereš vyšší dávky vitamínu E 🙂, on prý hlavně tedy u chlapů i na tu sliznici při nižších dávkách nepůsobí. To ti poradili u dr.? Někdo říká že když se ale takhle bere dýl tak se pak špatně hojí rány a možná je to fakt taky když se teď třeba jen trochu řízneme, oba jí i příťa tak nám to krvácí hodně dlouho než se to nějak zastaví 😒.
Kami a není na špíňo brzy? 😕 I to může být implantační 🙂. Kámoška to měla přesně takhle, 10DPO teplota sjela dolů, zašpinila a za tři dny měla // 😉. Na jakej seriál koukáš?
Jani tak tohle se mi už taky několikrát stalo a děěěsně to nesnáším, když si tu člověk ten příspěvek vyťuká a pak je tu v čuduuu 😠.

markiza
11. jún 2010

@vendulak , mne ten vitamin E nedoporucila lekarka, len kuselinu listovu, ale aj po druhom potrate som uzivala rovnake ecko kym sa nam nezadaril maly... to tehu bolo bezproblemove... tak to skusam.

uz som objednana na 1.7.2010 na konzultaciu... tak uvidim co a ako.

markiza
11. jún 2010

@vendulak , ja teraz citam spanielske stranky o tehotenstve a aj o spontannych potratoch, na otazky zien kedy sa mozno opat zacat snazit po kyretazi lekari zhodne odpovedaju po dvoch ms... tolko podla nich trva kym sa da maternica a ostatne organy do poriadku... dnes ma desne boli hlava, o inom nepremyslam len o tom ako tuzim po tretom certikovi... kurnik... a to som si mesiac a pol dozadu povedala, ze osud uz skusat nebudem...

vendulak
11. jún 2010

Marki já myslím četla i přímo tady na koníkovi diskuzi o vitamínu E, kdybych tak věděla kde to najít, zkusím si vzpomenout a tam holky dávali odkazy na pěkný články o vitamínu E a jeho vlivu na plodnost, a pamatuju si z toho tedy jednu věc 😀 že to zkoumaly na myších a ty co nedostávali vitamín E tak taky otěhotněli, ale brzy o plod přišli, zatímco tim co podávali vitamín E tak měli zdravá mláďata. Fakt se to pokusím najít 😉.

A k obejdnání gratuluju, vím jak to člověka nabudí energií, když má nějaký optimistický vyhlídky do budoucna. Navíc 1.7. to už je za chviličku 😉.

markiza
11. jún 2010

ja som nasla toto:

Ovplyvňuje tvorbu červených krvinek, zúčastňuje sa obnovhy a rastu svalovej hmoty a ďalších tkanín. Je dôležitý pre prevenciu samovoľných potratov, má účinok na plodnosť a potenciu. Spomaľuje proces starnutia buniek a tkanív preto je pridávaný do kozmetických prípravkov, ďalej má močopudné účinky čím znižuje krvný tlak. Zdrojmi sú obilné klíčky a ich olejové výťažky, sójové bôby, zelená listová zelenina, celozrnná múka, vajíčka, obilie a ryby.

Vitamín E
Tento vitamín je v období pred otehotnením veľmi dôležitý, a to pre zabezpečovanie kvality pohlavných buniek a zlepšovanie stavu epitelových buniek, teda buniek výstelky. Podporuje aj jednoduchšiu nidáciu, teda usádzanie zárodku v stene maternice, a to tým, že zvyšuje prekrvenie a novotvorbu ciev. Podporuje rast plodu v raných štádiách embryonálneho vývoja. Odporúčaná dávka vitamínu E je 100 mg denne alebo aspoň každý druhý deň.
Kde túto látku nájdeme?
Vitamín E sa nachádza v oleji z pšeničných klíčkov, v masle, mlieku a v búrskych orieškoch. Takisto v sóji, v zelených šalátoch a v mäse. Umelo ho prijímame v podobe multivitamínových prostriedkov určených špeciálne tehotným a dojčiacim ženám. Jeho nadbytočný príjem je však škodlivý a podľa posledných výskumov môže, naopak, niektoré zdravotné problémy plodu aj sám vyvolať.

vendulak
11. jún 2010

Marki já se přiznávám že v jednu chvíli v nemocnici po revizi mě taky napadlo že už to dítě snad ani chtít nebudu, protože zažít tuhle bolest znovu to přece nejde, to by mi přece tělo už tou šílenou bolestí co jsem cítila někde pod prsama muselo puknout. Ale stejně nakonec nedělám nic jiného než že myslím na to když už to miminko bude 😵. A bolení hlavy můžeš mít i z toho horka, je fakt děsný, tady už máme 32° 😕. Piješ dost? Ono já už mám vypozorované že mě často bolí hlava když málo piju. Navíc když je takové horko.

vendulak
11. jún 2010

Ty jo tak to znělo tak krásně to co si našla 🙂, až do té poslední věty tedy, to sem se trochu vyděsila. My právě bereme taky tich 400mg a to už pomalu rok, začali jsme s ním někdy loni v létě. Co když je to tedy zase moc a špatně? 😕 A jak jako zdravotní problémy plodu? No nééééé 😢. Teď jsem fakt vyděšená jako ☹. Přece za to co se nám stalo nemohl moct blbej vitamín E? Nebo jo? 😕 😢

markiza
11. jún 2010

@vendulak , mas pravdu, v tom okamihu ako to vytuzene mimi stratis, tak si zvacsia povies, ze uz nebudes osud pokusat, ze to boli prilis a hned ako to kustik preboli naberas opat silu do boja...
u nas dnes nie je horuco, od raba he zamracene, doobeda prsalo... mame snad 25 stupnov a pijem dost... aj teraz som vypila 3 dcl vody... mozno z pocasia... inak ma tiez bolieva hlava ak malo pijem, takze pohar vody je moja prva medicina na bolest hlavy...

markiza
11. jún 2010

@vendulak , ja ti neviem... skusam sa najst cely ten clanok, link nan... toto som len skopirovala zo skype...
ono ale je pravda, ze vsetkeho vela skodi, na wikipedii som nasla, ze ecko 400 sa uzivat kazde tri dni jedna tobolka... hm....

http://tvnoviny.sk/spravy/radimevam/vitaminy-a-...

markiza
11. jún 2010

Ako sa zmenia požiadavky na prísun živín v tehotenstve?

V období pred počatím

V súčasnej dobe má stále viac žien vo fertilnom veku problémy s otehotnením

- na liečbu neplodnosti sa odporúča: kyselina listová, vitamín E a vitamín C

•vitamíny E a C chránia organizmus pred voľnými radikálmi
•vitamín C je navyše nutný pre regeneráciu vitamínu E a vstrebávanie železa

vendulak
11. jún 2010

No já právě tedy měla za to že jsem někdy taky někde četla že se jako normálně má brát každej den, ale né dlouhodbě třeba udělat po dvou měsících pauzu. No a když jsem si na to vzpoměla tak jsem si ještě jednou pořádně přečetla příbalovej leták a tam nic takovýho nebylo. Tak jsme ho brali normálně dál. Tak já asi nechám tohle co máme tich 400mg dobrat příťu a já si koupím něco slabšího a pak tedy i jemu dám radši to slabší. A myslíš že radši 200mg nebo jen 100mg? Já pak zkusím kouknout kolik ho tak obsahují těhu vitamíny.
Tak a teď jdu juknout na ten odkaz 🙂.

vendulak
11. jún 2010

Ty jo v tom článku píšou že doporučená dávka pro těhotné je 10mg 😕. To mi přijde zase nějak málo, vždyť 10mg samotnej ani nekoupím 😕. U nás co vím prodávají 100mg, 200mg a tich 400mg. A komplexní těhotenský a snažilkovský vitamíny nemůžu kvůli té štítné žláze a jódu v nich ☹.

markiza
11. jún 2010

napriklad femibion obsahuje len 13mg v jednej tablete.

vendulak
11. jún 2010

ty jo no a na té druhé stránce píšou 400-800 tak teď jsem z toho úplně jeléééén 😕 😖

markiza
11. jún 2010

@vendulak , odtialto som to skopcila... http://ozene.zoznam.sk/cl/10159/247812/Strava-p...

mas pravdu, ale v tehu to asi netreba prehanat so ziadnymi vitaminovymi doplnkami a vela vitaminov prijmes v samotnej strave.

markiza
11. jún 2010

tak to asi nevyriesime... tebe kazal ecko lekar? inak ja som ho hned ako som otehu s malym vysadila...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre