Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

kive76
15. jún 2010

kkamco: jo tak to je krátká doba...no já volala a za skoro měsíc a půl mě objednali...volala jsem začátkem května.

vendulak
15. jún 2010

Kamčo já doufám, že jo! A kdyby né tak ho klidně pros! Vždyť napsat a vytisknout takovej malej papírek mu vůbec nic neudělá!!! 😠 A vám pomůže! 🙂
Kive jo jo taky vím že někde to takhle jde, ale Kamča myslím říkala že do svého CAR psala mejla a tam jí řekli že doporučení chtějí, viď Kamčo? A ono tedy u nás v CAR (Natalart Plzeň) tak to doporučení taky chtěli. Když jsem tam prvně volala tak rovnou říkali že s sebou máme mít oba kartičky pojištěnce a doporučení od gynekologa. A pak si ho tam při první návštěvě doktor četl a ujiščoval se ještě jestli mě tam poslal jako pan doktor Šíp. Prostě ono je to jak kde no.

kkamca
15. jún 2010

Ano psala sem tam meila a posléze i volala..
A chtějí při první návštěvě--konzultaci -doporučení.
Nevím proč to tak mají,ale myslím si,že asi z důvodu aby koukli ,co vše máme za sebou a jestli vůbec máme něco za sebou..myslim tím tu dobu snažení.

kive76
15. jún 2010

kkamco...no to asi jo...tak mě to doporučení stejně napíše ve čtvrtek ráno má gynekoložka, a já jím to odpol. do toho gennetu odnesu, i s kopií výsledku tý cytologie..

kkamca
15. jún 2010

kive jak já ti závidím..že aspon něco..
Jo a kive u vás je problém kde?nějak mi to uniklo.

kive76
15. jún 2010

no holky tak se pořád držím na77,2 večer -77 kg příští den ráno 🙂 a to jím tak nějak normálně...a nejde to dolejc ☹ pod 75 kg 😒

kive76
15. jún 2010

ahojky, kkamco zatím ti nic neuniklo 🙂 ted ve čtvrtek jdu na tu první konzultaci do gennetu, tak se tam dovím..přítel je hospitalizovanej v nemocnici,tak jdu jen já.... ale v pátek mu to vše povím..

kkamco: já chodím na tu cytologii pravidelně cca po půl roce...

kkamca
15. jún 2010

já chodím po roce na cytologii..Jinak já myslela že právě jako už něco víš,kde by mohla být chyba..a na tomto zakladu,že jste šli do car--
🙂
A jak je přítovi?

vendulak
15. jún 2010

Tak my když jsme šli do CAR tak jsme taky pořádně nevěděli kde je chyba. Ale prostě to nešlo a proto jsme tam šli, protože oni jsou tam od toho, aby tu chybu našli a pomohli nám s ní 🙂.

kkamca
15. jún 2010

vendul a ty si netušila že máš anovuláky?

kive76
15. jún 2010

kkamco: né to né tak nezadařilo se nám po roce a 3 měsících, no tak jsme si říkali, že zkusíme zjistit proč to nejde...no a navíc už je mi 34 let...tak bych už ráda brzo měla mimčo..s Domčou je to o.k. akorát ještě tam tejden si v nemocnici ještě poleží, ale chodím za ním každej den... 🙂 jak říká vendulak::. chci vědět kde je , či není nějakej problém..

vendulak
15. jún 2010

kamčo....no anovuláky...já věděla že cykly nemám v podstatě vůbec. Prostě bez pomoci hormonů mi ms sama nechodí...A tedy jo to jsem věděla. To jaksi přehlédnout nejde.

kkamca
15. jún 2010

No mě dr říkal a hlavně teda mám i odzkoušíno,že i anovulák končí normálně MS. 😉
Proto sem se ptala..

vendulak
15. jún 2010

No ale já fakt tedy ani neovuluju ani nemenstruuju 😒. Prostě děs. Ale to bylo teď až od vysazení HA, před HA i po tom co už jsem jí předtím jednou vysadila, mi vše chodilo normálně. Tak nevím, ale prostě do hormonální antikoncepce už mě asi nikdo nedokopá, protože tohle mi za to fakt nestojí 😒.

kkamca
15. jún 2010

Já brala antiko chvíly..a pak mi ji doporučil po vilíkovi tak sem ji brala cca rok..a cykly byly jak vyšité 😀 vtom mi to vyhovovalo.Ale ted..
No uvidíme ,nezbývá než čekat.

kkamca
15. jún 2010

Jdu si ohřát trochu polévky..
Mě holky nějak rozbolela hlava. 😒

vendulak
15. jún 2010

Já taky teď dojedla polívku. Čočkovou mňam 🙂. Ale tedy sem tím zase porušila to že jsem chtěla zase začít s dietou 😒.

kive76
15. jún 2010

no s těma dietkama je to fakt hrozný...vůbec mi to nejde... ☹

markiza
15. jún 2010

ahojte,

@kkamca , mrzia ma tie vysledky, ale dobre, ze o tom viete a snad to pomoze aj tvojmu dokimu rychlejsie sa nakopnut k napisaniu doporucenia. uz nech to mate za sebou. snazenie a branie clostilu este tento mesiac nevzdavaj, jeden nikdy nevie. inak a nemohla by si tvojmu dokimu povedat, ze uz si sa objednala, ze potrebujes len do doporucenie. ako pisala kive, ze sa objednava este predtym ako ma doporucenie v ruke.

markiza
15. jún 2010

bavite sa o svadbach, my sme mali svadbu uplne malicku, s nami 6 ludi a stacilo to... ja som nejak nikdy nesnivala o romantickej svadbe v bielych satach.... ale koli priezvisku to nebolo, ja sa stale volam rovnako, len z priezvisk deti je poznat, ze sme rodina 😅 😅 😅

markiza
15. jún 2010

ja som vcera zacala delit, tak uvidime ako daleko to dotiahnem...

kkamca
15. jún 2010

markizo ahoj.
vendul já měla květákovou.. 🙂

markiza
15. jún 2010

ahoj @kkamca 😉
ja varim fazulu dnes, este sice neviem co z nej, ale cosi vymyslim... uz mas doma aj muzika?

kkamca
15. jún 2010

markizo ano..už dávno,však jsme volali spolu . 🙂 A by i on slyšel jak to je.

markiza
15. jún 2010

@zuzimia , nezavidim ti tie ranne nevolnosti, tak ti len drzim palce, aby ta cim skor presli. v kolkom tt si?

markiza
15. jún 2010

@kkamca , tak len hlavu hore a s odhodlanim do dalsieho boja!!!

kkamca
15. jún 2010

no bude boj prosadit asi car..
Nevím jestli ještě nezkusit nějakýho androloga..

vendulak
15. jún 2010

Marki ahoj 😉
Kkamčo myslím že androlog je taky dobrý nápad! 😉

markiza
15. jún 2010

@kkamca , ja myslim, ze teraz by uz lekar mohol pochopit, ze ste na najlepsej ceste do car, ved moze on liecit teba ak je celkom velky problem u partnera. osobne by som si za tym stala Kami. nestracala by som prilis vela casu u gyndosa ak ti tvrdia, ze najschodnejsia cesta pre vas je ivf, aj ked asi to nie je celkom jednoduche vzit sa s myslienkou ivf. ale ono nikde nie je napisane, ze aj to vyjde na prvy pokus.... su veci, ktore su neplanovatelne a toto je jedna z nich.

markiza
15. jún 2010

ahoj @vendulak 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre