Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

kkamca
26. aug 2009

vendulak:no nevstala..jen sem ležela a schválně sem se s odstupy měřila..Akorát sem občas zakašlala.Napsala sem do grafu střed 36.4 😒
Nějak se poslední dobou budím dřív-ale pokaždé jindy v jinou hodinu.
Co plánuješ na dnešek?Ani sem se tě neptala co vlastně děláš za práci apod.. 🙂
A jinak s grafem díky moc 😵

vendulak
26. aug 2009

Kamčí já se taky nějak poslední dobou budím dřív, zrovna dneska jsem na to nadávala 😒 a normálně sem pak třeba i znovu usla, ale teď mi lítají hlavou starosti a hlavně pořád a pořád dokola myšlenky na miminko 😢 a prostě taková bezmoc a zoufalství 😢 . Poslední dobou na to myslím pořád a mám z toho depky docela velký 😢 . Už nevím jak se s tím mám prát ☹ . Ale dřív když sem potřebovala měřit teplotu a vzbudila se dřív tak sem taky se snažila vydržet v klidu ležet do té mé měřící hodiny 😉 .
Jinak já jdu teď zrovna vykoupat psa 😀 , pak čekat až uschne, pak ho učesat a až přijede příťa z práce tak jedeme na stříhání. Máme pudlíka, on je moje malá láska, nemít jeho tak už sem se snad dávno zbláznila 🙂 .
A za práci momentálně zařizuju salónek a doufám, že to nebude už moc dlouho trvat a chystám se podnikat v modeláži nehtů 😉 . A co děláš ty? Ty si doma s malým? 🙂
A s grafem není vůbec zač, kdyby si to pak chtěla nějak podrobnějš vysvětlit nebo tak tak co budu vědět klidně poradím, ale jak říkám, taky sem se s tím dost dlouho prala 😀 .

vendulak
26. aug 2009

Jo Kamčí a taky mě ještě napadlo jak ses ptala na ty velikosti v Kiku tak ty sem nevěděla a už ti je napsala Beruška, ale zrovna teď sem tady našla cedulku od jednoho trička z tý řady pro baculky co mají v Tescu. Jmenuje se to FaF true, a mají velikosti od 46 do 56 a někdy tam mají fakt hezký kousky a i prostě pro mladý, moderní a tak, že to nejsou jen takový ty "pytle 😒 " Tak kdyby si někdy měla chuť tak můžeš taky kouknout 🙂 .

kkamca
26. aug 2009

Díky Vendy..Celej den sem seděla u pc..a kecala na skype a čuměla do grafů.
Jinak já sem zatim doma s klukem,,čekáme na další štěstí. ☹ A hlavně upřímně s prací je to naprd všude a tady obzvlášt na severu čech.A sehnat něco na 1 směnu na 6 hod --nadlidský úkol 😠

beruska81
27. aug 2009

ahoj holky teď tady moc nechodím, nemám čas, pořídili jsme si štěňátko bullmastifa, mimochodem, byli jsme pro něj až v Plzni, ve Vejprnicích, od nás skoro 500km, ale udělali jsme si aspoň výlet, zašli jsme i do dinoparku, popravdě jsem z něj byla trochu zklamaná, ale malému se líbilo.
Dneska jsem u našich, mamka peče na zakázku 15kg cukroví na svatbu, takže ji pomáhám, ale už jen dozdobujeme, takže to bude brzo za náma.

vendulak
27. aug 2009

Beruško mě se taky v Plzeňském Dinoparku nelíbilo a dětem nevím s žádným jsem tam ještě nebyla 😀 , ale kámoš říkal že byl teď s neteří v nově otevřeným v Ostravě a že jí se tam líbilo moc, tak nevím, jestli je rozdíl mezi Plzní a Ostravou nebo mezi dospělákem a dítětem 😀 .
A cukroví po pravdě moc nezávidím, mě to malinkaté dělat taaaak nebaví 😒 .
Jo Kamčí s prací je to teď na houby všude 😒 . Taky díky tomu máme velké starosti, a občas propadám trochu depresi a vidím všechno černě, ale zase jsou i světlý okamžiky kdy fakt věřím, že finanční situace se změní a zase bude vše O.K. a že i toho vytouženého miminka se dočkáme 🙂 .
Ty jsi seděla včera u grafů? 😅 Já mám občas taky dny kdy myslím jen na miminko a na snažení a sice se nekoukám po grafech, ale po kočárkách, peřinkách atd atd a to je jako droga, pak se od toho nemůžu odtrhnout a vrátit do reality 😒 .

beruska81
27. aug 2009

Vendul my bydlíme kousek od Ostravy, ale ještě jsme tam nebyly, i když známí říkali, že je to tam pěkné a strávili tam 3 hodiny, my jsme byly v Plzni za hodku venku, ale když už jsme do Plzně jeli chtěli jsme se tam podívat.
Cukroví máme hotovo, teď si dáme oběd a fičím domů za svýma chlapama.
Holky já budu taky v únoru řešit práci, bude mi totiž končit mateřská, ale fakt nevím co budu dělat, nejlepší by bylo otěhotnět, ale není to tak jednoduché.
Vendul my jsme taky trochu v krizi, manžel podnikatel a teď nemá skoro žádné zakázky, hypotéka, dluhy kam se podívám, ale začíná se blýskat na lepší časy, tak snad bude všechno ok, dostal lukrativní zakázku, tak snad se z toho vyhrabeme. 😉

vendulak
27. aug 2009

Beruško to to máte taky těžké 😒 . Já sem teď bez práce úplně a přítel má dbrou práci, ale minule nedostal výplatu vůbec a tenhle měsíc půlku a taky máme hypotéku. Takže prostě taky mazec, ale já teď budu začínat podnikat tak doufám, že korunek bude víc. A byt chceme prodat, ale v téhle době se to nedaří ☹ .
Kdyby aspoń to miminko bylo, to zase u nás by mělo všechno, to bych se nebála, že by mu něco chybělo a hlavně my by jsme byli neskutečně šťastní, teď nás to docela ničí. Někdy mám pocit že když sem s pří´tou že neumím mluvit už vůbec o ničem jiném ☹ . Oba nás to dost bolí a trápí ☹ .

kkamca
28. aug 2009

ahoj holky.To bude zas vedro..Včera sem byla tak nějak venku na pokec s kámoškou-snažilkou a probírali jsme jak je to nespravedlivé.Ten kdo mimi nechce-ten to má dřív než nové kalhoty a my ,které fakt moc chcem,tak se nedaří.Zase jsem z toho měla depku.. 😒
vendulak:s prací je to všude naprd to je fakt,řekla bych že lidi z města jsou na tom o maličko líp než my..tady z vesnic.Kde není řádné spojení,školka zavírá brzy a ještě do ní musíme dojíždět a pak denně pěšky domu-pokud teda neřídíš.A prace na zkrácenku nebo nanrjvýš 1 směnu té je jak šafránu. 😠
beruska:bych si dala to vaše cukrovíčko..a nebo ty pidi svatební jednohubky mnam

vendulak
28. aug 2009

Kamčí jo, tohle mě napadá pořád, pořád to mám v hlavě a často se o tom s přítelem bavíme jak je to nespravedlivý. Bývalá spolužačka ze základky, ta vyšla základku a hned po ní byla někde na mejdanu, opila se, vyspala s úplně cizím klukem, ještě mladším než ona a hup, opilá s cizím, sotva po základce byla v tom! Teď má nádhernou Natálku. Tohle prostě nechápu a fakt často na to myslím a trápí mě to že takový opilci, feťáci, nezodpovědní lidi mají děti sotva se podívají na poklopec a my co bereme vitamínky, měříme teplotu, hledáme ovulku, snažíme se a strašně moc po miminku toužíme a přejeme si ho a dali by jsme mu všechno a nehorázně moc ho milovali, my nic. To je prostě ta hnusná ironie života. Často nad tím brečím ☹ .
Jinak s tím dojížděním, to máte tedy fakt asi těžké! Já jsem z malého města, kde je snad ale všechno a do Plzně to máme kdyžtak kousek.
Ty jo ale hotový bych si to cukrovíčko taky dala to jóóó 😀.
Holky co máte v plánu na víkend? My jedeme dělat jednu historickou akci do Kadaně. Tam se mi docela líbí a docela se tam i těším 🙂.

kkamca
28. aug 2009

vendulak:my asi klasika..snažící se víkend 😀 😀 A budem na tuty doma.Musim žehlit,prát,poklidit a jestli zbyde čas a bude počasí tak snad v sobotu nějaké to grilováníčko apod.. 🙂

beruska81
28. aug 2009

dobré ránko,no my taky bydlíme na malé vesnici, před 2lety jsme si tady koupili domek, je to 30km od Opavy, ale manža tam jezdí každý den, takže vždycky jezdíme s ním k našim, u nás taky práce není, snad něco najdu.
My budeme trávit víkend doma, dneska jsme zase u našim, budeme se koupat, mají velký bazén, takže to je super.

jakina
28. aug 2009

Ahoj holky,
tak jsem Vás tady pročítala a přidala bych se k Vám.
I já mám nadváhu a snažíme se o mimi víc jak rok. Teď jsem 3/4 roku užívala clostyl+utrogestan a nadváha se zdokonalila!!! Bohužel mi tato léčba k ničemu nepomohla (jen přírůstek dalšík kil!) a v úterý jsem objednaná do CAR na první konzultaci! Můj dok mi ale také nikdy neřekl nic, že bych měla zhubnout! Ale i já mám obavy že mi v CAR řeknou abych zhubla a pak se začne něco dělat. To by mě složilo! Doba čekání na mimi by se zase protáhla a to už bych asi nezvládla! Vím že všichni říkají, že se na to nemá tak myslet, ale čím víc se snažím to nedělat tak tím víc se sama stresuju!
Jsem ráda, že jste tady i ty, které s kily navíc otěhotněly po IVF. Těm, které jsou na tom podobně jako já, tak držím palce ať nám to vyjde.
Všechny Vás zdravím!

kkamca
28. aug 2009

Jakina:ahoj
No já se taky chystám volat do car,ale tak nějak mám obavu zda mi nebudou něco na mojí obezitu řikat.Zatim teda sonduju a ohlasy jsou ok..sice prý doporučují shodit,ale neni to otom----"nejdřív shodit a pak léčba" to ne ne. 😀

vendulak
28. aug 2009

Beru jééé tak bazének vám moooc závidím!!! 🙂 Hned bych sebou žuchla do nějaký vody 😀 , to já mám vodu hrozně rád 😀 .
Jinak já už skoro ani nevím co to víkend doma je, máme dvě chaty, jednu já (tedy je mého táty, ale tak nějak nám jí přenechal, aspoň se nemusí starat) a jednu má svojí přítel a pak jezdíme na ty historický akce, a tak mezi tím pořád pendlujeme a ani nevím jestli je to tak dobře nebo je mi to líto 😅 .
Kamčí i grilováníčko bych si dala, my grilovali naposledy o dovolenej 😒 .
Ale zase si to v Kadani já tele určitě mvynahradím nějakýma dobrotama od stánků 😒 .
Jaki já ti v podstatě závidím ten clost a utroš, i to že jdete do CAR, já bych už tááák hrozně moc chtěla aby se u nás taky začalo něco dít 😢 . A tvoje obavy naprosto chápu, taky to vidím tak že mi skončíme v CAR nebo budu muset změnit doktora a u o´bojího se hrozně moc bojím, že mi taky řeknou akorát tak abych zhubla 😢 . I když mi máme už ze spermia že je chyba i u příti ☹ . Jo taky bych pak už snad nezvládla kdyby se doba do mimi protahovala, už takhle mi je z toho dost zle a občas sem na tom fakt mizerně ☹ . Já mám taky pocit že když se na to snažím nemyslet tak na to myslím ještě víc! ☹

jakina
28. aug 2009

Ahoj Vendy: tak doktora jsem taky měnila, jednak z důvodů,že jsem odcházela z práce a stěhovala se zpět ke své domovině a také mi přišlo že můj problém lékař nějak moc neřeší. To bylo před rokem a půl. Když jsem mu řekla, že bych postoupila někam dál poslal mě už tenkrát do jednoho CAR, byla jsem natěšená, že se začíná něco dít. Bohužel přišel šok - jelikož jsme šli s problémem u mě a odcházeli po testech, že je problém i u přítele (teď už manžela) a doktorka v CAR nám řekla postup léčby - přímo hned na IVF +ICIS+udělat PGD. Žádná vyšetření jako laparka atd...Řekli jsme, že to probereme a uvidíme jestli do toho půjdeme hned. Nakonec jsme to nechali - čekala nás v září svatba, zařizování domečku, hledání nové práce....! A pak jsme chtěli slyšet ještě názor jiného lékaře, kde jsem dostala úplně jinou léčbu než u předchozího - nemůžu o součásném lékaři říct vůbec nic špatného! Teď jsme vybrali teda jiný CAr a doufám, že přístup a komunikace bude lepší!
Už teď taky vím, že jsem to neměla pořád odkládat a dělat pro to víc dřív. Kdybych mohla vrátit čas už bych to neodkládala!!! No, bohužel nepatříme k těm co si řeknou: teď uděláme mimi a je to! ☹
Je to nespravedlivé, ale je to tak!

beruska81
28. aug 2009

holky já se taky moc bála, že mi řeknou ať zhubnu a pak se bude něco dít, ale upřímně, jsou to jejich prachy, takže docent mi sice doporučil zhubnout, ale nedal mi to příkazem, když jsem si četla nežádoucí účinky všech tabletek a injekcí co jsem dostala tak všude bylo přibírání na váze, takže se toho holky nebojte. 🙂
Já sem teď vylezla z bazénu, venku je vedro na chcípnutí, ale mě to až tak nevadí. 😉

kkamca
28. aug 2009

vendulak:kdybych si clostil a utroš nesehnala tady na koníkovi..nemám ho,protože mudr mi to nechce psát. 😠
Do CARU se chystám sama bez jakéhokoliv doporučení.. 🙂 Už mě pořád nebaví čekat a poslouchat ..že je na všecko čas.A ni člověk neví jak a za chvíly mi je 30 a ivf dělají ani nevim do kolika let,,?

beruska81
28. aug 2009

kkamco rozhodla ses dobře, uvidíš, že ti pomůžou.
Můžu se tě na něco zeptat?Malého máte přirozeně?
Já sem nechtěla mít mezi dětmi velký věkový rozdíl, ale asi s tím nic nenadělám, teď to nechám jak je a na jaře, pokud bude dost peněz se pustíme do dalšího boje, ale v jiném caru.

kkamca
28. aug 2009

beruska:Malého máme přirozeně po 2 letech snaženíčka.Právě mám docela obavy ,jaký ke mě budou mít přístup V cARU, když jedno dítko je přirozenou cestou.
Taky jsme nechtěli takový věkový rozdíl,ale co se dá dělat ted už to nezachránim. 😖

beruska81
28. aug 2009

My máme malého taky přirozeně, po 7letech čekání. V caru byli na nás vždycky hodní, to že jedno dítě přirozeně máme brali jako plus, vždycky mi to připomínali, že by neměl být problém, když jedno dítě už přirozeně mám, ale vidím, že problém je.
A co malý, půjde teď už do prvmí třídy nebo už chodí?

kkamca
28. aug 2009

beruska:Ne ne má odklad..a jsm i docela ráda.Je dost hravej a pořád takovej mazánek máminej.
Jak dlouho chodíš do CAR?Nebo ještě nechodíš?Mi to uniklo 😀

beruska81
28. aug 2009

však mu škola neuteče, náš Matyášek jde v úterý poprvé do školky, hrozně se těší.
My tam chodíme od listopadu, ted jsem tam už 2 měsíce nebyla, nechávám to chvilku odpočinout, stejně na další ivf můžeme až za 2 měsíce, ale chceme vyzkoušet jiný car.

kkamca
28. aug 2009

mrnous se taky do školky těšil a stále těší..Proč ho vlastně dáváš tak brzy,specháš do práce? 😝
Už jsem ti koukla do alba.Takže iui neúspěšné..A copak,že chcete jinam? 😕 Nespokojená?

beruska81
28. aug 2009

no on hrozně chce, já mám sice ještě mateřskou do února, ale když chce tak ať jde, bude chodit jenom na 4 hodky denně.
Máme za sebou 4iui a 1IVF a všechno neúspěšné.Ten náš car je nějaký neúspěšný, píšu si s holkama z fertimedu a zatím nic moc těhulek, ale v Olmíku je ještě reprofit, tam mají docela úspěšnost, tak to chci vyzkoušet, ale to až do budoucna. To IVF bylo docela psychicky náročné, myslím to, že to nevyšlo, docela mě to sebralo.

kkamca
28. aug 2009

beruska.tak když chce tak ho dej..sestřenky kluk tomu byly 3 v červnu a jako do školky nechce ani náhodou.
JE to ivf náročné -myslim tim nejen na psychiku?čas,peníze atd?

vendulak
28. aug 2009

Kamčí u nás se zrovna tuhle bavilo o odkladu u jednoho kloučka známých a všichni to odsuzivali. Ale já bych byla taky pro. Taky jsem měla sama odklad a nikdy mi to nevadilo, nikdy sem nebyla v ničem jiná, do kolektivu v pohodě. Na střední už nás tam bylo takových i hodně, tich co nedali reparáty 😀 . Jediný kdy sem snad pociťovala odklad jako smůlu bylo, když sem se v prváku topila v deskryptivní geometrii a říkala sem si že nemůžu rupnout, protože být starší o 2 roky by bylo už moc 😀 . Ale jinak vždycky fakt v pohodě.
Holky já myslím, že my to miminko tak strašně moc chceme až už je to úplný zoufalství, že kdyby nás v CAR poslali na IVF tak by jsme do toho asi šli. Je to těžký, ale myslím, že jo.
Holky taky vám moc děkuju, je to dobrý číst, že se na vás v CARu nějak nezlobili, nevyčítali, nenutili. Protože já se toho fakt bojím ☹ . Ale zároveň už bych i někam jít chtěla, protože tahle bezmoc je fakt strašná. ☹
Kamčí já taky uvažovala, že bych clost někde vysondovala, ale teď už to nestačím a ke konci tohohle cyklu už jdu k tomu doktorovi, tak se uvidí. Třeba mi ho dá on sám. A nebo nedá a neudělá nic a já ho budu muset vyměnit 😒 .

beruska81
28. aug 2009

no nás ivf stálo asi kolem 7tisíc, nejbližší car je v olomouci, takže to máme nějakých 60km, Když pak musíš co 2 dny na UTZ tak to dost projezdíš. Nejvíc stály ty injekce, sice jsme měli fostimon, což proplácí pojišťovna, ale jen určité množství, takže zbytek jsme museli dokupovat. Ale holky většinou platí kolem 20.000,-protože ještě mají třeba ICSI atd., to my jsme nechtěli. Doktor sice říkal, že je malá pravděpodobnost, že se vajíčko samo oplodní, ale manžel má dobré spermio, tak se to povedlo.

vendulak
28. aug 2009

Tak to my by jsme asi museli mít i ICSI ☹ vzhledem k příťovu spermiu. Ale stejně bych dala cokoliv za to aby už to miminko bylo 😢 .
I když neúspěchu a jeho důsledku na psychiku se taky strašně moc bojím ☹ .

beruska81
28. aug 2009

no to icsi stojí myslím kolem 8000,-takže už to je palka, ale máš pravdu, mimi má nevyčíslitelnou cenu, i když já už to beru trošku jinak, když už jednoho prcka doma mám. Myslím, že se nesnažím úplně na 100%.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre