Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

susik77
7. máj 2007

ahoj flos, ked som otehotnela, mala som 10 kil naviac, BMI okolo 26, predtym sme sa snazili asi 2 roky a nic a mala som normalnu hmotnost...Ono zavisi aj ako velku nadvahu mas. Dost casto je pri vysokej nadvahe zvyseny testosteron, problemy ako polycysticke vajecniky, hirsutizmus a pod. Prave tieto hormon. problemy mozu sposobovat neplodnost. Ale ak si zdravotne v poriadku, mas menej ako 30 rokov, tak este skusajte. Nam sa to 1.krat podarilo az po 10 mesiacoch, odkedy som vysadila antikoncepciu. Pripadne este mozes poprosit tvojho gynekologa, aby Ti urobil hormonalny profil a ak by bol tvoj manzel ochotny, nech ide na spermiogram...

flos
autor
7. máj 2007

dakujem susik... no ja mam 19 rokov. manzel odmieta ist k lekarovi,lebo je presvedceny, ze je v totalnom poriadku. trpim obezitou..normalnou, nie vysokou.ale uz velmi velmi po mimi tuzime. doktorka povedala, ze som zdravotne tam dole okej a primar mi pob´vedal,ze mam schudnut...

tucniacik
7. máj 2007

vseobecne plati ze lepsie na plodnost je ak clovek s nadvahou schudne a chudy clovek priberie...a ze pozitivne vysledky sa dostavuju uz ked sa znizi/zvysi vaha o 5% telesnej hmotnosti... este ma napada pri tej nadvahe, ci nie je problem so stitnou zlazou/konkretne znizena cinnost stit.zlazy - hypoteroza/

susik77
7. máj 2007

to je pravda, skus si dat murobit mozno aj komplexne vysetrenie a odbery na interne. A skus ukecat manzela, dost casto byva problem z obidvoch stran. Tiez som pocula, ze na otehot. pomaha schudnut, aj ked je to len par kil...Mna paradoxne asi pomohlo pribrat 😀
Alebo skor mi pomohlo, ze sa mi zrovna moc nehodilo otehotniet 😀 Psychika robi straaasne vela 🙂

flos
autor
7. máj 2007

tucniacik
ja ked som bola mala chodila som na vysetrenia so stitnou zlazou a nezistili nic,takze zdravotne som celkovo okej. mozno by som mala spomenut,ze som v detstve prekonala par zapalov mocovych ciest. lenze doktorka mi povedala, ze mi to nijak neuskodilo. chcela mi dat tablety na upravu cyklu, lenze ja s chemiou nasuhlasim

susik77
7. máj 2007

flos: ber preventivne kyselinu listovu, chodievajte na prechadzky, venuj sa konickom a uzivajte si a hlavne nemysli na to, ze chces otehotniet 🙂 Potom je najvacsia pravdepodobnost, ze sa to podari 🙂

flos
autor
7. máj 2007

susik
tak asi to...ja som si posledny mesiac vsugerovala vsetko mozne co sa tyka tehotenskych priznakov.normalne ma boleli prsia, podbrusko, chute a tak. myslim,ze to bolo tou tuzbou po mimi. momentalne som si zaumienila, ze najprv schudnem, opravime dom a az potom pride ten spravny cas na mimi. Ale tuzba je stale velka,aj ked sa snazim an to nemysliet.

flos
autor
7. máj 2007

susik
zacala som brat kalibrum babyplan asi pre mesiacom,ale prestala som...mam pocit, ze je lepsie sa o to nepokusat a nemysliet na to a PRIDE TO SAMO.

tucniacik
7. máj 2007

flos, zaklad je ovulacia... skus zistit ci vobec ovulujes - skus merat bazalnu teplotu... ak ovulujes, dolezita je aj dlzka poovulacnej fazy, ak je menej ako 10dni, je to problem... potom je dolezite ci vobec snazilkuje v case ovu - ci to viete vystihnut, a ci mas priechodne vajcovody... a potom ten manzelov spermiogram...
nejake lieky na upravu cyklu by som brala az potom,keby sa ukazalo co nie je v poriadku/hormonalny profil/... a ci treba podporova prvu fazu cyklu,alebo druhu,alebo obe...

miriamka
7. máj 2007

Flos...ja som mala nadvahu a z toho vyplynuli PCO.Teraz som pekne schudla cca 8kg,takze som uz v normalne sa snazilkujeme dalej.Schudla som sama od seba,aby som vylucila moznost ze to ze sa nedari moze byt kvoli nadvahe,ale inac si myslim,ze to s tym nema nic spolocne ak si uplne zdrava 🙂

ika_ba
7. máj 2007

flos, asi je to individualne, aj lekari to posudzuju rozne
ja ked som bola na odbere pri ivf, tak ked ma isli uspat, tak sa ma pytali na hmotnost, meriam 160 cm a mala som 58 sk, viem, takych 4-5 kil by to chcelo dole, ale nechce sa im. a lekarka, co tam bola povedala, ze o 10 kil menej a lepsie by sa stimulovalo. ale ved to by som bola podvyzivena, nie?
moj manzel bol na vysetreni, zobral to normalne a vela krat som sa stretla, ze teraz maju skor muzi problemy skor ako zeny. skus mu ukazat nejake stranky, kde sa o tom pise, mozno ho to presvedci.

susik77
7. máj 2007

flos: to chapem...nam to raz nevyslo, pred 3 rokmi, prekonala som zamlkly potrat, potom som rychlo chcela otehotniet a vobec sa nedarilo. Este k tomu sa mi nepacilo v praci, vlastne to tehotenstvo som brala ako vychodisko. Tak som po polroku urobila razny krok- odisla som na jazykovy kurz do zahranicia, potom som si nasla novu pracu, kt. ma bavila a kde som mohla sa rozvijat, kupovali sme byt, tak sa mi ani moc nechcelo otehotniet. A podarilo sa, zrovna asi pol roka po mojom povyseni v praci. 😎

tucniacik
7. máj 2007

ika-ba, ja mam ledva 160cm a mam 48, a urcite podvyzivena nie som... len ono je to tak, ze ked clovek velmi chce schudnut,just to nejde... 😝

flos
autor
7. máj 2007

dakujem velmi pekne..ak sa smiem spytat,co je to to PCO? budem snazit dostat manzela k doktorovi.musi ist k urologovi, ci k nejakemu inemu?a staci gyndu popytat o hormonalny profil ci treba behat po doktoroch?

miriamka
7. máj 2007

PCO su polycysticke vajecniky,skus pohladat v inych temach!

flos
autor
7. máj 2007

okej. dakujem aj tak. ste super baby.

miriamka
7. máj 2007

Flos...neboj,coskoro bude tehulka!

flos
autor
7. máj 2007

dakujem vazne za kazdu radu. bola som na utrazvuku nedavno.sam primar porodnickeho oddelenia na vysetroval a nenasiel ziadnu cystu. len povedal,ze mam schudnut a ze sa to upravi. tak ja vazne uz neviem v com to bude. MS sa zatial neupravila. som zvedava ako to bude dalej.

ika_ba
7. máj 2007

ahoj tucniacik, ja ked som mala 54, tak som mala akurat, lebo nemam stihlu postavu, myslim, ze som sirsia aj v pleciach, aj v bokoch, kosticky, pod 50 by to bolo pre mna moc malo

escada17
7. máj 2007

tucniacik, to mas pravdu...ja som vazila 44 kil a po jednej prehliadke mi raz lekar povedal, ze ak budem chciet mat deti, tak mam pribrat 10 kil a veru, otehotnela som s prvou dcerkou, ked som mala 54 kil..problemy zrazu ziadne

tucniacik
7. máj 2007

ika-ba... vyska a vaha nie su podstatne, zalezi ako je to na postave rozlozene, a aj od stavby kostry... a samozrejme ako sa citis...ja som mavala kedysi 43, ale to som si musela davat pozor na stravu, teraz mam 48 a mozem jest co chcem...mylsim ze toto je moja idealna vaha...samozrejme ak by som sa prezierala tak by som priberala... 🙂
som zvedava ako budeme vyzerat s bruchom ked sme take malicke 🙂

ika_ba
7. máj 2007

no, tucniacik, ja mam typicku zensku postavu, silnejsie stehna, boky, uzky pas
a neviem, ako budeme vyzerat tehu, ja som sa uz o tom bavila s manzelom, ale mali by sme sa snazilkovat, lebo tohtorocna moda vdaci tehulkam, su v mode take rozsirene veci

tucniacik
7. máj 2007

iba sa mi to zda alebo ty si tehotna uz bola? nebolo davnejsie pri tvojom mene tt?

tessa
7. máj 2007

baby,
vy, co mate 10kg navyse, si hovorite, ze ste obezne??? 😕
No tak ja mam navyse aj 30kg urcite a tato tema sa ma teda urcite tyka. Nam sa sice podarilo otehotniet ani neviem ako, ale to som mala este o 10kg menej...
No a teraz, ked by sme uz aj rozmyslali nad druhym babom, neviem, ci sa mi to podari znovu...Kedze u mna je uz priam nevyhnutne hovorit o obezite...

Chudnut je u mna problem...nikdy som nic nedotiahla dokonca, mam slabe sebazaprenie 😠 A varit pre muza a maleho a neochutnat to, je priam utrpenie pre mna 😀

No tym vsetkym som chcela povedat, ze tato tema je tusim z vas vsetkych stihlunkych bab len pre mna 😀

ika_ba
7. máj 2007

ahoj tessa,
ja som bola soknuta, ked mi lekarka povedala, ze zhodit 10 kil, lebo taku vahu som nikdy nemala a schudla by som jedine pri prisnej diete, skoro hladovke a krutom cviceni, ale to by som si mohla ohrozit cely cyklu, takze zatial s tym cakam, myslim s chudnutim, teraz sme sa dali aspon na bicyklovanie, to ma bavi.
a ked sa kuknes okolo seba, kolko bab je omnoho silnejsich a otehotneli bez problemov

ejdzi
7. máj 2007

tessa tak uz sme dve. Ja mam tiez minimalne 30kg navyse a otehotnela som ani neviem ako. Takze si tiez myslim, ze to nie vzdy je tou vahou ale vselicim inym. Dokonca som v tom case mala aj riadne stresy a predsa sa to stalo 🙂)) Co sa tyka pevnej vole, tak mi tiez chyba a to som po sestonedeli chcela zacat nieco so sebou robit ale zatial sa mi to nedari.
takze baby hlavne klud a skuste na to menej mysliet, mozno sa to prave vtedy podari.

tessa
7. máj 2007

Ejdzi ma pravdu,
len ziadne stresy, treba na to klud a nemysliet na to..ale uzivat si 😀

Nam dokonca este aj HAK zlyhala a aj tak som otehotnela...ale vraj to bolo preto, ze som mala nevhodnu HAk vzhladom k mojim kilam.. 😖

libeth
7. máj 2007

No babulky ako vas citam, budem musiet dat daco dole. Sakra, ja som mala pocit, ze aj v tom bude pes zakopany. Ja som v priebehu roka 8 kg schudla, a potom behom pol roka 12 kg pribrala. Fajn, zacnem cvicit. 😅

miriamka
8. máj 2007

No mna lekar upozornil na kila navyse,a dala som 8kg dole a drzim si to,lenze viac uz neviem dat dole ani za nic 😠 a to by som este ale 5 potrebovala dat dole

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre