Tehotenstvo ma neobmedzuje a okolie sa čuduje

anavila
3. aug 2009

Dievcata, mam toho uz plne zuby, ako mi kazdy vravi, ze toto a toto nemozem, lebo som tehotna.
Napriklad vcera mi jedna kamoska dobre oci nevypichla, ked som jej povedala ze som bola na kolotoci, no chapete to? A ked som jej povedala ze chcem letiet balonom, lebo mam taku moznost, tak sa cudovala ci som normalna . A kazdy vravi - vela jest, oddychovat, nepracovat takzo, napriklad dnes som niesla vedro s vodou malej do bazena, a mama uz na mna, ze ci som normalna ze som tehotna, co vlacim take vedra... Napriklad aj na stavbe som pomahala, to ked som tehotna, mam si sadnut a vylozit nohy a 9 mesiacov nic nerobit? lezie mi to na nervy.

garfieldmail1
3. aug 2009

Ahojky 🙂 No já si zase dobře pamatuju, než jsem já poprvé otěhotněla, jak jsem pořád dávala pozor na těhotnou kamarádku a taky jsem se rozčilovala, že to bere na lehkou váhu atd. 😕 Ale pak jsem otěhotněla já, cítila jsem se super, těhu probíhalo bez komplikací, cvičila jsem až do porodu a vlastně jsem se taky zrovna neomezovala. To, co děláš Ty, je myslím úplně v pohodě, tohle by si akorát neměla dovolit těhotná, co má rizikové nebo se snažila o mimi x let. To bych nad ní asi taky kroutila hlavou. 😠
Ono je to normální. Jsme na tom vlastně stejně, 15tt a já už teď rostu nad otázkami, jak mi je. Není mi nijak, kromě rostoucího pupku ani nevím, že jsem těhu a snad to tak vydrží jako minule až do konce 😵 Akorát ty otázky a obavy ze všech stran asi k tomu patří.... 😅

garfieldmail1
3. aug 2009

A hlavně buďme rády, že se v těhu cítíme tak dobře, že si můžem "dělat co chcem" 😉

anavila
autor
3. aug 2009

jej to som rada, ze sme na tom rovnako... mam termin 26j anuara 2010 a ty? ja ani neviem ze som tehotna, klop klop, nnic ma neobli, ani niesom unvaena, proste normalka. Ja som trosku pri sebe, tak ani neviem z coho mam take velke brucho, ci z tuku, alebo je to babo ...hahahaaaa 🙂 🙂 🙂 🙂
No ale dnes v noci som mala pocit, ze som prvy krat citila pohyby...a ty si ako na tom?

monika131
3. aug 2009

ahojky, no ja sa k vám pridávam. Ja odkedy som tehotná, tak som zatiaľ nepociťovala žiadne ťažkosti, klop, klop. Dokonca som ani počas prvého trimestra nezvracala, mne nebolo vôbec nič, iba som viac jedla.
Aj mňa každý okrikuje, že nesmieš to, nesmieš hento, nenos tašky z obchodu, oddychuj!
A ja taký čas reagujem takto: Budem oddychovať, ale prídete mi navariť, poprať, povysávať, požehliť, vyplieť záhradu ........
Áno, sú aj také maminy, ktoré jednoducho ležať musia, lebo si to vyžaduje ich zdravotný stav, ale ja budem robiť dovtedy, dokiaľ budem vládať, a predsa sama najlepšie musím vedieť, kedy mám dosť. 😅
A ja si jednoducho z tých rečí nič nerobím, a aj tak si vždy všetko urobím po svojom. 😵

garfieldmail1
3. aug 2009

Já mám termín 29.1. a syn má 2 roky a 3 měsíce. V prvním těhu mi nebylo vůbec nic, teď jsem byla zpočátku unavenější, teď už je to dobré. Akorát teď trpím nechutenstvím, hlavně na maso, což nechápu, já ho měla vždycky ráda 😅
Co se týká pohybů, tak já mám někdy pocit, že už tak týden občas něco cítím, ale to se mi vůbec nezdá, to budou spíš nějaké střevní pohyby 😀
Zatím jsem ani nic nepřibrala, jen ten pupek už mi narostl někdy v 8tt. Už minule jsem měla obrovské břicho a teď to asi bude něco podobného 😕
Ještě k tomu Tvému tématu... Minule jsem chodila tak jako teď od II.trimestru do fitka, cvičila jsem si tam svoje podle knížek cvičení pro těhotné. Bylo to super, ovšem ty udivené pohledy od ostatních 😕 Už se "těším", jak mne budou očumovat (jinak to ani popsat nejde) teď 😖 Aspoň, že mne skoro nikdo neotravoval zvědavými otázkama 🤐 Venku potkám těhotnou dnes fakt za každým rohem, ve fitku za celou dobu, co tam vůbec chodím, jsem tam viděla jen dvě....

och
3. aug 2009

ahojte damy 😀

mne totok tiez lezie na nervy 😀 uz som si presla par krat aj dobrou depresiou 😝 vkuse ma niekto niecim okrikuje co nemozem, najhorsie je to s jedlom. Najradsej mam tych ktory iba poculi co tehotna alebo kojacia mama jest nemoze a potom si to mylia, kamoska ma normalne donutila vyplut jahodu 😲 😀 ze je to alergen tam som na nu musela trosku pokricat, ze nech sa spamata ze to by nemali tie co koja a nie tehotne, to iste s chili a mne tak straaaaasne chuti slako-stiplave 😀 😀 😀 dokona na mna jedna spustila v telocvicni ked som posilovala ruky, ze to nemozem robit lebo sa mi pri tom trasie brucho 😲 kukam ako puk, ze ci to sa nemam ani smiat? a pritom tam mam certifikovanu trenerku na tehotne s 5 rocnou praxou 😀 😀 tak jej trenerka vysvetlila, ze paprcky sa oplati posilovat ved to deculo nebude mat pol kila 😀 aby som to decko vobec zdvihla 😀 😀 😀 😀 😀 no mohla by som roman napisat 😀 😀 😀

no sialenstvo hrozne, fakt v prvych tyzdnoch som myslela, ze sa zblaznim same nemozes a nesmies ale nikto nehovori toto je supis pre tehu toto rob toto papaj atd a pritom sa citim uplne fantasticky a energie mam za troch 😀 😀 😀

katrin111
3. aug 2009

ahoj holky at si kazdy v tehotenstvi dela co uzna za vhodne a citi se na to a hlavne kdyz to neublizi miminku.................... 🙂

jahodka11
3. aug 2009

ahojte,
ja som v 5-tom mesiaci chodila na tury a boli tam aj retaze a nikomu sa nic nestalo...teda okrem toho, ze som sa bala 😉 a 2 dni pred porodom som bola na hriby v lese....poriadny kopec som vyslapala a zasa sa nikomu nic nestalo, skor si myslim, ze mi to len pomohlo....aj pri druhom tehotenstve budem robi vsetko, pokial budem moct...taaak si to poriadne uzivajte, ked sa da..tehotenstvo je krasne, ja sa uz tesim, ked budem zasa tehotna 😉

hankaaa1
3. aug 2009

ahojte tehulky,
myslim , ze pokial vladzete kludne robte to na co mate chut... ja som bolla v 3.mesiaci tehotenstva lyzovat , pracovala som do 37. tyzdna teh. ( a to teda nemam ziadne sedave zamestnanie).. a v deviatom mesiaci sme sa rozhodli rekonstruovat kuchynu .. to uz ale dobehli aj rodiinni pomocnici..., ktori by ma najradsej konecne videli oddychovat...no a dockali sa, kedze este ten tyzden mi vypovedali klbi...a mam velky problem urobit zopar krokov.... takze uzivajte si tehotestvo pokial vladzete.. nikdy neviete, kedy sa to zvrtne.. lebo a cele dni len oddychovat zacne byt coskoro poriadna otrava 😎

alexandrah
3. aug 2009

ahojte baby, super tema!!!!!!!!!! ABSOLUTNE SA PRIDAVAM A SUHLASIIIIIIIIIM!!!!!!!!!§ akurat, ze mne si moze hovorit kto chce co chce, nahucim na neho naspat ... uz som tu salela z temy, ze co sa v teh. nemoze, raz som tam napisala nazor, ze sak aj ini rodili, a pritom napr. robili na poli, a bolo v poho, no tak sa na mna jak supy zosypali, ze aspon nieco by som mohla pre dieta urobit, a chranit ho ... no kravy ... to potom bude zrejme pokracovat, napr. mama mi vravi, ze mi skoncil zivot, ze 3 roky nikam nepojdem, ja sportujem kazdy den, ze zabudni äale zase svokra chce strazit, tak preco nie), no proste ani babo nechce, aby som mu bola cely zivot za zadkom, ale treba, aby bolo sucastou tvojho zivota, sak ked je vsetko ok, a je zdrave, tak preco ho, aj seba obmedzovat, mne vsetky vraveli, ze v teh. ani po schodoch, ani teply kupel, ani jest nic ... no ked som to povedala mojmu lekarovi, len sa zasmial - on je normalny ... take opicie matky tiez neni bohvieco ... ja nemam uplne bezproblemove teh., ale v norme, ale ked sa citim dobre, preco nie, minule sme boli na navsteve, a svagor ze nemozem predsa kofolu (ti, u koho sme boli ani nevedeli ze som teh., prave sme im to chceli povedat, a on to takto bonzol), tak som si dala aj tak, a cely vecer som si z neho robila srandu, ci si este mozem dat ... no a podobne ...

csina
3. aug 2009

No dievčatá..tááák vám závidím... Vôbec sa vám nečudujem, že vás to rozčuľuje, mne to tiež dosť lezie na nervy, keď každý lepšie ako ja vie, na čo sa cítim.. Ale popravde...teraz som druhýkrát tehotná, po siedmich rokoch. Pri prvej som bola absolútne v pohodke, fakt, ako to tu popisujete, keby mi brucho nerástlo, ani neverím, že vo mne býva druhý človiečik. Cítila som sa senzačne až do konca, len na záver mi z horka puchli nohy.. 😀 Teraz keď som otehotnela sa do mňa opäť vlial život, síce už ten začiatok nebol taký supiš, ale od toho 14 týždňa som mala pocit, že sa cítim o 100% lepšie ako pred tehu. 🙂 Mala som také pohnútky, že by som si zaskákala s malou na trampolíne, alebo som sa s úškľabom dívala ako z mosta skáču jumping..Hneď by som si skočila.... 😀 😀 V práci ma okrikovali, hento nechaj, to nezdvíhaj, tu si sadni a najedz sa... A ja som sa len smiala, keby mali kolegyne toľko energie v sebe ako ja, tak o 13-tej to možeme zabaliť. 😀 Ale už je všetkému koniec... ☹ Nastali u mňa komplikácie, poležala som si v nemocke a som PN asi až do konca... No ale ležte doma, keď je vonku 35 stupňov, veď je to týranie! Zatiaľ nemám ani vychádzky, doma sa idem zblázniť...ták vám závidím.... 😒

hankaaa1
3. aug 2009

alexandrah,
...to je fakt velky nezmysel..ze ti skoncil zivot, ved prezivat zase nove zazitky spolocne s malym vysnivanym drobcom musi byt uzasne.. a podla mna sa da robit naozaj vela veci na ktore mate chut.. (samozrejme budete sa musiet prisposobit babetku) ... moj drahy sa uz tesi ako pojdeme v januari s malou lyzovat.. ze posadi ju do lyziarky a pusti dolu kopcom a v lete u mora ju zoberie snorchlovat.. no a ma este plnu hlavu podobnych prastenych napadov.. az mi vlasy dupkom vstavaju 😀

urcite je vela veci ,ktore ta bavia a daju sa robit aj s malickym, ak mas chut a napady 😉

berus222
3. aug 2009

ja som toto tiez stale pocuvala.nemozes, mala by si, musis,..... 😝 a ja som sa v zime sankovala, prerabali sme byt, stahovali sa a tyzden pred porodom prerabali strechu. nastasie sa nam nic nestalo a vdaka pohybu som mala lahky porod. a pri dalsich detoch sa tiez nemienim obmedzovat, ak to nebude treba.

hankaaa1
3. aug 2009

no berus222, dufam, ze aj ja budem mat lahky porod... aj ked zatial to tak nevyzera, o 5 dni som mala rodit..a dneska som bola na kontole..a ze tento tyzden to urcite nebude a zdaleka to tak nevyzera, ze by sa to malo v blizkej buducnosti zmenit.. a este mala je sice dolu hlavickou, ale cela je krizom, co sa dr. nepaci

whoknows
3. aug 2009

Ahoj holky,
přesně vím o čem je řeč. Já jsem před čtrnácti dny spala ve stanu a taky mi všichni říkali, jestli jsem se nezbláznila 🙂 a musím říct, že to bylo supr. Stejné je to i s řízením auta, jsem zvyklá jezdit, řídít hodně a každý den a kamarádka do mě taky pořád hučí, že už bych neměla řídit, že se mi udělá zle apod. Jenže mě se dělá mnohem hůř v MHD. V sedě v autě s klimoškou je to uplně v pohodě.
A když mám chuť, dám si i pivko. Jasně, že se neopiju, ale malá plzeň je úžasná na pálení žáhy 😀
Těhotenství není nemoc a pokud je všechno v pořádku, není důvod dělat ze sebe "skleníkovou kytičku".

bambina
3. aug 2009

ahojte, dovolte aby som aj ja pridala svoj nazor. samozrejme tehotenstvo urcite nie je choroba a pokial sa tehulka citi dobre, nie je dovod nezit normalny zivot. myslim vsak, ze je aj na mieste urcite si davat vacsi pozor a byt opatrnejsia, vy sa mozno citite dobre, ale neviete aky to ma vplyv na toho maleho cloviecika, ktory je v brusku. raz sme sa na tuto temu bavili s mojim lekarom a ten mi povedal, ze dnes si zeny naozaj pocas tehotenstva precenuju svoje sily co sa fyzickej aktivity tyka. dnes sme oproti minulosti ovela viac obklopene stresom. takze tehulkujte aktivne, ale myslite na to malinke. ja som do poslednej chvile pracovala a dokonca zazila narocne obdobie prechodu na euro kedy to bolo v praci ozaj hekticke. citila som sa dobre, ale ked som nastupila na matersku a konecne si mohla vychutnavat chvile pripravy na babatko (nakupy oblecenia, chystanie izbicky) mi zistili pravidelne stahy maternice a musela som oddychovat doma. takze asi tolko. mna vsak najviac hnevali reci ohladne stravy, co sa smie a nesmie. na to som ozaj kaslala a dala som si aj vyprazane aj sladke. v norme 😉

anavila
autor
3. aug 2009

bambina, mas scasti pravdu, treba byt opatrnejsia ale niektori ludia to fakt s tym prehanaju. My sme sa ani s malou nikdy neobmedzovali, cely prvy rok jej zivota a aj teraz kazdy den na prechadzke sme za kazdeho pocasia, na vylety a podobne, a co som sa napocuvala tych reci, ci som normlana tahat dieta do tatier a podobne, ale ja som urobila vsetko pre to aby to dopadlo dobre, a myslim ze jej to vobec neublizilo, prave naopak.
Ale vratim sa k tehotenstvu...mna to telesne (ne)setrenie vyslo poriadne draho 🙂
Termin som mala 8.2 a ale malinka sa mi narodila 31.1, najlepsie bolo to, ze od 1.2. uz davali prispevok pri narodeni o 10 000sk viac, takze pre pol dna som prisla o tie prachy. A to si myslim, ze preto, ze som den predtym robila obrovksu skuipnovu masku na karneval detom , vystrihovala a lepila som na zemi, do noci. A rano som uz s nimi na kraneval nesla, ale do sprchy a do porodnice. 🙂
takze okrem tych prachov ma to nic nestalo, porod bol rychly a mala bola v poriadku. Fyzicka aktivita je pomohla na svet o tyzden skor.Vsetko dopadlo dobre. Vdaka bohu. Myslim ze kazda baba vie kolko toho zvladne a neprecenuje sa zbytocne...

alexandrah
3. aug 2009

ahojte, ja som v poho, sice sa necitim lepsie, ako pred teh., ale som doma na pn, ale nic hrozne, len som silna migrenicka, ale uz viac - menej presli, najhorsie to bolo prvy trimester.
bambina - jasne, ze si davame pozor, ale mne lekar povedal, ze ja sportovat sa moze, ale tak o 30 % menej. lenze to o com vravime je, ze ti ludia vravia, ze to nemozes vobec!!!!!!!§ a ja poznam babu horolezkynu, co este v 7 mesiaci liezla na 13 metrovu stenu - sama som ju videla.
whoknows - aj mne je horsie v mhd ako v aute, tam aspon sedim, a pri otvorenom okne ... aj pivo si malokedy, ale obcas dam (teda 1 dcl., mnne moc nechuti ...). a byt v kondicke cez teh., ked to telo dovoli fakt pomaha na porod.
no a co sa stravy tyka - to sa nikoho na nic nepytam - myslim si, ze si telo vypyta, co potrebuje, takze si davam vsetko, na co mam chut (aj tak nejem moc)

garfieldmail1
3. aug 2009

Ono taky hodně záleží, na co byl člověk zvyklý před těhu, myslím, jak fyzicky byl aktivní - viz. ta horolezkyně. Já bych nelezla na skálu ani teď, ale taky jsem na ni nelezla nikdy, tak to je logické. Její tělo je na to zvyklé a dokud se cítila v pohodě, tak proč ne.
To je totéž jako v prvním těhu by mne nenapadlo tahat nějaké balíky, co by vážily 14 kilo a teď mi prostě kolikrát nezbyde nic jiného než zvedat a třeba i kousek poponést 14kilového syna 😉 Ale moje tělo je na to zvyklé, nic jiného mi kolikrát ani nezbývá, nijak mne to neunavuje, akorát s velkým břichem to pak bude asi trochu problém 😅
No a cvičím dost aktivně, tak proč bych nepokračovala, proboha? Věřím, že minule mne díky tomu vůbec nebolela záda, ani při porodu a doufám, že mi to pomůže i teď 😵

Spíše se směju, jak píšou v časopisech pro maminky, zdřímněte si a odpočiňte, kdykoli na vás přijde únava a potřeba spánku - no v prvním těhu by to snad šlo, ale při jednom a více dětech asi sotva 😀

macalc
3. aug 2009

Ahojte babenky...
Ja mam pohodove tehotenstvo vdaka bohu ziadne nevolnostia a ani problemi a robim vsetko co vladzem a ludia to nechcapu ja im poviem len tolko ze ja som tehotna a nie chora.Davam si pozor a viem kolko vladzem ale na doraz nikdy nejdem .
Drzim vam vsetkim palceky aby sme to vydrzali a mali zdrave deticky

zuzu1980
6. aug 2009

Ahojte, no super ze nie som sama 😉
my sme sa stahovali ked som bola v 6tt, jasne ze som nabytok nedvihala ale predsa s tym bolo dost prace, umyvanie, balenie, upratovanie... do toho stresy v praci. Mne napriklad byvalo zle od zaludka az do 6 mesiaca, a ani to ma nepolozilo. Pekne som kazdy den chodila do prace, potom na nakup, doma navarit, upratat... Unavena ako kon, ale inac sa nedalo. A navyse byvame na 3 poschodi bez vytahu. Tolko som tu citala ake su schody pre tehulky nebezpecne, ha, to ma maju vysokozdvyznym vozikom cez okno trepat? Kolko krat som vybehla po schodoch az na 4 poschodie ani som si nevsimla (aj s nakupom). Myslim ze je lepsie mat trosku pohybu ako len lezat doma (teraz neratam rizikove tehulky, tie musia, inac sa neda).

A tiez su vsetci mudri ako sa nema cestovat s babatkom k moru. Tak my ideme pekne v 5 mesiaci ponavstevovat celu rodinu (svokrovci su v primorskej krajine) lietadlom cez 3 kontinenty. Nemyslim ze s tym bude problem. Dame pozor na slniecko a vseko bude ok 🙂

Tak vam zelam pekne tehulkovanie, robte co uznate za vhodne a stravujte sa ako vam chuti, vsetko s mierou a neprehanat 😉

zuzu1980
6. aug 2009

Jaj divne som to napisala, cestovat budeme ked bude mat babo 5 mesiacov. Ja som tiez dost cestovala lietadlom pocas tehu, a nebol problem. Ale teraz uz by som neriskovala...

perla200
6. aug 2009

ano presne z duše mi hovoríte dievčatá....aj mne stále, načo chodím do práce, a prečo som tam tak dlho? prečo soférujem? už skoro aj prečo dýcham.... v 8 mesiaci som umývala na dome okná a skoro ma ludia prepichli pohladmi čo isli okolo, že ubližujem bábätku, alebo v 4 mesiaci sme boli na plese a aj tam vsetci zazerali? to ako tehotné sa nemôžu zabávať? ved som neni v zafajčenom bare, ale na plese.....

briketa
6. aug 2009

Ja som akurat prisla z koncertu No Doubt ;)...

briketa
6. aug 2009

zuzu, lietat mozes do 35TT, ak mas vsetko v poriadku. my sme prisli pred dvoma tyzdnami z dovolenkyv tropoch, mali sme najprv 3 hod let a napajaci bol 6.5 hod...

alexandrah
6. aug 2009

jasne baby, presne tak. ja tiez vsetko robim, akurat od zaciatku ma bolela maternica, tak mi lekar odporucil nesportovat, ja som tiez velmi aktivne sportovala pred teh., kazdy den treningy a tak. dokonca kraso, takze tam hrozil pad, tak to muselo ist bokom. skoda, ten sport mi najviac chyba. a take ze cvicenia pre tehotne pre mna neni su sport, ale aj tak nemozem. ale inak, vsetko ostatne, nakupy, jedlo, schody, teply kupel ... pohoda. tiez ked sa babo narodi, tak mama ze do 3 rokov nesmieme nikam ist ... to je smiesne, sak dnes chodia ludia aj s 2-3 mes. babom vselikam, ak je babo v poho. takze takychto ludi si nevsimam. ja mam nastastie normalne kamosky, zajdeme do restiky na obed, deci vina - sice velmi obcas to vino, ale stalo sa ... dokonca pivo mi vravi aj manzel ze mam pit (aj ked mi nechuti, ze je zdrave, ze to sa moze ... samozrejme v malych davkach ... ), a podobne ... tie co by na mna zazerali, s takymi sa nebavim ...

lujza123
6. aug 2009

Dobra tema he he..no vsetci okolo su najodbornici na to co tehotna nesmie ( a najviac sa ozyvaju taky co deti nemaly..napr. chlapy alebo bezdetne kamosky) Neviem preco takyto ludia maju tendenciu poucovat tehotne co nesmu , ja by som im dala take brucho na par mesiacov ze na a sed doma srtikuj vybavicku a nikam nechod, nic nejedz a na nic sa nepozeraj. Minule som bola na kavicke s kamoskou a dala som si latte..inac kavu moc nepijem ale mala som na nu chut a casnik sa tvaril keby vypije ocot a nezabudol mi pripomenut ze TEHOTNE KAVU NESMU. Dalsi pribeh mam tiez s podniku, bola som navecer vonku s priatelom, on si dal pivec a ja som mala tiez chut tak som si dala nealko pivo. Kusok vedla sedeli take dve zenske asi nejake supermatky ci co a dost hlasno ma zacali ohovarat ze aha henta tehotna pije, ze sa nehamby takto skodit ubohemu dietatu .....
Kamoska ktora uz ma syna sa cudovala ze ako som mohla ist na festival..ved mozem potratit ???Neviem s coho to vysudila ze to nemozem, ale som tu este aj po dvoch festivaloch a babetko tiez

alexandrah
6. aug 2009

boze lujza, asi by som tych ludi odkazala do teplych krajin ... a pekne nahlas ... taketo veci ma dokazu vytocit do nepricetnosti ... mne sa take nestalo ... pekne by som tomu casnikovi povedala, ze a to odkial mate?? a tym zenskym tiez vysvetlila, ze mam nealko, ale ze lekar ti povedal, ze prave pivo je v teh. zdrave (co je pravda, moj lekar to povedal, aj manzel to cital ... na palenie zahy, aj na spanie sa prave odporuca ... ), neznasam takych ludi, co hned kazdeho odsudzuju ... aj take supermatky milujem ... potom sa im aj tak vsetko pokasle, take uzkostlive ... moja kamoska bola takato uzkostliva, a jedna baba vedla nej nie, a jej deti su lepsie, aj zdravsie ... potom uznala, ze to prehanala ... aj s tym festivalom ... des ... kamoska, fakt!!

lujza123
6. aug 2009

no mna tie husy zenske tiez nastvali aj som im chcela cosi povedat..ale potom ma napadlo ze naco vlastne sa rozculovat koli chuderam..ved oni tam ten alkohol chceli vidiet tak nech maju o com kvakat.......inac mala som aj normalne pivo par krat male a kopu bab co poznam tiez...

no kamoska je v pohode....len bola fakt prekvapena s toho festaku..proste pre niekoho je tehotenstvo a dieta ako keby vstupia do klastora alebo co

deina
6. aug 2009

Toto poznam. Maly ma nejakych 12 kil a kazdy, nedvihaj ho, nenos ho - a co ma sam vyskocit na komodu a prebalit sa? Podla mna nie je problem ho sem tam dvihnut a ponosit (zase nie je to take nosenie, zeby sa chcel neustale nosit, to vobec nie), ine by asi bolo, kebyze si len tak z nicoho nic zmyslim dvihat 12kil, ked som na to predtym nebola zvyknuta. Ale bicyklovanie - vraj to sa v tehu nesmie, ale pokial nejazdim po nejakom divokom terene, tak preco nie? Rovnako plavanie - doma v bazene, cista voda, uzasne nieco.

No a sem tam by som si aj rada oddychla, len ten starsi certisko nedovoli. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre