Tehotenstvo v 16tich. Ako to povedať rodičom?

sisik
17. mar 2007

Mam 16 rokov a som tehotna. Viem, ze pre mnohych je to mozno nepochopitelne ale ja si to babo chcem nechat. Ked porodim budem ma 17. Aj ked to nebude lahke ale rozhodla som sa takto. Nechcem ist na interupciu ved by som zabil svoje babatko. Mam ale jeden problem, neviem ako to povedat rodicom. Strasne sa bojim ich reakcie a neviem ci pochopia preco som sa takto rozhodla. Viem, ze pre mna to bolo najlepsie rozhodnutie, lebo keby som si to dala zobrat vycitala by som si to do konca zivota. Neviem, ci som na dieta uplne pripravena, ale verim ze rodicia ma pochopia a pomozu. Toto rozhodnutie urcite nikdy neolutujem.

bybi
17. mar 2007

sisik tak drzim palce a rodicov sa neboj. Najprv to pre nich bude asi sok, ale oni sa s tym zmieria a som si ista, ze ti pomozu a budu ta podporovat. Podla mna si sa rozhodla spravne, tak vela stastia 🙂

megustas
17. mar 2007

sisik: rodicia ta urcite nepochvalia za to...ale casom sa mozno zmieria
a to ze nie si pripravena na babo...ani sa necudujem...a vobec ako sa da vobec pripravit na babo?ved kazde je ine...kazde reaguje rozdielne...

mracik
17. mar 2007

sisik, taká malá rada, ak si rozhodnutá si dieťatko nechať, no nepoznám tvojich rodičov, ale je dobré povedať im to až po 12 týždni, vyhneš sa prípadnému nátlaku...
ja som mala o rok viac, bolo to síce ťažké, ale nikdy som neoľutovala 🙂

miriam17
17. mar 2007

ahoj sisik..tak ajj jaq som bola tehotna ako 16 rocna a mesiac po nrodeni viktorky som mala 17...
a neboj sa vsetko dopadne urcite dobre,,....a drzim palceky...

sisulik
17. mar 2007

sisik...drzim ti palce..ak pride ta spravna chvila, tak to rodicom povedz. len sa velmi nestresuj...a ci si pripravena? ja som prvy krat otehotnela ako 22 rocna a to som bola uz tri roky vydata...neplanovali sme este babo, ale prislo to...a tiez som si myslela ze nie som na to pripravena, ale tych 9 mesiacov tehotenstva ma na to perfektne pripravilo...takze, ak nie si pripravena teraz, neboj, do porodu uz budes.... 😉

magg
17. mar 2007

ja som otehotnela ako 23 rocna a moja mama robila aj tak bordel 😀 , ale ja som jej to povedala asi vnajnevhodnejsej, no najneodkladnejsej chvili, ale vsetko dobre dopadlo, je z nej stastna babka.
Rodicia zo zaciatku nebudu nadseni, ale ak su normalni, z babatka sa budu tesit, ved ono za nic nemoze 😉

margita
19. mar 2007

ahoj sisik moja dcéra mala tiež 16 keď otehotnela, nám to tiež nepovedala, dozvedela som sa to keď už bola v 6 mesiaci, bol to šok, ale malého máme strašne radi a omáhame ako sa dá, školu musela prerušiť, ale zvláda to v pohode. Držím palce.

famfrla
19. mar 2007

Ahoj sisik velmi ti drzim palce ja som otehotnila ked som mala 21 a v 3 na vyske ani nevies aky stres som z toho mala mamina sa so mnou tyzden nerozpravala ale teraz by malu nevymenila za nic drz sa

mimma
19. mar 2007

Sisik, priprav sa doma na cirkus, slzy, výčitky....ktoré ale nebudú trvať dlho. Musíš dať rodičom čas, aby sa s tým zmierili, lebo to bude šok. Ale, ako už baby písali, všetko raz odoznie a príde zase niečo iné, čo bude treba riešiť, tak to nejako preži a potom už bude dobre. Držím palce!

ramzesa
19. mar 2007

sisik myslim, ze ked si sa takto rozhodla, tak na to pripravena si.Aspon podla mna si sa rozhodla spravne a zodpovedne. neboj rodicia to nejako prekusnu. Ja som sice otehotnela ked som mala uz 19 a babo sa mi narodilo ako 20rocnej,ale tiez bol doma najprv sok a teraz by mi moje deti najradsej vsetci zjedli 😀 . A ak by s tym mali nejaky problem, tak bojuj, nenechaj si pokazit zivot. drzim ti palce, silnooo 😉

sisik
autor
19. mar 2007

no ahojte vsetci. Chcem vam vsetkym velmi podakovat za to co ste mi napisali. Som za to naozaj velmi vdacna. Rodicom som to sice este nepovedala, ale urcite to uz nebudem odkladat. Ste vsetci naozaj hrozne zlaty a svojimi slovami ste mi velmi pomohli. Este raz dakujem.

magg
20. mar 2007

Sisik ale hlavne davaj na seba pozor, ja som to mame chcela povedat az na vianoce, kedze som otehotnela v novembri, no a samozrejme som sa nevyhla predvianocnemu upratovaniu.Ked som ćhcela utriet prach pod postelou, trochu som ju nadvihla a vtedy som zacala krvacat. Takmer som o svoju bambulku prisla no a vtedy som to povedala mame, az do stedreho dna som lezala v nemocnici ale nastastie mi Lujzinku zachranili.Nakoniec sa moja mama hnevala viac na to, ze som upratovala a takmer som ublizila jej vnucatku ako na to, ze som vobec tehotna. Takze pozor 😉

sisik
autor
20. mar 2007

Ahoj magg. Som naozaj rada, ze sa tvojej Lujzinke nic nestalo a dufam, ze je to krasne a zdrave dietatko. Som rada, ze si ma upozornila a neboj sa urcite si budem davat pozor.

margita
27. mar 2007

No ako sisik už si to povedala rodičom? Držím palce.

sisik
autor
2. apr 2007

No, ano uz som to povedala. Bolo to tazke, ale myslim si, ze to zvladli celkom dobre. Takze, dakujem Vam za vsetky vase rady, velmi mi pomohli a myslim si, ze som to zvladla aj vdaka nim.

mimma
2. apr 2007

Sisik, som rada, že to už máš za sebou! Netušili vaši niečo? A ty sa ako cítiš?Ahoj

sisik
autor
8. apr 2007

Moji netusili vobec nic a preto boli z toho velmi prekvapeni. Citim sa celkom v pohode a som strasne rada, ze to zobrali tak ako to zobrali.

olinka6226
8. apr 2007

sisik drzim palce, podla mna si sa rozhodla dobre a iste budes dobrou mamou, hoci to bude stat kopec odriekania veci, co ini v tvojom veku povazuju za samozrejme. a kedze to tvoji rodicia zobrali dobre ako pises, tak bude vsetko v pohode. Nechcem byt drza, ale co na to tehotenstvo otec dietata? Nezmienila si sa o nom... Ak tuto temu nechces rozoberat, len napis, ze nechces.

bellasandra
8. apr 2007

Ahoj Sisik- tak drzím palce. Ja som síce otehotnela ako 23 rocná, ale vo fakt dost nevhodnom case. Rodicia boli z toho dost na vetvy, a teraz malu zboznuju 🙂
Takze myslím, ze si sa rozhodla dobre 🙂

danii
8. apr 2007

sisik, vazim si tvoje rozhodnutie a velmi ti drzim palce! zvladnes to, uvidis 😉 to male babatko za to stoji 😵

sisik
autor
9. apr 2007

Ocinko dietata je uplne v pohode. Ostal so mnou a obaja sa na babo velmi tesime. 🙂

anamor
9. apr 2007

sisik naozaj mas aj moj obdiv, ak si odhodlana vsetku silu a cas venovat dietatku, tak je to statocne. Dufam, ze vam to vydrzi dlhy cas a budete spolu stastni.

sisik
autor
14. apr 2007

Chcela by som sa este spytat ako to je s nejakymi prispevkami na dieta kedze budem mat len sedemnast a este som ani nikde nepracovala.

mimakro
14. apr 2007

Ohľadom príspevkov kontaktuj Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Tvojom meste. Tam by Ti mali poradiť. A skús sa popýtať aj na sekretariáte školy, či ako študentka nemáš nárok na nejaký príspevok.

srdcko
14. apr 2007

ahoj sisik, ja som mala 19, ked som otehotnela a prerusila som VS, tiez som predtym nikde nerobila, takze nemas narok na niake peniaze, az pokym sa ti to male nenarodi (teda, ked sa narodi, musis pobehat po uradoch a splatnostou mesiac neskor ti pridu peniaze)...je to strasne, ked kadejaky vydryduchovia dostavaju vselijake davky a ja ,kedze som mala adresu stale u rodicov (u priatela som si mohla dat, az ked sme sa zobrali) tak zo statu vyplyvalo, ze rodicia su povinny do 25-ky ma zivit...vdaka bohu, ze moj teraz uz manzel zarabal tolko, aby to stacilo na vsetko vydavky ohladom babatka....zelam ti vela pevnych nervov, hlavne po uradoch a nedaj sa a nech sa babatku dari....

sue
14. apr 2007

S materskou je to tak, že si musíš platiť odvody 270 dní, aby si mala na ňu nárok...a to teda už nestihneš ☹ bohužiaľ je to v tomto štáte tak 😔

peha
14. apr 2007

a to nielenze 270 dni, ale rata sa ti len 270 v jednom kalendarnom roku.
ja som si platila ako chora najvyssie odvody ako zivnostnik a kedze som neplatila komplet 12 mesiacov za uplynuly kalendarny rok, tak mi tie potvory vyratali matersku 3400 sk !!!!!!!!chapete ?? br, tento stat.

sisi - drz sa, je to fajn, ze sa tesite na babatko, neboj prekonate vsetky aj starosti aj neprijemnosti s peniazkami. nechcem kecat, ale ako studentka by si mala tusim dostavat matersku, a rozdiel ked nevyjde na minimum doplaca urad socialnych veci - cize od statu by si mala nieco dostat. najlepsie tam ist osobne.
velmi drzime palceky a hlavne zelame bezproblemove tehulkovanie a zdrave babatko 😵

sue
14. apr 2007

Peha, nie je to už tak... za nás študentov už štát odvody neplatí 😔

srdcko
15. apr 2007

veru, nic vam v tomto state nedaju, najlepsie je dobre sa vydat 😀 ako kruta pravda, ale inak sa to neda....este by si dostavala asi 2000 Sk, keby si nemala trvaly pobyt tam ,ako tvoji rodicia...ja som si to chcela vybavit, ale zase na OSBD mi povedali, ze ja si k priatelovi nemozem dat trv.pobyt, lebo nie sme zobrati, a ked sme sa zobrali, tak uz mam zivitela a nemam narok na tie dve tisicky ☹ ...v kocurkove maju asi lepsie zakony, ako u nas...
este aj moj gynekolog, ked sa dozvedel, ze ja nedostavam ziadne peniaze sa tak rozculoval, ze pre takych, co sa im robit nechce a nestraraju sa o rodinu sa peniaze od statu vzdy najdu, ale pre tehotnu nie 🙂
ale nebj, vsetko prekonate, ved aj my sme to s tatikom zvladli 🙂

margita
15. apr 2007

Ahoj sisik, moja dcéra má tiež dieťa, ešte nemala 17 keď sa malý narodil na sociálnom nám poradili že keď chce dostávať rodičovský príspevok musia jej byť súdom priznané rodičovské práva,trvalo to 1/2 roka kým nás predvolali na súd pred mesiacom prebehol súd, ale ešte neprišlo rozhodnutie, rodičovské práva jej priznali, takže keď to príde má s tým prísť na sociálne. Ale nám tiež hovorili že rodičovský príspevok môže dostávať aj otec dieťaťa ak je plnoletý, lenže moja dcéra nechce priznať otca. Takže asi takto v skratke.Držím palce.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre