Tehotná po potrate. Aké sú šance?

xpetka1x
5. aug 2009

Ajojte babule no taknam to nevyslo babo mi zomrelo v 3 mesiaci v brusku.. neviete ake su sance otehotniet po potrate

maajushka
18. aug 2015

@nikusqa_666
@janula2407
ahojte, ja v 6tt..:/... dokotor povedal tak 2-3 cykli, dikybohu som mala cyklus pekny, no a teraz dajak nic :/

janula2407
20. sep 2015

@maajushka
No a mi po strate sme opat v 9 tt. 🙂

maajushka
20. sep 2015

@janula2407 to je paradaaaa 🙂 kraase, a po jakom case sa vam to podarilo ? 🙂

janula2407
20. sep 2015

12.maja som o nich prisla bola som v 20tt. a prave mi zacal 9 tt. V utorok mam ist na kontrolu tak hadam bude vsetko ok...ale tesi ma ze sa nam to na prvy krat podarilo 🙂

maajushka
20. sep 2015

@janula2407 tak to je super, tk rychlo 🙂 nech bude hlavne vsetko ok 🙂

matilda72
16. nov 2015

ahojte. vidím, že príspevky sú už staršie ale aj tak by som sa chcela podeliť o svoj príbeh. V apríli sme mali svadbu a krátko na to som si našla na tehu.teste dve čiarky bolo to nádhera ale bála som sa lebo som bola chorá a chodila som na rehabilitáciu a rôzne procedúry, dlho s nami náš anjelik s nami dlho nebol potratila som v 5 tt. S mužom sme počkali na jeden cyklus a pokúsili sme sa na novo. V júni som zistila, že som opäť tehotná ale už bol vo mne stále ten strach čo sa môže stať. stále som sa kontrolovala. ale všetko vyzeralo, že ide tak ako má. od samého začiatku som bola doma na PN aby to všetko nedopadlo tak ako predtým, pretože mám ťažkú prácu v sklade. Pred pár dnami sa nám úplne zrútil svet. Nášmu drobčekovi zistili, že je vážne deformovaný, nevyvíja sa. všetko zistili s toho že tripple testy boli dva krát pozitívne, tak sme absolvovali špeciálne sono v martine a tam padol tento ortieľ. dietatko malo zlomenú nožičku chýbali mu kosti, nevyvinuté od pása dolu. Nasledovali ďalšie vyšetrenia kde nám to len všetci potvrdili. najhoršie je že ked som bola pred tým u lekára všetko bolo úplne v poriadku nikto nič nevidel a zrazu také diagnozy. Týždeň som v sebe zvádzala boj, nechať si dieťatko alebo nie. Nakoniec aj lekár a môj muž rýchlo vybavili prevoz do nemocnice, kde mi vyvolali pôrod. Bola som v 22 týždni. Najhoršia skúsenosť, ked som uvidela môjho chorého anjelika. Doktor povedal, že sme prišli v hodine 11 dieťatku sa začínala nožička rozkladať a mohla som dostať zápal. Aj keď teraz čakáme na výsledky s genetiky a pitvy a viem že to nebolo dobré, že dieťatko trpelo. ale aj tak stále uvažujem či som urobila dobre. Naša matilda nám veľmi chýba bol to náš drobček. Po takom zákroku neviem kedy môžeme plánovať dieťatko. už by som začala aj teraz :D Ja sa nevzdám veľmi túžim mať rodinu a dúfam, že náš anjelik bude na nás z nebíčka dávať pozor na dalšie dietatko v mojom brušku.

beruska87
14. jún 2016

Ahoj baby! Ja som o svoje prvé bábätko prišla minulý rok v novembri (v 8tt prestalo biť srdiečko) na kontrolách po potrate zistili čokoladovu cystu na lavom vajecniku, pri operacii laparoskopicky sa spozorovala mensia aj na pravom vajecniku, obidve odstranili, tvrdili ze je vsetko ok, snazime sa od marca opäť, ale sa nedarí, je tu niekto s podobným príbehom?

matilda72
15. jún 2016

@beruska87 no mojka to mi je ľúto. ale myslím, si že u vás je to psychika ak sa bojíš s minulej skúsenosti. tak to trošku potrvá ale možno práve v lete sa vám podarí 😀 a neboj budete mať určtie zdravučké bábo. ved je len jún 😀 a dobrá rada nemyslite, že sa vám nedarí užívajte si jeden druhého no a mne pomohla alchemilka a jedla som kys. listovú a vit. e a muž jedol zinkosel a boli sme na chate a bum podarilo sa 😀 nezúfaj a užívaj si blízkosť muža. už raz si tehu bola tak problém s otehotnením nemáš takže je to len psychika a to sa pri potratoch stáva 🙂

dada7701
15. jún 2016

@markiza ako si to myslela, ze zalezi na tom ci bola na reviziu maternice, ked bola tak co ?!?

majrab
15. jún 2016

@beruska87 my sme si po potrate dali pol rocnu pauzu kedy sme neskusali a potom sa nam do dvoch mesiacov zadarilo a v auguste rodim 🙂 ja som to uz teda na nahodu nenechala a robila som si ovu testy aj psychika pracovala poriadne, ale chvalabohu sa nam zadarilo 🙂 drzim palec

matilda72
15. jún 2016

@majrab no my sme mali 4 mesačnú pauzu a na o dva mesiace // no a zatiaľ sme v 13 tt a všetko je ok a termín december 😀 tak nehovorím, že sme to neplánovali ale snažila som sa na to tak nemyslieť a užívať si :--D aj ked na prvý krát ked to nevyšlo boli aj slzy lebo vtedy som sa do zvedela, že švagriná je tehotná a otehotnela práve vtedy ked my sme prišli o našu maličkú ☹ ale Pán Božko nám to vynahradil a mesiac na to som bola tehu 😀

majrab
15. jún 2016

@matilda72 gratulujem 🙂 noo v tom case aj nam svagrina oznamila,ze je tehotna sestra prave porodila,cize som tiez mala take placlive obdobie, aaaale to uz dame na 100% 🙂

matilda72
15. jún 2016

@majrab tak to je dobrý prístup 😀

gabikamicka
28. jún 2016

Ahojte kocky ja sa snažím mysliet pozitívne mam silnú túžbu aj keď sa v kútiku duše bojím ale nemyslím na to zle chcem spet svojho anjelika pred 17 dnami som potratila 😓 prvé babo koncom 9. Týždňa doktor povedal genetické ked moja mama mala tiez potrat vyčistila som sa pekne podla doktora samovoľne tabletkami a na kontrole mi povedal o dva tyzdne robiť babo ze uz bude silne povedal Belgický gynekológ uvidíme no tak teraz sa snažíme poctivo a bola by som zvedavá kedy si možem urobiť test najskôr beriem len B complex a kyselina je tam 0,4 tak chcela by som ak zistím ze som tehu hned prisunúť viac kyseliny co by ste mi poradili este dakujem držím Vám palce v snaženi

katarinanemethova
28. jún 2016

@gabikamicka ja som prve nabo tiez potratila v 9.tyzdni. Bola som velmi smutna a neverila som, ze sa to podari. A podarilo sa po 7.mesiacoch. Dcerka mala teraz rok 🙂. Mozem odporucit vceliu matersku kasicku a ak je mozne cerstvu od vcelara. Podla mna zazraky robi 🙂

katarinanemethova
28. jún 2016

A urcite manzelovi odporucam vitamin e.

gabikamicka
28. jún 2016

@katarinanemethova tak to som veľmi rada ze sa podarilo nezúfam tiez ked nie tento mesiac budúci určite 🤗 dakujem pekne za radu a malej prajem vsetko najlepšie k narodeninkám 😌

snehulienka82
28. jún 2016

@gabikamicka kyselinu listovú treba brať už pred otehotnením. Nebud smutná, treba sa snažiť, mohli by ti dať aj niečo na udržanie, progesterón.

gabikamicka
28. jún 2016

@snehulienka82 Ano beriem ju uz dost dlho aj pred prvým tehotenstvom bez prestávky ale len 0,4 ....tak uvidíme co povie lekár ked sa podarilo nedal mi nic zatiaľ okrem B complex naďalej

gabikamicka
28. jún 2016

@snehulienka82 moja a progesteron mi moze predpísať aj lekár v inom state ? Ak mu poviem co je vo veci ?

snehulienka82
29. jún 2016

@gabikamicka mozes aj viac kys. Listovej.a progesterón by mal predpísať aj inde. Ja som to brala skoro 2 roky pred.

gabikamicka
29. jún 2016

@snehulienka82 tak fajn a každý den 0,8 kyseliny mozem ?lebo z B complexu mam dost žltý moc

snehulienka82
29. jún 2016

@gabikamicka aj 1000-ku mozes

gabikamicka
30. jún 2016

@snehulienka82 tak nemam len B complex tak je 0.4 a kyselina 0,4 počkám ak doktor co povie ked nahodou budem tehu ďakujem za podporu pekne 😘 prajem pekne leto

gabikamicka
7. júl 2016

@snehulienka82 ahoj co myslis ? Je tam nieco ? 9 dpo

beruska87
13. júl 2016

žienky, ako je to s vašou MS? kým som bola mladšia som mávala nepravidelnú, ale potom sa upravila, kazdy mesiac presne jak hodinky, cyklus 28dni, cakala som po zamlčanom potrate čo bude, nastastie sa nic nezmenilo, nasledovala laparoskopia vaječníkov a aj po operacii mi zostal cyklus na 28dni, posledné dva mesiace som ju ale dostala az na 30. a 31.den :( keďže sa snažime je to velmi krute, už sme dúfali, že budeme konečne 3ja :((

snehulienka82
11. aug 2016

@beruska87 neboj, aj to bude 😉

snehulienka82
11. aug 2016

@gabikamicka prepáč, ale nič tam nevidím... a na koníku som dlho nebola. Robila si ďalšie testy?

gabikamicka
14. aug 2016

@snehulienka82 Ahoj robila ale dostala som Ms

beruska87
15. aug 2016

@snehulienka82 ďakujem za povzbudenie...máte snáď radu aj ako na to nemyslieť?? Vraví sa, že čím viac chceš tým menej sa darí, ja som sa naštvala a vysadila kys. listovú, brala som ju už strašne dlho vyše roka a pol, vykašľala som sa aj na alchemilku akože frajerka kašlem na všetko lenže MS zase došla nepravidelne, tentoraz skôr, už je to 3 mesiac kedy neprišla načas a bližia sa plodne dni, no to ma strašne zaujíma ako na to nemyslieť :-/ :-/

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre