Tehotná po potrate. Aké sú šance?

xpetka1x
5. aug 2009

Ajojte babule no taknam to nevyslo babo mi zomrelo v 3 mesiaci v brusku.. neviete ake su sance otehotniet po potrate

tanyja
5. aug 2009

šance stále sú, len to netreba vzdávať, pokiaľ ti doki neodporučila ďalšie bábo, tak sa nemáš čoho obávať, len si daj prestávku a potom šup do toho

wolfskinka
5. aug 2009

petka sance su stale presne ako napisala tanyja, daj si 1-3 pauzu a potom usp na to znova kym je telo nabudene

bzzmajka
5. aug 2009

šanca je vačšia ako obyčajne, že vraj si amternica pýta náhradu alebvo sa hovorí, že je dobre prekyprená, my ideme na to hned po prvej MS po zákroku

monika0001
5. aug 2009

bzzmajka aj my sme tak sôi a prisli sme o to.... maternica este nie je na to pripravena....
teda nam to tak povedali dvaja lekari a prisli sme tak o druhe...

lubka89
5. aug 2009

ahoj xpetkax ja mam taky isty problem niesi sama☹

paula1234
12. aug 2009

Ahojte dievčatá ja som na tom podobne, za jeden polrok dva potraty, prvy v marci v 5tt a druhý teraz pred týždňom a pol v 7tt, uz som vcelku v poho, ale vnutorne to velmi boli, na cisteni som nebola ani raz, zatial mi nerobili ziadne vysetrenia, v najblizsej dobe mam ist na kontrolu a neviem, ci mi dr.bude nieco robit alebo sa mam na to spytat! Chvalabohu mame jedneho chalpceka, ale tuzba je silnejsia ako ja, uz sa zacinam zaujimat aj o adopciu babatka a vy ako ste na tom? Pomaha nieco?

bzzmajka
16. aug 2009

chod na genetiku a hematologiu, dva dni zo života ta nezabijú a budeš si na istom, aj tak sa čaká okolo dvoch mesiacov na výsledky. Chod tam, odporúčam,.

cuculik1
20. sep 2009

ja by som tiez radila pockat, je sice pravda , ze niektore sa o to pokusili hned a vyslo to, ale je aj druha skupina, ktora to skusila a neuspesne. A dve sklamamnia v tak ratkom case... ziadna slava... no my sme sa rozhodli 3 mesiace pockat. Aled rzim palce vsetkym, ktorí do toho ide hned.

markiza
20. sep 2009

petka, my mame chalaniska splodeneho mesiac po anjelikovi 😵 😵 😵 vela zalezi na tvojej psychike a aj na tom ci si bola alebo nie na reviziu maternice. ak nie a si pripravena fyzicky, tak nie je na co cakat.

miroslava89
20. sep 2009

my sme nevydrzali cakat na dalsie tehu ani jeden cyklus...hmm uvidime casom ci nam toto aspon toto tehu vyjde 😔

fatimuska
21. sep 2009

tak my asi počkáme veď ešte jeden cyklus a hup na to

aknomis
21. sep 2009

ja som potratila v prvom tehu v 7 týždni. kyret mi nerobili. doktor nám odporučil počkat aspon 1 cyklus. počkali sme. ked sme mali plodné dni, skúsili sme. minulý týžden som si robila testík a nič. dva dni nato som dostala menzes. včera mi skončil. teraz sa pokúsime opat. po potrate som bola na tom dost zle, ale povedala som si, že sa kvoli druhému pokusu musím dat dohromady. dala som sa, a nevyšlo to.. som zvedavá, či to vyjde teraz.. dúfam, že ano.. 🙂

cillamilla11
30. dec 2011

ja som bola pred tyzdnom na kyret. chcem sa spytat staci ked pockam cca. mesiac alebo prvu mens. a mozme sa znova snazit?

zuszana
2. jan 2012

@cillamilla11 kľudne môžeš ak si nemala nejaké zápaly, po prvej ms chod k doktorovi nech sa kukne či je všetko v poriadku a môžete, aj my sme teraz po prvej ms už išli na to 😀

cillamilla11
2. jan 2012

@zuszana aha to je dobre 🙂 a v kolkatom tyzdni si bola? ja v 9tom ale u mna sa nevyvijal ten plod bol taky maly ako keby som bola iba v 6tom.no urcite pojdem este k lekarovy lebo mala som aj cystu 6x5 cm rovu nato mi lekar hovoril ze je to v pohode ze to som mohla mat od tehotenstva ze to sa vstrebe no ja ajtak nie som kludna 😕 uvidime.teraz pijem tu alchemilku ,beriem acidum folicum a frajera som poslala dnes do lekarne nech mi kupi femibion 800 proti potratom je to.

poisonblu
2. jan 2012

@cillamilla11 femibion nie je zrovna proti potratom, ale pre zabezpecenie dostatku vitaminov a kys.listovej, aby sa babo spravne vyvijalo...ja uz beriem 4.balenie femibionu...o 10 dni sa zaciname naplno snazit, bude ovulka :D

zuszana
2. jan 2012

@cillamilla11 ja som bola na konci 6tt tiež sa nevyvíjalo vlastne sme aho ani nevideli na sone, hej cysta sa často vstrebe po menzese, tak uvidíš držím päste 🙂

emma93
1. máj 2013

@miroslava89 Ahoj, ...ja som po potrate asi 3 týždne. A čítam, že vám sa podarilo znovu otehotnieť hneď potom. Chcem sa spýtať či si mala nejaké problémy počas druhého tehotenstva??a po potrate ti robili aj kyretáž?? Je to pre mňa veľmi povzbudzujúce , lebo aj my by sme chceli čo najskôr začat so snažením..ale tie obavy, že sa to znovu zopakuje tam stále sú☹Tebe koľko lekár odporučil čakať?

emma93
24. máj 2013

@fatimuska Ahoj, chcem sa ta spýtať ako dlho po potrate ste čakali so snažením a kedy sa ti podarilo otehotnieť..je to síce už starší príspevok odb teba, ale dufam, že si nájdes čas na odpoved. Ja som potratila pred 6 týždnami☹....a pamätáš si ešte, po akom čase si dostala MS?? lebo ja stále nic:/..dakujem a prajem veľa veľa zdravia celej rodinke🙂!!!

miad45
24. máj 2013

Ahoj , ja som tiež potratila a potom som bola na kyretáži. A asi po 2 mesiacoch som otehotnela znovu a narodil sa mi synček zdravý ako buk a dnes má už 2 roky.

boobaa
24. máj 2013

Ahoj moja, je mi luto ze patris do skupiny zien ktore prisli o babatko. Ja som pred rokom a pol potratila dvojicky v 25 tt, nazledovala kyretaz zrastenej placenty a neskor odstranenie polypu. od vtedy sa nam nedari otehotniet. Ja uzivam kvapky od valovica na vajecniky a pijem gynastan caj. Priatel je zdravy ale aj tak uziva maca prasok a tribulus. Moje telo sa.zotagovalo po potrate viac ako rok. Ale psychika vyliecena nie je. Tebe drzim palceky. Poznam kocku co potratila 2 x missed abort. A v pohode otehotnela aj 3 x a vynosila dokonca zdrave dvojicky 🙂 taakze hlavu hore a bojuuuuj. A nemysli negativne, aby si nemala okolo seba zlu energiu.

fatimuska
26. máj 2013

@emma93 ahoj, no ja nie som teda príklad, v podstate som dostale menštruáciu po 5 týždnoch, a potom som otehotnela, dalšiu som nedostala, takže namiesto v marci, povodne som už rodila v maji, túžba tam bola veľmi silná, i ked sa mi to stalo v 9 týždni, tak ma to dosť zasiahlo, ale čas a druhé dieťa to zahojilo, vela síl prajem.

martina4521
21. jún 2013

Ahojte dievčatá :( ja som tiež prišla o maličké pred pár dňami ale bola som už v 11 tt. Je mi z toho strašne smutno. Ale určite sa chceme snažiť ďalej. Toto prvé tehotenstvo bolo úplne nečakané a verím tomu že poslanie toho malého bolo aby sme si uvedomili s priateľom ako k sebe patríme a že sme pripravení na to byť rodičmi. Najviac ma mrzí, že neviem prečo sa to stalo a ani mi to nijaký lekár nevie povedať. O pár mesiacov by sme sa radi začali snažiť opäť ale vždy budem vedieť že som o to prvé prišla :(

lakris
27. jún 2013

@martina4521 aj ja som prišla a bábo v 11 tt MA. Včera som bola v nemocnici. Tam mi povedali, že toľko treba počkať, koľko trvalo tehotenstvo. V minulosti som už mala potrat a vtedy som otehotnela hneď 1 mesiac a donosila som syna s váhou 4,20 kg. Zato pre istotu počkáme 2-3 mesiace, predsa len už nemám 21 rokov ako vtedy ale 35. Vraj je dobré užívať INOFOLIC nový liek na otehotnenie, baby píšu ako rýchlo otehotneli. Pijem alchemilku a beriem kys. listovú. Chcem sa dať do poriadku aby sa ani náhodou nezopakovala takáto hrozná vec.Veľmi ti prajem, aby vám to vyšlo 🙂

martina4521
27. jún 2013

@lakris tak ja mam prave 22 rokov a urcite pockam aspon 3 mesiace 🙂 tu kyselinu listovu beries teraz stale ? a ako posobi ten liek INOFOLIC ?

lakris
28. jún 2013

@martina4521 kys. listovú beriem naďalej, ale ak by som začala brať INOFOLIC, tak ten ju obsahuje. Aktívne zložky tohoto doplnku výživy prispievajú k obnoveniu funkcie vaječníkov a k regulácii menštruačného cyklu. Tým, že priaznivo ovplyvňuje bunkové membrány, dochádza k zlepšeniu kvality vajíčok a tým aj k podpore otehotnenia prirodzenou cestou. Ešte sa chcem poradiť s mojim Dr. či to mám užívať alebo radšej ACIDOFOLAN - Ide o kombináciu kyseliny listovej, ktorá významne znižuje riziko niektorých vrodených vád, najmä v oblasti chrbticového kanála, ďalej železa a vitamínu B12. Tento prípravok je vhodný tiež k predchádzaniu niektorým poruchám krvotvorby a je tiež účinným prostriedkom k doplneniu úbytku týchto látok v období menštruácie. Prípravok je vhodný používať niekoľko mesiacov pred tehotenstvom a v prvých mesiacoch. Myslím si, že ak som mala MA, tak kôli nejakej vývojovej vade, lebo maternica bola v poriadku a nepotratila som tým pádom spontánne. Ešte čakám na krvné výsledky, či sa to nestalo kôli nejakej infekcii.....Zatiaľ kým pôjdem k Dr. budem užívať kys.listovú, železo a vit.C.Koľko dní si krvácala?

mariannax
28. jún 2013

ahojte, my sme čakali 3 mesiace na 4. mesiac sa mi podarilo otehotnieť... počas tých 3 mesiacov som bola na genetike a zistili mi nejaký koagulačný faktor... keď som otehotnela, gynekológ aj hematologička riešili, či mi pichať Fraxiparín alebo nie... nakoniec sa rozhodli, že áno... okrem toho som brala Femibion... no a dnes mám krásneho 1,5 ročného synčeka... takže, netreba sa vzdávať... aj ja som bola zúfalá, ale keď som sa tým prestala zaoberať, otehotnela som 😉

andiekens
28. jún 2013

@lakris INFOLIC mal pozitivne vysledky len u zien, ktore mali PCO, inak nie.. je to skor farma tah a psych.efekt, ale zas aj psychologicky faktor je dolezity 🙂 😵

martina4521
28. jún 2013

@lakris ahoj krvacala som tyzden ... teraz cakam kedy pride prva menstruacia

veronika1224
1. júl 2013

ahojte aj ja som bola pred 4 dňami na kyretáži .. tiež som potretila ... veľmi ma to trápi a neviem sa s tým vyrovnať .... veľmi chceme druhé ... no neviem kedy začať .... dúfam že po vyšetrení u gynekológa bude vše v poriadku a budeme môcť isť na to ....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre