Treba absolvovať nejaké vyšetrenia pred otehotnením?

vejinka
10. dec 2007

baby mozno by ste mi vedeli pomoct..svokra ma posiela na testy na chlamidie..a macaci bacil..lenze co ja viem mne sa to zda dost divne.zjavne to bduem musiet ist za gynek..ze?

vejinka
autor
11. dec 2007

segra nemala ziadne vysetrenia..no oni zostali tehu neplanovane..a az potom sa jej robili testy uz ked bola v tom..ale ja si xcem byt radsej ista ked nam to len tak nejde

mirusch
11. dec 2007

Vejinka, máš pravdu, treba byť zodpovedným. Môžeš byť zdravá ako ryba, ale načo riskovať. A neboj, ja ti sľubujem, že tvoj mužíček to zvládne. Apeluj na to, že je mužíček a mal by ti byť oporou 😀 A navyše. Tieto 3 veci, čo sme spomínali nie je nič nezvrátiteľné, je to dobre liečiteľné všetko. Navyše, rubeolu stačí preočkovať. Iba v prípade chlamýdií by mohlo byť riziko, že máš nepriechodné vajíčkovody, ale aj to sa dá poriešiť. Ok? Tak zajtra hlás. Pá zatiaľ.

vejinka
autor
11. dec 2007

papa a diyk za povzbudzujuce infosky🙂

vejinka
autor
12. dec 2007

no bola som tam..ale nezobrala ma ..bolo tam velmi vela zien na odber a vraj ona nemoze zobrat viac ako desat..divne zbytocne som sa presla..a asi sa na to vykaslem uplne:(

mirusch
12. dec 2007

Ale Vejinka, nejako rýchlo to vzdávaš. Na odber sa nemusí objednávať? Objednaj sa a máš to.

vejinka
autor
12. dec 2007

povedala mi ze do februara to ma plne..a ze nieje sanca aby som sa tam niekde vtrepala proste je fuul.

vejinka
autor
12. dec 2007

a cakat s tehot... do februara to hadam nemysli vazne. uvidime co bdue dalej

mirusch
12. dec 2007

To je sila. Ja by som jednoducho našla iného lekára, čo má na pacientov čas. Tu v DE si predstav, k niektorým lekárom musíš čakať 3 mesiace, to je normál, ale obvodný Dr. a gynekológ by mali brať hneď. Čiže radím, kukni po inom lekárovi-lekárke. Isto, že to môžeš risknúť a kašľať na testy, ale keď si raz už nad tým začala rozmýšľať, tým pádom si zodpovedný človek, ktorý má môj obdiv, tak to dotiahni do konca. Si myslím. Nezabúdaj na vitamíny a kys. listovú aspoň.

vejinka
autor
12. dec 2007

mam vitaminy..som si kupila calibrum baby plan..takze s tym by problem nemal byt a s tymi testami bduem volat o tyzden..a bduem na tom trvat

mirusch
12. dec 2007

Tak Vejinka, bože, však ti len zoberú krv, to ani nemusíš k doktorke, len k sestričke, nech ma nerozčuľujú 😠 To trvá 5 minút. Vysvetli im to takto. A aj keby si mala zaplatiť, to nie je také drahé. Ale objednaj sa dopredu.

vejinka
autor
12. dec 2007

presne takto urobim...a nezstavi ma ani parny valec🙂

mirusch
12. dec 2007

Vejinka, múdra si ty žienka 😵 Držím ti palce. Potom informuj.

vejinka
autor
12. dec 2007

jasne sefe 😀 😀 😀 😀

maruska11
12. dec 2007

Vejinka ake testy ti to nechcu urobit? aka doktorka? vsetko sa da predsa vybavit citam a som zhrozena, ak budes na nete ozvy sa papa 🙂

vejinka
autor
12. dec 2007

maruska tu som...

vejinka
autor
12. dec 2007

maruska...na chlamydie..rubeolu..a macaci bacil..si si to mohla precitat vyssie je to vsetko tam🙂 proste som sa objednala na krv..ale nezobrala ma lebo tam bolo vcas rano cez 15 zien na odber a tolko ona nemoze zobrat..takze skusim na buduci tyzden..si ma vcera nepocuvala alebo co..ked som ti v aute o tom hovorila?:D alebo zeby som ti o tom zabudla povedat?🙂 v kazdom pripade tam este pojdem a tie testy si dam porobit..len tak pre istotu.

maruska11
12. dec 2007

som tu tak na 5 min viac to maminka nevydrzi s detmi

vejinka
autor
12. dec 2007

hehehe

vejinka
autor
12. dec 2007

ale pred tym ako sem dojdes laskavo rpezvon lebo ja tu niesom nonstop🙂

vejinka
autor
15. dec 2007

dnes mam 15dc..a skusame..ale neviem ci sa to vobec oplati..

dara9402
15. dec 2007

ahojte dievcence ja som tu dnes prvy krat a chcela by som sa opytat ci t mala niektora z vas problemy s macickami. my s manzelom uz totiz jedn babatko mame polrocneho kocurika ale chceme uz aj ludske mladatko

vejinka
autor
15. dec 2007

dara mala by si si dat co najskor spravit testy na macaci macil..a tie dalsie o ktorych sa tu uz pisalo..ja sa chystam tiez

dara9402
16. dec 2007

dik z radu asi hned v pondelok zavolam svojej doki a zistim ako to je u nej s tymi vysetreniami. Musim co naskor lebo sme uz mozno nieco ukuchtili, tak aby bola istota.

vejinka
autor
16. dec 2007

veru..aj ja asi pojdem pondelok..ale ak ma zasa nevezme tak bduem vrazdit ..mam to dost daleko a pesi je to na infarkt hlavne ked rano nemozem jest 😢

vejinka
autor
18. dec 2007

takze zasa nic..zaspala som a odber krvy sa nekonal..mozno nabuduce ale ked som jej volala povedala ze mam prist po novom roku..ze to aj tak uz nebudu vysledky dovtedy..tak uvidime co bude dalej 😒

mirusch
18. dec 2007

Vejinka, ty si ale číslo. Nakoniec zaspíš... 😀 Tak choď po Novom roku, hneď druhého. A to musíš byť nalačno? Ja si myslím že nie, opýtaj sa. Nalačno musíš, len keď ti robia krvný obraz, ale nie tieto 3 veci. Si myslím.

vejinka
autor
18. dec 2007

jj na lacno..a ja byt furt hladna 😢

vejinka
autor
18. dec 2007

no co dobry spanok nemoze byt nikdy zly 😀 😀 😀 😀

dara9402
18. dec 2007

ahoj vejinka tak som volala vcera doki, povedala mi ze teto vysetrenia robia standartne ale az pri podozreni na tehu takze este pockam a dufam, ze po novom roku uz bude dovodne podozrenie 😀

mirusch
18. dec 2007

Zo mna by bez jedla a vody nedostali ani kvapku 😕 Som zistila, že musím vypiť pohár vody, inak nič. Pre mňa byť bez raňajok je ako za trest 😀 A teraz si predstav, keď som bola na kolonoskopii, tak som nemohla jesť 1 a pol dňa, skoro som zahynula 😀
Ale zvládneš. Isto choď, aj keď po Novom roku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre