Túžime po bábätku

nikatika13
27. nov 2013

Ahojte, sme manzelia ktory nemozu mat deticky ale velmi tuzia po nejakom, uz sme si davali aj ziadost na UPSVaR a stale nic.. uz cakame dva roky... a stale nic.. ja som uz zufala. velmi by som chcela nejakee babatko.... Lebo niektoree 19 alebo 18 rocne baby mozu mat a su tehotne a nechcu to babatko... a ja nemozem mat co velmi po nom tuzim... Ak sa najde nejaka slecna co je tehotna a chce dat babatko prec... moze sa mi ozvat... rada jej pomozem.. Dakujem....

123maminka
28. nov 2013

@nikatika13 Treba vyskúšať bilingsovú metódu. Sú o tom aj kurzy. Tak ja iba stručne narýchlo. Bilingsová metóda hovorí o tom, že žena má počas svojho menštruačného cyklu plodné a neplodné dni. Takže ak sa žena miluje počas svojich neplodných dní, dieťa nebude mať. Ale ak sa žena miluje počas svojich plodných dní, dieťa bude mať. V bilingsovej metóde sa kladie dôraz na prítomnosť hlienu v pošve. To znamená, že podľa vzhľadu pošvového hlienu sa dá zistiť, či mám plodný deň a či neplodný. Tak v skratke, ak má žena prítomný hustý a biely hlien, tak je to neplodný deň. Treba si všímať zmenu, vzhľad pošvového hlienu, ale aj ako sa mení hlien. Ak sa hlien začína meniť na priehľadný, ČÍRY a dá sa natiahnúť, dá sa ten hlien považovať za plodný a v ten deň sa aj milovať a je možnosť počatia. V bilingsovej metóde sa kladie dôraz na to, že žena si robí záznamy každý večer a zmenu pošvového hlienu si každý večer zaznamenáva do tabuľky. Takže treba si robiť záznamy a keď žena zbadá číry, priehľadný hlien, dieťa bude. Sú aj príčiny kedy sa hlien na číry nezmení a to je buď v priebehu choroby, napr. ak žena užíva nejaké lieky antibiotiká alebo ak žena prežíva stres, tak tá čirosť hlienu nie je. Na to, aby mohla žena mať taký pošvový hlien, aby mohla mať bábätko potrebuje byť v pohode. Ak sú stresy, tak ani hlien nebude aký má byť a ani bábätko nebude. Takže dôležité je nestresovať sa. Lebo ani bábätko do stresu nechce. Ono je dobre si prečítať bilingsovú metódu. Bilingsová metóda je dobrá aj pre tých, ktorí nechcú mať deti,. Žena zistí, kedy má neplodný pošvový hlien a môže sa milovať a to bez rizika počatia. Aj katolícka cirkev odporúča poznať plodné a neplodné dni. Neviem či som napísala dosť, ale treba si to asi naštudovať z knihy a potom sa môže milovať aj bez rizika. Bilingsová metóda je dobrá hlavne pre manželov. Keď už má niekto veľa deti a už viac nechce mať, tak sa manželia milujú iba počas neplodných dní, aj bez ochrany a dieťa nebude.

sashabb
28. nov 2013

@123maminka stačilo napísať, riaď sa ovuláciou 😝 ALE dotyčná píše, že deti mať nemôžu, tak asi už podstúpili všetko čo mohli, keď je u nich jediná šanca adopcia, či? 🤐

@nikatika13 neviem či je dobré takto verejne písať 😅
Nedávno bola v TV reportáž o náhradných matkách. V zahraničí je to normálne, u nás žiaľ nie. Nad takým ste nepremýšlali?

123maminka
28. nov 2013

@sashabb Poznám jednu pani, ktorej lekári povedali, že je neplodná, že nikdy deti mať nebude. A čo sa stalo? Po ROKOCH snaženia sa im narodil syn. Takže tak. A počula som aj o takých, že nemohli mať deti, tak si adoptovali a potom sa im narodilo vlastné dieťa.

ivec16
28. nov 2013

@123maminka autorka clanku nepise aky ma problem, co sa tyka neplodnosti a hlavne sa nepyta ako otehotniet, kedze vie ze nemoze. Takze tvoje prispevky su trosku mimo (su aj zeny bez vajicovodov, bez maternice, atd) co vylucuje otehotnotie. Myslim, ze zakladatelka temy vie uz vsetko o plodnych a neplodnych dnoch... Tvoj prispevok moze byt poucny ale v inej teme...

@nikatika13 tebe drzim palce aby sa vam uz coskoro ozvali, ze maju pre vas babatko. Moj stryko tiez cakali dva roky na dietatko cez adopciu, verim ze to uz coskoro pride. Drzim palce....

nikatika13
autor
28. nov 2013

dakujem a @123maminka vies my sme skusali uz vsetko o bilingsovej metode viem uplne vsetko, nezaberaa ani ta, a ani ta druha metoda... a ani nic.. este chceme vyskusat umele oplodnenie, ale toho sa trosku bojim... neviete ako to prebieha ?.. a ze ked to je prvy krat ci sa za to plati alebo nieco take?

nikatika13
autor
28. nov 2013

@123maminka a my sme uz boli tehotny dva krat.... ale som potratila.. neudrzalo sa to... a ja mam taku diagnozu ze otehotniem ale neudrzi sa plod.. takze pre mna bilingsova metoda je dost nepodstatna...... asi tak
😉

nikatika13
autor
28. nov 2013

@sashabb my uz sme rozmyslali nad vselicim, ale ja uz niekedy ani neviem... ako... pretoze ked ta zena co nechce to dieta tak je lahsie ho porodit a rovno ho z porodnice da nam.. ako cez dajake posranee urady.. to trvaaa strasne dlho.. a natahovacky zo sudmi a ja nato nemam uz ani sil....

sashabb
28. nov 2013

@nikatika13 tak v tvojom prípade by som teda zvážila ešte to umelé oplodnenie. Nebudeš prvá ani posledná, ktorá to podstúpi 😉 Môžno sa zadarí, treba len poriadne naštudovať kam treba ísť (je tu viac diskusii o tom), vybrať správneho lekára, ktorý vám všetko vysvetlí atď. Čo vieš, možno sa to takto podarí 🙂

nikatika13
autor
28. nov 2013

@sashabb ja to vidim ako uplne poslednee riesenie.... ak sa to nepodari... tak ja uz neviem.... :(

ivec16
28. nov 2013

@nikatika13 zvlastne, vacsinou beru ludia adopciu ako posledne riesenie. Ty beries ako posledne riesenie umele oplodnenie? Ak sa smiem spytat ako dlho sa uz snazite?

nikatika13
autor
28. nov 2013

Uz 4 roky vlastne uz 5 to bude. Nie myslela som to tak ze aby sme mali svoje babatko berem umele oplodnenie ako poslednu moznost. A potom uz iba osvojenie, adopcia a tak.

petah82
29. nov 2013

@nikatika13 a kvoli comu sa neudrzi? ja som tiez 2x potratila, urobili mi geneticke vysetrenie krvi na trombofilne stavy. je tu aj tema o tom, baby tam potratili aj viackrat. na treti pokus - som od pozitivneho testu pichala injekcie na riedenie krvi a donosila som. mas aj toto vysetrenie za sebou? nerobi to kazda bezna hematologia. ak si zo ZA, ako ja, tak by si sla do MT na toto vysetrenie.

nikatika13
autor
29. nov 2013

Pretoze mam policisticke vajecniky

ivec16
29. nov 2013

@nikatika13 no ja to dedukujem z toho, ze si pisala ze uz mate ziadost 2 roky na upsvare na adopciu a az teraz sa zacinas zaujimat o umele... Tak sa mi to zda nejak prehodene...

nikatika13
autor
29. nov 2013

hej, lebo az teraz mame na to peniaze, alebo lepsie povedane ani nemame... no... mysleli sme ze s upsvarom to bude lepsie... no nic

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre