Túžime po dvojičkách. Rozmýšľame o umelom oplodnení

denisa123
30. aug 2008

Chcela by som sa opytat, ci je umele oplodnenie rizikove a aka je istota, ze ked su obaja zdravi a plodni, ze po umelom oplodneni sa narodia zdrave dvojicky. Je to velky zasah, pripadne operacia? Kde by som sa dozvedela nieco viac o umelom oplodneni?
Sme uplne zdravi par a mame jednorocnu dcerku ("hned na prvy krat a cisarskym rezom"), a teraz tuzime po dvojickach... no "normalnou" cestou nie je velka pravdepodobnost... Potrebujem vediet nieco viac, nakolko som o tom len pocula same pozitiva.

aduska222
30. aug 2008

Ahoj deniska,
Nemyslím, že sa dá zaručiť aby si mala dvojičky. Aby si ich mala, museli by ti dozrieť aspoň dve vajíčka a to dosiahneš zrejme len hormonmi a aj tak ti nik nezaručí že vajíčka prežijú. No na druhej strane pri umelom je vačšia pravdepodobnosť. Tak hodne zdaru 🙂 🙂 🙂

eva7780
30. aug 2008

denisa ale ked si v poriadku,podla mne je zbytocne zasahovat umelym opl.ved to je obrovska zataz aj na telo aj na psychiku,bud rada ze mozes otehotniet prirodzene,ked tuzite mat dvojicky,tak sa snazte teraz a deticky budu skoro ako dvojicky 😉

cikyta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eva7780
30. aug 2008

a neviem co by na to povedal lekar v car,kedze tam vacsinou chodia zeny co sa im nedari otehotniet prirodzene

denisa123
autor
1. sep 2008

Mate pravdu, len ma to tak napadlo, ze by to bolo uzasne, rozhodnut sa a mat dvojicky jedno tehotenstvo, jeden porod a dve babatka! 😅 Nechame to na prirodu 🙂 dakujem za odpovede. Mozno v buducnosti tak za patdesiat rokov to tu bude uuuplne bezne, opytaju sa, kolko babatiek chcete a ako chcete rodit? Tak dajme dvojicky a podme cisarskym 😀

mirica
1. sep 2008

denisa- neviem či si si naštudovala , čo znamená čakať dvojky- je tam ohodne vyššie riziko , že sa narodia predčasne(alebo niektoré odíde) ....skús si naštudovať čo sa môže stať , keď sa naroda detičky do 30tt - a potom si povedz či to ešte chceš......ja som bola v pohode , lebo som nečítala - malý sa narodili predčasne boli na JIS-ke -a až tam som sa dozvedela , čo všetko hrozí ☹

mirica
1. sep 2008

denis - ináč pri IVF , ak ti aj vložia dve embijká - neznamená to , že sa obe ujmú ...môže sa jedno , ale aj žiadne ....ja som mala tri a zostali dve , ale poznám prípad , keď vložili 2 a boli bábätká 3 😀

ludmila007
1. sep 2008

denisa, ja by som to fakt nerobila. Ak chcete mat deti ako dvojicky, tak sa rychlo pokuste o dalsie!! UO nie je prechadzka ruzovou zahradou a keby som nemusela, tak to nikdy nepodstupim.

nika22335
31. mar 2012

ahojte ja aj muz by sme chceli umelo oplodnenie dvojiciek a neviem kde mozem najst stranku sukromnych doktorou ..lebo teras momentalne zijeme v zahranici a neviem to najst na internete ....mohly by ste mi poslat nejake stranky sukromnych doktorou dakujem velmi peknee..za vsetky odpovede 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

nika22335
31. mar 2012

stale citam aj pozeram vselijake stranky co pisu zeny ktore maju dvojicky aj sa dali umelo oplodnit aj hovoria ze to neni tazke umelo oplodnenie trva 10minut a dava sa viac sp,aj tie co sa najviac pohybuju .aj je mozne ze sa uchyti a mozne je ze sa ani jedno neuchyti 😲 ale vedcinam zien vravia ze sa uchytili 2 spr. ..a davali si to robit aj plodny ludia zdravi a teras maju dve zdravucke deti .planujem aj ja smojim muzom umelo oplodnenie,a sme zdravi aj plodny ale ja tuzim po dvojickach celi zivot ,.aj moja mama tuzila aj mala 2dvojicky ...len by mi pomohlo velmi keby ste mi poslali nejake stranky kde najdem sukronmich dokorou 🙂 dakujem velmi pekneeeeee

mirka285
31. mar 2012

baby to snad nemyslite vazne..pisete tu o umelom oplodneni a rovno mate zaujem o dvojicky ako keby ste rozpravali ,ze idem do obchodu a kupim si tieto saty dvoje 😖

mirka285
31. mar 2012

a ak chcu ist dvaja zdravi plodni ludia na umele oplodnenie aby mali dvojicky,tak ako prepacte,ale toto mne zdrave nepripada 😔

nika22335
31. mar 2012

@denisa123 ..no poviem ti oba ktomu som sa informovala za to vela vela krat aj umelooplodnenie trva 10minut gynl.ma hadicku umelu ktora ma 1.5mm a ces tu ti dava spermieje od tvojho muza a davaju viac spermiji ktore sa najviac pohybuju a snim sa moze stat ze budes mat dve alebo ani jedno ..moja kamatka sa dala umelo oplodnit a bola dzrava aj jej muz aj plodny a maju zdravucke deti ktore maju uz 6rokou ..a mi planujeme teras umelooplodnenie aj sme zdravi obydvaja aj plodny ..ale ja tuzim po dvojickach ... 😀 😀 😀 vela zien sa dalo umelo oplodnit aj ktore boli zdrave a mali aj zdrave deti neni to take ako dvrdia niektore zeny ale treba ist dokotorovy a sa snim porospravat o tom a on robi kontroli a povie vsetko co chces vediet ... 🙂 ...

nika22335
31. mar 2012

a hore je nadpis ze ........Túžime po dvojičkách. Rozmýšľame o umelom oplodnení .... preto sa tu o tom pise aj zistuje niektore zeny chcu mat dvojicky a preoc by to nemalo byt normalne je dnesnej dobre vsetko normalne aj nenormalne zalezi ako kto to bere . 🙂

mirka285
31. mar 2012

@nika22335 tak prepac,ze mne to normalne nepripada,myslim,ze tuzbou kazdej zeny je pocat prirodzene a mat hlavne zdrave dieta 😔 ale tak asi som staromodna 😕

lucinocka
31. mar 2012

to su problemy :D ja som stastna ze sa nam po roku a pol podarilo a este stastnejsia budem , ked to donosim do konca zdrave.D zeby som si este vyberala ci chcem jedno, dva, svetle, tmave, modre oci, zelene oci...:D

sijust
31. mar 2012

@nika22335 toto o com pises nie je umele oplodnenie...ale IUI,cize inseminacia....umele opl.-IVF urcite 10 minut netrva a je to riadny zaberak...!!!!

jerryjanka
31. mar 2012

to čo tu opisuješ nie je umele oplodnenie ale inseminácia - a my sme mali vajíčok 5 a aj tak máme len jednu dcerku - vdaka bohu za to. Nechápem že niekto dobrovolne pri plnom zdraví podstúpi hormonálnu liečbu aby skusil dvojičky. zjavne uplne vieš ako to vyzerá, a ake riziko tam je. 🙄

mima595
31. mar 2012

@nika22335 - zjavne si robis srandu a nemas to nastudovane poriadne....
ak si chces z niekoho utahovat, tak si poriadne nastuduj aj problematiku a gramatiku 🙂 a potom pis....

pretože to, co popisujes, sa s prizmurenim oboch oci može priradit k inseminacii, ale kazdopadne umele oplodnenie prebieha kazdopadne inak.....

vejula
31. mar 2012

@denisa123 a presne tuto spejeme. Chceme sa stať Bohom. Ja už len čakam kedy si budeme určovať ake vlasy či oči a ake predispozicie nam maju namiešať a potom vložiť do maternice. bože, je mi z toho fakt smutno. KEd už človek v splodení života nevidi zazrak ale len akusi mechanicku činnosť, ktorej vystup ma čo najviac vyhovovať našim požiadavkam 🤐

eva76
31. mar 2012

Ahoj, my mame naše drobčiatko až po umelom oplodnení. Prirodzenou cestou to nešlo. Neľutujem nič čo sme museli podstúpiť, stálo to zato. Trvalo to síce 10 rokov ale ak by som to mala zopakovať, urobím to bez váhania. Ten malý uzlík šťastia stál za to. Mali sme mať dvojičky no jedno sa nám vstrebalo - odišlo keď som bola v cca 3 mesiaci.

vejula
31. mar 2012

@eva76 je ine ked to nejde a tužite po dieťati, ale aby šiel niekto len tak z rozmaru na IVF to mi pride chore. Neviem prečo ale trochu mi to pripomenulo tu spravu čo som nedavno počula v telke, ako sa robia potraty kvôli neželanemu pohlaviu. Viem že Je to trochu o inom, ale tak isto mi to pride že človek si už moc vyskakuje, moc sa snaži všetko naplanovať, Bohu sa smeje do oči na tom ako vybabral s nim a s jeho planom... Ale pozor, myslim že smiech nebude to posledne čo nas bude čakať, ked sa neprestaneme tvariť akoby nebolo nič väčšie a mocnejšie ako sme my ludia.... Myslim že na konečnej nas čaka srdcervuci plač

anjelicek26
31. mar 2012

@nika22335 - pozri ak chces "risknut" dvojicky a si normalna zdrava zena, daj si predpisat clostyl, ber dve tabletky denne 5-9. den cyklu a pravdepodobnost dvojiciek - toho, ze ti dozreju vajicka dve - je az 25%.... vyssia ako pri umelom oplodneni. Riziko trojiciek 0,5%...

To, co si o takejto akcii myslim, si necha pre seba, ale toto je urcite menej invazivne, ako IVF. A to co ty pises je inseminacia a aj keby tam streknes tych milion najlepsich borcov - pokial je vajicko len jedno - bude mimi len jedno. Poriadne sa zacitaj do temy prosim, alebo si daj poradit v centre, ked to tak velmi chcete.

Je mi akosi nevolno od zaludka, ked si predstavim teba na prvom ultrazvuku plakat, ze do certa je tam len jedno!! A teraz co? Das ho prec a potom zasa skusite vlozit dve embrijka?

eva76
31. mar 2012

@vejula
v tom niečo bude, ani ja by som nešla na umelé oplodnenie ak by sa to dalo bez toho. Jednak je to psychicky i finančne náročné. Tiež sa čudujem prečo to celé chce podstúpiť ak problémy nemá.

anjelicek26
31. mar 2012

@nika22335 este toto - velmi dobre si premysli, co znamena tehotenstvo pri dvojickach, kolko kil navyse, aka zataz je to na tvoj organizmus, ake rizika to zo sebou prinasa, ze sa ti porobia strie je takmer samozrejmost,cisarsky je takmer samozrejmost - takze budes mat jazvu, kojit dvojicky je mozne dlhsie - ale malo pravdepodobne, kedze dopyt je velky. Takze flaskovat, co je asi 100€ mesacne len na mlieko dva roky, to potesi, nie? Dve postielky, dvojkocik, väcsie byvanie - väcsia detska izba, viac oblecenia - ak mas deti kratko po sebe, aspon veci, hracky, nejake oblecko podedia. To ani nehovorim o rizikach, ktore prinasa predcasny porod, lebo donosit dvojicky je skor vynimka. Väcsina sa rodi pred terminom, niektore dokonca velmi velmi pred terminom a rizika spojene s predcasnym porodom mozu byt problemy zo sluchom, zrakom (odlucenie sietnice), krvacanie do mozgu a nasledne mentalna zaostalost, nedozrete crevo (to napr. ma nas maly a to sa narodil len tri tyzdne pred terminom a trapime sa teda riadne), problemy s udrziavanim teploty, odlucene od maminy v inkubatore, no toto fakt chces? Maminy predcasne narodenych deti by vedeli rozpravat. O tom, co znamena vychovavat dvojicky radsej ani pisat nebudem. Ruky mas len jedny. Ked musis - tak musis - to je pravda, ale kamosky s dvojickami doslova a do pismena prve tri roky si "ani neprdnu", co za nimi stale lietaju. Ja mam co robit s tym mojim certom, predstavit si to na druhu sa mi jezia vsetky chlpy na krku. Ano krasne to je - na pohlad - ale doma? Nie dakujem.

bobocka
31. mar 2012

@vejula ja som videla v americkej show ako zena sla za dr s partnerom a dr povedlai,ze chcu mat dvojicky chlapcov a dr-ziaden problem 😠 to je uz fakt sila na mna 😠
ja uznavam ivf aj iui-proste ak niekto tuzi po dietati a nejakeho dovodu mu nie je dopriate pocat prirodzenou cestou,tak je uzasne,ze zijeme v dobe,ked veda a medicina uz dokazu takymto parom pomoct.no v mojich ociach by mali taketo nieco podstupit len ludia,ktori ozaj chcu byt rodicmi a nie ludia,ktori chcu,aby ich rodinka vyzerala dokonalo na papieri.mat moznost pocat,donosit a porodit zdrave dieta je neuveritelny dar.mnohi to povazuju za samozrejmost,no nie je to tak.dieta je dar a urcovat si kolko tych darov chcem a kedy a ako maju vyzerat a akeho pohlavia byt je podla mna scestne a chore.je veliky rozdiel tuzba po dietati a je veliky rozdiel tuzba po konkretnom dietati.

polyana
31. mar 2012

Ahojte, ja som nikdy nechcela mať dvojičky, strašne som sa toho bála, lebo o tom človek vždy počul len same riziká, predčasné narodenia a pod. Takže si viete predstaviť, že ked mi doktor povedal, že sú tam dve. Skoro som mu tam odpadla. 😉 😉 Rýchlo som začala študovať všetko dostupné ,čo ako ako robiť, aby to tehotestvo bolo čo najmenej rizikové. Naštastie sme to zvládli a chlapci sa narodili v ukončenom 38 týždni a navyše aj s dobrou váhou.A aj ked to bolo zo začiatku velmi ťažké , kým si človek našiel systém ako zvládať dve malé bábätká, teraz by som to už nevymenila za nič na svete. . Ale nakolko tesne po pôrode som mala komplikácie,ktoré ma mohli stáť aj život- tak som presvedčená, že práve preto mi Boh dal dve detičky naraz. Lebo vedel,že na dalšie tehotenstvo sa už nedám zo strachu, že by to už nemuselo skončiť dobre.
Takže môj nazor : Umele oplodnenie je tu pre ludí, ktorí už naozaj nemajú inú šancu mať bábätko. A Umelé oplodnenie ti nezaručí, že z toho budú automaticky dvojičky.

vejula
31. mar 2012

@bobocka Človek ani nevie ako si peklo robi zo života, ked sa snaži nalinajkovať si život presne podla svojich planov. Je mi napriklad cudzie už len to planovanie pohlavia a podobne zaležitosti. A vypočty od jonaša a neviem ake činske tabulky a podla toho sexovanie, aby sme mali vytužene pohlavie... A pritom ti to vôbec nemusi priniesť šťastie. Nevravim že človek nemôže mať tužbu, samozrejme aj po dvojičkach možem tužiť, ale take to strašne preberanie iniciativy namiesto Boha či prirody mi nepride normalne. Niekedy mi to pride ako ten naš dedičny hriech, to ovocie poznania ktore zjedli naši predkovia aby sa vyrovnali Bohu. V podstate dodnes to robime a stale intenzivnejšie....

mataharyy
31. mar 2012

Fííha, no a kde jsou ty časy kdy se děti tvořili sexem 😎

vejula
31. mar 2012

@mataharyy moj kamarat, čo ma dcerku z IVF nam vždy vravi : Sex je pre chudobu, my bohatí si zaplatíme 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre