Túžime po dvojičkách. Rozmýšľame o umelom oplodnení

denisa123
30. aug 2008

Chcela by som sa opytat, ci je umele oplodnenie rizikove a aka je istota, ze ked su obaja zdravi a plodni, ze po umelom oplodneni sa narodia zdrave dvojicky. Je to velky zasah, pripadne operacia? Kde by som sa dozvedela nieco viac o umelom oplodneni?
Sme uplne zdravi par a mame jednorocnu dcerku ("hned na prvy krat a cisarskym rezom"), a teraz tuzime po dvojickach... no "normalnou" cestou nie je velka pravdepodobnost... Potrebujem vediet nieco viac, nakolko som o tom len pocula same pozitiva.

tortelinka
31. mar 2012

@nika22335 toto uz fakt nemysli niekomu, nemam slov a rozum sa mi pozastavi nad egoizmom niektorych ludi

bobocka
31. mar 2012

@vejula to je nadnesene,to je jasne.nie kazdy chlap dokaze otvorene povedat,ze naturalne mu nebolo dopriate dieta splodit,tak mu veda pomohla.
ja veriaca nie som,teda slova o bohu idu mimo mna.
podla mna je fajn ked ma niekto doma napr 4 synov a tuzi po dievcatku,tak sa snazi par dni pred ovulkou a dufa,ze mozno sa dievcatko podari.pokial niekto tuzi po inom pohlavi ake doma ma a vie,ze biologia funguje na istom principe a vie,ze je vacsia pravdepodobnost pocat dievcatko pred ovu ako pocas,tak nech to ten par skusi.vsak preco nie?ak sa pary rozhodnu mat dalsie dietatko ,tak nie len koli tomu,ze chcu mat doma iste pohlavie,ale koli tomuz,e dalsie dieta chcu. a ak sa aj podari to pohlavie, v ktore dufali,tak je to len ceresnicka na torte. taketo tajne dufania su uplne o inom ako ked pride par k lekarovi so ziadankou na konkretne dieta.jonasove vypocty vela parom pomoholi k naturalnemu pocatiu.cinsky kalendar je len smieska a v podstate je to 50/50 tak ako kazde jedno pocatie.niekomu to vyjde a inemu nie.su len dve moznosti a teda 50% uspesnost.
ja naozaj podporujem pary,ktore sa snazia o dietatko a nedari sa a daju sa na ivf.no nie je 5minutova zalezitost,chce to vela sily,odhodlania,tuzby a nemalo penazi.kazdemu co po dietatku tuzi by som dopriala ten uzasny pocit drzat v rukach svoje dietatko.no pokial pride niekto k dr s konkretnou poziadavkou na dieta,tak to je uz silna kava.

tortelinka
31. mar 2012

@nika22335 a este si ma zabila tym, ze to trva 15 min... 😀 , skus nieco postudovat, pozistovat, ..ocividne nevies o com tocis...

jerryjanka
31. mar 2012

rozmýšľam či by jej vôbec nejaký CAR u nás urobil IVF v prípade absolutneho zdravia oboch. teda vyslovene bez príčiny. či by sa niekto na taký obchod podujal - aj ked je pravda peniaze sú silný magnet a ked môžu mať do vačku tak 4 tisíc eur tak možno aj áno

vejula
31. mar 2012

@bobocka no ved v poho. JA nevravim že to nieje spravne, ja len vravim, že na to niesom stavana... TEraz vravim o tom planovaí styku podla toho či chcem chlapca alebo dievča. Neviem nejako by som sa asi sama zo seba zle citila. neviem či tomu rozumieš. Proste verim že ako ma byť tak bude, ak mam mať druheho chlapčeka tak ho mať budem aj keby som sexovala 3 dni pred ovulaciou a ak mam mať dievčatko tak bude aj keby som sexovala v den ovulacie. Neviem či je to tym že vidim vo svojom okoli že ked si ludia priliš planuju väčšinou im pride nejaky škrt cez rozpočet čo im tie plany nabura a potom su velmi nešťastny.
Napr poznam vela parov, ktorí si aj to prve babo naplanovali až po tom čo budu mať čo to ušetrene a budu zaisten pripadne dom, a zrazu hop rok dva tri nič a zrazu nechapu ako je to možne.
Taktiež nevravim že odsudzujem niekoho za to ked si planuje, však v poho nech si planuje. Ja mam zo svojho života aj zo svojho okolia skusenosti že kto moc planuje ten sa väčšinou preplanuje a kto nechava veci na volnobeh všetko do seba zapada ako puzzle... Ale ako vravim je to na každom ako sa rozhodne, len ja osobne z toho dobry pocit nemam

bozenkad27
31. mar 2012

@denisa123 nehnevaj sa moja, ale ty musis byt poriadne na hlavu!!! Nemas anilen predstavu, cim si musi zena pocas ivf prejst, ake je to narocne, aky je to zasah do organizmu a ty sa nad nim zamyslas hoci mate dieta a ste obaja zdravi a moze sa ti narodit prirodzenou cestou?!?!?! Ani neviem ako to jednym slovom nazvat! Egoizmus? Rozmar? Hlupost? Evidentne nevies co od dobroty .. Bud vdacna, ze si matkou a ze si si nemusela prechadzat tym, cim zeny, ktorym sa nepodarilo mat dieta prirodzenou cestou...

kukujka
31. mar 2012

@bozenkad27 lepsie by som to ani ja nenapisala mas 100percentnu pravdu

bozenkad27
31. mar 2012

@nika22335 uz podla pravopisu vidiet, ze si bystra a preto mas taketo bystre teorie...

bozenkad27
31. mar 2012

@kukujka ani si nevies predstavit, ako ma zarazilo, ked som si precitala co som si precitala!!! Nereagujem na nic, co sa ma netyka, ale toto je uz fakt sila...

kukujka
31. mar 2012

@bozenkad27 suhlasim ,ale takymto zenam nevysvetlis,ze ich nazory su strelene mozes sa snazit kolko chces aj tak si budu vraviet svoje

nika22335
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika22335
31. mar 2012

@tortelinka a moja kamaratka si dala umelo oplodnenie a hovorila kolko to trvalo mne nic nemusis hoorit ok

tortelinka
31. mar 2012

@nika22335 dobre, necham ta v iluziach...samotny zakrok mozno, ale to cim si prejdu pary pred tym...ale hlavne ma rozculuje ten cisty egoizmus

zabka8423
31. mar 2012

@mataharyy hellou moja. mi tu pada sanka z tejto temy. kks... k tomuto ani nie je co dodat... 🙄

vvia
31. mar 2012

@bozenkad27 tak toto je vystizne!!!! zajtra ma caka vklad a modlim sa aby sa vobec zadarilo a tuto zakladatelka riesi taketo p... stavim sa ze chybaju zakladne info

bozenkad27
31. mar 2012

@vvia nielen info, ale aj rozum a sudnost... Do kt. CARu chodis?

vvia
31. mar 2012

@bozenkad27 gynfiv a mam hrozny strach lebo mam len 3 vajicka hoci mi ich vybrali 18 (boli zle). vies niekto bojuje aby vobec mohol mat a niekto ...

bozenkad27
31. mar 2012

@vvia ved prave, preto nevie o com hovori... Budem ti velmi drzat palce!!

vvia
31. mar 2012

@bozenkad27 dakujem budem to potrebovat 🙂

bozenkad27
31. mar 2012

@vvia je to pvy vklad?

ikke
31. mar 2012

@nika22335
1. ako vies, ze ste obaja zdravi a plodni? mate uz spolu deti?
2. prepac, ale mne tvoj prejav aj rozmyslanie ani tak neevokuje to, ze zijete v zahranici, ale ze nemas ani 12 rokov. pretoze ti chybaju zakladne vedomosti o tom, kedy a ako vznikaju dvojicky.
3. si si ista, ze chces dvojicky? lebo "chciet dvojicky" vzdy so sebou prinasa riziko, ze nebudu dve, ale mozno tri alebo aj styri... 😅

no nic, prajem ti, aby ti tie hormony chutili, hoci to nie su lentilky 😝 🙄

mataharyy
31. mar 2012

@zabka8423 Jsou témata, kdy rozum ne stojí, ale přímo couvá... Takže tady mi rozum couvá a nějak nevím co jiného si o tom myslet... Příští požadavek bude mít klon na orgány... Ono na těch Amerických filmech asi něco bude... 😅
@tortelinka Tady bych dodala jen to že si někteří lidé (věci strašně "rozumějící") pletou dojem a pojem... 😒 No hlavně že patnáct minut s hadičkou a jsou dvojčata 😎
@vvia Tobě držím palce, ať už je vše zdárně za tebou a co nevidět drandíš někde s kočárkem 😉 😵

No a závěrem, já jsem taky vždy chtěla dvojčata (jako malá) a páreček, kluka staršího a holku mladší, tak ač určité predispozice pro dvojčata mám, tak nejen že nemám dvojčata, ale nemám ani páreček, mám dva kluky, ke kterým jsme přišli přirozeně a jsem neuvěřitelně šťastná, teď by jsme chtěli ještě jedno dítko ano kdyby byla holčička, bylo by fajn, ale pač u manžela v rodině po několik generací holky nejsou, tak už teď počítám že bude třetí kluk a budu za něj (nebo za ní...?) neskonale vděčná, budu doufat že děti budou zdravé a ani v nejdivočejším snu bych nepřemýšlela nad takovou (pardon, ale můj názor) neskonalou hovadinou! A to nejsem věřící, ale přijde mi to tak hloupé, že až... Když bych neměla jinou možnost, tak zkusím cokoliv, ale když tu možnost mám, tak nač chtít víc, to už nám jako nestačí vůbec to že můžeme mít zdravé děti, bez ohledu na množství (plodů) a pohlaví?!! Tak to je opravdu smutné 🤐 🙄

svetllana
31. mar 2012

Tak to už aby sa človek aj bál niečo opýtať, aby nebol zvozený pod čiernu zem. Bože môj, tak túžia po dvojičkách, tak sa opýtali a čo je na tom? Nemali informácie, vďaka Vám už majú. Sú určite rady a dobre si to premyslia. 🙂

vvia
1. apr 2012
alyca
22. nov 2012

@denisa123 ahoj, súhlasím s tým, čo napísala Evka, načo tak riskovať. Ja mám 36 a riešim tehotenstvo, žial prirodzene to nejde. Ani nevieš čo by som dala za to, aby som mala aspon jedno dieťa svoje. Kámošky chodili na ivf a nevieš si prestaviť aká je to záťaž na organizmus. Museli si pichať injekcie do brucha, brať kopec horménov,..........a ich psychike ani nerozprávam. Vážte si, že ste zdraví a možte rodiť trebars aj každý rok 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre