Včelia materská kašička - pozitívne a negatívne názory

kakatulik
10. máj 2016

Ahojte dievcata, snazilky,maminky 🙂
Viem,ze podobne temy sa tu uz nachadzaju,ale ,kedze sa v poslednej dobe vyskytlo dost nazorov a pozitívnych skusenosti,oprasujem akoby tuto temu.
Mohli by sme si tu vymienat pozitivne,ale aj negativne nazory,skusenosti ataaaak. 😀

lucky14
5. jún 2019

@zuzkazp naozaj? Aj ste skusali nieco ine Tvoj muz alebo Ty? Ja idem studovat co skusime.

kakatulik
autor
5. jún 2019

@lucky14 ja ked beriem tak cerstvu z
www.vceliamaterskakasicka.sk

lucky14
5. jún 2019

@kakatulik prosim Ta a aj si ju brala kvoli podpore plodnosti? Aky benefit si citila po uzivani?

kakatulik
autor
5. jún 2019

@lucky14 ja som to brala tak vseobecne pre zdravie. Zatial som neotehotnela.

majka4848
24. júl 2019

@kakatulik ahojte baby, neviete kedy po kyrete by sa mohlo začať s užívaním VMK ? Sestre včera vybrali plod z vajcovodu tak by som jej chcela kúpiť tu kasicku.

kakatulik
autor
24. júl 2019

@majka4848 ja si myslim,ze kedykolvek...ale asi by som pockala do prvého cyklu a od cca 5DC nech zacne....
Teraz jej skor odporucam enzymy ako napr serrapeptaza,alebo wobenzym....skus si o tom nieco prestudovat.

majka4848
24. júl 2019

@kakatulik ešte teraz taká blbá otázka, Dc je deň cyklu ? :D no snáď jej niečo doktori dajú, keď nie tak jej to odkážem. Len tu vmk by som jej kúpila od včelára ktorého poznám. A potom keď to začne užívať tak ako dlho ? Mesiac ? A cez menstuaciu neužívam ? Ďakujem 🙂

kakatulik
autor
24. júl 2019

@majka4848 Ano DC je den cyklu🙂
Pochybujem ze jej doktory daju enzymy...odkaz jej...
Tak ano VMK je najlepsia cerstca od vcelara, odporuca sa tri mesiace,resp cykly. Pocas menzsesu je pauza. Cize pri 28 dnovom cykle a 5 dni trvajúcej menstruacii je prvých 5 dni pauza,potom sa uziva rano a vecer 1gramm cca.Dolezite nalacno a mala by nechat rozpustit v ustach. nezapijat. Niekto to nedokaze,ja to zvladam v pohode.

majka4848
24. júl 2019

@kakatulik ďakujem krásne ste zlata, určite jej odkážem 🙂 a môžem sa spýtať, tie enzýmy sú načo dobre ? Keď je mala šanca, že to lekári podpisu. A náhodou neviete, či ten histologicky nález robia automaticky alebo treba si pýtať ?

kakatulik
autor
24. júl 2019

@majka4848 preco my vykas😉
enzymy su dobre na hojenie ran,telo sa pekne preciti od zapalov a kedze mala mimomaternicove ten druhy vajcovod sa tiez pekne precisti.Wobenzym je dost drahy....Serrapeptasu treba pozriet na nete. auzivat to treba dlhodobejsie,tak 3mesiace.....toto lekari max.odporucia,ale nepredpisu. Nie su to lieky,ale vyzivove doplnky....

Nech sa radsek spyata na tu histlogiu,lebo ktovie ci sa to robi automativky.

majka4848
24. júl 2019

@kakatulik hm neviem, ja aj v práci starším kolegyniam vykam :D a môžu sa brat súčasne aj enzýmy aj vmk ? Tak by som jej chcela pomôcť a neviem jak :( snáď tá vmk pomôže nejako ...

kakatulik
autor
24. júl 2019

@majka4848 jasne ze moze. Su to dva rozdielne ucinky....a s cim konkretne jej chces pomoct?

majka4848
24. júl 2019

@kakatulik neviem len mi je to strašne ľúto, lebo ja som od nej mladšia a my sme neplánovali babo a podarilo sa, oni sa snažia rok a nič, teraz ešte aj toto :( stále si myslela, že to pôjde tak ľahko a nedarí sa. Keďže sme od seba ďaleko tak by som jej aspoň tu vmk poslala

kakatulik
autor
24. júl 2019

@majka4848 to je od teba pekne,ale ona potrebuje teba teraz skor ako sestru....potrebuje sa dat dokopy hlavne po psych. stranke. Zacala by som tymi enzýmami a az ked nabehne cyklus tak nech zacne brat tu kasicku.....toto sa bohuzial stava ,ale isto sa podari a bude vsetko OK....netreba vesat hlavu....Hlavne nech sa na to velmi neupina....

polovnicka92
12. okt 2019

Ahojte baby chcem sa podelit o skusenost s materskou kasickou v mede z bili. Hned na druhy den mi prisiel menzes zacala som ju brat min. Mesiac a teraz po 28 dnoch mi prisla ms prvykrat za zivot. Ci uz to je placebo alebo pomohla nie je podstatne pre mna 🙂 davam si ju kazdy den za polivkovu lyzicku. Snad moj prispevok pomoze 😊

butterfly333
12. okt 2019

@polovnicka92 ja beriem čistú včeliu materskú kašičku ťa je lepšie a účinnejšia

luckafn
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kulumulu123
14. máj 2020

@kakatulik v tehu urcite nie velmi podporuje rast aj plodu tiez nie pocas dojcenia a deti do 5r tusim tiez nie

siska1512
15. feb 2022

@kakatulik nie, nesmie sa to brať v tehotenstve.

megan777
21. apr 2022

@kvetinka18 ahoj co nakoniec pomohla kasicka ci nieco ine

kvetinka18
21. apr 2022

@megan777 Ahoj. netusim, ci to bolo prave nou, ale otehotnela som pocas toho, ako som ju brala 🙂

megan777
22. apr 2022

@kvetinka18 super a aku ste brala prosím

kvetinka18
22. apr 2022

@megan777 ja si uz velmi nepamatam, ale bola priamo od vcelara zmiesana s medom

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre