Veľmi dlhé cykly. Ako vyrátam plodné dni?

zrzuska
4. okt 2006

Ahojte snazilky, tehulky a mamulky 🙂
Teraz si nie som na rychlo ista, ci sa tato tema uz preberala. Zaujimalo by ma ci mate niektora z vas dlhe cykly a aj napriek tomu ste v pohode otehotneli. Ja mavam niekedy cykly aj 46dni a moj lekar mi povedal, ze mi urcite chybaju nejake hormony (nerobil mi vsak vysetrenia) a preto nebudem moct otehotniet prirodzene ale budem musiet brat hormony. Uplne ma s tym vystrasil a zmiatol. Teraz idem k novemu doktorovi.
Skusala som si merat bazalnu teplotu tri cykly, sledujem si hlien a posledny cyklus som skusala sledovat aj krcek. Som vsak z toho jelen. Vobec si nie som ista ci mavam ovulaciu alebo nie. Mavam hlien ako bielko ale asi nejak malo. Ako vravim z tolkych informacii co o tomto mam, si vobec nie som na istom. Ovulacne testy su zevraj blbost.
Myslite si, ze v pohode otehotniem aj ked mam dlhe cykly? Mam dost nepravidelnu MZ. Ako si mam kontrolovat plodne dni? Pichanie vo vajecnikoch mam skoro cely cyklus (prave preto neviem ci je vsetko ok) raz v jednom, raz v druhom. Niekedy ma picha pol dna v jednom a druhu polku dna v druhom.
Tak ja uz neviem.

mracik
5. okt 2006

len, nemusí to byť u každého, ale musím si kuknúť či sú predĺžené cykly pri hypotyreóze alebo naopak pri zvýšenej činnosti... to si už nepamätám ☹

len
5. okt 2006

Určítě snížená funkce (což mám já) celkově zpomaluje metabolismus, takže člověk přibírá, je unavený a právě se to má projevovat i prodlouženým cyklem, prostě všecko je takové pooomaaaleeejšííí 😀 Což je teda přesně můj případ, ale právě cyklus se naprost vymyká, čemuž jsem docela ráda a určitě to tak nemusí být u každého 🙂
Ale byla to dobrá poznámka, snížená funkce ŠŽ určitě na délku cyklu vliv mít může, takže pokud máte i jiné příznaky, o tomhle by se určitě mělo uvažovat 🙂

zrzuska
autor
5. okt 2006

ja som zas pocula, ze doktori ziadaju niekedy aspon tri cykly si merat BT a chcu vidiet graf.tak ja uz neviem.
ved o tom som ti vravela len. ze mi kamosky vraveli, ze sa nemam az tak sledovat a mam to nechat tak nech to ide prirodzene, lebo ze potom sa stresujem ked sa nieco vyhne norme, ze daco nie je ok.

len
5. okt 2006

No jo, o tom se tu mluví docela často, někomu to prostě vyhovuje, když ví, jak to v něm funguje, někoho to stresuje, každý jsme jiný a podle toho bychom se měly zařídit.
Podle mě bude chtít doktor vidět měření, pokud se ti nebude dlouho dařit otěhotnět, tak z toho docela dobře pozná, jestli třeba není příčina v chybějicí ovulaci...
Ale pokud jsi několik cyklů měřila a viděla jsi pravidelný vzestup cca 14 dní před MS, myslím, že v tvém případě ovu na 99% proběhla a nemáš se čeho bát 🙂 Akorát se zkuste tulit přibližně v těchto dnech 😉

zrzuska
autor
5. okt 2006

ja dufam, ze vsetko mam ok. tento cyklus som mala dlhsi ale vlastne sa mi len posunula ovulacia. podla hliena som si ju zaznacila do kalendara a presne o dva tyzdne som dostala MZ.
tak ja sa s tym uz zatazovat nejdem. uvidim co mi povie na vysetreni novy dr. 😀
nechavam vsetko na prirodu 😉
ale zistila som, ze mavam asi predmenstruacny syndrom. tyzden pred MZ. citim sa ako tehotna. posledne dva cykly som mala take

kiki1
6. okt 2006

baby, už vás niektorú liečil lekár na to nedozrievanie vajíčka? Chcela by som vedieť, aké su tam možnosti, či sa dávajú lieky alebo v tom môžu mať prsty aj hormóny??? 😖

kaciatko81
6. okt 2006

kiki, pokial viem, tak na 99% v tom budu hormony. otazka potom je preco ich mas malo alebo vela

kiki1
6. okt 2006

kaciatko aj som si to myslela... A býva liečba úspešná alebo koľko to trvá lež sa to dá do poriadku?

kaciatko81
6. okt 2006

kiki, neviem ti odpovedat a urcite ti nikto neda presnu odpoved. je to individualne a kazda z nas ma iny problem a ak aj ten isty, tak tie hodnoty hormonov nemame rovnake. ale mne lekar povedal, ze sa to da hormonalne skorigovat.

gedren
6. okt 2006

Ahoj,

moje zkusenost: vzdycky jsem mela menstruaci extremne nepravidelnou (rekneme 3-7 tydnu, prumer kolem 5). Kdyz jsem se zacla lecit s hypofunkci stitne zlazy (ale mam dost slabou, pred otehotnenim jsem brala denne 50), tak se mi cyklus zpravidelnil, ale delka periody zavisela na tom, kolik jsem brala - proste experimentovali na mne s davkama zhruba od 25 do 75 a pri kazde z tech davek jsem mela jinak dlouhy cyklus (ale uz pravidelny). Pri te 50, co jsem pak na ni zustala, se mi cyklus ustalil na 42 dnech, tedy presne 6 tydnu.

No a otehotnela jsem hned a bez problemu. Jinak ovulaci jsem mela (myslim, nijak jsem to nemerila, jen odhadovala podle hlenu) presne v polovine cyklu, tedy po trech tydnech od zacatku menstruace.

Snad to nekomu k necemu bude, protoze obcas ctu, ze pri cyklech over 40 dni neprobiha ovulace a nelze otehotnet apod., tak mohu rict, ze to skutecne neni pravda ;)

mracik
6. okt 2006

ahoj kiki, moja priateľka mala tiež nedostatočnú tvorbu pohlavných hormónov, menštruáciu mávala tak tri krát do roka. Po nasadení liečby hneď otehotnela, čo jej doporučila lekárka. Lenže to nebolo veľmi správne, pretože sliznica maternice nebola dostatočne stimulovaná predchádz. MS (ako jej nakoniec iný lekári povedali), počas tehotenstva často krvácala a nakoniec porodila v 26 týždni dvojičky...
Takže pre baby, ktoré majú zriedkavú MS a chcú otehotnieť, by som určite odporúčala aspoň pár mesiačikov počkať...

kaciatko81
6. okt 2006

mracik, ja mam ms veeelmi divnu. teraz som na hak a lekar hovori, ze hned ako vysadim, tak do toho, ze mam najvacsiu sancu ako sa to podari prirodzene, ale to je asi trosku iny pripad... mrzi ma, co sa stalo tvojej kamaratke 😔

zrzuska
autor
6. okt 2006

gedren, to si ma potesila. ja som to tiez na nette citala, ze ked je dlhy cyklus, tak nemusi prebiehat ovulacia.
a este mi aj dr. povedal, ze sa mi nebude dat otehotniet ak nebudem brat hormony.
ako ti zistili hypofunkciu stitnej zlazy? dr. ti zacal robit vysetrenia a posielal ta niekam na vysetrenia?

kiki1 a tebe na to ako prisli?

boze pytam sa ako hlupa. viem, ze gynekolog na to nejak asi prisiel. ale ake vysetrenia robil?
lebo mne povedal: "Ked budete chciet otehotniet nemozete za mnou prist s tym, ze vysadila som HAK, chcem dieta. Budeme musiet nasadit hormony, ktore chybaju."
a to mi povedal bez akychkolvek vysetreni. ziadny hormonalny profil, ziadna folikulometria. proste nic. toto mi inak v mojom pripade radili viacere poradne na nette nezavisle od seba.

kaciatko81
6. okt 2006

zrzuska, ked vysadis moze sa zadarit aj bez hormonov a nemam vraj cakat ani mesiac, to hovoria mne a ak sa nebude darit budeme to riesit. inak mi robili zatial len hormonalny profil, ale my sa nesnazime.

valhali
6. okt 2006

holky, ja mam 36-39.dnovy cyklus po vysadeni HAK. Je to prilis dlhy cyklus na otehotnenie? Zatial skusame len 2.mesiac, tak nemozem skonstatovat este nic.

zrzuska
autor
6. okt 2006

ja mam po vysadeni HAK tiez cyklus 35-40.
ale babenky pisu, ze na to netreba tak velmi mysliet a tak velmi sa snazit. proste valhali zi si v pohodicke ako doteraz, rob to co mas rada a co ta tesi, milujte sa ked mate chut a ono to pride mozno skor ako takto ked sa velmi snazite a kazdy mesiac cakate, ze ci mrska pride alebo nie. 😅
po tom co mi pisali niektore babenky, viem, ze otehotneli aj zeny, ktore mali dovod si mysliet, ze to pojde tazko, mozno len s pomocou lekarov.
priroda je mocna 😀
vela stastia v snazilkovani

valhali
6. okt 2006

zrzuska, vdaka 🙂 . Zle som urobila to, ze hned prvy mesiac som nabehla na stresujuci system sledovania, merania a sledovala vsetky priznaky. Ale to asi kazda nedockava snazilka. Asi je to tak, ze ubrat a ono nas to prekvapi 😉

kaciatko81
6. okt 2006

valhali, vazne sa nesleduj, myslim, ze to sposobi problem aj ked mas ukazkovy cyklus. sustred sa na nieco ine a pojde to. i ked lahko sa hovori, viem

kiki1
6. okt 2006

zrzuska,ja neberiem hak od apríla a stále nič, tak ma no nahnevalo... zistil mi to cez ultrazvuk, moje vaječníky majú 5 a druhá 6 a najmenej majú mať tuším 12 a najviac 22 ale neviem aký to je rozmer??? No a teraz keď dostanem najbližšie MZ tk na tretí deň idem na krv a dá mi ju na rozbor hormónov a potom opäť na ultrazvuk či sa niečo zmenilo... Uvidíme či z toho niečo bude???

adamagy
6. okt 2006

Zrzuska, môj cyklus sa pohybuje od 43 do 49 dní a teším sa z Mišky (4) a Samka (1) aj bez akejkoľvek liečby. Počúvaj svoje telo a ženský inštinkt a hlavne sa uvolni...

zrzuska
autor
6. okt 2006

adamagy to je skvele.
dobre mi mama vravela, aby som sa nedala dopovat hormonmi 😀
som este mlada, takze mam dost casu, keby sa nam nedarilo dlhsiu dobu az potom by som pristupila na nejaku liecbu hormonmi 😉

kiki1 aj ja som vysadila dakedy v aprili 🙂 ale my sa zatial nesnazime. zatial sa len nechranime a ked to pride tak to pride. moj priatel chce este cakat 😢 tak musim trosku vydrzat. ale keby sa posmyklo bola by som happy 😀
ja sa len dopredu informujem o tychto veciach. som taka predsnazilka 😀

lubecka
6. okt 2006

Ahojte, ja sa tiez k vam pridam.... tiez som po vysadeni HAK, cakam kramose a neviem sa dockat ☹ sanzit sme sa zacali hned, tak najpr som myslela ze som tehu, ale test bol negativny.. a dalsie nema zmysel robit.. cize dnes je to 36 den cyklu a stale nic.. ani naznak ze by som bola tehu alebo mali prist "dni"... snazim sa na to nemysliet.. neviem ako to vsetko dopadne.... snzaime sa aj tak.. mozno sa aj napriek vsetkemu zadari..

gedren
6. okt 2006

zrzuska, co se tyce te stitne zlazy, mame to v rodine a je to dedicne, takze jsem se vzdy zhruba jednou za pet let nechala obvodackou v ramci preventivni prohlidky zkontrolovat krev, jestli jsem v tomhle smeru OK, nebo ne. No a posledne uz zjistila, ze ne, a poslala me na endokrinologii 🙂.

Normalne Ti to nikdo v ramci niceho netestuje, vetsinou jen kdyz jsou treba problemy s vahou nebo s otehotnenim nebo tak, tak obvodaka/gynekologa napadne, ze by to mohla byt treba i stitna zlaza.

lubecka
9. okt 2006

ahojte, chcel by som sa opytat, po kolkych dnoch meskania je na 100% iste ze uz nestodostanem M a mozem ist na vyvolavacku. Rozhoduje o tom doktor alebo mi ju mozu daj aj na moje poziadanie?

valhali
9. okt 2006

lubecka, ak ti to uz meska 2 tyzdne a nie si tehu, zajdi na gyndu a lekar ti urcite povie, ci je cas na vyvolavacku. Podla mna by ta pred pichnutim mal este vysetrit, ci je vsetko OK.

zrzuska
autor
9. okt 2006

aj ja si to myslim (to co valhali).
inak ja este mam takeho dr (chcem ho zmenit len sa este neviem rozhodnut ktoreho si vybrat), ze ked som za nim prisla, ze som nedostala MZ tak mi urobil ultrazvuk a ked bolo vsetko ok (teda ziadna cysta a ani tehu) tak mi automaticky predpisoval hak aj ked som ju uz brat nechcela 😠 . raz mi ju predpisal a ani si nebol isty ci som alebo nie som tehu. a vtedy som sa rozhodla, ze ho zmenim.
ale dobry dr vie co ma robit a ked mu doverujes, tak nie je co riesit. chod za nim

len
9. okt 2006

Lubecko, na 100% bohužel není jisté nic 😉 Jinak samozřejmě souhlasím s holkama, déle jak 10-14 dnů meškání mi už přijde dost na to, aby mě to začalo znepokojovat, ať už jsem nebo nejsem těhu... Ale stejně doporučuju konzultaci s doktorem, ten tomu rozumí líp a pokud by z nějakého důvodu (teď mě teda nenapadá jakého jiného než těhotenství) usoudil, že vyvolávačka pro tebe není to pravé, tak bych mu důvěřovala 🙂

lenuliatko
9. okt 2006

Ahoj Len, ty si odborníčka. Snažilkovali sme včera okolo piatej a dnes medzi 9.00 -13.00 som mal ovu. Stačí to, ak to má vyjsť? 🙂 Pomáhala som aj prstíkovou metódou, gymnastikou a tak.

len
9. okt 2006

Lenul, jisté samozřejmě není vůbec nic, ale já bych to milování prohlásila za perfektně načasované 🙂 Obdivuju to přesné určení ovu, já jsem často ráda, když zvládám den 😀

lenuliatko
9. okt 2006

Len, to je skúsenosť z min. mesiaca. Presne na 13. DC. Ráno bola teplota 36,7, keď som došla domov merala som pod pazuchou a už bola 37,1 a zospodu 37,3. Krčok je mäkký, plodný hlien mám tiež. Viem, že cez deň teplota stúpa ale min. cyklus to bolo presne tak, ráno nízka, vtedy som chodila po doktoroch, tak som merala teplotu a cez deň bola 37 a na ďalšie ráno som BT namerala 37,1. Takže preto som si tým dosť istá. Len dúfam, že to aj vyjde.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre