Veľmi dlhé cykly. Ako vyrátam plodné dni?

zrzuska
4. okt 2006

Ahojte snazilky, tehulky a mamulky 🙂
Teraz si nie som na rychlo ista, ci sa tato tema uz preberala. Zaujimalo by ma ci mate niektora z vas dlhe cykly a aj napriek tomu ste v pohode otehotneli. Ja mavam niekedy cykly aj 46dni a moj lekar mi povedal, ze mi urcite chybaju nejake hormony (nerobil mi vsak vysetrenia) a preto nebudem moct otehotniet prirodzene ale budem musiet brat hormony. Uplne ma s tym vystrasil a zmiatol. Teraz idem k novemu doktorovi.
Skusala som si merat bazalnu teplotu tri cykly, sledujem si hlien a posledny cyklus som skusala sledovat aj krcek. Som vsak z toho jelen. Vobec si nie som ista ci mavam ovulaciu alebo nie. Mavam hlien ako bielko ale asi nejak malo. Ako vravim z tolkych informacii co o tomto mam, si vobec nie som na istom. Ovulacne testy su zevraj blbost.
Myslite si, ze v pohode otehotniem aj ked mam dlhe cykly? Mam dost nepravidelnu MZ. Ako si mam kontrolovat plodne dni? Pichanie vo vajecnikoch mam skoro cely cyklus (prave preto neviem ci je vsetko ok) raz v jednom, raz v druhom. Niekedy ma picha pol dna v jednom a druhu polku dna v druhom.
Tak ja uz neviem.

len
9. okt 2006

Lenul, to už by asi bylo do jiné diskuze, ale kdykoli jindy než ráno po probuzení, nežli jenom vystrčíš nohu z postele, to vážně nemá cenu ☹ Ne, že by se nehýbala BT i přes den, ale je to ovlivněno tolika různými faktory a tak šíleně zkreslené, že pokud si před měřením nedáš aspoň tři hodinky vzorného odpočinku, těch pár desetinek, o které nám jde, se tam naprosto ztratí... Mění se s pohybem, mění se s tím, jestli sníš něco horkého/ studeného, mění se s teplotou okolí, s denní dobou... Stejně tak měření na víc místech a srovnávání je na nic, teplota povrchu těla lítá pomalu po stupních...
Jinak teda bohužel ani to perfektní načasování není zárukou toho, že bude vajíčko oplodněno nebo se dokonce uhnízdí, já už měla báječně načasované čtyři cykly a nic... ale na druhou stranu, je to absolutní maximum, které pro své otěhotnění můžeme udělat 🙂

lenuliatko
9. okt 2006

Je mi ľúto, že ti to ešte nevyšlo. Ani ja to neberiem za tutovku, ale veľmi by som chcela. Vedela som, že budeš mať výhrady k tým teplotám. Ja si každé ráno meriam v rovnakú dobu pred vstávaním a zospodu. Ale min mesiac som chodila po doktoroch a dva dni po sebe som si u nich merala teplotu. Samozrejme pod pazuchou. Prvý deň nízka, druhý deň 37,0 a ďalšie ráno som zospodu namerala 37,1, takže som vedela, že som mala ovu. Ja dobre viem, že teplota počas ňa stúpa. A tento cyklus to vychádza presne ako minulý. Ráno nízka, nižšia ako inokedy, lebo pred ovu vraj ešte kúsok klesne. O 5 hodín už pod pazuchou 37,1, takže verím, že zajtra ráno zospodu nameriam aspoň 37,1. Inak v oba cykly keď som mala ovu som bola hladná a rozlietaná, takže aj tieto faktory sú podobné. Ale na 100% to budem vedieť až ráno.

len
9. okt 2006

Však ono to vyjde! 🙂 Mně i tobě 😉
No, já bych za směrodatné brala jenom ty ranní teploty, ale hlavní je, že ovulaci máš, jestli v devět ráno nebo v osm večer je celkem nepodstatné 🙂 A máš určitě pravdu, že spousta žen dokáže ovulaci poznat i podle jiných, pro ně specifických, příznaků, jako je bolest hlavy, únava, zvýšená chuť na sex... u každého něco jiného, u tebe třeba ten hlad, když si člověk sám sebe všímá po několik cyklů, i podle takovýchhle drobností se to dá poznat 🙂

lenuliatko
9. okt 2006

Zvýšená chuť na sex bola určite a dnes doobeda ma aj pichalo napravo vo vaječníku alebo vajcovode. A ty len ako dlho sa už snažíš? Ja ešte len druhý cyklus, ten prvý sme to nerobili načas. Ale som po vysadení HAK, tak vraj by som mala byť plodnejšia.

len
9. okt 2006

No, měřím od té doby, co jsem vysadila HA (cca 13 cyklů), snažíme se čtyři... Ale jak tak koukám, naprosto jsme vybočily z tématu, ve kterém já notabene vlastně se svými cykly 22-24 dní nemám co dělat 😀 No nic, měj se hezky, já za chvilku stejně běžím domů 🙂

lenuliatko
9. okt 2006

Až teraz som si to všimla poriadne. Ten hlad to nebol akože príznak ovu, jednoducho som nejedla. To som porovnávala, za akých okolností som merala teplotu 🙂 Hladná a ulietaná.

lenuliatko
9. okt 2006

Ahoj, ďakujem za pokec. Inak ja mám tiež 25. dňový cyklus. Prajem ti pekný večer a nech ti to už vyjde. 🙂

len
9. okt 2006

Aha 😀

masinka
9. okt 2006

ahoj,
tak aj ja prispejem svojou troskou
5 rokov som brala HAK, po vysadeni som dostala mrchu asi po dvoch mesiacoch. potom som mala rok cyklus cca 90 dnovy. isla som s tym ku gynekologicke. najprv to pripisovala stresu zo statnic, svadby, roboty, ale potom mi dala urobit hormonalny profil. to uz som na tom bola celkove dost zle. Ono sa pise v mudrych knihach ake su priznaky nedostatocnej a nadmernej cinnosti stitnej zlazy – ja som mala z kazdeho polovicu....strasna unava, depky...
Vysledky profilu vysli dost mimo normu, tak som zacala chodit k endokrinologicke. Beriem teraz hormon stitnej zlazy (ktory budem brat zrejme uz natrvalo) a spociatku som na nabehnutie na normalny cyklus MS brala pol roka Duphaston. Cyklus sa mi nakoniec ustalil na 35 dnovy. Ked som mala konecne nastavene spravne davky hormonov (co trvalo vyse roka), endokrinologicka mi schvalila ze mozem bezpecne otehotniet (ono to s tymi hormonmi nie je ziadna sranda – bud je problem otehotniet, alebo ked otehotnies je vycsia pravdepodobnost potratu a konkretne pri znizenej cinnosti SZ moze byt dieta mentalne postihnute – tzv. kretenizmus).
Zrzuska, ak ti tvoj gynekolog neda urobit hormonalny profil, obrat sa na svojho obvodneho. Ak bude v poriadku, mozes aspon spokojnejsie spavat a ak nie, aspon to zacnes vcas riesit – hormonalne veci sa nevyriesia zo dna na den a sa malokedy sa upravia same (este tak v puberte), ono sa to zvykne skor zhorsovat.
No a nieco pozitivne na zaver – v januari sme zacali snazilkovat a v marci som otehotnela 😀

gedren
9. okt 2006

masinko, tak to jsme na tom byly dost podobne - mne taky doktorka vyhrozovala nemoznosti otehotneni a dementnim ditetem a trvalo skoro dva roky, nez mi tu spravnou davku nasla, uz jsem z toho byla dost zoufala, pred kazdou kontrolou, jestli mi zase rekne, ze mimco jeste nemam povoleny...nastesti letos koncem ledna nam to taky konecne dovolila a stihli jsme otehotnet jeste driv nez Ty 🙂

zrzuska
autor
9. okt 2006

jeeeeeeeeeeeeeej masinka, gratulujem 😀 to je krasa... tehulka 😅
no zajtra by som mala ist ku novemu dr a poviem mu ake mam cykly dlhe a uvidim co mi na to povie. teraz som mala od vysadenia hak cykly 46, 35, 35, 40. dost rozhadzane, ze?
inak ten moj dr nechce robit hormonalny profil, neviem preco. moja kamoska si vyziadala hormonalny profil a ani tak jej ho nechcel urobit. nakoniec len povedala sestricke, ze ho chce a ona jej zobrala krv. potom jej dr povedal, ze je vsetko ok a nakoniec zistila 5xzvyseny prolaktin. takze preto bolo jej snazilkovanie marne...

bosorka207
9. okt 2006

Ahojte kočky. Chcela by som sa spytat na jednu vec. BZ som si zacala merat az tento cyklus. Bolo to asi 5 dni pred ocakavanou MS. Teploty som mala vysoke 36,9 - 37 - 37,1. Nanestastie z nejakeho dovodu mi zrovna tento cyklus MS meskala. Par dni po ocakavanom termine MS mi vsak teplota klesla na 36,7 a na druhy den som MS uz dostala. Chcem sa vsak spytat, ako rozoznam, ci mam alebo som mala ovulacny alebo anovulacny cyklus, ked MS aj tak prebieha pri oboch.Ak je MS silenejsia a niekedy mozno vidiet aj cervene kusky je to len pri ovulacnom cykle alebo moze byt taka aj pri anovulacnom? A co ta teplota? Stupa a klesa aj pri anovulacnom cykle?? 😒 Ja som z tohto jelen ☹ Viem, ze na to mozno casom sama pridem, ked budem dlhsie merat BZ, ale rada by som to vedela. Hlavne, aby som vedela ake mam cykly...co ak sa budem snazilkovat ako diva a moje cykly su anovulacne... 😨 ☹

momko
10. okt 2006

bosorka ahoj
treba sa merať viac ako len 5 dní aby si zistila ako to je s ovu. Najlepšie tak 3 mesiace merania a pekne uvidíš kedy prebieha ovu. Pred ovu teplota klesne o 0,2-0,4 a hned po ovu teplota stúpne o 0,4. a pred ms zase klesne.
ja si tiež meriam 2 mesiac, ale z teploty som bola tiež hotová. Ale už sa nemusím merať, pretože sa mi už uhniezdila fazulka. Ale z mojej skúsenosti BT netreba merať ak to neprikáže lekár ale treba skúšať krčok. Nám pomohlo to. Ked je tvrdý tak neovuluješ a ked je mäkký tak je ovu. Presnejšie to niekto písal tiež tu vo fóre "Ako byť trpezlivé na dve paličky"
Tak ti držkám palčeky

len
10. okt 2006

Bosorka, souhlasím s Momko, že je třeba měřit celý cyklus, abys poznala dle BT, jestli ovu proběhla nebo ne, z pár teplot před MS to bohužel nepoznáš. Nesouhlasím s ní ale ve dvou věcech: 1) před ovu není nutný pokles (i když se často objevuje), já ho třeba často nemívám. 2) ty hodnoty, o kolik teplota stoupne/ klesne jsou u každého individuální, občas stačí jen 0,1 stupně, když se pak teplota udrží zvýšená.
Jinak MS asi obecně bývá při anovulačních cyklech slabší (ale já ji mám slabší i při ovulačních), ale sliznice při ní odcházet může, ta je totiž tvořena už od začátku a se samotnou ovulací zas až tolik nesouvisí.
Ale předně - pokud nemáš žádné opodstatněné podezření, že by cokoli mohlo být v nepořádku (proč předpokládáš, že bys měla mít anovulační cykly?), tak se nestresuj a pár měsíců to zkoušej s úsměvem, nevidím v tvém příspěvku jediný důvod, proč se znepokojovat 😉 A tím, že budeš už předem hledat katastrofické scénáře, si to snažení moc neusnadníš... Takže jestli chceš vědět víc o svých cyklech, měř BT každý den, ale hlavně nahraď tyhle smajlíky: 😒 ☹ 😨 těmahle: 🙂 😉 😅 😀

lubecka
10. okt 2006

Ahojte dievcata, kedze sa mi nedostalvila ms, idem zajtra na vyvolavacku.. idem savas opytat, neviem presne ako funguje, ci sa pri vyvolavacke uvolnuje aj vajicko alebo ci len cisto kravacanie.. proste ci mozem pri vyvolavacke otehotniet...dik za odpoved

len
10. okt 2006

Obávám se, že klasická agolutinová vyvolávačka přivodí akorát krvácení 😒

babyna
10. okt 2006

len to neni pravda 😎 pokud je zena tehu tak to jen pomuze a pokud neni tak pomuze ms, myslim ze to pusobi na sliznici atd.

len
10. okt 2006

Baby, jasně, sohlas, ale mám pocit, že se Lubecka ptala, jestli při vyvolávačce může otěhotnět. No, já to pochopila tak, že neměla ovulaci a ptá se, jestli vyvolávačka způsobuje ovulaci. Tak to nezpůsobuje, jenom pomáhá uvolnit tu sliznici (pokud nejsi těhu) a přivodit krvácení, "vyčistit tělo." Pokud ale ovulace před tím byla a Lubecka je těhu, v tom případě na to vyvolávačka nemá vliv. Ale předpokládám, že by neotněhotněla díky ní. Tak jsem to chtěla říct 😀

lubecka
10. okt 2006

☹ a existuju aj nejake vyvolavacky, ktore podnietia aj uvolnenie vajicka?

babyna
10. okt 2006

aha len, tak to jsem to asi spatne pochopila. sorry. 😅

len
10. okt 2006

Lubecko, jde o to, jestli máš nebo nemáš ovulaci. Pokud ji máš a MS jenom mešká, vyvolávačka to spolehlivě vyřeší. Pokud ale neovuluješ, je potřeba řešit už tuhle příčinu, a to potom řeší gynekolog, ano, existují na to léky, tuším, že tu o tom mluví holky v diskuzi o Clostylbegytu 🙂

lubecka
10. okt 2006

dakujem vam za odpovede.. ved praveze mi ms meska a ani neviem ci som mavam ovulacie... 😒 no uvidim zajtra co mi povedia.. idem najprv na sono a potom mi pichnu vyvolavacku... este raz dik

miriamka
9. feb 2007

Caute,tak po 3 mesiacoch merania BT a sledovania hlienov napriek tomu ze mam dlhy cyklus som dosla k jednemu zaveru.Cyklus mam 43 dnovy,ovulacia prichadza presne na 30 den.Baby,ked mam dlhy cyklus ale pravidelny,treba to nejako liecit?

len
9. feb 2007

Miriamko, myslím, že ne, obzvlášť když je pravidelný s pravidelnou ovulací 🙂 Až budeš mít po dětech, budu ti takový cyklus jenom závidět 😉

miriamka
9. feb 2007

Len...dakujem.Dnes som bola u lekara,povedal,ze zakial je pravidelny nie je to dovod na liecbu.Uvidime,snazilkujeme sa dalej a snad sa nam zadari.Aj ked budeme na to mimi cakat vzdy troska dlhsie 😉

madeleine
11. feb 2007

len, to je práve ono, dnes by sme všetky chceli mať krátky a potom dlhý cyklus... takže je otázne, čo je lepšie (akoby sme si mohli vyberať 😀 ) Ja tiež patrím, k tým s dlhším cyklom, aj keď mám tak rozbitý organizmus, že kým sa ten môj ustáli na nejakej normálnej hodnote, no to potrvá... 😅 Od vysadenia liečby je to 4tý mesiac a je to stále okolo 34 dní, lenže netuším kedy a či je nejaká ovu... k tomu som sa ešte nedostala... 🤐

zuzanab
11. feb 2007

Madeleine, predpokladam, ze v kratkej buducnosti tuzis po babatkach 🙂 , takze na Tvojom mieste by som zacala sledovat svoj cyklus, najma co sa tyka ovulacnych priznakov (hlavne typicky ovulacny hlien). Je to zaujimave 🙂 a urcite Ti to pomoze k lepsej orientacii v Tvojich cykloch 🙂

madeleine
11. feb 2007

zuz, sa ti povie, ja mam problem brat pravidelne lieky, nieto este nieco ine... ja som strasna co sa pravidlenych veci tyka.. ani MS nemam pravidelne... 😅 ale akoze, pokusim sa o to... 😔

miriamka
21. feb 2007

Baby...mam 20 den cyklu,podla BT teploty este ovulaci neprebehla,a dnes som mala pol dna slabe krvacanie,alebo skor spinenie.Nemate niektora s tym skusenost,ze cim by to mohlo byt sposobene?

kacka2
12. mar 2007

ahoj, vkládám jeden delší cyklus (jestli se to podaří, první pokus 😕 ), jestli bude ovulační nebo anovulační to ukáží další hodnoty.
http://www.fertilityfriend.com/home/18d09e

a díky Len za návod, bez něho bych to asi nenašla.. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre