Veľmi dlhé cykly. Ako vyrátam plodné dni?

zrzuska
4. okt 2006

Ahojte snazilky, tehulky a mamulky 🙂
Teraz si nie som na rychlo ista, ci sa tato tema uz preberala. Zaujimalo by ma ci mate niektora z vas dlhe cykly a aj napriek tomu ste v pohode otehotneli. Ja mavam niekedy cykly aj 46dni a moj lekar mi povedal, ze mi urcite chybaju nejake hormony (nerobil mi vsak vysetrenia) a preto nebudem moct otehotniet prirodzene ale budem musiet brat hormony. Uplne ma s tym vystrasil a zmiatol. Teraz idem k novemu doktorovi.
Skusala som si merat bazalnu teplotu tri cykly, sledujem si hlien a posledny cyklus som skusala sledovat aj krcek. Som vsak z toho jelen. Vobec si nie som ista ci mavam ovulaciu alebo nie. Mavam hlien ako bielko ale asi nejak malo. Ako vravim z tolkych informacii co o tomto mam, si vobec nie som na istom. Ovulacne testy su zevraj blbost.
Myslite si, ze v pohode otehotniem aj ked mam dlhe cykly? Mam dost nepravidelnu MZ. Ako si mam kontrolovat plodne dni? Pichanie vo vajecnikoch mam skoro cely cyklus (prave preto neviem ci je vsetko ok) raz v jednom, raz v druhom. Niekedy ma picha pol dna v jednom a druhu polku dna v druhom.
Tak ja uz neviem.

jolanka
29. máj 2007

ahoj hanulik,vis uz nevim na co bych mela brat leky. jestli aby se mi srovnala ms a nebo abych mela mimi.

hanulik
29. máj 2007

Jolanko, já tohle teď taky řeším a myslím si, že řešením by mohl být ultrogestan. Chci se právě na to zeptat gynekologa. Hodně holek to tady bere. Srovná to cykl a nebrání otěhotnění. Naopak se to dává na podporu první tři měsíce.

martan
29. máj 2007

Ahojky v rijnu jsem mela revizi a od listopadu se snazime ms jsem mela jedine po vyvolavacce do unora 2x ted to naskocilo a mela jsem ji 35 a 33 dnech a ted uz je to zas 38 a zas nic:( co si o tom myslite navic mam silene ridkej výtok a docela silnej jeste jsem takovy nemela co si o tom myslite?

hanulik
29. máj 2007

Marti, jsme na tom celkem stejně. V říjnu jsem byla na revizi, MS došla po 6 týdnech. Pak celkem pravidelně, ale teď až po 45. Myslím, že se to prostě ještě jen nesrovnalo. I když doktoři říkají půl roku.

zrzuska
autor
29. máj 2007

babulky ja som mala tiez take vykyvy. ze som mavala mz tak 32-33den a potom som mala veeeelmi dlhy cyklus, do ktoreho mi doki dal HAK (nie od zacatia MZ ale hned v ten den ked som u neho bola, lebo vraj MZ nedostanem) no a od vtedy sa mi cykly este viac predlzili. teraz sa mi ustalili na 36-37dnove. len v januari bol 45dnovy. tak dufam, ze uz mi to skakat nebude. pijem caj plodnosti (tu na MK je) a fakt posledne dva cykly mam aj ovu. a mz pravidelne.
ale zistili mi trosku zvyseny prolaktin, co ja si myslim, ze to bolo zo stresov zo statnic (o 2dni od statnic mi brali krv), cize si to moc nepripustam a fakt sa snazim verit, ze vsetko mam ok. snazim sa to vtlct do hlavy aby to naozaj tak bolo.

govinda
29. máj 2007

jolanka, tak to máš teda poriadne šialené. teraz máš mrchu tak často? a je to normálna mrcha alebo len špinenie?

jolanka
31. máj 2007

ahoj govinda, teraz mam mrchu takto casto a je to normalna mrcha.

ahoj hanulik, ja jsem utrogestan brala po prvnim umelem oplodneni, ale ze je i na srovnani ms to jsem nevedela. uvidim kdy dostanu dalsi menses.

miriamka
7. jún 2007

Odkedy prestali vyrabat injekcie na vyvolanie menzesu,neviem si poradit co s mojim dlhym cyklom 😠 Teraz mam 3 den spinenie,normalna jasna cervena krv,ale neviem ci to moze byt menzes alebo co to je...

gesipa
31. mar 2011

ahojte baby, som tu nová, potreboala by som poradiť. Mám hrozne dlhé cykly raz je to 37 dní, potom 49 dním, vôbec neviem kedy mám ovulku a či vôbec ju mám ☹ . Podla hlienu a bolesti vo vaječníkoch mi vychádza že by mala byť ovulácia na 14-15 DC, ale je možné že mám potom luteálnu fázu takú dlhú??

jaja018
13. feb 2013

@lubecka Ahoj viem že to už bolo dávno. Ale mám rovnaký problém som po vysadeni hak , hneď sme sa začali snažiť otehu. Som teraz 40 DC a test negatívny a mrska nikde. Ako to vtedy dopadlo u teba? Ako si to riešila?

taja27
16. feb 2013

@zrzuska ahoj ja mam podobný problem....tiež som sa zlakla ako otehotniem tak som začala chodit k dr....mama40 dnový niekedy 42 ....vyšetrill ma kazal mi prist na 5 den ked odstanem menzes zobral krv na hormonalny profil a štitnu žlazu...mam v poriadku...potom mi kazal prist na 13 den cyklu ovulacia nebola...potom na 17 den som bola a už bolo po ovulacii takže okolo 15 a 16 dna som ju mala a presne vtedy ma aj poboliev spodok podbruška a vaječniky sa to prenáša....takže ovu mam a nasadil mi duphaston na podporu tehotenstva aj upravu...len moj partner bol na spg a veru.. zistili mu pomalé a málo spermiíí ešte pojdeme lebo len jeden nie je smerodajný takže ja som hladaala problem v sebe anakoniec ho ma partner asi .-((((ale snažime dalej...tvoj bol na spg??ak nie hned ho pošli!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre