Veľmi dlhé cykly. Ako vyrátam plodné dni?

zrzuska
4. okt 2006

Ahojte snazilky, tehulky a mamulky 🙂
Teraz si nie som na rychlo ista, ci sa tato tema uz preberala. Zaujimalo by ma ci mate niektora z vas dlhe cykly a aj napriek tomu ste v pohode otehotneli. Ja mavam niekedy cykly aj 46dni a moj lekar mi povedal, ze mi urcite chybaju nejake hormony (nerobil mi vsak vysetrenia) a preto nebudem moct otehotniet prirodzene ale budem musiet brat hormony. Uplne ma s tym vystrasil a zmiatol. Teraz idem k novemu doktorovi.
Skusala som si merat bazalnu teplotu tri cykly, sledujem si hlien a posledny cyklus som skusala sledovat aj krcek. Som vsak z toho jelen. Vobec si nie som ista ci mavam ovulaciu alebo nie. Mavam hlien ako bielko ale asi nejak malo. Ako vravim z tolkych informacii co o tomto mam, si vobec nie som na istom. Ovulacne testy su zevraj blbost.
Myslite si, ze v pohode otehotniem aj ked mam dlhe cykly? Mam dost nepravidelnu MZ. Ako si mam kontrolovat plodne dni? Pichanie vo vajecnikoch mam skoro cely cyklus (prave preto neviem ci je vsetko ok) raz v jednom, raz v druhom. Niekedy ma picha pol dna v jednom a druhu polku dna v druhom.
Tak ja uz neviem.

leto79
2. apr 2007

ahoj jolanka, to vazne 125 dní? ved to su 4 mesiace... A nie si tehulka? A dr. ti s tym nic nerobi?

jolanka
2. apr 2007

ahoj leto79,to vazne.Tehulka nejsem. Beru jen leky na upravu hormonu a nic vic (mam vice muzskych hormonu.) Premyslim nad tim, ze asi budu muset dojit do car a zeptat se, co s tim. Dr.v car o tom vi, ale nedal mi nato nic, no a na gynde s tim nechce nic delat, ze mi to ma srovnat dr. v car.

govinda
2. apr 2007

jolanka, tak to je teda riadna doba 😲 . A aké lieky berieš?

rajeca
2. apr 2007

jolanka to je dobra doba. Mne zvykne meskat mrcha tyzden, 2 tyzdne. Baby ako dlho snazilkujete?

govinda
2. apr 2007

no, ja som dnes 58dc, čo je tiež dosť, vo štvrtok idem na vyvolávačku, viac na ňu čakať nebudem 😀

rajeca
2. apr 2007

veru govi je to dost. Mne minuly mesiac meskalo 15dni,cize som mala 42dc. Ako dlho snazilkujes? Ja 6 mesiac a stale nic 🙂 co uz,neda sa nic delat

janulik08
2. apr 2007

ahojky baby.......ja to mam dnes na 37 DC a ziadna ovu.....snazime sa s priatelom od novembra.....a som z toho nestastna ze to takto nejde......ale zrejme je to aj kvoli hormonom.......mam nieco so stitnou zlazou

govinda
2. apr 2007

rajeca, my snažilkujeme od novembra, ale .... mrcha potom po 1. cykle snažilkovania došla v decembri na 42dc, ďalšia mrcha po ďalšom cykle snažilkovania prišla začiatkom februára na 41dc a odvtedy prešiel ďalší cyklus snažilkovania, ale zatiaľ mrcha neprišla. Takže snažilkujeme 5 mesiacov, ale je to vlastne teraz 3. cyklus 😖

jolanka
2. apr 2007

Govi,leky beru ten metformin,co uz jsem tady psala.Zacinam ted druhy mesic.

Rajeca,ja uz snazilkuju vic jak 4 roky.Mezitim jsem prodelala 3x IVF,a ani jednou se to nepovedlo.(to jsme chodily v Praze do Iscare). Ted chodim tady,tak uvidim. Cetla jsem, na netu, na pana dr. v car samou chvalu, tak doufam,ze se s toho budu tesit i ja.

govinda
2. apr 2007

janulik, štítna žľaza môže mať vplyv na mrchu, ovu a podobne. Treba ísť na endokrinológiu, nech začneš liečbu so štítnou žľazou. Ja som sa takto liečila 3 roky, našťastie teraz je to ok, žiadne lieky neberiem 🙂

janulik08
2. apr 2007

joli..moja svagrina brala takisto metformin a do troch mesiacoch otehotnela..teraz je uz v 6 mesiaci

janulik08
2. apr 2007

govi...ja sa takisto liecim uz tri roky...stale beriem l-thyroxin....a mam zvysenu davku............ale MS som mala za posledny rok vzdy na cas......az odkedy sme zacali so snazenim odvtedy mam tak velmi dlhe cykly......nerozumiem tomu................znova ma zacina prepadat panika...

govinda
2. apr 2007

janulik, problém nemusí byť len v štítnej žľaze. Ja mám štítnu žľazu v poriadku teraz a cykly 42, 41 a teraz so 58dc a stále mrchu nemám, tak tiež mám nepravidelné a dlhé cykly. Bola som v centre na testy - od nového cyklu mám brať lieky na podporu ovu a na upravenie cyklu, no zatiaľ mrcha nie je. Ale vo štvrtok idem na vyvolávačku, to nie je normálne, aby si mrcha robila čo chce, nie? 😀 . Potom začnem liečbu, tak som zvedavá. Tiež snažilkujeme a zatiaľ sa nedarí, ale čo už. Raz sa zadariť musí, nie? 😉

janulik08
2. apr 2007

no ved ano..raz ano..ale kedy...som netrpezlivy clovek... 😀

ja taketo dlhe cykly nemavam...uz som myslela ze pojdem tento tyzden na vyvolavacku.ale ako poznam svoju doktorku ta mi povie aby som pockala...tak pojdem az koncom mesiaca...ja teda pockam........bude to dlhe ale pockam.......
24 aprila mam ist na jedno vysetrenie..to je taka ludova liecitelka...ona pomohla uz vela ludom...tak som zvedava co mi povie

govinda
2. apr 2007

tak to ešte počkaj aspoň 10 dní, potom choď na vyvolávačku 😉

jolanka
2. apr 2007

janulik,to mi dr. rikal take,ze se to stat muze,ale nevim. kdyz nemas ovulaci tak se to stat prece nemuze. musim si tam proste dojit a zeptat se ho na to. myslim si, ze to bude lepsi,kdyz mi na to da neco dr v car, nez na gynde, necht to leci jeden. ono na ty gynde kam ja chodim, ten doktor neni nic moc.(jak uz jsem psala,ani se mu do toho nechce).Jsem s toho trosku zmatena, ale snad se to srovna.

jolanka
18. apr 2007

ahojte,tak som sa dockala,menzes prisla po 140 dnech.je mi docela dobre,cakala som bolesti brucha,ale nic neni.

megy
18. apr 2007

140? Já bych k doktorovi pelášila po 50 dnu. To fakt není norma. Já začala na 38, pak 39 dnech, pak 38 a teď nevím. Už když jsem řekla doktorovi, že jsem to dostala po 39 dnech, tak mi řekl, že to budeme muset kontrolovat, ať nemám problémy.
Jinak ovu sleduju druhý cyklus a vypadá to, že tento měsíc po měření BT je ukázková. Tak uvidíme

mmmk
18. apr 2007

Jolanka, smekam... uz jsem myslela, ze drzim zdejsi rekord o nejdelsi cyklus - mela jsem pouhych 113 dni. Ale neprislo to samo, nybrz po gestagenu 😅

jolanka
10. máj 2007

Ahojte,som tu zo spravou o me menstruaci.Tak jak dlouho som na nu cakala pred tym,tak teraz som ju dostala po 22 dnech. Uz nevim co s tim, necham si asi odoperovat me PCO vajecniky a bude klid.(mam s toho peknou depku)

miriamka
12. máj 2007

Ahoj Jolanka...no aj ja ma dlhe cykly,tiez PCO...a ked som vcera chcela ist dokymu na vyvolavacku povedali ze uz nemaju,ze ich presali vyrabat 😠

govinda
13. máj 2007

miriamka, ako porestali vyrábať? To je nejaká blbosť, nie? 😲
jolanka, mrzí ma to. A robil ti lekár nejaké vyšetrenia, že kde je problém? Nejaké hormóny? Bola si na laparke?

miriamka
13. máj 2007

Govi...lekar povedal,ze nema mi aku vyvolavacku dat,lebo v lekarnach tu v MA ich nemame a vraj sa prestali vyrabat tak teraz neviem 😠

jolanka
14. máj 2007

Govi, na laparke som bola v roku 1998 a od te doby nie.Mam urobenu aj hysteroskopiu a na tej vravely, ze je to dobre (to bylo u nas v cechach).Buduci mesiac mam ist do car, tak uvidime co bude dalej.

govinda
14. máj 2007

miriamka, tak to mi je divné, skutočne neviem o tom, že by sa prestali vyrábať 😲

jolanka, tak ti snáď v car zistia, kde je problém a rýchlo ti pomôžeu. A kde do car ideš?

zuzanat
14. máj 2007

ahojte, tak ja som si myslela, ze aky mam dlhy cyklus, ale ked citam, ake mate vy, tak moj 35 dnovy je uplne super!

jolanka
14. máj 2007

Govi, idem do car gyncare.

jolanka
26. máj 2007

Ahojte,to co sem prave teraz napisu sem moc nepatri, ale už semi nechce otevirat dalsí tema. Nejdriv jsem sem pisala ako dlho cekam na ms a teraz ju dostavam kazdu chvilu, nevim co si mam o tom svem tele myslet. V aprily som dostala ms 17.4.-26.4.potom som ju mala 8.5.-14.5 a teraz ju mam 25.5.tak neviem co robit.

lenko
28. máj 2007

Ja mávam 35 dňový cyklus, ale pokiaľ som nemala problémy so štítnou žľazou, tak som mávala krásny 30 dňový cyklus.

hanulik
29. máj 2007

Ahoj holky, dřív jsem MS mívala celkem pravidelně. Tak po 28 - 30 dnech. Teď už si z týdeního zpoždění nic nedělám. Poslední dorazila dokonce po 45 dnech. Počkám než odezní a půjdu se domluvit s gynekologem, co dál. Jolanko, vůbec Ti nezávidím. 😲

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre