Veľmi dlhé cykly. Ako vyrátam plodné dni?

zrzuska
4. okt 2006

Ahojte snazilky, tehulky a mamulky 🙂
Teraz si nie som na rychlo ista, ci sa tato tema uz preberala. Zaujimalo by ma ci mate niektora z vas dlhe cykly a aj napriek tomu ste v pohode otehotneli. Ja mavam niekedy cykly aj 46dni a moj lekar mi povedal, ze mi urcite chybaju nejake hormony (nerobil mi vsak vysetrenia) a preto nebudem moct otehotniet prirodzene ale budem musiet brat hormony. Uplne ma s tym vystrasil a zmiatol. Teraz idem k novemu doktorovi.
Skusala som si merat bazalnu teplotu tri cykly, sledujem si hlien a posledny cyklus som skusala sledovat aj krcek. Som vsak z toho jelen. Vobec si nie som ista ci mavam ovulaciu alebo nie. Mavam hlien ako bielko ale asi nejak malo. Ako vravim z tolkych informacii co o tomto mam, si vobec nie som na istom. Ovulacne testy su zevraj blbost.
Myslite si, ze v pohode otehotniem aj ked mam dlhe cykly? Mam dost nepravidelnu MZ. Ako si mam kontrolovat plodne dni? Pichanie vo vajecnikoch mam skoro cely cyklus (prave preto neviem ci je vsetko ok) raz v jednom, raz v druhom. Niekedy ma picha pol dna v jednom a druhu polku dna v druhom.
Tak ja uz neviem.

martan
21. mar 2007

Jasne tak ja tedy jeste mesic pockam a jinak mazu k doktorce protoze uz me to neba.Predtim jsem brala HA tak to bylo pravidelne na chlup no a pred revizi byla jen jedna takze tezko rict. Jen mi jeste porad od kdy bys merila ten cyklus od minuleho tydne kdy jsem to mela jen den a pul nebo od vcerejska kdy jsem to dostala znova?

govinda
21. mar 2007

martan, veď práve to, HAK nič nerieši, tam máš proste pravidelný cyklus, ale po vysadení je to iné. Tak ti držím palčeky, aby všetko dobre dopadlo 🙂
Ja sa tiež idem zblázniť z mojich cyklov, ale nijako to neovplyvním. Najhrošie je na tom to, že sa snažíme o miminko a to čakanie ma jednoducho ničí 😢

len
21. mar 2007

No... asi bych začala od včerejška, pokud to předtím nebylo nijak silné... Ale je pravda, že s takovouhle situací jsem se ještě nesetkala 😉

martan
21. mar 2007

no ja musim byt hold vzdy jina 😀 govinda no prave taky se snazime a uz mi z toho hrabe proste se v sobe nevyznam nevim zda se testovat nebo je to zas jen tak dlouhy cyklus ńo proste des. Navic spoustu stresu s nemocnou mamkou takze me nici ze se nedari ale kdyz jsem furt ve stresu ani se nedivim ale jak to udelat abych byla ok fakt netusim:( Holky dik moc za rady Len fakt te obdivuji jak to vse znas a vsem radis uz aby ti to taky vyslo vid 😉 Drzim palce

govinda
21. mar 2007

martan, to veľmi dobre poznám aj ja, moje cykly sú posledné - 42, 41 dní, dnes som 46dc a predvčerom som bola u lekára a pri vyšetrovaní mi hovoril, že mám taký ovu hlien. Chápeš? Na 44dc ovu? Teplotka včera klesla, dnes stúpla, tak som zvedavá, ako to bude vyzerať zajtra 🙂

len
21. mar 2007

Govinda, někam jsem sem házela odkaz na křivku ženy, která ovulovala 60.DC (!) - a otěhotněla! 😵

kacka2
22. mar 2007

ahoj tak já opět vkládam svou křivku, zatím jsem 51DC. Dnes už si nemyslim že jsem ovulavala, ač jsem měla lehké bolesti v podbřišku a snad první bílkový hlen. 😠
http://www.fertilityfriend.com/home/18d09e

len
22. mar 2007

No, Kacko, taky se mi to moc nezdá ☹

vavka33
22. mar 2007

Lucka,pri takej teplote by to mohla byt ovulacia 😉 Inak v lekarni su testy na zistenie ovulacie,vela mojich kamaratiek otehotnelo prave vtedy,ked im test ukazal ovu.
A este nieco,skuste sa poriadne sledovat.Mna napr.vzdy bolelo na pravej,alebo lavej strane bruska,myslela som dlho,ze to je zapal,alebo co,najhorsie to bolo pri styku a potom som zistila,ze je to ovu.Riadila som sa podla toho a vzdy som presne vedela,kedy ju mam.Okrem toho ovu byva vacsinou 12dni pred menzesom a je jedno aky dlhy je cyklus,tak skuste sledovat aj to.
Ajka,ja myslim,ze dlzku cyklu nemusis riesit,aj ja som ju mavala taku kadejaku,vzdy nad 35dni,ale ovu chodila tych12dni pred.Takze u teba to je asi na ten27den cyklu.Skus a uvidis,ze sa ti podari ostat tehu 😉

vavka33
22. mar 2007

Kacka,kukla som tu tvoju krivku,myslim,ze si neovulovala.Ja nie som odbornik,ale vsetkym tym,co vy som presla uz davno,pred Vaneskou,tak viem ako vam je,ale chcem vam vsetkym povedat,ze sa vam splni sen po babatku-ja som toho zijuci priklad 😉 S prvym bol problem,druhe bolo,ked sme chceli,presne v den ovu.o to som vsak prisla,ale do pol roka som zas otehotnela presne v den ovu a to som mala rozhadzane cykly ako vy.
Dnes mam dve naaaadherne,zdrave dcerky a viem,ze aj vy budete mat coskoro svoje babenka v bruskach.Ak by ste niektora potrebovali poradit,kludne,ak budem vediet.Inak je dobre pit cajiky,co som uz vo viac.temach pisala,robit si sedacie kupele a hlavne mysliet pozitivne.

kacka2
22. mar 2007

jo jo, dik, už jsem se s tím smířila, naštěstí je to teprve začátek a tak nemusíme tlačit na pilu. 😀

vavka33
22. mar 2007

ved to,netreba sa do toho hrnut a mysliet len na to,ze to MUSI VYJST,ono to pride,ked budes v pohode a tam v tebe vsetko pripravene na maleho tvora 😉

kacka2
24. mar 2007

tak konečně i FF přehodnotila teploty a mam klasický anovulační cyklus 🙂
http://www.fertilityfriend.com/home/18d09e
ne že by mě to těšilo, ale je to tak a člověk má bejt pořád z něčeho vesel. A aspoň něco mám ukázkové.. 😅

nane
24. mar 2007

ahojte,
no ja som dostala mrchu presne na 50DC, tak ako mi to aj graf ukazal ako mi stupla prva zvysena teplota na 14DC...takze hura do noveho a mozno este dlhsieho cyklu....teplomer to isti... 😀 no co uz, aspon viem, ze mam ovu...to je najhlavnejsie..menej snazilkovania na zaciatku cyklu a intenzivnejsie na konci... 😵
drzim vam palce...nech vam to co najskor vyjde tak ako si prajete... 😵

verusky
24. mar 2007

Nevim, jestli ma vyznam odpovidat po dlouhych mesicich, treba uz jsi tehotna. Ja mivam cykly asi 32-36 dni, ale nekdy i po 28 dnech a taky uz bylo 42, dokonce i 50. Ale otehotnela jsem bez problemu. Na to je nejlepsi sex denne, aby byla jistota ovulaci "stihnout".

nane
24. mar 2007

ja nechcem aby mi po 30dnovom sexe muz umrel...neviem ci to vydrzi... 😀

govinda
24. mar 2007

no neviem, ale neodporúča sa snažilkovať každý deň z toho dôvodu, aby chvostíkaté potavorky sithli dozrieť 😉

nane
24. mar 2007

aj ja som pocula, ze sa neodporuca....my sme sa dohodli, ze kazdy druhy den sa budeme snazilkovat...tak snad to vyjde...hlavne, nech sa mi skrati cyklus, ved je to des 50 DC 😲
govi ty tiez pijes aloe?

govinda
24. mar 2007

nane, ja aloe nepijem, nič ne cyklus neberiem.
Ja som dnes 49dc, takže sme na tom skoro rovnako 😉

nane
24. mar 2007

jezkove oci, ved to je nenormalne mat take cykly...ja som mala prvy krat v zivote take nieco, som bola riadne v soku, esteze si meriam BBT, inak by som asi celu vyplatu dala len za tehu testy a zila v nadeji, ze som tehu 😲

govinda
24. mar 2007

nane, no niečo mi hovor, ja mávam také dlhé bežne. Teda psledné 2 cykly som mala 42, 41 dní, myslela som, že sa to bude točiť okolo 40 dní, ale nie. No ale v novom cykle začnem brať clostil na ovu a duphaston na úpravu cyklu, tak sa to snáď dá dokopy. 😉

nane
24. mar 2007

SUPER, drzim pasticky, necha sa ti zadari ako valhali... 😵

govinda
24. mar 2007

nane, ďakujem krásne 😵 . A samozrejme aj ja tebe držím palčeky 🙂

nane
24. mar 2007

dakujem 😉

verusky
25. mar 2007

holky, prvnich ctrnact a poslednich ctrnact dni to mimco nezkousejte, to nema vyznam. Takze z tech 40, 50 dni se 28 maze. A ja vzdy po milovani dala nohy nahoru a muj mi je drzel (stal) a kolinkama klepal do mych nohou a tak jsme cvicili, aby ty spermijky zaletely daleko.
Drzim Vam palce!

nane
25. mar 2007

dakujeme za radu verusky... 😀 a zaroven blahozelam k babatku..aj k jednemu aj k druhemu 😉

nikusska11
25. mar 2007

babi ja som bola u gznekologickz lebo nemožem 8 mes otehotniet.a povedala mi že treba viac SEXU a nerobila mi vobec žiadne vysetrenie nic.co vy na to???

matulik
25. mar 2007

nikusska11-skusala si si merat BT?Nic tym nepokazis,aspon si budes ista ci mas ovulaciu.skus potom viac snazilkovat (2-3 dni pred a) pocas nej.
drzim palceky 🙂

matulik
26. mar 2007

ahooooj,je tam niekto?
nikusska-nechaj sa inspirovat prirodou-vid veruska.aj levice v divocine si po tom lahaju na chrbat+labky hore...preco asi?... 😉
ked to nepomoze,zatlac na doky,zopar testikov neni nikdy na skodu 😉

jolanka
2. apr 2007

ahojte,vcera zacal aprilovy mesic,tak jsem zvedava co prinese.Ja jsem do neho vstoupila s tim ze budu cekat kdy mi pride menzes (mam totiz mezeru uz 125dni).A stale cekam a cekam 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre