Veľmi dlhé cykly. Ako vyrátam plodné dni?

zrzuska
4. okt 2006

Ahojte snazilky, tehulky a mamulky 🙂
Teraz si nie som na rychlo ista, ci sa tato tema uz preberala. Zaujimalo by ma ci mate niektora z vas dlhe cykly a aj napriek tomu ste v pohode otehotneli. Ja mavam niekedy cykly aj 46dni a moj lekar mi povedal, ze mi urcite chybaju nejake hormony (nerobil mi vsak vysetrenia) a preto nebudem moct otehotniet prirodzene ale budem musiet brat hormony. Uplne ma s tym vystrasil a zmiatol. Teraz idem k novemu doktorovi.
Skusala som si merat bazalnu teplotu tri cykly, sledujem si hlien a posledny cyklus som skusala sledovat aj krcek. Som vsak z toho jelen. Vobec si nie som ista ci mavam ovulaciu alebo nie. Mavam hlien ako bielko ale asi nejak malo. Ako vravim z tolkych informacii co o tomto mam, si vobec nie som na istom. Ovulacne testy su zevraj blbost.
Myslite si, ze v pohode otehotniem aj ked mam dlhe cykly? Mam dost nepravidelnu MZ. Ako si mam kontrolovat plodne dni? Pichanie vo vajecnikoch mam skoro cely cyklus (prave preto neviem ci je vsetko ok) raz v jednom, raz v druhom. Niekedy ma picha pol dna v jednom a druhu polku dna v druhom.
Tak ja uz neviem.

nane
18. mar 2007

ahojky,
asi aj ja uz patrim sem, zial po prvy krat v mojom zivote som sa s tymto stretla....dnes je 47DC!!!! a to mavam 28-30 dnove cykly. nechapem, som v riadnom soku, na 36DC sa mi zvysila teplota a fertilityfriend mi zaznamenal ovu /vlastne ju posunul/ a teraz som v lutealnej faze. tolke roky normalny cyklus a teraz hoooooooooop. neviete cim to je? da sa to nejak upravit spat?

tucniacik
19. mar 2007

VYBORNA na upravu hormonov je vcelia materska kasicka... ale treba ju brat dlhsie, ucinok sa prejavi az po par mesiacoch...

govinda
19. mar 2007

ahojte kočky. Tak sa k vám pridám aj ja. Mávam dlhé cykly, naposledy to bolo 41 dňový, predtým 42dňový cyklus. Dnes som 44dc a mrcha nikde, tak som šla k lekárovi, nech mi pichne vyvolávačku. Vyšetroval a povedal, že to vyzerá tak, že zrejme práve mám ovu, lebo aj hlien je presne taký a tak. Tak som ostala v šoku, že mám 44dc a mám ovu. Tento cyklus mi sledoval jeden lekár aj hormonálnym profilom, krv mi bral 3, 11 a 18dc a povedal, že ovu neprebehla. Snažila som sa mu vysvetliť, že ak mávam 42 dňové cykly, tak ovu by bola niekde okolo 27-28dc ak nie neskôr, ale on je lekár a krv mi už potom nebral. No a teraz toto. Včera mi BT poklesla, dnes stúpla, tak to zrejme naozaj bude tak, že mám teraz ovu. Tak to mrchu môžem čakať až okolo 60dc najskôr, dovtedy sa asi zbláznim. Ale v novom cykle začínam brať Clostilbegyt a Duphaston, tak to snáď nejako zaberie a cyklus sa skráti. Všetkým vám držím palčeky, nech aj vás opustia dlhé cykly, nech máte čím skôr v brušku fazuľku 😵

Letím konečne domkov z práce, nech s manželíkom snažilkujeme. Ak mám ovu, tak to treba využiť, nie? 😀

jolanka
19. mar 2007

Ahojte,ja na menzes uz cekam od decembra a nic. Tehotna nejsem,mesic beru lieky metformin.Dr. v car rikal, ze mam cekat az pridou sami,tak cekam, doufam ze se dockam. 🙂 Takze jsem ztoho docela na dne. Jak by ste to resily vy? 😲

mimusiacik
19. mar 2007

🙂 Ahojte bambulky!
Govi - nemusis brat pri dlhom cykle,ze ked mas pocit,ze mas polovicku OVU na 44dc tak nezelana cervena dorazi na 60den (mozes mat predlzenu len uvodnu fazu do OVU a potom uz OK do 14 dni),moj najdlhsi cyklus bol 59dni (v case behania po vys.,roznych diagnozach,depky,nespavosti,stresov),potom sa vratil spat do normalu 28-36dni (Noemi vznikla na 21den cyklu),my proste nie sme ucebnicove a babo aj tak dokazeme priviest na tento uzasny svet!!! 🙂 😀 😅 😵

govinda
19. mar 2007

mimusiacik, ja viem, že sa posúva len prvá časť cyklu, tá druhá časť, od ovu je viac menej rovnaká, 14 dní cca. Takže ak mám teraz ovu, tak do 60dc by mrcha mala prísť. A s tými liekmi sa mi to hádam upraví, lebo to je o nervy len takto čakať a čakať 😠

jolanka, ak ti lekár v car hovoril, že musí prísť mrcha sama, tak to je preto, že potrebuje robiť nejaké vyšetrenia a keby ti pichol vyvolávačku, tak by to zrejme mohlo skresliť výsledky. Tak ti držím palčeky, aby ti mrcha prišla čím skôr 😉

jolanka
20. mar 2007

Ahojky govinda,vis ja ted na zadne vysetreni nechodim, jdu tam az za dva mesice. Proto se mi to zda divne(potom bych mela dostat dalsi leky, abych se pripravila na odebrani vajicek).

govinda
20. mar 2007

jolanka, ideš na UO?

mobina
20. mar 2007

Govinda mě se cykly po vysazení ustálily na nějakých 28 dní, ale po Prolactinu jsem dneska 48 DC a MS nikde. Ovulace k mému velkému překvapení proběhla někdy mezi 33 až 40 DC. Předtím to bylo kolem 15-16 DC, takže u nás nepravidelně ovulujících je asi nejlepší pravidelné milování a nebyt ničím překvapené 😀 Hodně štěstí.

jolanka
20. mar 2007

govinda, ne,nejdu.

jolanka
20. mar 2007

Govinda, promin pisu blbosti.Ano,jdu na umele oplodneni.(omlouvam se moc). Mam dnes trosku blby den,manzel jel na sluzebku,tak cekam az se ozve jak dojel.

mmmk
20. mar 2007

Ahoj holky, tema presne pro mne 😉 Je mozne, ze mi kombinace estrogenu a gestagenu zvedla bazalni teploty a ukazala // na ovutestu?? 😅 Nebo mam fakt ovu???

len
20. mar 2007

mmmk, odpověděla jsem ti do tématu měření BT 😉
Ano, gestagen zvyšuje BT. Ale // na ovutestu reagují na jiný hormon.

romi.r
20. mar 2007

Ahojky, já měla v prosinci cyklus po 52 dnech a ted mám zas po 27, ale zato dnes už 13 den.Zítra musím k doktorce ☹

alex21
20. mar 2007

ahojte kočky. Zbadala so vasu temu a tiez sem patrim. Minuly cyklus som mala 54 dni. ☹ Teraz som 26 DC a uvidime co to prinesie. Pohybujem sa v rozpeti 31 - 54 dni. HAK neberiem uz 9. mesiac a cim dlhsie ju neberiem tym mam dlhsi cyklus.

romi.r
20. mar 2007

tak to jsi na tom alex podobne jako já, HA neberu 3,5 roku, a ted mám menses už 13-tý den

alex21
20. mar 2007

ja mam zase menzes asi tak 3 dni co je divne. Este predtym nez som ju brala som mavala 8 dni pocas brania HAK som mavala 5 dni a teraz asi tak 3 dni. A vôbec nie je silny. Aj ked na druhej strane aj 3 dni stačia 😉

govinda
20. mar 2007

no je to fakt o nervy s takými dlhými cyklami, lebo niečo odsledovať je takmer nemožné 😒 . Ja som bola rada, že uplynulé 2 cykly mi mrcha dorazila skoro rovnako 41 a 42 dní, tešila som sa, že sa to upravuje a houbeles. Teraz 45dc, zrejme práve prebieha ovu, lebo hlien tak včera vyzeral - aspoň podľa lekára, tak už fakt neviem. Ja už len sa modlím, aby mrcha dorzaila a potom mi dúfam, tá liečba zaberie 🙂

mobina, ak si ovu mala okolo 40dc, tak mrcha dorazí okolo 55dc, pretože fáza od ovu je väčšinou konštantná - cca 14 dní. Pri dlhých cykloch je posunutá prvá fáza do ovu 😉

jolanka, tak to mi je ľúto, že máš blbú náladu. ale ani sa nedivím, keď nemáš drahého doma 😒 . A ešte aj počasie je nejaké divné, bléé. Ale neboj, bude to ok, už len sa dočkať hnusnej mrchy, že? A kam ideš na UO?

romi.r
20. mar 2007

to jo🙂)

mmmk
20. mar 2007

Tak jak jsem prave zjistila, ovu asi nebyla, i kdyz tomu vse nasvedcuje (BT a test)... si zase se mnou hraji hormony 😀 Jsem 107. DC a nepreju si nic jineho nez rude komando... protoze jinak uz asi prasknu 😠

alex21
20. mar 2007

gov ty si ako ja minuly mesiac. Tiez mi jeden lekar povedal ze nemam ovu a ze sa mam ist liecit do centra neplodnosti a potom som bola u svojho na 40 den a podla neho som asi na 38 den mala ovu. A este ma ukludnil, ze ten lekar si len nahanal kseft lebo tam tiez chodi ordinovat. Mrcha mi potom prisla na 16 den po predpokladanej ovu.

mobina
20. mar 2007

govinda já vím 😀 Dneska mi BT klesla z 37,1 na 36,9 takže uvidíme co zítra, ale snad už tenhle trapnej dlouhej cyklus skončí.
Mmmk pořád nic jo? To je teda nářez 😲

mmmk
20. mar 2007

Mobi, uz ma leky, ale porad nic ☹ Me uz z toho hrabe. Touhu po diteti vystridala touha po MS 😀 😀

govinda
20. mar 2007

alex, no vidíš, aj mne lekár včera povedal, že ovu je asi teraz. Predvčerom bola teplota nízka, včera stpúpla a dnes bol zase pokles, tak neviem, či mám zajtra očakávať výstup teploty alebo čo. NO veď uvidíme. Snažilkujeme ale stále, keď máme chuť, neriadim sa ani BT, ovu testy nekupujem, lebo by som skrachovala 😀 . Mne lekár v centre povedal, že pre mňa by bolo najlepšie ísť na umelé oplodnenie, skoro som tam vtedy odpadla, keď som to počula. No bez akejkoľvek liečby také niečo odmietam. Môj lekár ma potom ukľudnil, teraz budem brať lieky na ovu a skrátenie cyklu 🙂

mmk, ty si rekormanka 😀

vendy21
20. mar 2007

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, co vám na ty dlouhé cykly říká doktor. Já mám 39-43 dní a za měsíc jdu k doktorovi a bojím se, že me sprdne, že jsem nepřišla dřív.

leto79
20. mar 2007

ahojte dlhocyklusky 🙂
tak aj ja sa pridavam...
sice tento mesiac som mala krasny 32 dnovy cyklus 😀 , ale minule mesiace to bolo 40, 50 a tak...

wendy, mne dr. kazala prist na ultrazvuk, aby zistila, ci mi prebieha ovu...
ona nevidi problem v dlhom cykle, pokial je ovialcny, no a potom mi da mozno nieco na stimulaciu...

mmmk
20. mar 2007

Mne doktorka nic nerekla, jako tim myslim, ze mi nenadavala. Ale udelala mi odbery a napsala leky. Musim dobrat vsech 12 tablek (2x1) a pak by mela ruda mrcha dojit! 😅

mobina
20. mar 2007

mmmk držím palce 😉

leto79
20. mar 2007

mmk, a co ti dala - Clostibegyt? alebo duphaston? mojej dr. sa velmi nepacilo, ked som jej spomenula duphaston...

len
20. mar 2007

Holky, všem vám držím palce 🙂 Já mám zase strach, jestli mi ty cykly nebudou chtít prodlužovat 😀 Ale luteální fázi mám OK, akorát holt ovuluju "trošku" dřív, no 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre