Veľmi dlhé cykly. Ako vyrátam plodné dni?

zrzuska
4. okt 2006

Ahojte snazilky, tehulky a mamulky 🙂
Teraz si nie som na rychlo ista, ci sa tato tema uz preberala. Zaujimalo by ma ci mate niektora z vas dlhe cykly a aj napriek tomu ste v pohode otehotneli. Ja mavam niekedy cykly aj 46dni a moj lekar mi povedal, ze mi urcite chybaju nejake hormony (nerobil mi vsak vysetrenia) a preto nebudem moct otehotniet prirodzene ale budem musiet brat hormony. Uplne ma s tym vystrasil a zmiatol. Teraz idem k novemu doktorovi.
Skusala som si merat bazalnu teplotu tri cykly, sledujem si hlien a posledny cyklus som skusala sledovat aj krcek. Som vsak z toho jelen. Vobec si nie som ista ci mavam ovulaciu alebo nie. Mavam hlien ako bielko ale asi nejak malo. Ako vravim z tolkych informacii co o tomto mam, si vobec nie som na istom. Ovulacne testy su zevraj blbost.
Myslite si, ze v pohode otehotniem aj ked mam dlhe cykly? Mam dost nepravidelnu MZ. Ako si mam kontrolovat plodne dni? Pichanie vo vajecnikoch mam skoro cely cyklus (prave preto neviem ci je vsetko ok) raz v jednom, raz v druhom. Niekedy ma picha pol dna v jednom a druhu polku dna v druhom.
Tak ja uz neviem.

jolanka
20. mar 2007

govinda, na UO jdu do gyncare.to pocasi je hrozne.

mmk,tak ctu, ze jsme na tom stejne.

lubecka
20. mar 2007

Ahojte, ja sa len tak strucen pridam, mala som 40-45 dnove cykly, ovu som urcite nemavala, minuly cyklus bol 31 dni, a tento cyklus je uz 32DC, zajtra robim test, myslim ze to vyslo, lebo aj BT to naznacuje... pomohlo mi Aloe Vera

leto79
20. mar 2007

ahoj lubecka,
fakt so myslis ze je to kvoli aloe?
napis prosim ta presny nazov toho vyrobku...

govinda
20. mar 2007

na upravenie cyklu Clostilbegyt nezaberie - to je stimulácia na ovu, na úpravu cyku je Duphaston.

jolanka, k Dr. Hermanovi?

lubecka
20. mar 2007

leto, som si ista ze je to vdaka aloe, ja som nemala tie drahe gely, jednoducho len z lekarne, ciste 100% aloe, pol litra stal 370Sk. Ja som vypila nieco vyse pol litra... urcite je to vdaka Aloe, som presvedcena, ten cklyus bol uplne iny, citila som aj ovulaciu, dokonca som mala cez ovulaciu prvy krat uzasne otvoreny krcok, co predtym som nikdy tak enieco nemala... tak ak som teraz tehu, co asi som, vsetko tomu nasvedcuje, tak vdacim tomu mojmu muzovi a Aloe 😀

leto79
20. mar 2007

no mne sa tento mesiac tiez cyklus polepsil a mala som aj ovu - teda aspon si mylsim, podla krcka - a polepsil sa mi tak z nicoho nic...

govinda
20. mar 2007

lubecka, tak to som rada, že ti aloe tak pomohlo 😵

leto79
20. mar 2007

lubecka a mas nejake priznaky?

lubecka
20. mar 2007

leto, aj ja som si myslela predtym ze mam ovulaciu, sudila som to podla krcka, ale teraz ten krcok bol uplne iny, inak otvoreny ako vtedy, pri tych "mylnych" ovulaciach

lubecka
20. mar 2007

a co sa tyka priznakov, dako sa nesledujem, len citim ako ma bolia prsia z bocnych stran, tak od pazuch, len na boku, a trochu mam nafuknute brucho... ale priznaky byvaju klamlive, ja sa drzim teploty, ktora sa mi pekne drzi hore a velmi sa podoba na tehu krivky, a ak zajtra rano mi teplota stupne alebo znova bude na tejto urovni, tak sa testujem, lebo to je uz iste tehu.. ak klesne, tak nic... ale podla mna neklesne, lebo to by mi uz klesla aj dnes, aj vcera - 2 dni meskania MS...

lubecka
20. mar 2007

govi, dakujemm, aj ja som rada, ja som zvolila najprv tuto variantu, ak by to nepomohlo, na rade by bol lekar a vsetky tie testy a vystrenia...

leto79
20. mar 2007

lubecka, tak drzim palce aby boli // a daj potom vediet...

inac co sa tyka krcka - ja som ho mala makky a citila som v strede taku dierku - jamku...

govinda
20. mar 2007

lubecka, a ako sa volá presne to aloe vera, ktoré si si kúpila?
a potom nás zajtra informuj, ako si na tom, oki? Držím palčeky 😵

lubecka
20. mar 2007

leto, presne som to ja takto citili, tie falosne ovulacie, ale potom ta prava bola taka, ze ten moj krcok nebol ani krcok, on proste splynul so sliznicou, ako okraj som trosku citila, ale bol rovnomerny so sliznicou, a mal nie dieru, ale riadnu dieru 😀 tak potom som pochopila ze toto je prava ovulacia.. a v takomto stave som ho mala velmi kratko....
tak zajtra vam dam vediet, a pevne verim, a dufam , ze mi ta teplota neklesne 😉

jolanka
20. mar 2007

govi,ano k nemu(dr Herman)

lubecka,drzim palecky 🙂

dasty
20. mar 2007

lubecka můžu se zeptat a měřila jsi BT i před tím,když jsi si myslela,že máš ovu -ty ostatní měsíce.Já už to fakt nepoznám,vždy mě bolelo břicho apod.ale jsem 10měsíců bez HA a poslední 3 měsíce mě nic nebolí a mudr.mě říkala,že určo ovu mám když mě teplota stoupnou k 37,já fakt nevím.A s čípkem jsem to zkoušela,ale asi to nepoznám.

lubecka
21. mar 2007

dasty, neviem ako ti to povedala doktorka, ale ovu je ked teplota vyrazne klesne... nie ked stupne... pozri si grafy tu.. http://www.merenibt.xf.cz/ tam je to vsetko vysvetlene a aj priklady grafov.. ja som si merala iba teraz prvy mesiac.. predtym nie..

martan
21. mar 2007

Ahoj mozna to sem uplne nepatri ale zkusim to. Taky mam dlouhe cykly a ted po dlouhe dobe jsem to minule utery dostala bez vyvolavacky jenze to trvalo jen den a pul ani ne no a vcera vecer znova a silne od ktereho dne si mam pocitat novy cyklus? ja uz se v tom vubec nevyznam:(

dasty
21. mar 2007

lubecka"na ty stránky jsem se koukala,doktorka tím myslela,že po ovulaci ti teploty,ale musí stoupnout-tím jsem myslela ty teploty k 37.Pokud by ti v tý poslední fázy klesaly tak ovu přece neproběhla tak jsem to myslela.Ale i podle tý teploty mě řekla,že ovu probíhají.Protože před ovu mám teploty 36.5.Ale stejně ty znaky už nepoznám a tím měřením se akorát nervuju,pro mě lepší neměřit.

romi.r
21. mar 2007

ahojky, já se ted vrátila od doktorky, protože moje cykly jsou taky podivné, zjistila že mi nedozrávají vajíčka, tak mi dala utrogestan a divinu. Jo a taky jsem dostala injekci.

govinda
21. mar 2007

no tak ako vidím, tak to je poriadny problémm niekedy zistiť, či ovu je alebo nie 😒

romi.r
21. mar 2007

asi jo, já si myslela že podle teploty ovuluji a vypadáto že asi ne

romi.r
21. mar 2007

prý jsem hormonálně velmi slabá

dasty
21. mar 2007

holky je to fakt sílá,u syna jsem nic nezkoumala ničím se netrápila žádnou teplotou a prostě jsme se milovali 11-17den a 3 měsíc jsem otěhotněla po vysazení Ha.Teď čím víc čtu ,zkoumu se tak nic a to 10měsíc.Doktorka na gyndě mě to říkala správně zaplaťte si dovolenou a uvidíte,že nepojedete nikam to vám garantuju.Je to tím,že se na to všechny moc soustředíme a chceme 🙂

len
21. mar 2007

No, někdy jsou ty teploty naprosto jednoznačné, ale občas je to docela zmatené... Ale hodnota 37 je naprosto nevýznamná, já ji zažila za 18 cyklů asi 2x a ovulovala jsem pokaždé. Stejně tak s tím poklesem - občas to jde trochu dolů a pak se to zase zvedne a přesto je to těhu, občas je tam dokonce jednodenní hodně prudký pokles "pod čáru" a přesto je to těhu. Ale většinou je to opravdu docela jednoduché (teda, u vzorné křivky je ovulace jistá, u rozházené je podezření na anovulaci, ale musí se potvrdit ještě jinak) - na moje křivky koukli dva doktoři jedním okem a okamžitě jim bylo jasno 🙂

sicilia
21. mar 2007

moja znama z vyvolavacich injekcii strasne pribrala, chodila na ne pravidelne skoro rok a pribrala mesacne kilo. Cize 12 kg... Baby to je strasne, ved to je hormonalna bomba. A ja mam tiez strasne dlhe cykly a tiez neviem, ci mam ovulaciu. Minuly mesiac sme snazilkovali a ja som dnes 38DC a stale nic, ale tehu nie som urcite, lebo som vcera testovala a tiez sme spolu neboli presne v dni ovu...

romi.r
21. mar 2007

já dostala injekci na ukončení krvácení protože už asi 13 den krvácím, tak snad nepřiberu 🙂

govinda
21. mar 2007

sicilia a meriaš BT? Podľa čoho vieš, či máš ovu?

martan
21. mar 2007

nikdo mi neporadi? mam bezne cykly 50 - 60 dni a to jeste s vyvolavackou to nemam sanci ani odhadnout kdy mam ovu merit se nechci to bych na to jeste vic myslela:(

romi.r
21. mar 2007

Martan a hormony nebereš?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre