Viac potratov po sebe 😞

bibiankam
8. apr 2019
Ahojte baby chcela by som sa vás opýtať ci niektora zvás mala uz viacej potratov a ako proti tomu bojovala alebo ci sa to neako da aby vo vás to bábo vydrzalo as do konca pretoze u mna sa mu akosi nepáci 😥😥😥😥😥
pauli_cka
8. apr 2019
@bibiankam velmi ma to mrzi. Skus sa poradit so svojim gynekologom ohpadom niecoho na udrzanie plodu. Resp.si nechaj urobit konplet rozbor krvi z ktoreho sa da kadeco zistit. Ja som potratila raz a na hematologii mi potom zistili istu vec,ktora ma suvis s potratom,nasadili lieky a potom sa uz po dalsom pocati plod podarilo udrzat. A zo zaciatku tehotenstva som pouzivala vklady utrogestan (progesteron) na udrzanie
bibiankam
autor
8. apr 2019
@pauli_cka
No praveze som bola aj ja na hematologii a nic mi nezistili vsetko bolo v poriadku aj na genetike sme boli s manzelom a aj tam je vsetko v poriadku
mirkam3
8. apr 2019
@bibiankam Ja tiez neviem poradit, a vacsinou diskusie len citam a nereagujem, no neda mi nezareagovat a aspon takto ta povzbudit: moja teta potratila 6x kym sa im zadarilo prve. Dnes ma troch krasnych (uz dospelych) synov. Drzim palce!!
nini1010
8. apr 2019
Mala.Sup hematologia,genetika,stitna zlaza a Reprodukcna imunologia.Len tak bez priciny sa vacsinou potraty neopakuju.
nini1010
8. apr 2019
@bibiankam cjtam ze mas hematku a genetiku.Dalej stitna zlaza,hormonalny profil u dr.a hlavme reprodukcnu imunologiu.Zaplatis sice 250e,ale zistuku tam take veci ako na ziadnom inom oddeleni.
vera555
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bibiankam
autor
8. apr 2019
@nini1010
Na štitnu žľazu sa liečim už dva roky som zabudla napísať a aj hormonalny profil mi robyl ale ta reprodukcna imunologia ma zaujala nanu sa budem pitat nech to stoji aj 500e ak by mi to malo pomôcť
bibiankam
autor
8. apr 2019
@vera555
Prvy potrat som mala v 6tt druhy som mala mimomaternicove tehotenstvo tiež zistene v 6tt ale to bolo horšie to ma odviezla zachranka uz s plnym bruchom krvy a v bezvedomy a treti som mala tiež samovolny potrat
nini1010
8. apr 2019
@bibiankam ja som bola v Nitre u Dzurillovej.
janulienockanr
8. apr 2019
@bibiankam ja mam za sebou už 3 potraty jeden pred týždňom tiež vo mne nevydrží plod vždy v 7 TT prestane sa vyvyjat a odumrie... Tiež mám všetky testy ôk aj keď niečo na reprodukčné zistili a tam povedali tiež že skúsime niečo nasadiť a bud vydrží a podarí sa alebo sa nepodarí.. A platili sme 350 eur už sa to zvýšilo... Ešte by ti gynekológ mal. Urobiť vytery ci nemáš nejaký zápal alebo. Nejakého streptokoka ktorý tiež robí veľkú sarapatu a spôsobuje potraty...... Verím že sa nám raz podarí donosit jedno zdravé mi co..
vera555
8. apr 2019
@bibiankam ...urcite sa nechaj vysetrit vsade kde sa dá... a štitna zlaza vie narobit komplikacie aj keby si s nou mala problemy len minimalne...ked otehotnies tak by si mala byt na stitnu sledovana o to viac, lebo vysledky sa ti mozu pomenit...mas dobru odbornicku lekarku?
evalin88
8. apr 2019
Kamoske sa nedarilo iba koli stitnej zlaze. Z centra pre asistovanu reprodukciu ju poslali na kontrolu stitnej a ta jej lekarka nemala termin. Tak jej dohodili ineho lekara a ten jej zvysil davku liekov. Podarilo sa hned.. predtym sa snazili 4 roky. Nikdy nevies, drzim palce.
bibiankam
autor
9. apr 2019
@vera555 ano mam chodim do Ľubochne k pani dr. Urbankovej a som snou velmi spokojna
bibiankam
autor
9. apr 2019
@nini1010
Prosim ta a mohla by si mi napisat ako prebiehalo to vysetrenie v tej nitre chistam sa tam objednat
kattka1111
9. apr 2019
Poznám jednu pani, ktorej nevesta 5x potratila v 6mesiaci tehotenstva, vždy to bolo dievčatko. Potom čakala chlapčeka, a maly uz ma rok. Takže chlapec ok, dievčatko nedonosila ani raz. Možno je toto aj váš prípad?
telly4
9. apr 2019
@bibiankam z hematologie skus aj synrom lepivych dosticiek. Robia to ale len v MT a BA
evaachesa
9. apr 2019
@bibiankam urcite treba reprodukcnu imunologiu. Mozno telo vytvara protilatky proti plodu - embryotoxicke cytokiny, pripadne ide o zvysene NK bunky. Tie som mala napriklad ja a hned mi nasadili infuzie intralipidov aby sa plod udrzal v tele.
bibiankam
autor
10. apr 2019
@telly4
Bola som natom mam vsetko v poriadku
janitta
10. apr 2019
@bibiankam ja tiež určite odporúčam dzurilla centrum v Nitre, vďaka nim mame syna Filipa, mali sme presne rovnaké problémy ako ty.
gigie24
10. apr 2019
@bibiankam Ja som mala 4 potraty v prvom trimestri a uz mam krasneho, zdraveho chlapca. Musela som sice lezat, ale stalo to za to. Neviem kolko potratov mas ty a ci mas zdravotny problem, ale nasi gynekologovia tvrdia, ze zena ktora uz dokazala aspon raz otehotniet je velmi velka pravdepdovnost uspesnosti.
nini1010
10. apr 2019
@bibiankam Jasne,len uz si to priznam sa az tak presne nepamatam.dost dlho sa caka.nejake 2-3mesiace.Pojdete aj s partnerom,on bude davat semeno.mne brali krv mam taky pocit,nepamatam ci aj jemu.Nechcem ti zle povedat.Najlepsie urobis ked si zavoras do centra k dr.Dzurillovej,oni ti presne povedia aky bude priebeh,nech ta v niecom nezavediem.my sme boli na tolkych vysetreniach ze sa mi to vsetko uz pomiesalo.myslim ze aj tu na konovi je k tomu diskusia.
nini1010
10. apr 2019
@bibiankam ibak k tej stitnej zlaze.U nich si bola pocas tehotenstva alebo poradit sa ohladkm potratov?Lebo pises ze sa liecis a tam ma okrem hematky poslali ako prve vysetrit.Ma silny dopad na donosenie plodika.
amarilka26
10. apr 2019
Je mi luto co prezivas 😞 mala som to iste co ty. Nakoniec som zasla za obvodnou kedze gynekolog ma nikam neposlal a obvodna mi dala ziadanku na hematologiu a genetiku. Mala som stastie na hematologii lebo som natrafila na lekarku ktora mala ten isty problem, tak hned vedela ake vysetrenia treba porobit. Predtym mi na hematologii robili len nejake bezne vys. A tak nanic vtedy neprisli, no u tejto lekarky hej, mam akusi gen.mutaciu homozygot volaco, musela by som pozriet papiere, dala mi robit aj na syndrom lepivych dosticiek. Takze pri dalsom poz.teste som ihned dostala clexane injekcie a az do konca som si pichala. No a teraz mi tu spinka 8 mesacny drobec 🙂 inak na genetike bolo vsetko ok. Takze chcem len povedat ze nie je vys.na hematologii ako vysetrenie. Treba si vyziadat podrobnejsie vysetrenia. Drzim palce.
brrrrrciatko
10. apr 2019
@bibiankam ja som mala vsetko v poriadku, ale aj tak mi dal dr po 4 MA fraxiparine a mam uz 3rocneho sintrika
Este k tym vysetreniam repro imunologia, chlamydie, uroplazmy, syndrom lepivych krvnych dosticiek, zlte teliesko, celiakia, a kamoska bola na infekcnom, len neviem co jej vysetrovali
bibiankam
autor
10. apr 2019
@nini1010
Ja som sa este pred tehotenstvami zacala liecit na štitnu zlazu asi rok pred prvím tehotenstvom som uzivala 25euthirox kde sa mi stitna popravila a ked som otehotnela doktorka mi lieky zdvihla na 50 ku aj tak nezabralo babo odislo a som kontrolovana kazdeho pol roka
tana85
10. apr 2019
nez som donosila zdrave dieta, tiez take 3 potraty ako ty. bolo tozufale. sama som si pozistovala a vypytala vymennelistky natu imunologiu do nitry (vzali mi 6 ampuliek krvy, aj partnerovi, jemu aj vzorku spermii), k hematologicke a na geneticke vysetrenie. nezistili nikde nic zasadne, pri dalsom tehu som brala prvy trimester vyssiedavky utrogestanu a potom fraxiparine az do porodu. rovnako aj pri druhom.
babyttcirl
11. apr 2019
@bibiankam ties tak skoro treti? V ktorom tyzdni? Ja 4 potraty media 5 a 6tym.. u mna hemato je problem asi. Este led mas celiakiu je ti problem
bibiankam
autor
12. apr 2019
@babyttcirl
Ja prvy v 6tt druhy 7tt a treti 5tt
maminecka266
12. apr 2019
@bibiankam mrzi ma to, ked si v dobrom zdravotnom stave, tak ako sa spravas pocas tej doby ked si tehotna? kolko mas kg?
evaachesa
12. apr 2019
@bibiankam podarilo sa ti objednat na tu reprodukcnu imuno co este nemas? Muslim si ze prave tam bude problem.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli