Vyčistenie pri missed abortion bez kyretáže

wiwihc
22. máj 2018

Ahojte, minulý týždeň som zažila Missed abortion - zamlčaný potrat. Prejavilo sa to tým, že som na toalete začala cikať krv. Išla som do nemocnice, kde mi potvrdili to čoho som sa bála :( Chceli ma tam hneď hospitalizovať a poslať na kyretáž. Odmietla som s tým, že sa chcem skúsiť vyčistiť sama, prirodzenou cestou. Na druhý deň som išla k môjmu gynekológovi, ktorý sa pomaly odmietal so mnou baviť o prirodzenom vyčistení s tým, že na druhý deň mám prísť na kontrolu a že určite sa aj tak kyretu nevyhnem. Ešte v ten deň som dosť krvácala, vyšli zo mňa veľké hrčky krvi čoho som sa dosť zľakla, tak som šla na pohotovosť. Tam mi doktor povedal, že to vyzerá dobre, že telo sa s tým asi popasuje samo a že ak to pôjde takto aj ďalej, tak sa vyčistím sama. Ďalší deň nasledovala kontrola u môjho gynekológa. Ten mi len odvrkol, že keď som sa rozhodla pre konzervatívnu liečbu tak ok, mám prísť o 5 dní keď vyberiem injekcie (ktoré mi predpísal jednu denne na stiahnutie maternice) a že sa uvidí. Videla som na ňom, že aj tak je presvedčený že sa sama nevyčistím, pretože pri odchode mi nezabudol pripomenúť, že len málo žien sa vyčistí prirodzenou cestou. Včera bolo 5 dní, čo som dobrala injekcie, bola som na kontrole a povedal mi, že som sa predsa len VYČISTILA SAMA DOMA, a zákrok nie je potrebný.
Dôvod, prečo píšem tento príspevok je, že každá žena by mala dostať na výber či chce pri potrate ísť hneď na kyretáž alebo skúsiť sa vyčistiť sama prírodnou cestou. Bola som zhrozená z toho, že keby si na internete neprečítam že je aj takáto možnosť, môj doktor by so mnou ani nestrácal čas, a poslal ma zákrok, čo je omnoho horšie pre telo ako keď vyplaví zo seba všetko samo. Zažila som síce najhorší týždeň zatiaľ v mojom živote, strata malinkého a ešte aj strach že musím ísť na zákrok ktorého som sa nenormálne bála! Hneď včera som aj zmenila gynekológa, a ďalšiu liečbu a pokus o drobca chcem riešiť už s iným lekárom, ktorý ma hlavne bude počúvať.

nadazdi
22. máj 2018

@wiwihc presne tak 🙂 veľmi ta podporujem a som rada že si to zvládla sama 🙂 prajem ti bezproblémové ďalšie tehotenstvo 🙂 držím palce

vierka0508
22. máj 2018

Totalne a tebou suhlasim, prezila som presne to iste...zalezi asi od lekara, ako sa rozhodne, ale myslim si ze by mali mat zeny pravo sa rozhodnut, aj ked malo by to cele prebiehat pod kontrolou lekarov, pre pripad ze by cosi...kyretaz je velky zasah do tela zeny, nehovoriac o moznych nasledkoch. Ja som rada ze som to prezila takto, aj ked presne ako pises, bol to hrozny zazitok aj ten proces kym som sa s tym vyrovnala. Prajem ti skore fyzicke aj psychicke uzdravenie 🙂

zuzuliennka1
22. máj 2018

vela sil a nech je dalsie tehotenstvo uz ok a budete sa tesit z babatka , drzim prsty

pininka
22. máj 2018

Ja s tym az tak nesuhlasim. Moja sestra totiz druhe dieta potratila prave preto, ze nebola dobre vycistena po predchadzajucom potrate. Doslova v nej potom nasli zbytky vseteko mozneho. Ja som tiez za sebou kyret a radsej sa nechat uplne vycistit a zacat s cistym stolom,ako zazit dva potraty po sebe.

senta_sofia
22. máj 2018

@pininka na druhej strane su aj pripady, ked dokafrali kyretaz a nevycistili dobre, cize neda sa vsetko zovseobecnit... tiez som to nechala na prirodu a nelutujem, samozrejme, treba k tomu pristupovat individualne

alenka10101
22. máj 2018

Ja mám za sebou 3 potraty a podľa všetkého sa blíži 4 keďže maličkému nebije srdiečko.
Prvýkrát som nebola na zákrok ani som nestihla vyčistila som sa sama. A dvakrát som na zákrok bola keď si mám predstaviť že mám ísť zasa tak určite nie pokiaľ to nebude nutné. Radsej si to chcem odtprieť doma ako na sále pred toľkými ľuďmi pre mňa to bolo neskutočne ťažké.

kimi203
22. máj 2018

aj ja som sa rozhodla pre prirodzene vycistenie pod dohladom mojej gynekologicky. Bez injekcii, asi 2 tyzdne po tom, co babatku prestalo bit srdce som zacala krvacat a vzcistila som sa. Nasledne kontrola u gynekologicky sonom a potvrdila, ze maternica sa pekne stiahla, ani nebolo vidno, ze som bola tehotna...ide to aj prirodnou cestou v zahranici je to standartny postup ze zenam daju na vyber....

wiwihc
autor
22. máj 2018

@alenka10101 Alenka, je strašné čo musia ženy prežívať aby sa dočkali vytúženého bábätka. Ja pevne verím, že tvojmu bábätku začne biť srdiečko! Povedal ti aj lekár čo je dôvod tých troch nevydarených tehotenstiev?

alenka10101
22. máj 2018

Už asi nezačne pretože minulý týždeň už pulzovalo a včera nič ale pekne narástlo tak už nieje veľmi šanca.
Príčina ťažko povedať všetky výsledky sú ok akurát po 3 mi zistili syndróm lepivych dosticiek brala som aspirin a duphaston ale zrejme to nestačilo.

nadazdi
22. máj 2018

Baby to je hrozne čo si všetko musíte vytrpieť :(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre