Vysadenie antikoncepcie a otehotnenie

buba2
10. júl 2006

Ahojte dievcata,

zaujimalo by ma, ci po vysadeni antikoncepcie si je lepsie dat taku cca 3 mesacnu pauzu (odporucanie na pribalovom letaku antikoncepcie) predtym ako sa pokusime splodit babatko...., alebo mate skusenosti s okamzitym otehotnenim bez rizika pre babo?? neviem ci si mam dat pauzu na precistenie organizmu, alebo nie.. Viacere lekarky, dokonca jedna z nich je moja sesternica mi radili ze to nie je potrebne a ze este mozem sikovnejsie otehotniet, ale ja nejak citim, ze by som si tu pauzu na precistenie mohla dat, kvoli babatku, avsak sa obavam, ci aj potom to bude take easy otehotniet...viem ze je to individualne...ale predsa....po vysadeni sa okamzite lahsie otehotnie....aky je vas nazor?? dakujem

janka0025
24. nov 2011

@simonkazga
Tak nakoniec to dopadlo super!!!
Bábo má 1 cm, bolo vidno biť aj srdiečko, a segra je v 6tt 😵 😵 😵
Aj lekár bol veľmi prekvapený, lebo tomu dával minimálnu šancu.

simonkazga
24. nov 2011

@janka0025 gratulujem! 😀

simonkazga
27. nov 2011

@ibertka ahoj, HAK som brala 9 rokov. Dúfala som, že po vysadení sa mi podarí otehotnieť. Už 3/4 roka sa snažilkujeme, ale márne. Lekár mi nasadil Clostylbegyt, ale akurát mi to ešte viac rozhádzalo cyklus. Po dvoch mesiacoch som stále nemala ovu. Teraz mám brať Estrofem a Agolutin a "keď aj pod vianočný stromček nie, ale do marca budete mať bábo v brušku, len sa nestresujte" Papám k tomu aj Gynex kvapky. Dnes mám 16DC a ovu stále nedohladne. BT mám stále 36,5-36,6, ani hlien sa nemení, aj ovu testy mám stále negatívne. Dr. tvrdí, že je to ok, potrebuje to len čas a žiadny stres. Ale vôbec neviem kedy to máme skúšať (a či vôbec), keď nemám ovu.
Kamoška mi poradila, že vraj najúčinnejšia kombinácia je čaj z alchemilky a femgard kvapky.

aleks_30
2. dec 2011

Ahojte. Brala som cca 4 roky Minervu. Teraz pred mesiacom som ju vysadila, a chceli by sme babatko. Tiez neviem ci mam cakat, alebo to proste neriesit, a ked to pride, pride, ked nie tak nie 🙂. Len by som chcela vediet, ci s Minervou mate niektora skusenosti, ci sa vam podarilo otehotniet po nich. Predtym som brala Mercilon, ale tie mi absolutne nezaberali, menzes som mavala aj po dvoch tyzdnoch, pretosom zmenila tabletky, Minerva uz bola presna ako hodinky 🙂.

zu2za3na
5. dec 2011

@zuzkag2 Ahoj, nakoniec som upustila od obavy, že treba čakať a momentálne som na začiatku tretieho mesiaca tehotenstva a už na mne aj trošku bruško vidno 🙂

kikushka1234
17. dec 2011

Dobrý deň ja by som sa chcela spýtať či je možné otehotnieť aj ked už neberem antikoncepciu 2 mesiace a priatel sa domňa nespravil ??

monana
17. dec 2011

@kikushka1234
Počas pohlavného styku sa môžu uvolniť spermie a dôjsť k otehotneniu, ale to je výnimočné. Keďže už máš vysadenú HAK tak ťa nič nechráni pred otehu. Veľa párov funguje tak, že si dávajú pozor a nemajú žiadnu antikoncepciu. Ja by som sa nebála, že som tehu 😉

kikushka1234
17. dec 2011

Takže sa nemusím toho báť že ??

farasha
19. dec 2011

@aleks_30 Ahoj. Ja som brala Minervu asi 3 roky.Teraz som tretí mesiac bez nej a zatiaľ nič.Ale pred dvoma mesiacmi mi operovali rameno,tak možno sa organizmus potrebuje spamätať z narkózy a z liekov od bolesti. Tak uvidíme.

ankat
28. dec 2011

ahojte 🙂 vysadila som HAK v novembri na co som nasledne dostala menzes ,potom sme mali nechraneny styk no a odvtedy som to este nedostala.menzes som mala 20 novembra . .robila som si testy no vsetky negativne ...mozem byt aj napriek tehotna?

zuj
28. dec 2011

@erika_rika Ja som brala HAK niekolko rokov (8-9) nepretrzite a otehotnela som hned najblizsi cyklus po vysadeni.

lia2712
28. dec 2011

ahojte,rada by som sa k vam pridala,kedze som tento mesiac vysadila HAK a s priatelom sa snazime o druhe babo 🙂 ...pri prvom som vysadila HAK a chceli sme aj pauzu,no nepodarilo sa nam cakat..tiez som hned prvy cyklus otehotnela,aj ked lekar si myslel zo zaciatku,ze to bude mimomaternicove tehotenstvo..nakoniec sa nam chvala bohu narodila krasna,zdrava dcerka,ktora nam robi nesmiernu radost 🙂 ...velmi by som opät chcela pauzu..no neviem ci to vydrzim 🙂

malabozka
22. mar 2012

ahojte...chcem sa opytat...ja som brala 4roky antikoncepciu tri regol...ale vysadila som ju v den 7dnovej pauzy pocas kt som mala pohlavny styk a dalsi blister tri regolu uz neberem tyzden.............teraz nvm ci je mozne ze som v tom alebo sa nic nemoze stat kedze to bolo cez "pauzu " ...po styku ubehol tyzden a to je este kratky cas na tehotensky test vsak?..........poradte mi...

sashbuc
12. apr 2012

Dobrý deň ja mam takú otazku,brala som antikoncepciu asi rok a pol teraz su akurát dva mesiace čo som ju vysadila po vysadeni mi prišla menštruacia oveľa skor a teraz mi asi dva mesiace nerpišla..nebýva mi nevoľno len mam časté močenie ktoré može byť samozrejme zapričinene aj prechladnutím ale nieje bolestive..Chcela by som vedieť či sa mam obavať tehotenstva mam len 17 rokkov,test som si zatial nerobila..som dosť histerka ale chcem asi ešte počkať lebo viem že menštruacia može po vysadeni meškať 🙂 mala som pohalvný styk ale chránený

zuzka347
17. júl 2012

Musim ist k doktorovi ked chcem vysadit antikoncepciu. Uz mam len posledne balenie. 🙂

maci_267
1. aug 2012

@zuzka347 myslim ze nie, ja som to svojej len oznamila pri najblizsej "navsteve" 😉

basula3333
24. aug 2012

caute zeny 🙂 ja som uz od Maja bez aniky a nase snazenie je momentalne na bode mrazu ☹ .Som s toho slamana aj ked dufam,ze pride ten pravy cas,asi este neprisiel,co ma velmi mrzi. Aj ja som uzivala Yasminelle . Uvidim co sa bude diat a potom sa svami potedim ,ci sa podarilo ci nie. 🙂

huncut
13. sep 2012

Ahojte, ja som vysadila HAK začiatkom mesiaca a chcela som začať snažilkovať, žiaľ som ochorela :( tak musím vydržať. Mám už jedno 4-ročné dievčatko, už sa teším až si nájdem na testíku 2 čiarky 🙂

huncut
13. sep 2012

@zuzka347 Ja som sa pítala mailom svojho lekára, že ako to je z vysadením, povedal mi, že nemusím ísť k nemu, ale musím dobrať to posledné balenie celé... napriek tomu som u lekára bola, keďže som mala naplánovanú pravidelnú prehliadku 🙂

huncut
21. sep 2012

teda pýtala 🙂

minatko
6. feb 2013

Ahoj, chcela by som od niekoho dobrú radu..... beriem antikoncepciu asi týždeň, včera som si ju zabudla vziať, čo znamená, že som tú jednu tabletku stále nezjedla, kedže ich pravidelne beriem o pol 2 (poobede) .... mala som v ten deň nechránený sex a zaujímalo by ma, či je možné, že som takto otehotnela.... za skorú odpoved vám dakujem 😢

janulabj
6. feb 2013

@minatko ano je to možne že si otehu....a tbl stale vziat hned ako si spomenieš...čo najskor.

minatko
6. feb 2013

Takže ak som náhodou otehotnela, nemám dalej užívať HAK??? Viem, že je ešte asi skoro robiť si nejaký test, ale ako to zistiť? Aby som vedela či pokračovať v tabletkách alebo nie?

minatko
6. feb 2013

@janulabj Takže ak som náhodou otehotnela, nemám dalej užívať HAK??? Viem, že je ešte asi skoro robiť si nejaký test, ale ako to zistiť? Aby som vedela či pokračovať v tabletkách alebo nie?

janulabj
6. feb 2013

@minatko otvor si pribalovy letak a čitaj, tam pišu po kolkch dnoch od začatia uživania si chranena, pišeš ai tyžden tak neviem...najlepšie zavolat gynekologovi, možno si vobec nemala plodne dni, a otehotniet si ani nemohla ...

minatko
6. feb 2013

@janulabj chránená som od prvého ňa užívania HAK.... začala som ju brať vlastne kvôli nepravidelnému cyklu. sama neviem kedy mám alebo nemám plodné dni, kedže mám menštruáciu každý mesiac ináč... 🙄

janulabj
6. feb 2013

@minatko tak ta potešim, ja osm brala niekolko rokov hak a da sa povedat každy druhy mesiac som zabudla tbl , a neotehotnela 🙂

minatko
6. feb 2013

@janulabj tak ti dakujem veľmi pekne, uvidíme čo z toho bude
😉

jarmila82
6. feb 2013

Ahojte.Vysadila som HAT ny zaciatku januara,11.1 som dostala menzes,Snazili sme sa na 10,12,14,16,18 den cyklu,Od pondelka /to je 25DC/ mam citlive prsia ako pred menzesom a dnes ma zacalo pobolievat brucho tiez ako pri menzese.Cítala som ze teplota pri tehotetstve býva 37 a vyssie ale pri menzese klesá.Normálne si nemeriavam ale teraz mám 37.3.co vy na to?

matulindaaa
13. feb 2013

@jarmila82 ja som tiež vysadila HAK v januári, čakáme kým príde prvý cyklus a chceme to vyskúšať ..... a tebe držím palčeky 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre