Vysadenie antikoncepcie a otehotnenie

buba2
10. júl 2006

Ahojte dievcata,

zaujimalo by ma, ci po vysadeni antikoncepcie si je lepsie dat taku cca 3 mesacnu pauzu (odporucanie na pribalovom letaku antikoncepcie) predtym ako sa pokusime splodit babatko...., alebo mate skusenosti s okamzitym otehotnenim bez rizika pre babo?? neviem ci si mam dat pauzu na precistenie organizmu, alebo nie.. Viacere lekarky, dokonca jedna z nich je moja sesternica mi radili ze to nie je potrebne a ze este mozem sikovnejsie otehotniet, ale ja nejak citim, ze by som si tu pauzu na precistenie mohla dat, kvoli babatku, avsak sa obavam, ci aj potom to bude take easy otehotniet...viem ze je to individualne...ale predsa....po vysadeni sa okamzite lahsie otehotnie....aky je vas nazor?? dakujem

matulindaaa
17. apr 2013

no ďalší mesiac preč a nemám pocit že by to vyšlo ... uvidíme 😕

rea92
23. apr 2013

teraz mám kvôli zdravotným problémom mesiac pauzu s antikoncepciu a povedali sme si s mužom, že skúsime či sa nám za ten mesiac podarí splodiť ďalšieho potomka (máme už vyše ročného chlapčeka). Test si môžem spraviť až v nedeľu, no dovtedy asi umriem od zvedavosti či sa nám zadarilo (prvého syna sa nám podarilo na prvý šup 🙂 )

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misa111
24. apr 2013

ahojte, mam opet bolesti ako je pupok a aj na pravo nizsie ale take ze v noci sa nemozem niekedy otocit. 7 mesiacov skusame o babo a nic, mam nepravidelny menzes naposledy 28.2 (vacsinou meskali 30 alebo 42 dni} teraz to je uz dlhsie a dnes uz mam vytok ale pondelok sa chystam k lekarovi, lebo bolest tam je a dnes rano mi bolo na vracanie a poobede sa mi tocila hlava. Dufam ze to nebude nic vazne. Tak drzte palce

monciky
1. máj 2013

Ahojte, rada by som sa informovala, ze ked beriem od hematologa predpisany Acidum Folicum a k tomu Pyridoxin B6 ci si mam este kupit aj ten Calibrum babyplan?
Dakujem🙂

marcela1992
6. máj 2013

Ahojte baby.Tak aj my sme sa sa rozhodli pracovat na dalsom babatku.Tento mesiac som vysadila tabletky a chcem si dat tu 3mesacnu pauzu a potom sa zacneme snazit 🙂

lenz
28. okt 2013

no ja mam od doktorky ze ma byt pauza jeden rok po tabletkach a potom babo lebo je tam riziko nejakej vady pri miminku 😒

sue
28. okt 2013

@lenz to je hovadina 😀 jediná "vada", ktorá môže byť pri vysadení HAK je, že by si oveľa ľahšie mohla hneď prvý cyklus prísť k dvojičkám 🙂

saimaa
19. jan 2014

Nam sa to, ani neviem,ako, tiez podarilo na prvy sup, onedlho po vysadeni. Pritom menzes som mavala vzdy nepravidelny, aj preto som zacala brat HAK, a vzdy ked som ju vysadila, mi cyklus zas haproval, nabehol za 40-50 dni, a potom stale nepravidelny. Ciastocne mi pomahal Sarapis,ktory ho upraviil tak na+/- 36dni. Teraz som po vysadeni HAK hned nabehla na Sarapis, Femigard, a pila som aj alchemilkovy caj, ale len tak 1salku denne, a podarilo sa.

majus136
20. jan 2014

Ja som vysadila hak pred pol rokom brala som lindinete 30 snazime sa uz pol roka a stale nic.mala som vzdy pravidelnu ms.. no try mesiace si chodi ako chce ked mi meskala orvy krat 10 dni hrozne som sa tesila no test negativ.a na po 11 dnoch meskania prisla mrcha.dalsi mesiac v pohode prene na cas ako hodinky a tento mesiac zase meskala 8 dni tak neviem .som s toho uz smutna .nidy mi nemeskala s teraz si chodi ako chce.aj tento mesiac som si robila test digitalny no a bolo tam minus. ☹..

emma1987
17. aug 2014

Ahojte.Chcem sa spytat.Antikoncepciu som brala asi dva mesiace.Potom som mala menstruaciu ..Po menstruacii som antikoncepciu vysadila a s priatelom som mala nechraneny styk.Lenze nasledne asi 2 tyzdne nato som znova nasadila antikoncepciu.Ano viem ze to bola blbost co som spravila,ale je mozne ze by som mohla byt tehotna?Zatial mi menstruacia neprisla...

evittam
18. aug 2014

@emma1987 Záleží na tom, či si mala plodné dni, skús si to vyrátať(plodné dni sú cca 10-16 deň po začatí menštruácie). A samozrejme že môžeš byť tehotná. Na čo si robila takéto experimenty? Buď beriem HAK alebo nie - tiež to nie je dobré pre organizmus.... 🙂 . No a kúp si tehotenský test alebo zájdi k lekárovi 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre